Nájdite letenky s najlepšou cenou

Angola Benguela

Najčastejšie otázky a odpovede Angola Benguela


Prepáčte, ale vaša požiadavka nie je jasná. Mohli by ste upresniť, čo potrebujete?


Počasie Angola Benguela


Angola je africká krajina s tropickým podnebím, ale môžu sa tu vyskytnúť výrazné regionálne rozdiely. Benguela je námorné mesto nachádzajúce sa v západnej časti Angoly a má pomerne stále a príjemné klimatické podmienky.

Benguela má teploty spravidla medzi 20-26°C počas celého roka. Najvyššiu teplotu dosahuje v mesiacoch január a február, kedy môže byť až 30°C. Najchladnejším mesiacom býva júl, kedy teplomer ukazuje približne 18°C. Niekedy sa môžu v noci objaviť aj skratké mrazy, ale zriedkavo.

Benguela patrí k miestam, ktoré dostávajú pomerne malé množstvo zrážok. Priemerné zrážky sú približne 200-500 mm za rok a väčšina z nich spadne v období od októbra do mája. Najsuchší mesiac býva júl. Mesto je postihnuté občasnými cyklónmi, ktoré prichádzajú z juhovýchodu, hlavne počas obdobia od decembra do marca.

Benguela leží na pobreží Atlantického oceánu a vďaka tomu sa môže vyskytnúť určitý vplyv morského povrchu na počasie. Námorné prúdy ovplyvňujú teplotu vody a vzduchu a zároveň aj ovzdušie. Lepšie počasie sa v meste obvykle vyskytuje v období od mája do októbra, keď sa vzduch stáva suchší a studenejší prúdy Atlantiku znižujú vlhkosť v ovzduší.

Celkovo môžeme povedať, že počasie v Benguele sa môže pripodobniť subtropickej zóne. Mesto má celkom stále počasie počas celého roka a na návštevu sa hodí kedykoľvek. Najlepšie však býva v období od mája do októbra, keď sú teploty príjemné a menej tepla a vlhkosti. Bez ohľadu na to, kedy sa sem vyberiete, určite si môžete byť istí, že počasie vás nezradí.


Ubytovanie Angola Benguela


Úžasné ubytovanie v Benguele v Angole

Benguela je krásne mesto nachádzajúce sa na pobreží Angoly. Sú tu krásne pláže, úžasné miesta na surfovanie a kitesurfing a tiež skvelé turistické atrakcie. Ak plánujete navštíviť toto miesto, určite sa zamyslite nad tým, kde sa ubytovať. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností ubytovania v Benguele.

1. Hotel Praia Morena

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, vyskúšajte hotel Praia Morena v centre Benguely. Tento 4-hviezdičkový hotel ponúka elegante zariadené izby s klimatizáciou, satelitnou TV, balkónom a krásnym výhľadom na oceán. Hotel má aj reštauráciu, ktorá ponúka pestré menu, bazén a posilňovňu. Prístup na súkromnú pláž a parkovisko sú tiež k dispozícii pre hostí.

2. Hotel Palmeiras Club

Hotel Palmeiras Club sa nachádza v oáze 1,5 hektárovej záhrady a má štýlové a priestranné izby. Hotel ponúka súkromnú pláž, tenisové kurty, krytý bazén, sauna, posilňovňu a konferenčné miestnosti. Hostia si môžu vychutnať aj vynikajúce jedlá v reštaurácii a nápoje v priestrannom bare. Palmeiras Club ponúka aj služby vodcovej turistiky, surfové školy a wellness.

3. Complexo Turístico Chik Chik Benguela

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, odporúčame Complexo Turístico Chik Chik Benguela. Nachádza sa v centre mesta a poskytuje základné ubytovanie v priestranných izbách. Hotel má tiež reštauráciu s miestnymi jedlami a klimatizované konferenčné miestnosti. Okrem toho je k dispozícii verejný bazén a posilňovňa.

4. Apartmány Zengo

Apartmány Zengo sú ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť svoje vlastné súkromie. Sú to samostatné apartmány s kuchyňou, satelitnou TV a vlastnou kúpeľňou. Hostia si môžu vychutnať úžasné výhľady na oceán, ktorý sa nachádza len niekoľko metrov od apartmánov. Okrem toho sú k dispozícii aj grilovacie zariadenia a parkovisko.

5. Casper Lodge

Casper Lodge ponúka jedinečné ubytovanie v kempingu alebo v bungalovoch priamo na pláži. Hostia môžu využívať plne zariadenú kuchyňu, kúpeľňu a posedenie na terase. Okrem toho sú k dispozícii aj verejné sprchy a WC. Tento turistický kemp ponúka aj slnečné lôžka, posilňovňu a požičovňu bicyklov.

Toto sú len niektoré z možnosti ubytovania v Benguele. Záleží len na vás a na vašom rozpočte, ktoré z týchto možností si vyberiete. Bez ohľadu na vaše rozhodnutie, môžete sa tešiť na krásne a nezabudnuteľné ubytovanie v tomto nádhernom meste Angoly.


Letenka Angola Benguela


Ak plánujete cestovať do Angoly a hľadáte najlepšiu možnosť letu do mesta Benguela, tu je pár informácií, ktoré by vám mohli pomôcť.

Benguela je jedno z najväčších angolských miest a leží na strednom pobreží krajiny. Jeho krásne pláže, koloniálne budovy a bohatá kultúra robia z Benguely atraktívne miesto nielen pre turistov, ale aj pre obchodných cestujúcich. Preto je dôležité nájsť najvhodnejšiu letenku na toto miesto.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letecké spojenie do Benguely. Medzinárodné letisko v Benguele je Bienvenido Edouardo Gomes (BEG), ktoré je dostupné z mnohých medzinárodných destinácií. Medzi najčastejšie lety do Benguely patria lety z Lisabonu v Portugalsku, Luandy v Angole a Johannesburgu v Južnej Afrike.

Jednou z medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Benguely, je TAAG Angola Airlines. Táto národná letecká spoločnosť ponúka pravidelné lety z rôznych miest na celom svete, vrátane Lisabonu a Luandy. TAAG Angola Airlines je považovaná za spoľahlivú leteckú spoločnosť s modernými lietadlami a priateľským personálom.

Okrem toho existujú aj iné letecké spoločnosti, ktoré poskytujú prepojenie na letisko v Benguele. Medzi ne patria Air Namibia, Kenya Airways a South African Airways, ktoré ponúkajú lety z rôznych miest v Ázii, Európe a Afrike.

Ceny leteniek do Benguely sa líšia v závislosti od leteckej spoločnosti, miesta odletu a sezóny. Najlepším spôsobom, ako nájsť najvýhodnejšiu letenku, je skonzultovať si rôzne letecké spoločnosti a porovnať ceny a dostupnosť. Existujú aj rôzne webové stránky a vyhľadávače leteniek, ktoré vám môžu pomôcť s touto úlohou.

Pred kúpou letenky si dôkladne skúmajte vízové požiadavky a potrebné cestovné doklady pre Angolu. Je dôležité mať platný cestovný pas a správne víza, aby ste mohli bezproblémovo vstúpiť do krajiny a vycestovať z nej.

Ak plánujete cestovať do Benguely, nezabudnite sa zabezpečiť proti ochoreniam a vybaviť si cestovné poistenie. Vždy je dobré mať záložný plán a kontakt na miestne veľvyslanectvo alebo konzulát svojej krajiny v prípade akýchkoľvek nečakaných udalostí.

V neposlednom rade si užite svoju cestu do Benguely a objavte krásy tejto časti Angoly. Budete ohromení jej pohostinnosťou, históriou a jedinečnou atmosférou. Nech je váš let hladký a príjemný!


Dovolenka Angola Benguela


Angola - malá krajina s veľkými príležitosťami na dovolenku. Medzi mnohými krásnymi miestami, ktoré Angola ponúka, je jedno z najlepších destinácií na vašu dovolenku mesto Benguela.

Benguela je prístavné mesto s bohatou históriou a jedným z najdôležitejších miest v Angole. Mesto sa nachádza priľahle k atlantickému pobrežiu a je známe svojimi krásnymi plážami a príjemným počasím počas celého roka.

Jednou z hlavných atrakcií v Benguele je pláž Baía Azul, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a teplé piesočné pláže. Mesto je tiež známe svojou bohatou faunou a flórou, preto nie je prekvapujúce, že je tu veľa príležitostí na pozorovanie divokých zvierat a vtákov.

Každoročne sa v Benguele koná aj niekoľko festivalov a podujatí, ktoré pritiahnu mnoho turistov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí karneval pre dieťa, na ktorom sú deti oblečené do tradičných kostýmov a tančia a spievajú na uliciach mesta. Tento karneval je nádhernou príležitosťou na spoznanie angolskej kultúry a tradície.

Okrem svojich krásnych pláží a festiválov má Benguela aj mnoho historických pamätihodností. Napríklad Fortaleza de Sao Miguel, starobylá pevnosť, ktorá je významným historickým symbolom mesta. Môžete tiež navštíviť múzeum Slave Trade, kde sa dozviete viac o temnej histórii otroctva v krajine.

Ale Benguela nie je len o histórii a prírode. Mesto ponúka aj veľa možností na adrenalinové športy, ako je surfovanie, potápanie a rybolov. Pre milovníkov vodných športov je Benguela ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Mnoho reštaurácií a kaviarní v Benguele ponúka tradičné angolské jedlá, ako je moqueca, ktorá je ryžovým jedlom s kôprom, cesnakom, cibuľou a koreňami. Môžete si tiež vyskúšať ich skvelé morské plody a čerstvé ovocie zo stromov rastúcich na uliciach mesta.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá je plná krásy, histórie a zábavy, Angola Benguela je správne miesto pre vás. Vychutnajte si krásu ich pláží, vyskúšajte si rozmanité akcie a objavujte výnimočnú kultúru a tradície tohto malebného mesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky