Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Himara

Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je krajina s bohatou históriou, krásnymi plážami a úchvatnou prírodou, ktorá je stále menej cestovateľská. V severnej časti krajiny sa nachádza známa Durrës, ale pretože sa pochopiteľne koncentruje pozornosť na hlavné mesto Tirana, býva menšie mesto Himara často prehliadané. Práve v tomto meste sa však nachádza čarovná pláž s kristálovo čistým morom a pozoruhodnou scenériou na okolitých horách.

Pláž v Himare leží na pobreží Jónskejho mora, kúsok od Korfu. Pláž je nenapadnutá, čím si zachováva svoju neporušenú krásu. Svetlo – tyrkysová farba mora, ktorá kontrastuje s prirodzene hnedým pieskom, a nádherné okolité vrchy tvoria úchvatný pohľad. Voda je taká čistá, že viete vidieť samotný dno. Je to ideálny miestny klenot pre tých, ktorí sú ochotní objavovať a pre niekoho, kto hľadá tiché, nenarušené miesto na oddych.

V Himare je mnoho hotelov a ubytovaní, a pretože máte prístup k pláži, môžete stráviť celý deň len relaxujúc na piesku, opaľujúc sa a čítajúc knihu. Okolie Himary je tiež náročné na návštevu. Na severnej strane Himary sa nachádza Levan, alebo ako sa miestne nazýva "malé Paríž" pre svoj charakteristický architektonický štýl. V obciach Dhermi a Drymades sa nachádza množstvo ďalších úžasných pláží, ktoré stojí za to vidieť. Cesta tam je náročná, ale ak sa dostanete k niektorej z týchto pláží, budete určite odmenení pohľadom.

Himara sa nachádza zhruba päť hodín jazdy autom od Tirany, no rozhodne to stojí za námahu. Himara ponúka krásnu pláž, úchvatné okolie, nádherné pohorie z jednej strany a modré more z druhej. Je to ideálne miesto na pobyt, v ktorom si môžete oddýchnuť od stresu každodenného života a relaxovať v klidnom prostredí. Majte na pamäti, že Albánsko ponúka mnoho takýchto krásnych miest, ale Himara by mala byť na vrchole zoznamu návštev každého, kto hľadá pravú dovolenku v úplnom tichu a pokoji.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku Himara sú:

1. Aké je počasie v Himare?
Odpoveď: Himara má stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty počas leta sa pohybujú v rozmedzí 28-30°C, a v zime okolo 10-12°C.

2. Kde sa nachádza Himara?
Odpoveď: Himara sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, priamo nad Jónskym morom.

3. Aký je tam zvyk k stravovaniu?
Odpoveď: Himara má typickú albánsku kuchyňu, ktorá je založená na olivovom oleji, čerstvom ovocí a zelenine, rybách a mäse. Najviac sa konzumujú ryby a plody mora.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Himare?
Odpoveď: Medzi najväčšie atrakcie v Himare patrí návšteva pevnosti Himara Castel, pláž Jale Beach a čarovné mestečko Potamia.

5. Potrebujem vízum na vstup do Albánska?
Odpoveď: Poľsko a niektoré iné krajiny sú oslobodené od vízových požiadaviek pre Albánsko a môžu vstúpiť do krajiny na dobu nie dlhšiu ako 90 dní. Pre ostatné krajiny sú požadované víza.

6. Kde sa dá najlepšie relaxovať v Himare?
Odpoveď: Himara má mnoho krásnych a kľudných pláží, kde sa môžete utopiť v čerstvom mori a relaxovať. Jale Beach, Livadh Beach, a Gjipe Beach sú medzi najpopulárnejšími a najlepšími možnosťami.

7. Aký je časový rozdiel medzi Albánskom a Európou?
Odpoveď: Albánsko sa nachádza v časovej zóne strednej Európy (CET), rovnako ako Východoeurópsky čas (EET). Hegyviz sa teda nachádza v časovej zóne CET. To znamená, že medzi Albánskom a Európou nie je žiadny časový rozdiel.


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásna krajina plná rôznych prírodných scenérií a miest s bohatou históriou. Himara, malé pobrežné mestečko na juhu krajiny ponúka návštevníkom príjemné subtropické počasie.

V lete, najmä v mesiacoch júl a august, sú teploty typicky okolo 30 stupňov Celzia, s miernymi výkyvmi vysoko nad 30 stupňov. Nachádza sa v hornej časti Jónskeho mora a v blízkosti hôr, takže toto obdobie môže byť občas dosť vlhké. V zime sú teploty miernejšie, ale stále pomerne teplé, pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia.

Na jar a jeseň sa môžu počasie v Himare meniť a prechádzať z miernych do tropických. Príjemné počasie v jarných mesiacoch vás priláka s jasným, modrým nebom a mierne teplým počasím. Jesenné obdobie vám poskytne podobné počasie s teplotami, ktoré môžu dosiahnuť až 25 stupňov Celzia.

Celkovo je počasie v Himare veľmi priaznivé pre návštevy, hlavne v lete, kedy sa teploty držia na úrovni, ktorá umožňuje návštevníkom prežiť svoj čas aktívne a zároveň sa môžu ľahko schovať v tôni, ak si to želajú. Vzhľadom na neustále teplé počasie, však nemusí byť potrebné balenie teplého oblečenia, ani dažďovky. Odporúčame vám však mať so sebou opaľovací krém a slnečné okuliare počas celej návštevy.

Záverečné slová

Himara v Albánsku je miestom, ktoré ponúka návštevníkom príjemné subtropické počasie po celý rok. V lete sú teploty veľmi priaznivé pre plážové aktivity, zatiaľ čo jar a jeseň ponúkajú príjemné teploty a krásne scenérie. Nezáleží na tom, kedy sa chystáte na cestu do Albánska, Himara určite stojí za návštevu.


Letenka Albánsko Himara


Albánsko je krásna krajina v juhovýchodnej Európe so skvelými prírodnými scenériami, fascinujúcou históriou a bohatou kultúrou. Medzi jedno z najkrajších a najobľúbenejších miest na návštevu je Himara, malé pobrežné mesto ležiace na albánskom pobreží Jónskeho mora.

Ak plánujete navštíviť Himaru, najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom dopravy je letecká doprava. Mnoho leteckých spoločností ponúka letenky do albánskeho hlavného mesta Tirany, odkiaľ je možné si zabezpečiť prepojenie do Himary.

Letecké spojenie do Tirany je veľmi pohodlné a zvyčajne veľmi dostupné z rôznych krajín. Mnoho európskych a medzinárodných leteckých spoločností prevádzkuje lety do albánskej metropoly, takže viete vybrať spojenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Po prílete na letisko v Tirane je možné buď pokračovať v ceste autom alebo verejnou dopravou. Vypnúť si a užiť krásy albánskeho pobrežia môžete si požičať auto na letisku alebo využiť služby taxi, ktoré vás pohodlne odvezú do Himary.

Himara, ktorá sa nachádza na juhu Albánska, je obľúbená destinácia pre návštevníkov, ktorí si užívajú slnko, more a pláže. Mestečko sa chlubí čistými a nekonečnými plážami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Môžete si vychutnať kryštálovo čisté vody Jónskeho mora, opaľovať sa na piesočnatých plážach alebo skúsiť rôzne vodné športy, ako je potápanie alebo jachting.

Okrem krásnych pláží ponúka Himara aj historické zaujímavosti a kultúrne pamiatky. Môžete navštíviť starú pevnosť Himara Castle, ktorá ponúka úchvatný výhľad na pobrežie a okolité hory. Dozviete sa tu o historickom a kultúrnom význame tohto regiónu.

Himara tiež ponúka pestrofarebnú a chutnú miestnu kuchyňu. Môžete si vychutnať čerstvé ryby a plody mora v niektorom z miestnych reštaurácií, ktoré sa nachádzajú priamo pri pobreží. Albánska kuchyňa je známa svojou jednoduchosťou, no bohatými chuťami.

Ak si obľúbite pobyt v Himare, môžete tiež navštíviť blízke miesta a atrakcie, ako je národný park Llogara, pláž Porto Palermo alebo mestečko Saranda. Albánsko je skutočne zázračný kúsok sveta, ktorý stojí za to objaviť.

Letenka do Albánska a najmä do Himary je skvelým spôsobom, ako si užiť dovolenku na pláži s prívlastkom dobrodružstva a objavovania. Od príletu na letisko v Tirane, cez jazdu do Himary až po užívanie piesočnatých pláží a zaujímavostí tohto miesta, vaša dovolenka v Albánsku bude nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Albánsko Himara


Albánsko je krajina bohatá na krásnu prírodu a fascinujúcu históriu. Jedným z jej skrytých pokladov je pobrežné mestečko Himara, ktoré si získava srdcia návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými plážami.

Himara sa nachádza na Albánskej riviére, približne 200 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Tirany. Je obľúbenou destináciou medzi turistami, ktorí si prichádzajú užívať slnko a more. Jeho poloha medzi horami a Jónskym morom poskytuje pohľad na úchvatnú krajinu.

Ubytovanie v Himare je rôznorodé a vyhovuje rôznym potrebám a rozpočtom. Mestská časť Himara ponúka hotely a apartmány, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu pohodlnosť a ochotní sú zaplatiť vyššiu cenu. Tieto možnosti ubytovania často zahŕňajú bazény, reštaurácie a zábavné aktivity pre hostí.

Pre tých, ktorí preferujú prístupné a cenovo dostupné možnosti ubytovania, sú k dispozícii letoviská a penzióny. Letoviská ponúkajú zariadenia na pláži, reštaurácie a možnosti pre športové aktivity. Penzióny sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí si prajú byť blízko miestnych kultúrnych a historických pamiatok.

Jednou zo zaujímavostí v Himare je aj možnosť ubytovať sa v tradičných albánskych domoch, známych ako “kulla”. Tieto historické budovy sú v súčasnosti pretvorené na útulné ubytovacie zariadenia a ponúkajú autentický pocit albánskeho života.

Okrem rôznorodého ubytovania Himara ponúka aj skvelé možnosti pre oddych a zábavu. Pláže v tejto oblasti sú považované za niektoré z najkrajších na Albánskej riviére. Prítomnosť jemného piesku a krásneho tyrkysovomodrého mora robia z nich ideálne miesto pre relaxáciu a opaľovanie. Aktívni návštevníci si môžu vyskúšať rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie či surfovanie na doskách.

Počas pobytu v Himare je tiež možné objavovať jeho bohatú históriu a kultúru. Mesto je domovom niekoľkých historických pamiatok, vrátane pevnosti Himara, ktorá ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Taktiež sa v blízkosti nachádzajú tradičné albánske dediny, kde môžete obdivovať pestrosť miestnej architektúry a zvykov.

Celkovo povedané, Himara je skvelým miestom na oddych a relaxáciu v Albánsku. Jeho krásna príroda, nádherné pláže a bohatá história robia z neho obľúbenú destináciu medzi turistami. Nech už sa rozhodnete zostať v hoteli, penzióne alebo tradičnom albánskom dome, určite si užijete nezabudnuteľnú dovolenku v tomto pôvabnom kúsku Albánska.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky