Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Divjaka-Karavasta National Park?
Otváracie hodiny parku sú od 8:00 do 17:00 hod.

2. Kde sa nachádza Karavasta Lagoon?
Karavasta Lagoon sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, blízko mesta Divjaka.

3. Dajú sa v parku nájsť zvieratá?
Áno, v parku žijú rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú chránené a ohrozené.

4. Ktoré aktivity môžem robiť v parku?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky, rybolov, pozorovanie vtákov a kajakársky výlety.

5. Je v parku možné kempovať?
Áno, v parku sa nachádza kempovisko, ktoré je v prevádzke počas letnej sezóny.

6. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstup do parku je bezplatný, ale niektoré aktivity a služby sú za poplatok.

7. Aké časti parku sú najvyhľadávanejšie?
Najvyhľadávanejšie časti parku sú Karavasta Lagoon a Divjaka Beach.

8. Je v parku možné robiť pikniky?
Áno, v parku sa nachádza niekoľko miest na piknikovanie. Ale návštevníci by mali byť opatrní, aby nezosmiešňovali a nekazili prírodu parku.

9. Je potrebné si priniesť vlastné vybavenie pre rybolov alebo kajakovanie?
Áno, pre rybolov a kajakovanie návštevníci musia mať vlastné vybavenie alebo si ho prenajať od miestnych prevádzkovateľov.

10. Je v parku možné ubytovať sa?
Áno, v okolí parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, od ubytovní po luxusné hotely. Návštevníci môžu zvoliť podľa svojich potrieb a financií.


Ubytovanie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je krásna krajina s bohatou prírodou a nádhernými scenériami. Jedným z najkrajších miest na ubytovanie je Divjaka-Karavasta National Park. Tento národný park sa nachádza na západnom pobreží Albánska, neďaleko mesta Divjaka. Je to jedna z najdôležitejších oblastí pre vtáčie migrácie v Európe a je domovom množstva rias, rýb a vzácnych druhov vtákov.

Ak hľadáte ubytovanie v Divjaka-Karavasta National Park, máte niekoľko možností. Park má niekoľko kempov, chatiek a hotelov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania pre rôzne cestovateľské preferencie.

Pre tých, ktorí sa chcú ponožiť do blízkosti prírody, kempovanie je skvelým spôsobom ako stráviť čas v národnom parku. V parku sú dostupné kempovacie miesta s očakávanou výbavou, ako su sprchy, toalety a ohnisko. Môžete si vziať vlastný stan, spacák a využiť príležitosti na pozorovanie vtákov a hranie sa v nádherných plážach, ktoré v národnom parku nájdete.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a pohodlie, hotelové ubytovanie je tiež dostupné. V okolí Divjaka-Karavasta National Park nájdete niekoľko malých hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby, klimatizáciu a široký rozsah služieb, ako sú raňajky a večere. Mnohé hotely majú tiež vlastnú reštauráciu, kde sa môžete ochutnať tradicionálne albánske jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie a dobrodružnejšie skúsenosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných dedinských chatkách. Tieto chatky sú často zrenovované staré albánske domy a ponúkajú veľa histórie a charakteru. Majitelia chatiek budú ochotní podeliť sa s vami o miestne tradície a kultúru a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky.

Abyste si užili návštevu Divjaka-Karavasta National Park v plnej miere, odporúča sa plánovať aspoň pár dní. Okrem pozorovania vtákov, môžete si užiť prechádzky po národnom parku, relaxovať na pláži a pozrieť si miestne riasy a ryby. Park ponúka aj možnosti vodných športov, ako sú kajakovanie a jazda na bicykli. Okrem toho je v blízkosti národného parku niekoľko historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Divjaka-Karavasta National Park ponúka nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších a najviac biodiverzitných miest v Albánsku. Budete mať možnosť byť súčasťou prírody, objaviť úžasné druhy vtákov a obdivovať krásu Albánska. Nech už sa rozhodnete pre kempovanie, hotelové ubytovanie alebo tradičné chatky, vaše dovolenkové zážitky tu budú nezabudnuteľné.


Dovolenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Divjaka-Karavasta National Park je jedným z najkrajších a najúžasnejších miest na dovolenku v Albánsku. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je známy svojimi nádhernými plážami, rozmanitou faunou a flórou, ako aj unikátnou močiarovou ekosystémom.

Tento národný park je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, vodných živočíchov a rastlín. Jeho najznámejším obyvateľom je diviak karpatský, ktorý je považovaný za symbol tohto parku. Okrem toho môžete tu nájsť aj veľa iných vzácnych a ohrozených druhov, ako sú volavky, orly a pelikány.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať jeho rôznorodé prostredie. Jedným z najpopulárnejších aktivít je prechádzka po pláži. Divjaka-Karavasta National Park má jednu z najkrajších pláží na Albánskom pobreží, s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Pláže tu sú čisté a nezaplnené turistami, čo vytvára ideálne prostredie na relaxáciu a oddych.

Ďalším zaujímavým miestom v tomto parku je močiar Karavasta, ktorý je jedným z najväčších močiarov v Európe. Tento močiar je domovom mnohých druhov vodných vtákov, ako sú pelikány, volavky a labute. Pre tých, ktorí majú záujem o ornitológiu, je Divjaka-Karavasta National Park ideálnym miestom na pozorovanie vtákov.

Okrem prechádzok a pozorovania vtákov ponúka park aj ďalšie aktivity. Môžete si prenajať bicykle a preskúmať okolité lesy a dedinky. Turistické chodníky v parku vás zavedú do hlbokých lesov, kde môžete objaviť rôzne jeskynie a prírodné pamiatky.

Ak ste milovníkom prírody a dobrodružstva, určite by ste nemali vynechať možnosť navštíviť Divjaka-Karavasta National Park. Jeho nádherné prostredie a bohatá biodiverzita robia z tohto miesta ideálne miesto pre dovolenku v Albánsku. Nie lenže tu nájdete pokoj a pohodu, ale zároveň môžete objavovať jedinečné prírodné krásy a vzácne druhy živočíchov. Je to jeden z tých miest, kde sa môžete cítiť jedinečne spojení s prírodou a zabudnúť na všetky starosti a problémy svojho každodenného života.


Letenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko Divjaka-Karavasta National Park: Tajomné krásy prírody

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park je úchvatným kúskom prírody v južnej Európe, ktorý stojí za to objaviť. Tento národný park, nachádzajúci sa v Albánsku, ponúka návštevníkom unikátne zážitky a ukazuje, aká bohatá a rozmanitá môže byť príroda.

Divjaka-Karavasta je najväčším mokradným územím v Albánsku a patrí k jedným z najdôležitejších biotopom na Balkáne. Jeho rozloha presahuje viac ako 22 230 hektárov a je domovom mnohých vzácnych a chránených druhov rastlín a živočíchov.

Pri návšteve národného parku by ste sa mali určite vybrať na prechádzku meandrami rieky Karavasta. Tá vás zavedie do srdca parku a ponúkne krásny pohľad na okolitú prírodu. Zastavte sa na niektorom z vyhliadkových bodov na brehu rieky a užite si pokoj a ticho, ktoré tu vládne. Možno sa vám podarí zaznamenať stret s vzácny druhmi vtákov alebo neobvyklými plazmi, ktoré sú domovom tejto oblasti.

Jednou z najväčších atrakcií Divjaka-Karavasta National Parku je obrovské jazero Karavasta, ktoré je domovom mnohých vodných vtákov. Požičajte si kanoe alebo čln a preskúmajte jazero z vlastnej pohľadov. Môžete sledovať vtáky voľného letu, ako sa potápajú do vody a loví svoju večeru alebo obdivovať barvy lístia na stromoch, ktoré sa odrážajú na hladine jazera.

Okrem nádhernej prírody si tu môžete tiež vychutnať pláže. Divjaka-Karavasta sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť zažiť spojenie medzi pobrežím a mokradným biotopom. Príďte sem relaxovať na piesočnú pláž, kúpať sa v priezračnej vode alebo pozorovať opojné západy slnka na horizonte.

Neprehliadnite ani návštevu jedného z najznámejších úkrytov pre vtáky - "Petro-Karaburunit". Táto lokalita je známa svojou bohatou populáciou vtákov vrátane vzácnych druhov ako orol skalný, čierny čáp alebo obyčajný belavý orol. Prechádzkou po cestičkách plných rastlín sa môžete dostať k vyhliadkam, kde budete mať možnosť obdivovať množstvo vtákov v ich prirodzenom prostredí.

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park si získava srdcia návštevníkov svojou neobyčajnou prírodou, ktorá ponúka mnoho možností na aktívne strávenie času. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete prechádzať, relaxovať na pláži alebo poznávať vtáčie druhy, toto miesto vás určite nezklame. Užite si jedinečnosť a krásu tejto oblasti a objavte tajomstvo, ktoré skrýva v Albánsku Divjaka-Karavasta National Parku.


Počasie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Divjaka-Karavasta National Park je jeden z najväčších a najdôležitejších národných parkov v Albánsku. Nachádza sa na západnom pobreží krajiny, priestrešnými lagúnami a nádhernými plážami, ktoré ho robia obľúbeným cieľom turistov.

Počasie v Divjaka-Karavasta National Park je typické pre stredomorský región. Letné obdobie je teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi 30 ° C a vyššie. Pravidelný vietor zanecháva oblasť príjemnú aj vo vysokých teplotách. Toto je ideálny čas na návštevu parku, pretože mnoho vtákov sa v tomto období zdržiava na blízkej lagúne a dohliada na ich migráciu je úchvatným zážitkom.

Jeseň v Divjaka-Karavasta je mierne teplejšia, s teplotami sa pohybujúcimi sa medzi 20 ° C a 25 ° C. Padajúce listy a zmeny farieb prírody dodávajú parku neopakovateľnú atmosféru. Toto obdobie je tiež ideálne pre pozorovanie vtákov, pretože mnohé druhy prichádzajú na zimu alebo sa zastavujú na ceste do teplých krajín.

Zima je v Divjaka-Karavasta mierne chladná, ale stále príjemná, s teplotami okolo 10 ° C až 15 ° C. Tu sa môžete tešiť na úžasnú atmosféru a pokoj, keďže počet turistov je oveľa nižší ako v lete. Je to ideálny čas na prechádzky po pláži a relaxáciu v tichosti prírody.

Jar prichádza do parku s návratom teplého počasia a kvitnutím prírody. Teploty stúpajú na približne 15 ° C až 20 ° C a park začína ožívať s novými energiami a farbami. Toto je tiež obdobie, keď sa niektoré vtáky vracajú po zime, čo znamená, že môžete pozorovať ich oživenie a budovanie hniezd.

Divjaka-Karavasta National Park je nielen miestom úžasnej prírody a vtáčieho pozorovania, ale je tiež domovom rôznych druhov zvierat a rastlín. Od riadkami drevín až k vzácnemu tučniakovi voľavomu, park poskytuje miesto pre každého milovníka prírody a je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri návšteve Albánska.

Ak sa chystáte navštíviť Divjaka-Karavasta National Park, pomyslite na povahu počasia, ktorú si zídete. Každé ročné obdobie prináša niečo jedinečné do tohto nádherného parku, takže si môžete byť istí, že budete spokojní nech už prídete kedykoľvek počas roka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky