Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Jezero Sevan

Letenka Arménsko Jezero Sevan


Arménsko Jezero Sevan je nádherná prírodná destinácia ležiaca v centre Arménska. Je považované za jedno z najväčších horských jazier na svete a v posledných rokoch sa stalo populárnym turistickým miestom. Pre tých, ktorí chcú zažiť čaro prírody a objaviť jedinečnú kultúru Arménska, je Jezero Sevan ideálnym miestom na návštevu.

Ak plánujete svoju cestu do Arménska a chcete spoznať jeho prírodné poklady, odporúčame vám zvážiť letenku do Jezera Sevan. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného mesta Jerevanu. Z Jerevanu je to približne 70 km na Jezero Sevan, čo znamená, že si môžete ľahko zabezpečiť prepravu a pohodlne sa dostať k jazeru.

Jezero Sevan je skutočným prírodným zázrakom. S rozlohou takmer 1240 km², je to najväčšie jazero v Arménsku, ktoré je obklopené krásnymi horami. Jeho voda je tak čistá, že na jej povrchu je možné vidieť odraz jedinečnej modrej farby. Práve pre svoju krásu a jasnú vodu je Jezero Sevan považované za perlu Kaukazu.

Navštíviť Jezero Sevan v lete je obzvlášť príjemné, pretože môžete využiť teplé počasie na plávanie, opaľovanie a rôzne vodné športy. Okrem toho si môžete prenajať loďku a preskúmať jazero zo stredu, čo je jedinečný zážitok. Okolie jazera je tiež obľúbeným miestom pre pikniky a rodinné výlety s krásnymi výhľadmi na okolité hory.

Jezero Sevan nie je len prírodným rajom, ale je aj historicky a kultúrne bohaté. V jeho blízkosti sa nachádzajú kláštory Sevanavank a Hayravank, ktoré sú dôležitými pamiatkami Arménska. Tieto kláštory sú staré viac ako tisíc rokov a ponúkajú návštevníkom pohľad na bohatú históriu a kultúru krajiny.

Ak ste gurmán, Jezero Sevan bude pre vás miestom plným gastronomických zážitkov. Miestne reštaurácie sú známe svojou čerstvou a chutnou arménskou kuchyňou. Môžete si vychutnať tradičné jedlá ako napríklad arménsky chybač, ktorý je špecialitou tejto oblasti.

Návšteva Jezera Sevan je skutočnou lahôdkou pre milovníkov prírody a kultúry. Letenka do Arménska vás zavedie do tohto nádherného miesta, kde sa môžete ponořiť do krásy jazera a objaviť históriu tohto fascinujúceho regiónu. Nezáleží na tom, či ste dobrodruh, rodina alebo kultúrny nadšenec - Jezero Sevan vás zaručene očarí svojou jedinečnou atmosférou a krásou.


Počasie Arménsko Jezero Sevan


Jezero Sevan je jedno z najkrajších a najväčších jazer v Arménsku. Nachádza sa vo výške takmer 1900 metrov nad morom, čo robí z neho jedno z najvyššie položených jazier na svete. Jeho unikátna poloha a bohatá história lákajú turistov z celého sveta.

Jezero Sevan je obklopené horskými hrebienkami a má rozlohu približne 940 čtverečných kilometrov. Vybudovalo sa v dôsledku geologického pohybu zemského kôry a zakrytia niekdajšej hlbokého údolia. Je to jedno z mnohých prírodných zázrakov Arménska.

Počasie v oblasti jezera Sevan je značne ovplyvnené jeho polohou a nadmorskou výškou. Letá sú miernymi, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. V noci môže teplota klesnúť na približne 15 stupňov. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi a v tom čase sa teplota môže vyšplhať na 30 stupňov Celzia.

Zimy v oblasti bývajú chladné, so sneženými hmotami a teplotami, ktoré klesajú pod bod mrazu. Najchladnejšie mesiace sú december a január, kedy priemerná denná teplota nevystupuje nad 0 stupňov Celzia a nocné teploty dosahujú -10 stupňov alebo ešte menej. Tieto mrazy vytvárajú nádhernú zimnú scenériu okolo jazera, ktorá pritahuje milovníkov zimných športov.

Jezero Sevan je známe svojimi scénickými krásami a čistou vodou. Často býva nazývané „modré jazero“, pretože sa jeho voda leskne v rušivom odtieni modrej farby. Táto čistota a krása jazera prilákala aj rôzne druhy vtákov, vrátane vzácnych druhov, ktoré v jazeri našli ideálne prostredie pre rozvoj. To vytvára ideálne podmienky pre obľúbené letné aktivity, ako je plávanie, lovenie rýb a vodné športy.

Arménsko jezera Sevan je významnou turistickou atrakciou a tiež jedným z hlavných zdrojov pitnej vody pre celú krajinu. Svojou nádhernou scenériou, rôznymi aktivitami a fascinujúcou históriou jezero privádza do krajiny množstvo turistov každý rok.

V oblasti jezera sa nachádza aj kláštor Sevanavank, ktorý je jedným z najpopulárnejších miest na návštevu. Tento kláštor pochádza z 9. storočia a je postavený na vrchole skaliska s výhľadom na jazero. Je to miesto pokojného oddychu a duchovnej pohody, ktoré dodáva návšteve jazera Sevan ďalšiu úroveň zážitkov.

Všetko však nie je dokonalé, keď ide o jazero Sevan. V minulosti sa jeho hladina výrazne znížila kvôli vyhlasovaniu jazera za národnú vodnú nádrž. Táto situácia zapríčinila stratu mnohých druhov rýb a zmenšenie rozsahu jazera. V súčasnosti sa však prijímajú opatrenia na obnovu a ochranu jazera a jeho okolia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Arménsko, nemali by ste vynechať jazero Sevan. Jeho okrem úchvatných výhľadov ponúka aj bohatú históriu a množstvo aktivít, ktoré uspokoja každého návštevníka. Bez ohľadu na ročné obdobie, budete mať možnosť zažiť nádherné zážitky v tejto prírodnej oáze.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jezero Sevan


Otázka: Kde sa nachádza Jezero Sevan?
Odpoveď: Jezero Sevan sa nachádza v Arménsku.

Otázka: Aké je rozloženie Jezera Sevan?
Odpoveď: Jezero Sevan má rozlohu približne 1 400 km².

Otázka: Aké je maximálne hĺbka Jezera Sevan?
Odpoveď: Maximálna hĺbka Jezera Sevan je približne 80 metrov.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie okolo Jezera Sevan?
Odpoveď: Medzi turistické atrakcie okolo Jezera Sevan patrí napríklad Arakelotský kláštor, poloostrov Sevan a Lovskecentrum Sevan.

Otázka: Je možné loviť ryby v Jezere Sevan?
Odpoveď: Áno, je možné loviť ryby v Jezere Sevan.

Otázka: Aké ryby sa nachádzajú v Jezere Sevan?
Odpoveď: V Jezere Sevan sa nachádzajú napríklad losos, pstruh, kapor a slniečkar.

Otázka: Aké sú hlavné zdroje príjmu v okolí Jezera Sevan?
Odpoveď: Hlavným zdrojom príjmu v okolí Jezera Sevan sú poľnohospodárske produkty, turistický ruch a rybolov.

Otázka: Aké sú najlepšie časy na návštevu Jezera Sevan?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu Jezera Sevan sú v lete, keď je teplé počasie a turistické atrakcie sú otvorené.


Dovolenka Arménsko Jezero Sevan


Arménsko Jezero Sevan: Ukrytý klenot Kaukazu

Arménsko, zem spjatá s historií a kulturou, ktorá sa datuje až do 3. tisícročia pred n. l., má v sebe skrytý poklad – nádherné jazero Sevan.

Sevan, najväčšie jazero Kaukazu, sa nachádza na východe Arménska a je prístupné z mesta Jerevan autom alebo verejnou dopravou. Cesta potrvá asi 2,5 hodiny a návštevníci sa môžu tešiť na krásne výhľady na horskú panorámu po ceste.

Jazero Sevan má niekoľko pláží, kde sa môžete kúpať, slnenie a relaxovať v nádhernom prostredí. Zvlášť zaujímavá je pláž na západe jazera s oblázkovým pobrežím, kde sa nachádza aj kadibudka, tradičná arménska budka, kde si môžete kúpiť čerstvé ryby a ochutnať miestne dobroty.

Okrem plávania a opaľovania je Jazero Sevan tiež ideálnym miestom pre výlety. Na južnom brehu sa nachádza kláštor Sevanavank, ktorý zaujme svojou architektúrou a históriou, pretože tu bol v 4. storočí postavený príbytok pre mníchov, ktorí sa zaoberajú rôznymi remeslami. Kláštor má 2 kostoly a nachádza sa na skalnatom vrchu, z ktorého je nádherný výhľad na jazero.

Tiež by ste nemali chápať zlatú príležitosť navštíviť halfiske historické kostoly, ktoré sú umiestnené v okolí jazera a sú obklopené nádhernou prírodou.

Pred návštevou Jazera Sevan by mali návštevníci zabezpečiť si vopred ubytovanie, pretože v sezone býva veľmi plno a nie je dobré riskovať, že sa nebudete môcť ubytovať v obľúbenom hoteli alebo penzióne.

Nie si istý, či si naplánuješ svoju ďalšiu dovolenku? Arménsko a jazero Sevan sú bezpochyby miestom kam sa oplatí ísť na dovolenku. Toto úžasné kúpalište predstavuje príležitosť na uvoľnenie sa a užívanie si prírodného krásy, ktorá je typická pre Arménsko. Rozhodnite sa a urobte si výlet do Arménska!


Ubytovanie Arménsko Jezero Sevan


Ak hľadáte miesto plné histórie a prírodného krásy, návšteva jazera Sevan v Arménsku by mohla byť vašou ideálnou voľbou. Toto jazero sa nachádza v provincii Gegharkunik a má rozlohu približne 1 400 kilometrov štvorcových. Je to najväčšie jazero v Arménsku a kedysi bolo známe pod menom "morské oko" kvôli jeho impresívnemu rozsahu.

V blízkosti jazera sa nachádza niekoľko dediniek, kde sa dá ubytovať. Mnoho z týchto ubytovacích miest ponúka možnosť prenájmu chatiek alebo bungalovov, ktoré sú obvykle vybavené základnými vybaveniami, ako sú posteľné prádlo, sprchy a toalety. Okrem toho sa v blízkosti jazera nachádzajú aj hotely a penzióny, ktoré ponúkajú pokojnejšie prostredie pre tých, ktorí hľadajú väčšie pohodlie.

Väčšina turistov, ktorí prichádzajú do tejto oblasti, sa rozptyľuje po najkrajších miestach, ktoré Sevan ponúka. Jazero je obklopené kopcami a vrchmi, ktoré tvoria pôsobivé panorámy a ponúkajú návštevníkom úžasné výhľady. Jednou z najpopulárnejších aktivít je prechádzka po brehu jazera, ktorá umožňuje návštevníkom objaviť krásu tejto oblasti. Okrem toho môžete aj navštíviť klášter Sevanavank, ktorý sa nachádza na kopci nad jazerom. Tento klášter bol postavený v 9. storočí a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu extrémnejšie, je možnosť vyskúšať si vodné športy, ako napríklad windsurfing, plachtenie alebo kajak. Tieto aktivity sú obľúbené najmä počas teplejších mesiacov, keď je jazero teplé a hladké.

Ubytovanie pri jazere Sevan v Arménsku môže byť príjemnou skúsenosťou pre každého, kto hľadá krásu a pamiatky histórie v jednom. Táto oblasť je nabitá zážitkami a ponúka návštevníkom množstvo možností pre relaxáciu a zábavu. Ak sa rozhodnete navštíviť Sevan, nebudete sklamaní.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky