Nájdite letenky s najlepšou cenou

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Aké sú populárne atrakcie v Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
V Bariloche sú najpopulárnejšie atrakcie Lago Nahuel Huapi, Cerro Catedral a Colonia Suiza.
V El Calafate je to zasa Perito Moreno, Torres del Paine a Lago Argentino.
V Ushuaia môžete navštíviť Národný park Tierra del Fuego, Beagleho prieliv a Lesné železnice.

2. Ako sa dostanem z Bariloche do El Calafate a z El Calafate do Ushuaia?
Najľahšou možnosťou je cestovať cez letisko. Existujú pravidelné lety medzi Barilochom a El Calafate, ako aj medzi El Calafate a Ushuaiou.
Alternatívne, môžete tiež využiť cestovanie autobusom. Existuje niekoľko autobusových spojení medzi týmito mestami, ale cesta bude trvať dlhšie.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne?
Najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne je v lete (december - február), keď je príjemné a teplé počasie. Avšak, ak chcete zažiť zimnú atmosféru a možnosť vidieť snehové vrcholky hôr, môžete tiež navštíviť Patagóniu v zime (jún - august).

4. Aké sú najlepšie turistické trasy v Patagónii?
V Bariloche je populárna trasa do Circuito Chico, ktorá vám umožní vidieť najlepšie z okolitých jazier a hôr.
V El Calafate nevynechajte prechádzku po Perito Moreno, ktorá ponúka úžasný pohľad na tento ľadovec.
V Ushuaia je jednou z najpopulárnejších trás prechádzka cez Národný park Tierra del Fuego a plavba po Beagleho prielive.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Patagónii?
Všetky tieto mestá sú popularitou u turistov a ponúkajú širokú škálu možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, rodinnými penziónmi, hostelm a privátnymi apartmánmi. Pred návštevou je vhodné rezervovať si ubytovanie vopred.

6. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu pre populárne atrakcie v Patagónii?
Je odporúčané si vopred rezervovať vstupenky pre populárne atrakcie v Patagónii, ako napríklad prehliadku Perito Moreno alebo výlety do Torres del Paine. Týmto si zabezpečíte miesto a minimalizujete riziko vyčerpaných kapacít.

7. Aký je priemerný rozpočet na cestovanie do Patagónie?
Rozpočet na cestovanie do Patagónie sa líši v závislosti od preferencií a štýlu cestovania. V priemere môžete očakávať, že na denne výdavky zhruba 70-100 eur na ubytovanie, jedlo a aktivity. Súvisiace výlety a preprava môžu byť značne drahšie, takže je dôležité zahrnúť tieto náklady do vašeho rozpočtu.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o navštívení Patagónie v Argentíne.


Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina je krajina bohatá na krásne prírodné scenérie a Patagónia je jedným z najdychberúcich miest na dovolenku. Toto oblasť sa nachádza na južnom konci Južnej Ameriky a ponúka nádherný výhľad na hory, jazerá a ľadovce. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, tiež známe ako "Argentínska švajčiarska", je malé mesto, ktoré leží pri hraniciach Kordiller. Jeho nádherné jazerá a hory privábili turistov z celého sveta. Môžete si vychutnať horské túry, jazdu na bicykli, lyžovanie alebo si užiť príjemný výlet na lodi po jazere Nahuel Huapi. Okrem toho je Bariloche známe pre svoju čokoládu a pive, takže si tu môžete vychutnať aj miestne dobroty.

El Calafate je ďalšou turistickou destináciou v Patagónii. Nachádza sa v provincii Santa Cruz a je najznámejšie pre majestátny ľadovec Perito Moreno. Môžete si pozrieť obrovské ľadovce, snažiť sa vidieť, ako ľad puká a dozvedieť sa viac o prírode. Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie ľadovce, ako napríklad Spegazzini a Upsala ľadovec. Existuje mnoho výletových spoločností, ktoré vám poskytnú možnosť vidieť tieto úžasné prírodné úkazy.

Ushuaia je hlavným mestom Patagónie a zároveň aj najjužnejším mestom sveta. Nachádza sa na ostrove Ohňová zem, ktorý je obklopený krásnymi horami a priekopou Beagle. Toto miesto je ideálne pre milovníkov prírody a dobrodruhov, pretože ponúka možnosti rôznych outdoorových aktivít, ako je turistika, horská turistika, lodičky a dokonca aj jazda na sánkach tažených psy! Okrem toho môžete navštíviť aj Národný park Tierra del Fuego, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na fjordy a ľadovce.

Celá Patagónia je známa svojou bohatou divokou prírodou a jedinečnými krajinnými scenériami. Ak hľadáte dovolenkový cieľ, ktorý vám umožní uniknúť od ruchu veľkého mesta a objaviť nezvyčajnú prírodu, Patagónia je to pravé miesto pre vás. Bariloche, El Calafate a Ushuaia ponúkajú mnoho možností pre zábavu a dobrodružstvo, a zároveň vám umožňujú preskúmať krásy Argentíny.


Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Keď hovoríme o Patagónii, mnohým sa vybaví nádherná krajina so snežnými vrchmi, šírymi jazerami a prekrásnymi prírodami. A jednou z najlepších možností, ako sa tam dostať, je cestou lietadlom. Ak plánujete navštíviť Argentínu a objaviť jej skvosty v regióne Patagónie, mestá Bariloche, El Calafate a Ushuaia sú určite miestami, ktoré by ste nemali vynechať.

Bariloche, známe aj ako San Carlos de Bariloche, je pohodlné letovisko situované v pohorí Andy na brehu jazera Nahuel Huapi. Toto mesto je známe svojou krásnou prírodou a mnohými outdoorovými aktivitami. Nájdete tu širokú sieť turistických chodníkov, kde môžete objavovať okolitý národný park Nahuel Huapi. Z vrcholu hory Cerro Campanario si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu. A ak máte radi lyžovanie, Bariloche je tiež domovom niekoľkých lyžiarskych stredísk.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré nesmie chýbať na vašej cestovateľskej trase, je El Calafate. Toto mestečko sa nachádza v provincii Santa Cruz a ponúka jedinečnú príležitosť navštíviť známe ľadovce. Tu môžete objaviť Los Glaciares národný park a obdivovať svetoznámy ľadovec Perito Moreno. Sledovať veľkoleposť tejto ľadovej formácie, ktorá sa neustále mení a pohybuje, je nezabudnuteľným zážitkom. Okrem toho, môžete si vychutnať aj ďalšie aktivity ako jazdu na koni, rybolov a prechádzky po okolitých jazerách.

Posledným, no zďaleka nie najmenej dôležitým miestom na vašej cestovateľskej trase po Patagónii je Ushuaia. Toto mesto je známe ako najjužnejší bod na svete, a preto je považované za bránu do Antarktídy. Ushuaia sa nachádza na brehu Beagleho zálivu a ponúka nádherné prírodné scenérie. Medzi must-see atrakcie patrí návšteva Národného parku Tierra del Fuego, kde si môžete užiť prechádzku na koni až k Panamskej rieke a vychutnať si pohľad na horský masív Martial.

Letenky do Patagónie, konkrétne do týchto troch miest, možno zakúpiť z mnohých medzinárodných letísk. Je vhodné plánovať vopred, pretože ceny leteniek sa môžu líšiť podľa sezóny a dopytu. Pri plánovaní svojej cesty nezabudnite, že Patagónia je obrovská oblasť a pre presuny medzi jednotlivými miestami v regióne bude pravdepodobne potrebné využiť dopravné spoje, ako sú vnútroštátne lety alebo autobusy.

Príletom do Patagónie cez letisko v Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia sú návštevníci pripravení na nezabudnuteľný dobrodružný zážitok v prírode. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre aktivitu v horských miestach Bariloche, zázračný ľadovec v El Calafate alebo pre nespútanú prírodu Ushuaia, jedno je isté – Patagónia bude na vás pôsobiť svojou krásou a úchvatnosťou.


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagónia, ležiaca v južnej časti Argentíny, je oblasť známa svojou divokou a kontrastnou prírodou. Tento región je pozoruhodný aj vďaka svojmu zaujímavému počasiu, ktoré je ovplyvnené rôznymi činiteľmi.

Bariloche, známe ako argentínske Švajčiarsko, sa nachádza na severozápade Patagónie. Jeho podnebie je miernym podnebím s teplým letom a chladnou zimou. Môžete očakávať, že v lete (december - marec) teploty dosiahnu priemernú hodnotu okolo 20 °C, s občasnými dážďmi a búrkami. Zimy (jún - september) sú veľmi chladné, s teplotami, ktoré klesajú niekedy aj pod bod mrazu, pričom sneh nie je výnimkou. Bariloche je tiež známe ako hlavné stredisko pre lyžovanie v Argentíne.

El Calafate je domovom známeho ledu Perito Moreno. Má klimatické podnebie, ktoré sa vyznačuje chladnými letami a stredne studenými zimami. V lete (december - marec) sú teploty spravidla príjemné, okolo 18 - 20 °C, avšak večer bývajú chladné. Zimy (jún - september) prichádzajú s teplotami v rozpätí medzi -2 a 8 °C, a často dochádza k prívalovým sneženiam. Pri návšteve tejto oblasti sa pripravte na meniace sa počasie, ktoré môže ovplyvniť schopnosť vykonávať turistické aktivity.

Ushuaia je najjužnejším mestom na svete a nachádza sa v oblasti zvanou Ohňová zem. To napovedá o svojom chladnom sub-polárnym podnebí. Letá (december - marec) sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 - 15 °C. Zimy (jún - september) sú chladné a veterné, s priemernými teplotami okolo -2 a 5 °C. Toto obdobie prichádza so silnými snehovými búrkami a veľkým množstvom snehu. Často sa návštevníci Ushuaie dočkajú úžasných výhľadov na zasnežené hory a ľadové plážové pasáže.

V tejto oblasti je dôležité brať do úvahy dramatické zmeny počasia, ktoré sú bežne. Môže prísť k premenným teplotám, silnému vetru a náhlym zmenám atmosférického tlaku. Preto je vhodné mať so sebou vrstvené oblečenie a rôzne druhy odevov pre prípad rôznych počasových podmienok.

Aby ste si vychutnali cestu po Patagónii bez obmedzení, je nevyhnutné dávať si pozor na miestne predpovede počasia a vyberať si cestovateľské obdobie, ktoré vám vyhovuje najviac. Nech už ste prívržencom letného radovania alebo vám viac vyhovuje atmosféra zimnej idyly, určite si užijete krásy Patagónie bez ohľadu na ročné obdobie.


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína Patagónia je oblasť, ktorá láka turistov z celého sveta svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a jedinečnou kultúrou. Ak sa plánujete vydať do tejto oblasti, rozhľadnúť sa po mestách, ktoré v nej ležia a zistiť ako zabezpečiť ubytovanie na výbornej úrovni, čítajte ďalej, pretože vám prinášame článok práve na túto tému.

Bariloche

Bariloche, oficiálne známe ako San Carlos de Bariloche, leží v severnej časti Patagónie a je obklopené Andami. Je to najväčšie mesto v oblasti a je obľúbeným turistickým centrom vďaka svojim horským scenériám, jazerám a pohostinným obyvateľom.

Ak hľadáte ubytovanie v Bariloche, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka hotely, penzióny a apartmány. Okrem toho nájdete aj niekoľko hosteľov pre turistov s menším rozpočtom. Ak ste milovníkom prírody a radi by ste zažili autentickú patagónsku atmosféru, potom sa rozhodnite pre ubytovanie v horských chatách alebo stanoviskách v blízkosti mesta.

El Calafate

El Calafate leží v južnej Patagónii a je obľúbené turistické centrum, ktoré sa nachádza v blízkosti famóznych ľadovcov Perito Moreno a Upsala. Mesto je známe svojimi množstvami zelene, krásnymi jazerami a najrôznejšími aktivitami, ktoré si zaručia, že sa vám nudit nebude.

Ubytovanie v El Calafate nájdete vo forme hotelov, penziónov, apartmánov alebo hosteľov. Pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné, existujú aj horské chaty a stanoviská v okolí mesta.

Ushuaia

Ushuaia je najjužnejšie položené mesto na svete a leží v najjužnejšej časti Patagónie. Je obľúbeným turistickým miestom, kde prekrásne prírodné scenérie zhmotňujú Patagóniu a Antarktídu v jedno.

V Ushuaia nájdete široký výber ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a hosteľov. Okrem toho si tiež môžete prenajať horské chaty a stanoviská v okolí mesta.

Všetky tri mesta v Patagónii ponúkajú svojim návštevníkom kvalitné ubytovanie v jedinečnej prírodnej atmosfére. Najlepšie je však vyberať si už v predstihu, pretože v období turistickej sezóny bývajú ubytovacie kapacity rýchlo obsadené. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do Patagónie už teraz!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky