Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Nassau (hlavné mesto)

Ubytovanie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nádherné pláže, modré oblohy a slnečné počasie - to sú Bahamy, karibský ráj, ktorý každoročne láka veľké množstvo turistov. A keď príde na ubytovanie, žiadne miesto na Bahamách sa nevyrovná hlavnému mestu Nassau.

Nassau, hlavné mesto Bahám, je príťažlivé a rozmanité miesto s množstvom možností pre turistov. Nachádza sa na pobreží ostrova New Providence, kde môžete nájsť širokú škálu luxusných rezortov, hotelov s výhľadom na oceán a útulných malých penziónov. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, Nassau má čo ponúknuť.

Pre tých, ktorí sú ochotní investovať viac, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných rezortov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Jedným z nich je Atlantis Paradise Island, známy svojou ohromujúcou architektúrou a množstvom aktivít. Ponúka celú ríšu rôznych pláží, bezkonkurenčné bazény, golfové ihrisko a dokonca aj kasíno. Tento 5-hviezdičkový rezort je však len jednou z možností v Nassau.

Pre tých, ktorí majú obmedzenejší rozpočet, existuje veľa cenovo dostupných hotelov a penziónov, ktoré sú tiež zaujímavou alternatívou. Môžete si vybrať z množstva ubytovacích zariadení, ktoré sú situované priamo na pláži, čo vám umožňuje okamžitý prístup k jemnému piesku a tyrkysovej vode. Mnohé z týchto malých hotelov majú svoje vlastné reštaurácie, bary a bazény, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si tropickú atmosféru.

Okrem úžasného ubytovania v Nassau sú aj iné dôvody, prečo túto destináciu stojí za návštevu. Toto hlavné mesto Bahám ponúka bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete objaviť prostredníctvom múzeí, galérií a historických budov. Ak ste obchodný nadšenec, nezmeškajte príležitosť navštíviť miestne trhy a obchodné centrá, kde nájdete tradičné remeslá, potraviny a suveníry.

Nassau tiež ponúka jedinečnú gastronomickú scénu, kde môžete ochutnať tradičné bahamské jedlá ako conch, grilovaný klobások alebo cukrovú tŕstiku. Mnoho reštaurácií a stánkov s potravinami je rozmístěno po celom meste, čo vám umožňuje skúsiť rôznorodú miestnu kuchyňu.

Ubytovanie v Nassau na Bahamách je nezabudnuteľným zážitkom. Nech už si vyberiete luxusný rezort alebo útulný penzión pri pláži, budete mať príležitosť vychutnať si pohodlie a krásu tejto karibskej destinácie. Nassau je miestom, ktoré vám umožní zažiť to najlepšie z Bahám a nechať vás nadobudnúť nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau je hlavné mesto Bahám, ktoré sa nachádza na ostrove New Providence. Toto tropické mesto poteší návštevníkov svojimi úchvatnými prístavmi, ktoré ponúkajú výhľady na jemné piesočné pláže a jasne modré vody Karibského mora. Okrem úchvatných pláží a príjemného prostredia však návštevníci musia venovať aj pozornosť počasiu.

Bahamy, vrátane Nassau, sú známe svojimi teplými tropickými teplotami počas väčšej časti roka. S priemernou maximálnou dennou teplotou 27 °C a minimálnou dennou teplotou okolo 21 °C je počasie v Nassau zvyčajne priateľské a príjemné. Vlhkosť vzduchu je vysoká, čo robí dýchacie podmienky mierne ťažkými.

Nassau má dve hlavné obdobia počasia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do apríla a je obľúbeným časom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť daždivým dniam. Počas tohto obdobia je teplota príjemná a dažde sú minimálne. Priemerné denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 25 °C, čo je ideálna teplota na plážové aktivity a vodné športy. V tomto období tiež dochádza k miernemu nárastu počtu turistov, takže si treba zabezpečiť ubytovanie dostatočne vopred.

Na druhej strane, daždivé obdobie v Nassau trvá od mája do novembra. Toto je obdobie, kedy sa v regióne nachádzajú hurikány. Súčasťou Atlantického hurikánového obdobia je novembrom. Najčastejšie sa vyskytujú hurikány v období od júna do novembra s vrcholom činnosti v septembri. Preto by návštevníci mali byť obozretní a sledovať predpovede počasia a upozornenia na hurikán. V nasledujúcich mesiacoch sa môžu vyskytnúť silné dažde a búrky. Je dôležité mať plánu pre prípadný náhly zlom počasia a dbať na bezpečnosť.

Nassau je však vybavené na zvládanie extrémneho počasia a bežných dažďových búrok. Odhliadnuc od toho, mesto a obyvatelia tu poskytujú krásne kultúrne podujatia, výletné plavby, historické pamiatky, miestne obchody a trhy. Ak sa chystáte na dovolenku do Nassau, dôkladne sledujte predpovede počasia a informácie o hurikáne, aby ste mohli bezpečne a plnohodnotne využiť svoj čas na tomto nádhernom mieste.


Letenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú známe hlavne svojimi krásnymi plážami, ktoré sú pokryté bielym pieskom a lemované krištáľovo čistým morom. Hlavne mesto Baham Nassau sa nachádza na ostrove New Providence a taktiež ponúka množstvo turistických atrakcií a krásnych miest, ktoré stojí za to spoznať.

Ak plánujete cestu na Bahamy a rozhodli ste sa navštíviť hlavné mesto, potom by ste si mali zabezpečiť letenku do Nassau. Letecká spoločnosť Bahamasair ponúka priamy let z najväčšieho letiska Lyndena Pindlinga na Bahamách do mesta Nassau s dĺžkou letu asi hodinu a pol.

Po prílete do mesta Nassau môžete okamžite začať objavovať jeho krásy. Miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť, je Paradise Island. Táto pobrežná oblasť ponúka návštevníkom množstvo atrakcií vrátane Aquaventure Waterpark, kde sa môžete prehrať na tobogánoch alebo preplávať bazénmi. V súčasnosti sa tu nachádza aj svetoznámy hotel Atlantis, ktorý ponúka množstvo zábavy a služieb, vrátane kasína, reštaurácií a súkromných pláží.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, by mala byť zaujímavá návšteva múzea pirátov v Nassau. Tento múzeum ponúka zaujímavý pohľad na históriu Baham a ich slávneho obdobia pirátov.

Nassau je tiež miestom, kde sa môžete pokochať najstarším, ale stále fungujúcim ázijským trhom v Karibiku. Trh Straw Market je najlepším miestom na nájdenie origoálnych suvenírov a miestneho remesla. Okrem toho môžete nájsť aj množstvo reštaurácií a stánkov s tradičnými jedlami.

Ak ste si užili dosť pláže a chcete objaviť prírodu, potom sa vyberte do archeologického parku Clifton Heritage National Land and Sea Park. Tento park ponúka návštevníkom pokojný útek z ruchu mesta a zároveň možnosť spoznať tradičnú kultúru Baham.

V Nassau môžete tiež navštíviť množstvo miestnych plavidiel a výletných lodí. Toto miesto je známe svojimi svižnými vlnami a vhodné pre množstvo vodných aktivít, ktoré by ste nemali premeškať. Snorkeling, potápanie alebo rôzne druhy vodného športu sú v Nassau dostupné.

Letenka do Baham Nassau vám zabezpečí unikátny zážitok, ktorý si navždy zapamätáte. Navštívte toto krásne miesto plné histórie, kultúry a prírodných krás. Určite neprídete a neodídate sklamaní.


Dovolenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau, hlavné mesto Bahám, je exotickým rajom, ktorý poskytuje návštevníkom jedinečné zážitky a krásne prírodné scenérie. Toto malé mesto, nachádzajúce sa na ostrove New Providence, je obľúbenou destináciou pre dovolenkárov z celého sveta.

Bahamy sú známe svojimi úchvatnými plážami, azúrovým morom a podmorským životom. Nassau nesklame ani tých najnáročnejších cestovateľov, ktorí hľadajú dokonalé miesto na oddych a relaxáciu. Pláže ako Cable Beach, Paradise Island a Cabbage Beach sú medzi návštevníkmi veľmi populárne a ponúkajú dokonalé podmienky na opaľovanie, kúpanie a rôzne vodné športy.

Pre tých, ktorí sa radi dozvedajú niečo o histórii a kultúre, Nassau ponúka rôzne historické pamiatky a múzeá. Medzi najznámejšie patrí Fort Charlotte, impozantná pevnosť z 18. storočia, ktorá ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolitú prírodu. V meste sa nachádza aj Národné umenie a histórie Bahám, múzeum zamerané na dedičstvo ostrova a jeho miestnej kultúre.

Okrem plážových aktivít a historických pamiatok si návštevníci môžu vychutnať aj množstvo ďalších aktivít. V Nassau nájdete niekoľko luxusných rezortov, ktoré poskytujú rôzne atrakcie, ako sú golfové ihriská, tenisové kurty, wellness centrá a kasína. Navštívte arktický záhradnícky podnik Ardastra Gardens & Zoo alebo si prejdite hlavnú nákupnú ulicu Bay Street, kde nájdete rôzne butiky, reštaurácie a trhy s miestnymi produkty.

Keď už ste v Nassau, nezmeňte príležitosť navštíviť blízku Paradise Island, ktorá je spojená s mestečkom mostom. Tento ostrov je domovom mnohých luxusných rezortov, vrátane slávneho Atlantis Paradise Island. Rezort ponúka širokú škálu aquaparkov, kasín, plážových klubov a viac, čo vám prinesie úplné pohodlie a zábavu.

Nassau je tiež známe svojou pestrou miestnou kuchyňou. Výhodou je, že môžete ochutnať rôzne jedlá, ktoré sú ovplyvnené karibskou kuchyňou, americkou kuchyňou a britskou kuchyňou. Nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako je "conch" šalát alebo voňavú "Jerk Chicken".

Nassau je výbornou voľbou pre dovolenku plnú slnka, zábavy a prírodných krás. Bez ohľadu na vaše záujmy si tu ľahko nájdete čo robiť. Užite si nekonečné pláže, objavujte históriu mesta a vychutnajte si miestnu kuchyňu. Bahamy a hlavné mesto Nassau vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nie som priamo pripojený na internet a nemôžem poskytnúť aktuálne informácie o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa Bahám, predovšetkým mesta Nassau. Tu je však zoznam niektorých bežných otázok a odpovedí, ktoré sa týkajú Bahám:

1. Aký je hlavným mestom Bahám? - Hlavným mestom Bahám je Nassau.

2. Aká je populácia mesta Nassau? - Podľa odhadovaných údajov z roku 2021 má mesto Nassau populáciu okolo 274 400 obyvateľov.

3. Aké je hlavné letisko v blízkosti mesta Nassau? - Hlavné letisko v blízkosti mesta Nassau sa nazýva Letisko Lynden Pindling International a je to najväčšie a najdôležitejšie letisko na Bahamách.

4. Ktorý jazyk sa tam hovorí? - Na Bahamách je hlavným jazykom angličtina.

5. Ako som sa môžem dostať z letiska do mesta Nassau? - Z letiska Lynden Pindling International sa do mesta Nassau môžete dostať taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

6. Aké sú hlavné atrakcie v meste Nassau? - Niektoré z hlavných atrakcií v meste Nassau sú zámok Fort Charlotte, Národné múzeum Bahám, Queensská schodza a Paradise Island.

7. Kde sa dá ubytovať v meste Nassau? - V meste Nassau sa nachádza množstvo hotelov, rezortov a ubytovacích možností pre turistov, ako napríklad Baha Mar, Atlantis Paradise Island alebo British Colonial Hilton Nassau.

8. Ktoré sú najpopulárnejšie pláže v okolí mesta Nassau? - Niektoré z najpopulárnejších pláží v okolí mesta Nassau sú Cable Beach, Junkanoo Beach a Cabbage Beach na Paradise Island.

9. Aké sú dopravné prostriedky dostupné v meste Nassau? - Vo meste Nassau sa môžete prepravovať taxíkom, autobusom, taxíkovými loďami alebo si prenajať auto.

10. Čo je dobré vedieť o miestnej kuchyni v Nassau? - Miestna kuchyňa v Nassau je založená na morskej strave, často obsahuje čerstvé ryby a plody mora. Niektoré tradičné jedlá zahŕňajú conch salad, cracked conch, fish fry alebo guave duff (tradičný dezert).


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky