Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Urartian Fortress Erebuni

Letenka Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Ak sa chystáte na dovolenku v Arménsku, rozhodne nevynechajte návštevu Urartian Fortress Erebuni. Táto opustená pevnosť za mestom Jerevan má veľa histórie a pôsobí naozaj úchvatne.

Erebuni bola prvá hlavné mesto kráľovstva Urartu, ktoré sa datuje od 782 pred Kristom. Pevnosť bola postavená na príkaz kráľa Argišti I. a nesie názov Erebuni, čo znamená "pokojné miesto". Táto mohutná pevnosť bola vybudovaná na kopci a jej pevnostné múry siahajú až do výšky 12 metrov.

V priebehu histórie sa pevnosť menila medzi rôznymi kráľovskými rodmi, ktoré ju používali ako základňu a centrálne miesto. Po mnohých rokoch sa Erebuni stala súčasťou Perzského impéria a mala významnú úlohu v arménskej histórii.

Dnes je Urartian Fortress Erebuni populárnym turistickým cieľom a stalo sa aj miestom dôležitej archeologickej práce. Na mieste sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám poskytnú podrobnosti o histórii Erebuni a vás prevádzajú po zaujímavých miestach v oblasti. V blízkosti sa nachádzajú aj rôzne múzeá a obchody, kde si turisti môžu kúpiť pamiatkové predmety.

Mesto Jerevan, hlavné mesto Arménska, sa nachádza blízko Urartian Fortress Erebuni a ponúka množstvo možností na nákupy, zábavu a dobrodružstvo. V Jerevane sa návštevníci môžu vidieť významné pamiatky ako je Katedrála sv. Gregora Osvetľovača, Tíšňová vezá a arménske Národné múzeum.

Ak hľadáte dovolenku na odľahlom mieste, v ktorom sa môžete ponoriť do historických tajomstiev, Urartian Fortress Erebuni a mesto Jerevan sú ideálne miesta pre vás. Pre príjemnú a hlavne pohodlnú cestu si môžete zabezpečiť letenky cez rôzne spoločnosti, ktoré poskytujú lety do Arménska. Navštívte Urartian Fortress Erebuni a objavte históriu a kultúru, ktoré sú zanechané v týchto úžasných miestach.


Dovolenka Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Ak hľadáte neobvyklú dovolenku v zaujímavom a menej známom mieste, Arménsko by mohlo byť tou správnou voľbou. V tomto západnoázijskom štáte sa nachádzajú krásne a historické pamiatky, ktoré odzrkadľujú bohatú a fascinujúcu históriu tejto krajiny. Jednou z týchto pamiatok je Urartian Fortress Erebuni.

Urartian Fortress Erebuni sa nachádza na malej vyvýšenine v jarmarskom dvoře v arménskej metropole Erevane. Táto pevnosť bola postavená v 8. storočí pred n.l. kráľom Argištim I na obranu kráľovstva Urartu. Erebuni bola jednou z najstarších a najvýznamnejších miest na Arménskom náhrobku a súčasťou jedného z najdôležitejších regionálnych centier. Pamiatka bola objavená počas 20. storočia pri kopaní základov pre novú budovu v sídle Arménskeho múzea historických a kultúrnych pamiatok.

Pevnosť Erebuni bola navzájom prepletená so životom i kultúrou dávneho Urartu, ktorý v rozsiahlej oblasti západného Ázia a východného Stredozemia dosiahol vo svojej dobe významnú mocenskú a hospodársku pozíciu. Pevnosť slúžila ako hlavné administratívne centrum a základna pre vojenské operácie. Kompletné a výstižné správy o mine nasledovníci, o živote a kultúre Urartian odkazujú tak ako v písmech, tak aj v mesačných hrnjoch, kamenných reliéfnych meškáňoch a mnohých iných artefaktoch a pamiatkach.

Dnes si návštevníci môžu pozrieť jaskynné piesky zrušené na skale so zachovaným nápisom, označením a dátumom, kedy bola pevnosť postavená a väčšinou hľadať kultúrne a historické artiky v Arménskom múzeu. Určite by ste si nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť Urartskú pevnosť Erebuni, aby ste sa bližšie oboznámili s históriou a kultúrou Arménska a pochopili, prečo je toto miesto také dôležité pre tento národ.


Ubytovanie Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Arménsko je krajina s dlhou históriou a bohatou kultúrou. Je plná miest, ktoré sú cennými pamiatkami a pamätajú na minulé časy. Jedným z týchto miest je Urartian Fortress Erebuni, ktorá sa nachádza v jeho hlavnom meste Yerevane.

Urartian Fortress Erebuni, známy aj ako Erebuni Fortress alebo Erebuni Citadel, je historická pevnosť, ktorá bola postavená v 8. storočí pred n.l. Urartským kráľom Argištim I. bolo založené ako obranné zariadenie a súčasne ako sídlo vládcu. Navrhli ju grécki architekti, ktorí pracovali pod vedením kráľovho syna Rusa I., a pracovať na nej pomohli aj kmeňy, ktoré žili v okolí.

Pevnosť je v okolí Yerevanu a konkrétne v oblasti Erebuni. Má rozlohu takmer 15 hektárov a nachádza sa na pomyselnej hranici medzi Áziou a Európou. Erebuni je jedným z najstarších archeologických miest Arménska a neustále pritahuje výskumníkov a turistov.

Erebuni bol postavený z nevypálených tehál a kameňa a jeho steny siahajú do výšky až jedenásť metrov. Kompletné osadenstvo pevnosti počtom približne 6000 ľudí žilo v srdci pevnosti a malo prístup k zásobám jedla, ako aj k zdrojom vody, ktoré boli zabezpečené pomocou systému kanálov a vodných nádrží.

Vstup do Erebuni pevnosti vedie k námestiu poblíž brány a k trati, ktorá je jednou z najvýraznejších častí stavby. Steny sú zdobené rôznymi vzormi a symbolmi a tradičnou umelou arénou. Návštevníci nájdu aj obydlia s luxusným vybavením pre kráľa a jeho dvor, ako aj kasárne pre vojakov a pripravené miesta na konanie rôznych ceremoniálov.

Urartian Fortress Erebuni má významné miesto v arménskej histórii. Je to miesto, na ktorom sa rodila najstaršia dochovaná listina písaná starovekým jazykom Khaldian, ktorý je neprekladateľným klenotom. Pevnosť bola vymedzená ako UNESCO svetové dedičstvo, čo dokazuje, že je jedným z najvýznamnejších historických miest v Arménsku.

Urartian Fortress Erebuni je čarovné miesto, ktoré patrí medzi hlavné turistické miesta v Arménsku. Jeho rozsiahle zrúcaniny nás prepravujú do minulosti a poskytujú nám pokojný pobyt. Ak cítite, že sa chcete priblížiť Arménskej histórii, neváhajte a navštívte túto pevnosť.


Počasie Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Arménsko, bohatá na históriu a kultúru, je domovom mnohých zaujímavých pamiatok. Jednou z nich je Urartian Fortress Erebuni, ktorá je zároveň najstarším archeologickým objektom v Arménsku. Toto nádherné miesto sa nachádza v hlavnom meste Jerevan a má veľký význam pre celú krajinu.

Erebuni bola postavená v 8. storočí pred naším letopočtom a bola správnym centrom Urartijského kráľovstva. Je to vlastne historické zrúcanina, ktorá bola objavená a zrekonštruovaná v 20. storočí a je teraz hlavnou atrakciou pre turistov z celého sveta. Prechádzanie jej pozemkami je akousi cestou späť v čase, ktorá nás prenesie do obdobia vlády Urartijskej ríše.

Jednou z najfascinujúcejších vecí na Erebuni je jeho vyvýšená poloha. Toto miesto bolo strategicky zvolené ako obranný bod, pretože malo výhľad na okolitú krajinu a umožňovalo sledovať pohyb nepriateľov. Okrem toho bolo Erebuni tiež dôležitým politickým a hospodárskym centrom, kde sa konali rôzne obchodné aktivity a vládli sa z neho královské dekréty.

Samotná pevnosť sa skladá z vnútorného a vonkajšieho hradu, každý so svojou funkciou. Vnútorný hrad bol určený pre kráľa a jeho rodinu, ako aj pre vyšších úradníkov. Tu sa nachádzali luxusné paláce, kancelárie a chrámy. Vonkajší hrad slúžil ako bytísko pre bežných obyvateľov a vojenské oddiely. Je fascinujúce vidieť, ako sa architektúra a rozloženie pevnosti prispôsobovali potrebám a postaveniu jednotlivých obyvateľov.

Okrem toho, Erebuni je známa aj pre svoje nálezy a archeologické nálezy. V roku 1950 sa tu našli veľké množstvo keramiky, náramkov, nástrojov a iných artefaktov, ktoré svedčia o vyspelej kultúre a remesle tej doby. Niektoré z týchto nálezov sú teraz vystavené v miestnom múzeu a spolu s pevnosťou tvoria cennú zbierku histórie Arménska.

Erebuni je aj významným miestom pre vzťahy medzi Arménskom a ostatnými krajinami. Organizuje sa tu mnoho kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré privádzajú ľudí zďaleka. Tradičné tance, piesne a remeslá sú súčasťou týchto podujatí, čo pomáha upevňovať vzájomnú spoluprácu a porozumenie medzi rôznymi kultúrami.

Urartian Fortress Erebuni je skutočným pokladom Arménska. Jeho históriou a architektúrou nás fascinuje a obohacuje nás o poznatky o minulosti tejto krajiny. Ak sa rozhodnete navštíviť Arménsko, nezabudnite venovať čas tejto nádhernej pevnosti. Určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Urartian Fortress Erebuni


1. Kde sa nachádza Urartská pevnosť Erebuni v Arménsku?
- Urartská pevnosť Erebuni sa nachádza v hlavnom meste Arménska, v Jerevane.

2. Kedy bola pevnosť Erebuni postavená?
- Pevnosť Erebuni bola postavená v 8. storočí pred naším letopočtom.

3. Aké je historické význam pevnosti Erebuni?
- Pevnosť Erebuni má veľký historický význam, pretože je jednou z najstarších a najdôležitejších archeologických lokalít v Arménsku. Je symbolom starovekého arménskeho kráľovstva Urartu.

4. Ako sa dostanem do pevnosti Erebuni?
- Pevnosť Erebuni je ľahko dostupná v Jerevane. Môžete sa tam dostať takmer všetkými druhmi verejnej dopravy, ako je autobus alebo taxík.

5. Aké atrakcie sa nachádzajú v pevnosti Erebuni?
- V pevnosti Erebuni nájdete rôzne historické a archeologické artefakty, ako sú kamenné sochy, nádoby a nástroje. Môžete si tiež vychutnať úžasný výhľad na Jerevan z vrcholu pevnosti.

6. Ak je pevnosť Erebuni otvorená verejnosti?
- Áno, pevnosť Erebuni je otvorená verejnosti. Môžete si ju pozrieť a navštíviť ako turista.

7. Aké sú vstupné poplatky pre návštevu pevnosti Erebuni?
- Vstupné poplatky sa môžu líšiť v závislosti od krajiny a sezóny, ale zvyčajne sú pomerne nízke a dostupné pre všetkých.

8. Je možné si prenajať vodiča alebo sprievodcu na návštevu pevnosti Erebuni?
- Áno, je možné si prenajať vodiča alebo sprievodcu na návštevu pevnosti Erebuni. Môžu vám poskytnúť podrobné informácie o histórii a význame pevnosti.

9. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá pre návštevu pevnosti Erebuni?
- Pri návšteve pevnosti Erebuni by ste mali dodržiavať pravidlá ochrany a rešpektovať historické artefakty. Nie je dovolené vandalizovať ani poškodzovať pevnosť.

10. Koľko času by som mal/a venovať návšteve pevnosti Erebuni?
- Práve toľko času, koľko chcete preskúmať a objaviť pevnosť Erebuni. Prehliadka môže trvať približne 1 až 2 hodiny, ale závisí to od vašich záujmov a rozpočtučasu, ktorý chcete stráviť v tejto historickej lokalite.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky