Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Andros Island

Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Andros Island


1. Kam sa nachádza Andros Island na Bahamách?
Andros Island sa nachádza v severnej časti Bahamského súostrovia, juhozápadne od Floridy v Spojených štátoch.

2. Ako sa dostanem na Andros Island?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Andros Island, je letecky. Môžete si rezervovať lety z hlavných medzinárodných letísk do letiska Andros Town.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie na Andros Island?
Medzi hlavné turistické atrakcie na Andros Island patrí národný park Forĕtara, Blue Holes, autentické rybárske dedinky a nádherné pláže.

4. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Andros Island?
Najlepšie obdobie na návštevu Andros Island je v období od decembra do apríla, keď je suché obdobie s príjemným podnebím a teplým počasím.

5. Aké aktivity sú k dispozícii pre turistov na Andros Island?
Na Andros Island môžete vychutnať rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, rybolov, šnorchlovanie, plávanie s delfínmi a surfovanie. Taktiež si môžete vychutnať prechádzky v prírode a pozorovanie vtáctva.

6. Koľko času by som mal stráviť na Andros Island?
Odporúča sa stráviť aspoň 3-4 dni na Andros Island, aby ste si mohli vychutnať všetky turistické atrakcie a aktivity.

7. Ako sa dostanem z Andros Island na iné ostrovy Bahám?
Môžete sa dostať na iné ostrovy Bahám pomocou trajektov, súkromných lodí alebo letecky.

8. Je na Andros Island dostupné ubytovanie a reštaurácie?
Áno, na Andros Island sú dostupné rôzne druhy ubytovania, ako sú hotely, bungalovy a súkromné vily. Taktiež sú k dispozícii reštaurácie, kde si môžete vychutnať bahamskú kuchyňu.

9. Má Andros Island pláže?
Áno, Andros Island má nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovými vodami. Najznámejšou plážou je Kamalámy Beach.

10. Aké sú miestne jedlá a špeciality na Andros Island?
Na Andros Island si môžete vychutnať čerstvé morské plody, ako sú langusty, slávne bahamské koláče conch, ryby a šťavnaté tropické ovocie.


Dovolenka Bahamy Andros Island


Bahamy sú karibským rajom pre dovolenku s ich bielymi plážami, tyrkysovým morom a slnkom, ktoré svieti po celý rok. Jedným z tajomných ostrovných rájov Bahám je Andros Island, ktorý ponúka nádherné prírodné scenérie a aktivity pre dobrodruhov.

Kým väčšina turistov si vyberie slávne destinácie ako Nassau alebo Paradise Island, Andros Island je malý kúsok raja, ktorý zostal pomerne neporušený masovou turistikou. Je to najväčší ostrov Bahám, ktorý ponúka rozmanité možnosti na dovolenku.

Prvou atrakciou Andros Island je jeho úchvatná príroda. Ostrov je domovom jedinečnej a rozmanitej fauny a flóry, vrátane mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré sa inde na svete nenachádzajú. Cestujúci môžu objaviť morské rezervácie, jaskyne, brodít prírodnými bazénmi a pozorovať zvieratá ako napríklad divoké diviaky alebo kajmany.

Ak ste vášnivý milovník vodných športov, Andros Island je pre vás to pravé miesto. Ostrov je obklopený najväčším korálovým útesom Bahám, ktorý ponúka fantastické podmienky na potápanie a manželské plavby. Pri rozmanitom podmorským svete môžete objavovať korály, tropické ryby a dokonca aj potápať sa s rôznymi druhmi žralokov. Pre tých, ktorí uprednostňujú rybolov, je Andros Island známy ako jedno z najlepších miest na svete na lov veľkých rýb, vrátane súťaží v lov rýb marlínových.

Cestovatelia, ktorí dávajú prednosť pozemským dobrodružstvám, môžu objaviť množstvo turistických trás, ktoré vedú k úchvatným vodopádom, jaskyniam a pralesom. Pomocou skúseného sprievodcu si môžete vychutnať treking cez hustú vegetáciu, objaviť tajomné jaskyne a obdivovať prírodné kamenné mosty.

Po takom dni dobrodružstva môžete ochutnať aj miestnu kuchyňu, ktorá je plná čerstvých plodov mora a miestnych delikates. Predávajú sa napríklad chumáčiky slávnostnej concha a ľahké, osviežujúce pokrmy na báze rýb. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne bary a ochutnať tradičné bahamské drinky, ako je napríklad rumový kokteil Goombay Smash.

Andros Island je tichý a pokojný ostrov, ktorý ponúka príležitosť na únik od rušného sveta a prepojenie s prírodou. Je ideálny pre dobrodružného cestovateľa, ktorý chce objavovať nové miesta a vychutnávať si fantastickú prírodu. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách, nezabudnite sa pozrieť na Andros Island.


Počasie Bahamy Andros Island


Bahamy sú známe svojimi krásnymi plážami, tyrkysovým morom a slnečným počasím. Jedným z najväčších ostrovov Bahám je Andros Island, ktorý ponúka návštevníkom dokonalé dovolenkové počasie.

Andros Island leží na juhozápade Bahám a je známy svojou prírodnou krásou a zachovanými ekosystémami. Tento ostrov je dokonalým miestom na relaxáciu a oddych, kde môžete uniknúť ruchu a šumění veľkých turistických miest.

Počasie na Andros Island je typické pre tropické klimatické pásmo, čo znamená, že tu vládne teplé a vlhké podnebie po celý rok. Letá sú horúce a vlhké, s priemernými teplotami okolo 30 °C (86°F). V noci sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 23 °C (73°F), čo znamená, že je tu príjemne aj v neskorých večerných hodinách.

Veľmi dôležité je si vziať so sebou dostatok opaľovacieho krému, pretože slnko na Bahamách je veľmi intenzívne a môže spôsobiť popáleniny pokožky. Je dobré sa vyhýbať slnku v najhorúcejších hodinách dňa, keď je slnečná aktivita najvyššia (obvykle medzi 11.00 a 15.00 hod).

V zimných mesiacoch sa teploty na Andros Island mírnejšie, no stále môžete očakávať pohodlné teploty okolo 24 °C (75°F) až 27 °C (80°F). Noci môžu byť trochu chladnejšie, s teplotami okolo 18 °C (64°F) až 20 °C (68°F). Zima nie je obdobím dažďov, takže návštevníci sa môžu tešiť na suchšie obdobie.

Jarné a jesenné mesiace sú na Andros Island obdobím dažďov. Prívalový dážď môže byť občas silný, ale zvyčajne nevydrží dlho. Teploty sú príjemné, pohybujú sa okolo 25 °C (77°F) až 28 °C (82°F), čo je ideálne pre výlety a ďalšie vonkajšie aktivity.

Ak plánujete navštíviť Andros Island, mali by ste zvážiť, kedy sa chcete vydať na dovolenku. Ak preferujete teplejšie a suchšie počasie, leto a zima sú ideálnymi obdobiami pre vás. Ak vám nevadí občasný dažd, jarné a jesenné mesiace sú skvelou voľbou.

Na Andros Island môžete vychutnať krásy prírody, pokojné pláže a slnečné počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie, Bahamy vás určite očaria svojou krásou a teplom, ktoré budete mať možnosť zažiť na Andros Island.


Letenka Bahamy Andros Island


Bahamy, krajina ležiaca v Karibiku, sú známe svojimi nádhernými plážami, tyrkysovými vodami a exotickým podnebím. Medzi najkrajšie miesta archipelagu patrí Andros Island, ktorý ponúka jedinečné prírodné krásy a možnosti pre množstvo dobrodružstiev.

Letenka na Andros Island je snom každého cestovateľa, ktorý túži zažiť karibskú atmosféru a stráviť oddych na najväčšom ostrove v Bahamách. Ostrov je bohatý na prírodné pamiatky a ponúka nekonečné možnosti na relaxáciu a objavovanie.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií Andros Island je jeho úchvatná príroda. Vysoké palmy, subtropické lesy a bujná dravá vegetácia sú charakteristické pre túto oblasť. Návštevníci sa môžu vydať na prechádzku po mnohých turistických chodníkoch a objaviť tajomstvá ostrova. Mnohé z chodníkov vedú ku krásnym vodopádom a jazerám, kde si môžu turisti vychutnať osviežujúci výlet.

Okrem prírodných krás ponúka Andros Island aj bohatý podmorský svet. Prirodzené koraly a rôzne druhy rýb sa stali domovom vzácnych morských druhov. Pre fanúšikov potápania a šnorchlovania je ostrov rajom. Okrem rafy ponúka Andros Island aj veľa zatopených vrakov, ktoré poskytujú ideálne miesto na objavovanie podmorského sveta.

Pre tých, ktorí majú záujem o oblastiach bohatých na históriu a kultúru, je tu množstvo dedín a miest, kde sa môžete ponoriť do histórie Bahám. Napríklad, môžete navštíviť sídlo Bahamského národného parku v Andros Town. Toto miesto poskytuje vzácny pohľad na tradície týchto ostrovov a ponúka možnosť spoznať miestne obyvateľstvo a ich kultúru.

Ochutnávka miestnej kuchyne je samozrejmosťou na Andros Island. Miestne jedlá sú plné chuti a vône. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, ako sú homáre a krevety, pravé karibské jedlá, ako je conch salad alebo conch fritters, a mnoho ďalších specialít, o ktorých ste doteraz nemali ani tušenie.

Pre letencov, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Andros Island množstvo aktivít na výber. Môžete si vychutnať rybolov v jednej z miestnych prístavov, jazdiť na bicykli po ostrove a objavovať krásy prírody, alebo sa prehrnúť po miestnych vodách na kajakoch alebo vodných skútroch.

Cesta na Andros Island je jedinečnou príležitosťou zažiť kúsok karibskej kultúry a vychutnať si krásu prírodného raj. Nech už sa rozhodnete na túto krásnu destináciu vyraziť na romantickú dovolenku alebo dobrodružnú exkurziu, určite nebudete sklamaní. Takže, neváhajte a zarezervujte si letenku na Bahamy Andros Island ešte dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Bahamy Andros Island


Andros Island na Bahamách je jedným z mála miest na svete, kde si môžete vychutnať úžasnú kombináciu krásnych pláží, krištáľovo čistého karibského mora a prírodného bohatstva. Toto miesto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným letoviskám a zažiť autentický zážitok na jednom z najväčších ostrovov Baham.

Keď sa rozhodnete navštíviť Andros Island, jedným z hlavných aspektov, na ktorý by ste mali klásť dôraz, je ubytovanie. Na ostrove existuje niekoľko možností a jedinečných rezortov, ktoré vám ponúkajú skutočnú pohostinnosť a relaxáciu.

Jeden z najobľúbenejších ubytovacích zariadení je Small Hope Bay Lodge. Tento rezort sa nachádza priamo na pláži a ponúka nádherný výhľad na karibské more. Jeho plocha je rozdelená medzi bungalovy súkromnými plážami a priestrannými izbami s výhľadom na more. Okrem ubytovania si môžete vychutnať aj čas strávený v ich reštaurácii, ktorá ponúka miestne špeciality a čerstvé miestne morské plody.

Ďalšou atraktívnou možnosťou je Tiamo Resort - malé a luxusné rezort nachádzajúci sa na súkromnom ostrove South Andros. Tento rezort je skutočnou oázou pokoja a klidu. Ponúka luxusné bungalovy a vily s výhľadom na more a ponúka tiež rôzne aktivity, ako sú potápanie, rybolov a prechádzky.

Pre tých, ktorí by radi zažili autentický bahamský život, existujú aj menšie penzióny a hotely. Tie vám skutočne umožnia načerpať atmosféru ostrova a interagovať s miestnym obyvateľstvom. Niektoré z týchto rodinných prevádzok poskytujú aj jednoduchý prístup k rôznym plážam a ponúkajú miestne jedlá a nápoje.

Bez ohľadu na ubytovanie, ktoré si vyberiete, Andros Island vám ponúka veľa možností na objavovanie a aktívny odpočinok. Ostrov je domovom niekoľkých chránených oblastí a národných parkov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v ochrane miestnej divoko a endemických chovného druhu.

Jeden z najznámejších národných parkov je Andros Barrier Reef, ktorý je najväčším korálovým útesom v Západnej hemisfére. Tento útes ponúka úžasný podvodný svet s množstvom farebných rýb, korálov a morských živočíchov. Môžete tu vyskúšať potápanie alebo si prenajať skútr pod vodou.

Okrem toho môžete navštíviť aj niekoľko jaskýň, ktoré sú jedinečnými geologickými útvarmi alebo sa vydať na miestne túry cez bahamskú divokú prírodu.

Andros Island na Bahamách je skutočnou perlovou vyhliadkou, ktorá ponúka relaxáciu, prírodu a príležitosti na objavovanie. Nech sa rozhodnete pre luxusné rezorty alebo rodinné penzióny, táto destinácia vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vzácne momenty, ktoré si budete navždy pamätať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky