Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Rum Cay

Dovolenka Bahamy Rum Cay


Bahamy Rum Cay: Rajský ostrov pre dokonalú dovolenku

Mnohí ľudia túžia po odpočinku na idylických plážach s bielym pieskom, jasnou tyrkysovou vodou a exotickou scenériou. Ak patríte medzi nich, určite by ste mali zvážiť dovolenku na Bahamách, konkrétne na ostrove Rum Cay.

Rum Cay je malý ostrov v južnej časti Baham, nachádzajúci sa asi 20 kilometrov juhozápadne od Veľkých Bahám. Svoje meno získal od histórie ostrova, v ktorej sa ako jedno z hlavných obchodných centier v období námornej dopravy používal rum. Dnes je Rum Cay známy predovšetkým svojimi neporušenými plážami a možnosťou objaviť bohatú morskú biodiverzitu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rum Cay, najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov, je cez hlavný prístav Duncan Town, ktorý sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Môžete si prenajať súkromnú jachtu alebo využiť miestne dopravné služby, ktoré vás doveziú na miesto vášho pobytu.

Ako už bolo spomenuté, Rum Cay je známy svojimi plážami, ktoré patria k najúchvatnejším na celých Bahamách. Pláže s bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou vám poskytnú dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych. Môžete sa prechádzať po brehu, opaľovať sa alebo si len vychutnávať krásu ostrova.

Rum Cay je tiež skvostom pre milovníkov potápania a snorklovania. Voda tu je priezračná a plná farebných korálov a rôznorodých rýb. Dostať sa pod hladinu a objavovať fascinujúci podmorský svet je skutočným zážitkom. Môžete si prenajať potápačskú výstroj a vydať sa na hlbokomorské dobrodružstvo.

Okrem relaxácie na pláži a potápania si môžete tiež vychutnať množstvo ďalších aktivít na ostrove Rum Cay. Môžete si prenajať kajak a prieskumovať pobrežie ostrova, ísť na rybolov, prejsť sa na jachte po okolitých susedných ostrovoch alebo si vychutnať tradičnú bahamskú kuchyňu v jednom z miestnych reštaurácií.

Navštíviť ostrov Rum Cay je ako prekročenie prahu do rajského sveta. Máte tu príležitosť relaxovať na pláži, objavovať fascinujúce podmorské scenérie a vychutnávať si pravú exotickú atmosféru Bahám. Nech už sa rozhodnete stráviť na tomto ostrove pár dní alebo dlhšie, určite si prinesiete so sebou neopakovateľné zážitky a vzpomienky.

Návšteva Rum Cay je tou správnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, štúdiu prírody a potápania v dokonalej harmónii s prírodou. Nechajte sa očariť krásou tohto ostrova a doprajte si dovolenku snov na Bahamách.


Ubytovanie Bahamy Rum Cay


Rum Cay: Ostrov snov na Bahamách - perfektné miesto pre dovolenku

Bahamy. Tropický raj s tyrkysovými plážami, bielym pieskom a azúrovým morom. Medzi mnohými ostrovmi tohto karibského súostrovia nájdete aj skrytý poklad - ostrov Rum Cay. Tento ostrov, nachádzajúci sa asi 20 kilometrov juhozápadne od Veľkej Bahamy, je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť turistickej rušnote a zažiť autentickú krásu Bahám.

Ak hľadáte dokonalú kombináciu prírody, pokojnej atmosféry a pohodlnej dovolenky, Rum Cay je miestom pre vás. Ostrov, ktorý má iba približne 50 obyvateľov, vám poskytne naozaj jedinečný zážitok. Jeho nádherné pláže a prírodná krása zaručene okúzlia každého návštevníka.

Ale čo si vybrať, keď prídete na Rum Cay? Keďže ostrov je stále veľmi nedotknutý masovou turistikou, ubytovanie je naňom obmedzené. Väčšinu ubytovacích možností tvoria malé bungalovy a plážové chatky, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali všetky potreby návštevníkov.

Najobľúbenejším miestom na ubytovanie je Rum Cay Resort Marina, ktorý ponúka luxusné bungalovy. Tento komplex sídli priamo na pláži a ponúka všetky potrebné vybavenie pre perfektnú dovolenku. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať čerstvú rybu a iné miestne špeciality.

Pre tých, ktorí preferujú niečo viac súkromné, sú k dispozícii aj súkromné vily a chaty. Tieto ubytovacie možnosti sú obklopené bujnou tropickou vegetáciou a poskytujú maximálnu súkromie a oddych. Mnoho z nich je navrhnutých tak, aby zhodné s miestnou architektúrou a zároveň ponúkali moderné pohodlie.

Nezáleží na tom, kde sa rozhodnete pre ubytovanie, Rum Cay je ideálnym miestom pre všetky druhy vodných športov a relaxu na pláži. Pri izbovej teplote počas celého roka, môžete plávať, potápať sa, šnorchlovať alebo jazdiť na vodnom skútri prakticky kadé štyri ročné obdobia.

Okrem prírodných krás ponúka Rum Cay aj bohatú históriu. Ostrov bol kolonizovaný Európanmi v 17. storočí a jeho bohatá históriu môžete objaviť v jedinom dedine na ostrove, Port Nelson. Tu nájdete múzeum, ktoré vám priblíži minulosť tohto miesta, ako aj tradičné obchody a reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a drinky.

Ak hľadáte autentický zážitok z dovolenky na Bahamách, Rum Cay je miestom, ktoré musíte navštíviť. Jeho mierumilovná atmosféra, nádherné pláže a pohostinní miestni obyvatelia vytvárajú nezabudnuteľnú kombináciu, ktorá vás zaručene očarí. Ak sa chcete vyhnúť turistickej rušnote a skúsiť niečo nové, neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku na ostrove Rum Cay. Buďte svedkom skutočnej krásy a majte nezabudnuteľné zážitky na tomto stvorení z prekrásneho snu.


Letenka Bahamy Rum Cay


Bahamy sú karibským ostrovným rájem, ktorý každoročne láka tisíce turistov svojou nádhernou prírodou a úchvatnými plážami. Medzi najobľúbenejšie miesta na Bahamách patrí aj ostrov Rum Cay, ktorý je malý, no skutočne jedinečný.

Rum Cay je malý ostrov, rozprestierajúci sa na ploche len okolo 9 kilometrov štvorcových. Nachádza sa na južnom konci Bahamského súostrovia a patrí do Lúcianskeho dedičstva. Svoje meno získal od sopečného kopca, ktorý pripomína tvar rumovej fľaše. Ostrov je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj, súkromie a výnimočné zážitky.

Jednou z hlavných atrakcií Rum Cay je jeho pobrežie. Pláže ostrova sú dokonalé pre oddych, opaľovanie a kúpanie. Biely piesok a jasná modrá voda vytvárajú scenériu, ktorá ti okamžite vezme dych. Pláže sú tiež ideálnym miestom na potápanie alebo šnorchlovanie, pretože okolitý korálový útes skrýva množstvo farebných korálov a morských tvorov.

Ak si záujemca o históriu a kultúru, Rum Cay určite nesklame. Na ostrove sa nachádza zopár histórických pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre každého, kto túži poznať históriu tohto miesta. Medzi najznámejšie pamiatky patrí kostol svätého Pavla, ktorý je jedným z najstarších kostolov na Bahamách. Okrem toho tu môžeš navštíviť aj vrak starého pirátskeho lode a objaviť tak tajomstvá minulosti.

Ak sa chceš oddať športovým aktivitám, Rum Cay je ideálnym miestom pre teba. Máš tu možnosť rybolovu v úžasnom karibskom mori, kde môžeš chytiť niektoré z najexotickejších druhov rýb. Možno sa ti aj podarí chytiť niečo na večeru! Okrem toho, Rum Cay ponúka aj rôzne vodné športy, ako je napríklad surfovanie, jachtovanie alebo kajakovanie.

Pre cestovanie do Rum Cay je potrebné zabezpečiť si letenku. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z hlavného mesta Bahám, Nassau. Letenky je možné rezervovať online alebo cez cestovné agentúry. Trasa medzi Nassau a Rum Cay trvá približne hodinu lietania, čo je dosť pohodlné a zároveň zaujímavé, pretože počas letu môžeš obdivovať úžasné scenérie karibských ostrovov.

Ak teda túžiš po dovolenke v karibskom raji, neváhaj a vyber sa na ostrov Rum Cay. Budeš mať možnosť zažiť kus skutočnej exotiky, oddýchnuť si na nádherných plážach a spoznať fascinujúcu históriu tohto miesta. Letenka do Bahamov je tvojím lístkom do rajského dobrodružstva.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Rum Cay


1. Kde sa nachádzajú Bahamy?

Bahamy sú ostrovný štát v Atlantickom oceáne, nachádzajú sa južne od Floridy.

2. Ako sa dostanem na ostrov Rum Cay?

Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Rum Cay, je vziať let do hlavného mesta Bahám, Nassau, a odtiaľ pokračovať ďalším letom na Rum Cay.

3. Aké je počasie na Bahamách?

Počasie na Bahamách je väčšinou teplé a slnečné. Letné mesiace sú horúce a vlhké, s priemernými teplotami okolo 30 ° C. Zimné mesiace sú miernych teplôt okolo 25 ° C.

4. Ako sa oplatí stráviť čas na ostrove Rum Cay?

Ostrov Rum Cay je ideálny pre milovníkov prírody a plážových aktivít. Môžete si užiť šnorchlovanie, potápanie, rybačku a prechádzky po nekonečných bielych plážach.

5. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Rum Cay?

Medzi najlepšie pláže na ostrove Rum Cay patria Sandy Point Beach a Sumner Point Beach. Tieto pláže ponúkajú jemný piesok a azúrovú vodu.

6. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie na ostrove Rum Cay?

Niektoré z najlepších miest na stravovanie na ostrove Rum Cay sú Ty's Sunset Bar & Grill, Rum Cay Bar & Grill a Sumner Point Marina & Restaurant.

7. Existujú na ostrove Rum Cay možnosti ubytovania?

Áno, na ostrove Rum Cay existujú rôzne možnosti ubytovania, vrátane malých hotelov a apartmánov.

8. Aké sú populárne aktivity na ostrove Rum Cay?

Populárne aktivity na ostrove Rum Cay zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, rybolov, prechádzky po pláži a objavovanie miestnej kultúry.

9. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Rum Cay?

Najlepším obdobím na návštevu ostrova Rum Cay je od decembra do apríla, keď je počasie najpríjemnejšie a menej je pravdepodobnosť hurikánov.

10. Aké ďalšie ostrovy v blízkosti Rum Cay stoja za návštevu?

Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Rum Cay, môžete tiež zvážiť návštevu ostrovov Exuma, Cat Island a San Salvador, ktoré sú v blízkosti a ponúkajú krásne pláže a prírodné scény.


Počasie Bahamy Rum Cay


Bahamy sú tropickým ostrovom, ležiacim v Atlantskom oceáne. Medzi jedným z týchto ostrovov patrí aj Rum Cay, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a dobrodružnými aktivitami. Aké je však počasie na tomto ostrove?

Rum Cay sa nachádza na juhovýchodnom plážovom pásme Bahám a má podnebie typické pre tieto tropické ostrovy. Počasie sa tu vyznačuje vysokými teplotami, vysokou vlhkosťou a pomerne malým množstvom zrážok.

Teploty na Rum Cay sú počas celého roka vysoké, s miernymi rozdielmi v rôznych sezónach. V lete sa teploty pohybujú okolo 30 °C, pričom v zime klesnú na približne 24 °C. Aj keď teploty v zime nie sú tak vysoké ako počas leta, stále je to príjemná teplota na pobyt na pláži a užívanie si slnka.

Vlhkosť v Bahamách, a teda aj na ostrove Rum Cay, je vysoká počas celého roka. To znamená, že vzduch je nasiaknutý vlhkosťou a to môže ovplyvniť pocitovú teplotu a pohodu ľudí, najmä pri vyšších teplotách. Je preto dôležité sa pravidelne hydratovať a chrániť sa pred slnkom.

Zrážky na Rum Cay sú pomerne nízke, najmä v období sucha. Väčšina zrážok spadne v období leta, hlavne počas hurikánovej sezóny, ktorá trvá od júna do novembra. V týchto mesiacoch môžu byť tropické búrky a hurikány časté. Preto je dôležité mať informácie o počasí a byť pripravený na možné extrémne poveternostné podmienky.

Vzhľadom k tomu, že Rum Cay je ostrov, kde je veľa súkromných pláží a prírodných krás, je dôležité mať na pamäti, že počasie tu môže byť neustále meniace sa. Preto je dobré mať so sebou vhodnú odev, slnečné okuliare, opaľovací krém, ale aj pršiplášť, ak sa počasie náhle zmení.

Celkovo je počasie na Rum Cay teplé a slnečné počas väčšiny roka, s miernymi zmenami v rôznych sezónach. Turisti na tomto ostrove môžu očakávať relaxáciu na pláži, výlety k prírodným úkazom a šnorchlovanie v krásnych korálových útesoch. Vzhľadom k tropickému podnebiu však treba očakávať aj príležitostné búrky a hurikány počas hurikánovej sezóny, preto je dôležité sledovať miestne správy o počasí.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky