Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Hovhannavank

Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Hovhannavank


1. Kde sa nachádza Hovhannavank?

Hovhannavank sa nachádza v Arménsku, v provincii Armavir, blízko obce Ohanavan.

2. Kedy bol Hovhannavank postavený?

Hovhannavank bol postavený v 4. storočí, niektoré časti boli postavené aj v 13. storočí.

3. Kto bol zakladateľom kláštora Hovhannavank?

Zakladateľom kláštora Hovhannavank bol svätý Grgur Iluminátor, najvyšší kňaz Arménskej Apoštolskej cirkvi.

4. Ako dlho trvá návšteva Hovhannavank?

Návšteva Hovhannavank trvá približne 30 až 60 minút, v závislosti od toho, ako veľa času si chcete v kláštore stráviť.

5. Aké sú otváracie hodiny Hovhannavank?

Hovhannavank je otvorený každý deň, okrem pondelka, od 9:00 do 17:00 hod. V nedeľu je otvorený do 16:00 hod.

6. Je vstup do Hovhannavanku platený?

Áno, vstup do Hovhannavanku sa platí. Cena závisí od toho, či chcete vidieť len kláštor alebo aj prístup do múzeí a expozícií.

7. Môžem fotografovať v Hovhannavanku?

Áno, môžete fotografovať v Hovhannavanku. Je však potrebné si byť vedomý, že niektoré miesta sú z dôvodu ochrany kultúrneho dedičstva zakázané fotografovať.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hovhannavanku?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hovhannavanku, sú autom alebo taxíkom. Z Jerevanu trvá cesta autom približne 40 až 50 minút.


Dovolenka Arménsko Hovhannavank


Arménsko je jedno z tých krajín, ktoré stoja za to navštíviť. Je to krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa prejavuje nielen vo veľkolepých klenotniciach a palácoch, ale aj v starobylých kláštoroch, ktoré sú roztrúsené po celom území.

Jedným z takýchto kláštorov je Hovhannavank, ktorý sa nachádza v provincii Aragacotn v západnej časti krajiny. Tento úchvatný kláštor, ktorý bol postavený v 4. storočí, je jedným z najdôležitejších náboženských miest v Arménsku.

Hovhannavank kláštor sa nachádza na kopci v sedle medzi dvoma hradmi - Kaputdžukh a Tsaghkahovit. Keď ho navštívite, budete fascinovaní krásnym výhľadom na okolitú prírodu. Kláštor je tiež obklopený vinicami, ktoré sú známe svojím vínom. Okolité vinice sa datujú do 7. storočia a sú jednými z najstarších v celom svete.

Hovhannavank má fascinujúce architektonické prvky a kombinuje prvky sýrskych, gréckych a rímskych štýlov. V chráme sa nachádza veľa fresiek a soch, ktoré sú pozoruhodné svojou krásou a detailom. Mnohé z týchto dekoračných prvkov, ktoré nájdete v kláštore, sú považované za skutočné klenoty arménskej kultúry a sú veľmi dôležité pre zachovanie histórie krajiny.

Pri prechádzaní kláštorom sa budete cítiť ako v minulosti a budete mať príležitosť preskúmať a objaviť dávne obyčaje a tradície, ktoré sa zachovali dodnes. Páči sa nám, že sa pozornosť venuje starostlivému zachovaniu kláštora a jeho historických pamiatok, vďaka čomu je to skutočne zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Arménsko, Hovhannavank je nádherným miestom na návštevu. Budete fascinovaní krásou a históriou tohto oblasti a určite si odnesiete mnoho skvelých zážitkov a spomienok.


Ubytovanie Arménsko Hovhannavank


Arménske kláštory sú jedným z najdôležitejších symbolov kultúry a histórie Arménska. Kňažské kláštory Hovhannavank a Saghmosavank sú dva konkrétne príklady, ktoré stoja na okraji kaňonu v južnej časti Kaukazu v Arménsku. Tieto kláštory boli postavené v 13. storočí a sú považované za významné pamiatky jej kultúrnej dedičstva.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v oblasti Hovhannavank, môžete si vybrať z viacero možností. Najpohodlnejším spôsobom je skontrolovať niekoľko stránok s ubytovaním online a vybrať si podľa svojich požiadaviek. Určite si však dovolím odporučiť zážitok, ktorý návštevníci môžu zažiť, ak sa rozhodnú pre tradičné ubytovanie.

Tradičné ubytovanie v Arménsku je veľkou súčasťou kultúrnej skúsenosti a pohostinnosť Arméncov neskrývajú. Mnoho domácností ponúka izby návštevníkom, ktoré sú vybavené najzákladnejšími prvky, aby ste sa cítili ako doma. Väčšina hostí ponúka stravovanie a služby prípravy jedla, čo vám umožní ochutnať autentickú kuchyňu Arménska.

Napriek tomu, že je to jednoduché a tradičné ubytovanie, môžete sa tešiť na ojedinelé zážitky. Mnoho hostí bude radi ukázať vám svoju záhradu a nádherné vrstevnaté polia v okolí, spolu s množstvom iných zážitkov.

Čakajú na vás zážitky, ako je napríklad ochutnať domáce armeńské víno, tradičné večerné a tanečné programy a mnohé ďalšie. Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Hovhannavank, neváhajte a rozhodnite sa pre tradičné ubytovanie. Kombinácia kultúry, pohostinnosti a zážitkov vás určite nenechá na pochybách, že ste sa dostali na správne miesto.

Arménsko má toho veľa na ponúkanie, a toto je len jeden z veľa spôsobov, ako si toto krásne miesto užiť. Tak prečo sa tam nevydať práve teraz?


Letenka Arménsko Hovhannavank


Ak hľadáte zaujímavý cieľ pre dovolenku, Arménsko by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto krajina nabíza návštevníkom mnoho miest a pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. Jednou z takýchto pamiatok je Hovhannavank.

Hovhannavank je kláštor z 4. až 13. storočia a nachádza sa v Arménsku. Je umiestnený na úbočí kopca, z ktorého sa otvára nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tento kláštor bol postavený v časoch, keď kresťanstvo čelilo ťažkej perzekúcii. Mal slúžiť ako útočisko pre kresťanské populácie z regiónu.

Hovhannavank sa skladá z troch chrámov. Najstarší z nich bol postavený v 4. storočí a nazvali ho svätá Krikorius. Zvyšok kláštora bol postavený v 13. storočí. Každý chrám má svoj jedinečný charakter a niektoré z ich častí sú pokryté nádhernými freskami.

Všetky tri chrámy sú postavené z kamenných blokov, ktoré boli dokonale prispôsobené krajine, v ktorej sa nachádzajú. Hovhannavank je mimoriadne dobre zachovalý a stále je tu dosť zaujímavej histórie, ktorú sa oplatí odhaliť. Budete si môcť prečítať o živote mníchov, ktorí tu kedysi žili, a naučiť sa o ich náboženskom živote.

Keďže Hovhannavank sa nachádza na kopci, návštevníci by si mali obuť pohodlné topánky a prispôsobiť svoj čas cesty na výstupu do kláštora. Doporučuje sa tiež navštíviť miesto počas neskorého večera alebo skoro rána, keď sa z výšin môžete tešiť na krásne západy slnka a východy slnka.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, navštívit Hovhannavank by mohlo byť úplne jedným z najzaujímavejších zážitkov. Letenky do Arménska sú teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Neexistuje lepší čas na to, aby ste sa o tom presvedčili na vlastné oči. Do Arménska vás zavedú paciol.com, či prezrite sa po oinných leteckých prepravcoch.


Počasie Arménsko Hovhannavank


Hovhannavank je kláštor, ktorý sa nachádza v Arménsku. Tento kláštor je obklopený panenskou prírodou a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Okrem svojej historického významu, návštevníci majú možnosť zažiť aj jedinečné a rozmanité počasie.

Arménsko sa nachádza v horskej oblasti, čo znamená, že počasie v Hovhannavanku môže byť pomerne nepredvídateľné. V lete tu panujú miernych teploty, ktoré sa pohybujú okolo 23-28 stupňov Celzia. Slnečné dni môžu byť veľmi teplé, no v noci teploty môžu klesnúť na chladnejších 10-15 stupňov Celzia. Je vhodné si so sebou vziať ľahké oblečenie a slnečné okuliare, aby ste si mohli užiť slnečné dni.

Jeseň v Hovhannavanku prichádza so zmenou farieb lístia a príjemných teplôt. Teploty sa pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, no môžu zažiť aj chladnejšie dni so teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Je vhodné si so sebou vziať trochu teplejšie oblečenie, najmä na chladné noci.

Zima v Hovhannavanku môže byť chladná a daždivá. Teploty sa môžu pohybovať od -5 do 5 stupňov Celzia, avšak mrazivé chvíle s teplotami pod nulou nie sú neobvyklé. Návštevníci by si mali obliecť teplé oblečenie vrátane bundy, šály a rukavíc, aby si udržali teplo. Zima je tiež obdobím sneženia, ktoré prispieva k nádherným scenériám.

Na jar sa Hovhannavank prebúdza k životu. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 10-15 stupňov Celzia. V tomto období je často mierny vietor a pravidelné dažde môžu prispieť k rastu kvetín a zelene. Návštevníkom by sa hodila ľahká a vodeodolná obuv, aby sa vyrovnali s daždivými podmienkami.

Nezávisle od ročného obdobia, teploty v Hovhannavanku môžu pomerne rýchlo meniť. Je preto dôležité si so sebou vziať vhodné oblečenie, aby ste sa dokázali prispôsobiť aktuálnym podmienkam. Okrem toho odporúčame sledovať predpoveď počasia pred návštevou, aby ste mohli naplánovať svoju cestu a zážitky v tomto krásnom mieste. Hovhannavank ponúka niečo pre každého, či už ste milovníkmi leta, jesene, zimy alebo jari.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky