Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary

Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Q: Aké druhy zvierat sa môžu pozorovať v Al Areen Wildlife Sanctuary?
A: V parku sa nachádza viac ako 500 druhov zvierat, vrátane gaziel, antilop, divých koňov a viac ako 100 druhov vtákov.

Q: Kedy má byť park otvorený?
A: Park je každý deň otvorený, od pondelka do piatku od 14:00 do 22:00 hod., v sobotu a nedeľu od 10:00 do 22:00 hod.

Q: Je možné ísť do parku bez sprievodcu?
A: Áno, návštevníci môžu voľne prechádzať parkom bez sprievodcu.

Q: Je v parku k dispozícii stravovanie?
A: Áno, v parku sú dostupné rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si návštevníci môžu pochutnať na jedle a nápojoch.

Q: Je v parku možné vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí?
A: Áno, park sa snaží udržiavať prostredie, kde sa zvieratá cítia príjemne a tak sú často možné pozorovania zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Q: Aké aktivity sú v parku k dispozícii?
A: V parku sa môžete prejsť prírodou, pozorovať zvieratá, jazdiť na koni alebo si užiť rôzne vodné aktivity.

Q: Koľko stojí vstup do parku?
A: Vstup do parku stojí 1 BD dlaždicu na osobu (asi 2,39 €). Deti do veku 3 rokov majú vstup zdarma.

Q: Kde sa nachádza Al Areen Wildlife Sanctuary?
A: Park sa nachádza na juhozápade Bahrajnu, asi 35 km od Manamy.


Počasie Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn je ostrovová krajina v Perzskom zálive, známa svojim pútavým kultúrnym dedičstvom a prekrásnymi prírodnými oblasťami. Jedným z najzaujímavejších a najvýznamnejších miest v Bahrajne je rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary. Je to jedna z najväčších prírodných oblastí v krajine, ktorá sa pýši bohatou faunou a flórou.

Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza v južnej časti Bahrajnu, v blízkosti sa nachádza aj známe lázeňské stredisko Al Areen, ktoré privádza mnoho návštevníkov. Táto oblasť je zvlášť známa pre svoje špecifické podnebie.

Bahrajn má veľmi teplé a suché podnebie. Letá sú veľmi horúce, s teplotami často prevyšujúcimi 40 stupňov Celzia. Zimy sú miernymi a príjemnými, s priemernými teplotami okolo 20 stupňov. V období jarnej kvitnúcej sezóny sa počasie oživuje a miestny krajinný obrázok je zaujímavý a krásny.

Rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré sú prispôsobené extrémnemu počasiu. Divokí gazely, jeleny, ichliari, ibisy, orly a mnoho iných druhov sa tu viac než dobre prispôsobilo aridnému prostrediu. Rezervácia je tiež domovom vzácnych vtákov, ktorí tu nachádzajú svoje útočisko počas svojej migrácie.

Jednou z najdôležitejších aktivít, ktorú môžete v rezervácii vychutnať, je safari. Turisti majú možnosť prejdovať sa vo svojich vozidlách po rezervácii a obdivovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Je to skvelý spôsob, ako totálne preniknúť do každodenného života týchto fascinujúcich tvorov.

Navyše, rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary je zaujímavá aj pre pestrosť rastlín, ktoré sú tu doma. Môžete obdivovať všetky druhy kaktusov, trávy a kríky, ktoré sú prispôsobené extrémnym podmienkam a prechovávajú sa v tomto oblasti bez problémov.

Na záver našej návštevy rezervácie Al Areen Wildlife Sanctuary je v blízkosti okolité lázeňské stredisko Al Areen, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po dlhom dni strávenom v prírode. Lázeňské stredisko ponúka luxusné ubytovanie, wellness centrum a rôzne aktivity pre celú rodinu.

Rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary je prírodným pokladom Bahrajnu. Je to miesto, kde môžete obdivovať bohatú faunu a flóru, a získať zážitok z pohľadu na divoké zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Ak by ste navštívili Bahrajn, rozhodne nevynechajte túto úžasnú oblasť.


Letenka Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Letenka do Bahrajnu: Užite si prírodu v ochrannom území Al Areen Wildlife Sanctuary

Ak hľadáte dovolenku spojenú s prírodou a jedinečnými zážitkami, vyrazte do Bahrajnu a navštívte Al Areen Wildlife Sanctuary, ktorý ponúka bohatú biodiverzitu a vzácne druhy zvierat a rastlín.

Okrem obdivovania prírody si môžete vychutnať aj Atlantický park, kde vás čaká vzrušujúca jazda na horských dráhach či splavoch. Zábava tu nechýba ani pre milovníkov adrenalínových športov - môžete vyskúšať aktivitu ako Wakeboarding alebo jazdu na vodnom skútri.

Bahrajn, malý ostrovný štát v Arabskom zálive, sa pyšní Al Areen Wildlife Sanctuary, jedným z najdôležitejších oficiálnych ochranných území vo východnej časti Arabského polostrova. Tento prirodzený raj je domovom pre mnohé ohrozené druhy rastlín a zvierat.

Letenka do Bahrajnu je jednoduchá cesta ako sa dostať do tohto krásneho miesta, ktoré vás určite ohromí svojou biodiverzitou. Tohto 47 hektárového územia sa nachádza v púšti Sársar a je domovom pre mnoho ohrozených druhov ako napríklad gazely, orly alebo šakaly. Tento rezervát sa snaží udržiavať prírodné prostredie a chrániť druhy, ktoré sú ohrozené vyhynutím.

Pri prechádzke parkom môžete pozorovať tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí. V rezerváte sa nachádza tiež veľká oblasť so slanými močiarmi a jezermi, ktoré sú domovom pre množstvo vtákov. Pre milovníkov prírody a ornitológie to je ideálne miesto na pozorovanie vtákov a ich migráciu.

Al Areen Wildlife Sanctuary nie je len obyčajnou rezerváciou života, ale ponúka aj rôzne aktivity pre turistov. Môžete sa vydať na prehliadku s miestnym sprievodcom a dozvedieť sa viac o faune a flore parku. Existujú tiež možnosti pre jazdu na konskom záprahu alebo na ťahu ropuchy pre tých, ktorí by si radi vychutnali adrenalínovú zábavu.

Po návrate z ochranného územia si môžete oddýchnuť v Atlantickom parku, kde nájdete množstvo atrakcií pre celú rodinu. Skúste si vyskúšať horské dráhy či splavy a prežiť vzrušenie z adrenalínu. Pre tých, ktorí radšej nie sú tak odvážni, tu čaká množstvo ďalších zábavných aktivít.

Ak ste milovníkom vodných športov, určite si môžete vyskúšať niektoré z aktivít, ktoré ponúka Bahrajn. Wakeboarding, jazda na vodnom skútri alebo vodné lyžovanie sú len niektoré z ponúkaných možností.

Letenka do Bahrajnu vás pozýva na jedinečnú dovolenku, kde si môžete užiť prírodu v Al Areen Wildlife Sanctuary a zároveň sa pobaviť v Atlantickom parku či pri vodných športoch. Tento ostrovný štát ponúka kombináciu prírody a zábavy, ktorú nebudete ľutovať. Nezmeškajte túto príležitosť a objavte krásy Bahrajnu a jeho unikátneho ochranného územia.


Dovolenka Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Ak hľadáte exotickú a zároveň pokojnú dovolenku, Bahrajn je krajinou, ktorú by ste mali zvážiť. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Bahrajne patrí Al Areen Wildlife Sanctuary, prírodný rezervát s bohatou faunou a flórou.

Nachádza sa v južnej časti Bahrajnu, v blízkosti hlavného mesta Manáme. Al Areen Wildlife Sanctuary pokrýva oblasť takmer 800 hektárov a je domovom mnohým vzácnym a ohrozeným druhom zvierat a rastlín.

Pri vstupe do rezervátu sa návštevníci ocitnú v krajine neobmedzenej krásy. Čakajú ich rozsiahle pasienky, lesy a jazerá obklopené skalnatými horami. Môžete si prechádzať po dobre značených chodníkoch a objavovať divokú krajinu.

Najväčšou atrakciou Al Areen Wildlife Sanctuary je jeho bohatá fauna. Môžete tu vidieť leopardy, pumy, gepardy, gazely, antilopy aj vzácne opice. S veľkou dávkou šťastia by ste mohli vidieť aj vzácne druhy vtákov, ako napríklad ibisy alebo bociany.

Rezervát ponúka aj možnosť poznávať miestne rastlinstvo. Máte tu jedinečnú príležitosť vidieť tropické rastliny a stromy, ktoré vo voľnej prírode neraz neuvidíte. Okrem toho, Al Areen Wildlife Sanctuary je známy aj svojimi termálnymi prameňmi a minerálnymi zdrojmi, ktoré možno nájsť v rezerváte.

Okrem bohatstva prírody ponúka Al Areen Wildlife Sanctuary aj širokú škálu aktivít pre návštevníkov. Medzi najobľúbenejšie patria jazdy na koni, obľúbená aktivita v arabskom svete. Rezervát tiež ponúka možnosť organizovať pikniky a grilovačky, čo je veľkým lákadlom pre rodiny s deťmi.

Pre tých, ktorí chcú viac, je k dispozícii predajňa suvenírov, kde môžete kúpiť miestne produkty a suveníry. Na mieste sú tiež dostupné jednoduché jedlá a občerstvenie, takže sa nemusíte starať o to, čo si na dovolenke zjete.

Dovolenka v Al Areen Wildlife Sanctuary v Bahrajne je jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a zvierat. Získate vzácne príležitosti vidieť druhy, ktoré sú inde len ťažko dostupné a preskúmať úchvatnú krajinu rezervátu. Môžete si oddýchnuť od každodenného zhonu a prežiť prírodný raj. Na dovolenku by ste mali určite zvážiť Al Areen Wildlife Sanctuary v Bahrajne.


Ubytovanie Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Al Areen Wildlife Sanctuary je jedným z najkrajších miest na Bahrajne, kde môžete vychutnať prírodnú krásu a jedinečné zážitky. Nachádza sa v južnej časti ostrova a je známe svojou bohatou biodiverzitou a ochranou ohrozených druhov.

Toto útočisko pre divokú zver je domovom pre mnoho druhov vtákov, plazov a cicavcov, ktoré sa tu môžu voľne pohybovať vo svojom prirodzenom prostredí. Medzi najznámejšie obyvateľov patria vzácne orly, gazely a dikobrazy. Preto, ak ste milovníkom prírody a fascinujúcich druhov zvierat, Al Areen Wildlife Sanctuary je pre vás to pravé miesto.

Okrem pozorovania divokých zvierat ponúka Al Areen aj luxusné ubytovanie pre turistov. Al Areen Palace & Spa je jedným z najluxusnejších rezortov na ostrove. Svojím nádherným dizajnom a luxusnými službami si získal povesť jedného z najlepších miest na Bahrajne pre relaxáciu a oddych.

Rezort ponúka širokú škálu izieb a apartmánov, ktoré sú elegantne zariadené a poskytujú pohodlné a luxusné prostredie. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu, minibar a televíziu. Okrem toho je tu aj bazén, kde si môžete osviežiť, wellness centrum, kde si môžete dopriať relaxačné kúpele alebo sa nechať hýčkať pri rôznych masážach.

Jedným z hlavných lákadiel rezortu Al Areen Palace & Spa je jeho exkluzívny prístup k Al Areen Wildlife Sanctuary. Hostia majú možnosť ísť na súkromné túry s miestnymi sprievodcami a sledovať zblízka ohrozené druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí. Táto skúsenosť je jedinečná a ponúka veľký príbeh a vzdelávaciu hodnotu.

Okrem toho, rezort ponúka aj širokú škálu reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Tento luxusný rezort je tiež ideálnym miestom na usporiadanie konferencií a podujatí, s modernou výbavou a kvalitnými službami.

Ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a zároveň objaviť úžasnú divokú prírodu, Al Areen Palace & Spa je ideálnou voľbou. Ubytovanie na Bahrajne je jedinečným spôsobom, ako si vychutnať prírodu Al Areen Wildlife Sanctuary a zároveň zažiť luxus a pohodlie. Nech sa rozhodnete zostať tu na nejaký čas, alebo len na krátku návštevu, budete mať nezabudnuteľný zážitok.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky