Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Chub Cay

Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Chub Cay


Najčastejšie otázky a odpovede o Bahamách Chub Cay:

1. Aké je podnebie na Chub Cay?

Chub Cay má subtropické podnebie s teplotami od 18°C v zime do 32°C v lete. Najlepší čas na návštevu ostrova je v zimnom období, keď je príjemne teplé a suché.

2. Ako sa tam dostanem?

Chub Cay je malý ostrov, ktorý sa nachádza 160 km na západ od Nassau. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je súkromným lietadlom alebo súkromnou jachtou. Existujú však aj verejné lety do Chub Cay z niektorých miest Bahám.

3. Aké aktivity sú na ostrove k dispozícii?

Na ostrove sa nachádza niekoľko pláží, kde sa dá kúpať, šnorchlovať a potápať. Taktiež je tu možnosť rybolovu, golfové ihrisko a tenisové kurty. Okolie ostrova je tiež ideálne na kajakársku alebo jachtársku túru.

4. Kde sa môžem ubytovať?

Chub Cay má niekoľko plážových rezortov a súkromných vil, kde sa môžete ubytovať. Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, sú tu aj apartmány na prenájom.

5. Aké sú náklady na život na Chub Cay?

Chub Cay patrí medzi drahšie ostrovy Bahám. Ceny potravín a nápojov sú v porovnaní s inými miestami na Bahamách vyššie. Ceny ubytovania a aktivít sú tiež vyššie.

6. Aké treba mať vízum?

Slováci nepotrebujú víza na vstup na Bahamy na pobyt do 3 mesiacov.

7. Je bezpečné cestovať na Chub Cay?

Chub Cay je pomerne bezpečný ostrov, ale stále treba dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a nechať cennosti na bezpečnom mieste.

8. Ako si vypočítam časový rozdiel?

Chub Cay má časovú zónu Eastern Standard Time (EST), ktorá je o 6 hodín za Slovenkom, keďže Bahamy ležia na východnom pobreží Severnej Ameriky.

9. Ako je to s platobnými kartami?

Väčšina rezortov a obchodov na Chub Cay prijíma platobné karty (kreditné aj debetné). Je však dobré mať aj hotovosť, pretože niektoré menšie prevádzky karty neakceptujú.

10. Ako dlho trvá let zo Slovenska na Bahamy?

Trvanie letu zrejme závisí najmä od toho, kedy lietáte a akým spôsobom letíte. Najrýchlejšie spojenie je zo Slovenska do Miami a odtiaľ ďalej do Nassau, čo zaberie zhruba 15 hodín. Potom je nutné absolvovať prelet na súkromným lietadlom na Chub Cay.


Počasie Bahamy Chub Cay


Napriek tomu, že Bahamy sú známe svojimi tureckomodrými vodami a slnečnými plážami, počasie na ostrove Chub Cay môže byť pomerne nevyspytateľné. Chub Cay sa nachádza vo vzdialenosti 245 km juhozápadne od mesta Nassau a 160 km východne od Kuby na juhu Bahamských ostrovov.

Počas letných mesiacov (od júna do septembra) je teplota vzduchu na ostrove Chub Cay pomerne konštantná a pohybuje sa medzi 28 a 30 °C. Počasie v týchto mesiacoch býva obvykle slnečné a vlhké s vynikajúcimi podmienkami na plávanie, potápanie, rybačku a ďalšie aktivity na vode.

V zimnom období (od decembra do marca) teploty klesajú na miestami až na 18 až 20 °C. Často vietor z Atlantiku prináša so sebou studený vzduch a silný vietor, čo môže robiť podmienky na plávanie nepriaznivými.

Vzhľadom k polohe ostrova Chub Cay v blízkosti Karibiku existuje na ostrove veľká pravdepodobnosť hurikánov v období od júna do novembra.

Pri odchode na dovolenku do Chub Cay je preto vždy dôležité byť informovaný o aktuálnych predpovediach počasia a hurikánovej sezóne. Vždy je dobré mať plán na prípadné nečakané zmeny počasia a postupovať podľa odporúčaní miestnych orgánov.

Napriek tomu, že počasie na ostrove Chub Cay môže byť mnohokrát nepredvídateľné, návštevníci môžu vychutnať krásne, slnečné dni a tureckomodré vody, ktoré robia z Bahám skutočnú tuzemskú oázu.


Letenka Bahamy Chub Cay


Bahamy Chub Cay - Rajská destinácia pre milovníkov prírody a vodných športov

Bahamy sú známe svojou exotickou krásou, bielymi piesočnatými plážami a priezračne modrými vodami Karibského mora. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj malý raj na zemi s názvom Chub Cay. Toto tajomné miesto je zároveň vynikajúcou destináciou pre dovolenku a letenka na Bahamy Chub Cay je vašou bránou do nespoznaného.

Nachádzajúci sa na juhozápadnej strane Bahám, Chub Cay je ostrov sedmičlenného reťazca Berry Islands. Jeho jedinečná príroda a prírodné zázemie robia z tohto miesta raj pre milovníkov prírody a vodných športov. Svoju návštevu začnite preskúmaním ostrova a jeho malebnej flóry a fauny. Rozmanitosť rastlín a vtákov je taká fascinujúca, že si to určite zaslúži vašu pozornosť.

Ak ste fanúšikom potápania, na Chub Cay určite nebudete sklamaní. Čisté vody Karibského mora sú domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane farebných koralov a pestrofarebných rýb. Potápať sa môžete v okolí útesov alebo si môžete najať loď a vyraziť do hlbokých vôd, kde môžete objaviť potopené lode a úžasné podmorské scenérie.

Ostrov je tiež známy ako miesto pre rybolov. Či ste amatérsky rybár alebo skúsený lovec, Chub Cay ponúka bohatý lov tuniakov, dorád, wahoo a mnoho ďalších rýb. Mnohé miestne služby vám radi pomôžu s organizáciou rybárskej výpravy a poskytnú vám potrebné vybavenie a skúseného sprievodcu.

Po aktívnom dni plnom dobrodružstiev sa môžete vrátiť na pláže ostrova, kde vychutnáte dokonalý oddych na bielom piesku a budete sa kochať krásnym výhľadom na azúrové more. Pokoj a ticho, ktoré na tejto izolovanej destinácii na Bahamách nájdete, je jedinečný a rozhodne vám umožní plne sa zrelaxovať a načerpať nové sily.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete navštíviť aj niekoľko okolitých ostrovov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Chub Cay. Môžete sa vybrať na výlet na ostrov Great Harbour Cay, kde si môžete vychutnať divokú prírodu a surfovanie na vhodných plážach. Ďalšou možnosťou je navštíviť ostrov Bimini, známy svojimi zázračnými pieskami a rozprávkovým podmorským svetom.

Ak hľadáte nezabudnuteľný dovolenkový zážitok, letenka na Bahamy Chub Cay je presne to, čo potrebujete. Pripojte sa k ostatným milovníkom prírody a vodných športov a zažite neskutočné dobrodružstvá na jednom z najkrajších miest na Bahamách. Spoznajte krásy Karibiku a zažite pocit slobody a relaxácie, aký vám môže ponúknuť len ostrov Chub Cay.


Ubytovanie Bahamy Chub Cay


Na malebných Bahamách sa nachádza jedno z najkrajších miest na ostrove Chub Cay. Toto exkluzívne miesto je obľúbené medzi náročnými cestovateľmi, ktorí vyhľadávajú luxusné a súkromné ubytovanie.

Chub Cay sa nachádza v okolí centrálnej časti Bahamských ostrovov a je obklopený krásnymi tyrkysovými vodami Atlantického oceánu. Ostrov ponúka bohatý podmorský život, ktorý je ideálny pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Okrem toho je tu aj množstvo jachtingových a vodných športových aktivít, ktoré môžete vyskúšať počas svojho pobytu.

Ubytovanie na Bahamách Chub Cay sa nachádza v niekoľkých luxusných rezortoch, ktoré sú známe svojou prvotriednou kvalitou a skvelým servisom. V týchto rezortoch si môžete vybrať z rôznych typov ubytovania, vrátane elegantných plážových vil, krásnych apartmánov a súkromných bungalovov, ktoré ponúkajú neuveriteľný výhľad na more.

Väčšina ubytovacích zariadení na Chub Cay disponuje súkromnými plážami, kde si môžete užívať slnečné žiarenie a prechádzky popri bielej piesočnatej pláži. Niektoré rezorty majú aj bazény a wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačné masáže a wellness procedúry.

Okrem skvelého ubytovania sú tu aj vynikajúce reštaurácie, ktoré ponúkajú širokú paletu miestnych aj medzinárodných jedál. Na Bahamách je gastronomická scéna veľmi bohatá a jedlá sú založené na čerstvých morských plodoch a lokálnych surovinách.

Ak sa rozhodnete vyliezť zo svojho pohodlného ubytovania, môžete si vychutnať prechádzky po malebných plážach a objavovať rušné prístavy, kde si môžete vychutnať obdivovanie výnimočných plachetníc a jacht. Mnohé rezorty ponúkajú aj organizované exkurzie a výlety na okolité ostrovy, kde môžete navštíviť národné parky a prírodné rezervácie.

Pokojné a kľudné prostredie ostrova Chub Cay je skutočným rajom pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu. Nielenže si môžete užívať krásne prostredie, ale tiež si môžete rezervovať šnorchlovacie a potápačské kurzy, kde sa budete môcť dostať bližšie k divej faune a flóre.

Ubytovanie na Bahamách Chub Cay je jedinečným zážitkom pre každého, kto túži po luxuse a súkromí. Svoj pobyt si môžete naplánovať podľa svojich predstáv a rozhodnúť sa medzi rôznymi typmi ubytovania a aktivitami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť svoj čas relaxáciou na pláži alebo objavovaním morského sveta, určite budete mať úžasný čas v tomto krásnom útočisku na Bahamách.


Dovolenka Bahamy Chub Cay


Dovolenka na Bahamách je sen mnohých milovníkov dovoleniek na exotických ostrovoch. S tisíckami ostrovov a útesov ponúkajú Bahamy nádherné pláže s bielym pieskom, jasne modré more s krištáľovo čistou vodou a príležitosť na objavovanie fascinujúceho podvodného sveta.

Jeden z najkrajších ostrovov Bahám možno nájsť na malom ostrove Chub Cay. Tento ostrov, ktorý sa nachádza na juhozápadnom konci Bahám, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oázu pokoja a relaxácie. Svojou vzdialenosťou od hlavného mesta Bahám, Násau, poskytuje Chub Cay dokonalé útočisko pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým lokalitám.

Pláže na Chub Cay sú jednoducho nádherné. Biely piesok, ktorý sa rozprestiera pozdĺž jasne modrého Karibského mora, je miestom, kde môžete stráviť hodiny oddychujúc na lehátku a užívať si slnko a príjemnú brízu. Pláže na ostrove sú dostatočne izolované, takže vždy nájdete dostatok súkromia na ľahkú prechádzku alebo romantický piknik.

Ak ste milovníkom potápania alebo šnorchlovania, Chub Cay vám poskytuje skvelé podmienky na objavovanie fascinujúceho podvodného sveta. Ostrov je obklopený útesmi a korálovými formáciami, ktoré poskytujú útočisko pre rôzne morské živočíchy. Môžete objavovať farebné koraly, tropické ryby a ďalšie druhy, ktoré sú domovom pre pobrežnú krajinnú flóru a faunu.

Okrem pláží a potápania ponúka Chub Cay aj možnosti na rybolov. Ostrov je známy svojimi bohatými rybárskymi miestami, vrátane miest, kde je možné loviť morského dlhúna, marlina a ďalšie druhy rýb. Možno si dokonca prenajať súkromnú jachtu alebo katamarán a vyraziť na rybárenskú výpravu s miestnymi skúsenými rybármi.

Na ostrove Chub Cay sa nachádza aj luxusný rezort, ktorý ponúka prvotriedne ubytovanie a zariadenia. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi plánov stravovania vrátane all-inclusive balíkov, ktoré zahŕňajú jedlo a nápoje počas vášho pobytu. Rezort tiež ponúka rôzne aktivity a vybavenie vrátane bazéna, tenisových kurtov a wellness centra.

Ak túžite po dobrodružstve a objavovaní prírodných zázrakov, Bahamy a konkrétne ostrov Chub Cay sú ideálnym miestom pre vašu nasledujúcu dovolenku. Bezproblémové pláže, fascinujúce potápanie a skvelé možnosti na rybolov vás zaručene očaria. Čakajú na vás nádherné scenérie, relaxácia a nezabudnuteľné zážitky, ktoré si budete pamätať ešte dlho po návrate domov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky