Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Antverpy

Počasie Belgicko Antverpy


Belgicko Antverpy – zaujímavé počasie a jeho vplyv na túru po meste

Belgicko je známe svojím nepredvídateľným počasím a to platí aj pre jeho druhé najväčšie mesto, Antverpy. Toto prístavné mesto má subtropické podnebie, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Avšak, rovnako ako v iných častiach Belgicka, aj v Antverpách môžete zažiť v priebehu jedného dňa všetky štyri ročné obdobia.

Letné mesiace od júna do septembra prinášajú do Antverp veľké množstvo slnečných dní a teploty sa pohybujú okolo 20 – 25 stupňov Celzia. Je to ideálna doba na prechádzky po meste, návštevu historických pamiatok ako je katedrála Nanebovzatia Panny Márie alebo prehliadku Hrádza a palác Het Steen. Neváhajte prejaviť rešpekt miestnym tradíciám a navštíviť aj renomovaný býčí ring v predvečer slávnych Antverpských jemných umení.

Jeseň predstavuje pre Antverpy obdobie pred daždivou zimou. Toto obdobie je charakterizované mierne chladným a vlhkým počasím. Teploty klesajú na približne 10 - 15 stupňov Celzia a občasné dažde sú bežnou súčasťou každodenného života. Napriek tomu však mesto stále ponúka množstvo zaujímavostí ako je obchodná štvrť Meir alebo prechádzky na brehu rieky Scheldt. Nezabudnite si so sebou vziať obočie alebo dáždnik!

Zima, od decembra do februára, je v Antverpách chladná a občas veterná. Teploty sa pohybujú okolo 0 – 5 stupňov Celzia, s občasným snežením. Ale nebojte sa, mesto nezavrie napriek tomu, že nie je zvyknuté na veľké množstvo snehu. Vianočný trh na námestí Grote Markt je jednou z najväčších atrakcií, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Ak sa rozhodnete túrať po meste počas zimy, oblečte sa do niečoho teplého a pripravte sa na vzduch, ktorý so sebou prináša chlad.

Jar, od marca do mája, je pre Antverpy obdobím prebúdzania. Počasie sa stáva teplejším, s teplotami dosahujúcimi 10 - 15 stupňov Celzia. To je ideálna doba na prechádzky parkmi mesta a objavovanie nových obchodov alebo kaviarní. Vezmite si so sebou ľahšiu bundu a užite si slnko, ktoré prvýkrát za rok začína naplno svietiť.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Antverpy, buďte pripravení na premenlivé počasie. Oblečte sa vrstvovo a nezabudnite si so sebou vziať pršiplášť alebo dáždnik. A bez ohľadu na poveternostné podmienky, Antverpy vždy ponúkajú množstvo zaujímavostí a zážitkov pre každého návštevníka.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Antverpy


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Antverpy?
- Najlepšie obdobie na návštevu Antverp je od júna do augusta, keď je najteplejšie počasie a mnoho festivalov a podujatí.

2. Ako sa dostanem z bruselského letiska do Antverp?
- Z bruselského letiska môžete využiť verejnú dopravu, napríklad vlak, ktorý trvá približne 40 minút.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Antverpch?
- Hlavné turistické atrakcie v Antverpach zahŕňajú Katedrálu Svätého Antona, Antverpský námestie, Masovú budovu, ZOO Antverpy a Rubensov dom.

4. Ktorá je najlepšia oblasť na ubytovanie v Antverpach?
- Najlepšia oblasť na ubytovanie v Antverpach je historické centrum, kde sa nachádzajú hlavné turistické atrakcie a reštaurácie.

5. Aké sú typické belgické jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Antverpach?
- Niektoré typické belgické jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Antverpach, sú hovädzie karbonátky s hranolkami a mayonézou, mušle s hranolkami, belgické čokolády a belgické pivo.

6. Kde môžem kúpiť kvalitné belgické čokolády v Antverpach?
- Kvalitné belgické čokolády môžete kúpiť v mnohých miestnych čokoládovnách a obchodoch so suvenírmi v Antverpach.

7. Môžem použiť euro v Antverpach?
- Áno, v Antverpach je bežne používaná euro.

8. Kde môžem v Antverpach vymeniť peniaze?
- Vymeniť peniaze môžete vymenať na letisku, v bankách, menových zmenárňach a niektorých veľkých hoteloch v Antverpach.

9. Ako dlho trvá vybavenie vízovej žiadosti do Belgicka?
- Vybavenie vízovej žiadosti do Belgicka môže trvať od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov, v závislosti od konkrétnych okolností a typu víza.

10. Aké sú najlepšie spôsoby prehliadky Antverp?
- Najlepšie spôsoby prehliadky Antverp zahŕňajú prechádzku pešo po historickom centre, organizované prehliadky s miestnymi sprievodcami alebo prehliadky na bicykli.


Letenka Belgicko Antverpy


Belgicko, s jeho bohatou históriou, kultúrou a architektúrou, ponúka nespočetné množstvo miest, ktoré si môžete vychutnať. Jedným z najzaujímavejších a najväčších miest je Antverpy. Ak plánujete navštíviť toto fascinujúce mesto, letenka do Antverp je ideálnym spôsobom, ako sa tam dostať.

Letenka do Antverp je neuveriteľne pohodlná a rýchla cesta, ktorou sa dostanete z akejkoľvek časti sveta priamo do tohto belgického mesta. Antverpy majú vlastné medzinárodné letisko - Letisko Antverpy - umiestnené len niekoľko kilometrov od centra mesta. Zásobovaná rôznymi leteckými spoločnosťami, letenky do Antverp sú ľahko dostupné a umožňujú vám zažiť jedinečnú atmosféru a kultúru tohto miesta.

Po prílete na Letisko Antverpy máte na výber medzi rôznymi spôsobmi dopravy do mesta. Najjednoduchší spôsobom, ako sa dostať do centra Antverp, je využiť pravidelné linky autobusov a vlakov, ktoré vás dostanú kamkoľvek potrebujete. Taktiež sa môžete rozhodnúť pre prenájom áut alebo taxík, ak preferujete väčšiu slobodu pohybu.

Antverpy sú známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Mesto je domovom niektorých najkrajších gotických a renesančných stavieb v Európe, vrátane slávneho Katedrály Panny Márie, ktorá je jednou z najväčších katedrál na svete. Okrem toho si v Antverpoch môžete vychutnať prekrásnu architektúru historických domov a námestí. Pre milovníkov umenia je toto mesto tiež rajom, pretože je známe ako dôležitý európsky kultúrny centrum so širokou škálou galérií a múzeí.

Okrem toho Antverpy ponúkajú aj bohatý životný štýl a spôsob života. Mesto je známe svojimi štýlovými obchodmi, butikmi a nákupnými centrami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Tiež je to raj pre gurmánov, pretože Belgicko je známe svojou kuchyňou a ponúka nespočetné množstvo reštaurácií s tradičnými pokrmami ako hovädzí karbanátky s hranolčekmi alebo slávny belgický čokoládový dezert.

Ak máte radi prírodu a chcete sa oddýchnuť od ruchu mesta, Antverpy majú dve veľké verejné parky, kde si môžete vychutnať príjemné prechádzky a pikniky. Rajská záhrada a Vrindavan Záhrada ponúkajú oázu pokojného prostredia a sú perfektným miestom na relaxáciu a oddych.

Celkovo povedané, Antverpy sú jedinečným mestom, ktoré ponúka zaujímavý mix histórie, kultúry a moderného životného štýlu. Návšteva tohto belgického mesta vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a dojemné momenty. Bez ohľadu na to, kam sa pôvodne nachádzate, letenka do Antverp je ten najlepší spôsob, ako sa tam dostať a začať objavovať všetko, čo tento fascinujúci kúsok Belgicka ponúka.


Dovolenka Belgicko Antverpy


Belgicko sa môže pochváliť mnohými krásnymi mestami, ktoré majú svoje neopakovateľné čaro. Jedným z týchto miest je aj Antverpy, známe ako druhé najväčšie belgické mesto po Bruseli.

Antverpy sú bohaté na históriu, kultúru a architektúru. Práve táto kombinácia robí z mesta ideálne miesto na dovolenku pre tých, čo sa radi ponoria do bohatstva minulosti a zároveň si užijú moderného mestského života.

Jednou z najväčších atrakcií Antverp je jeho historické jadro, ktoré je najväčšie v celej Belgicku. Prechádzka po malebných uličkách vám umožní cítiť atmosféru starobylého mesta. Môžete si vychutnať nákupy v množstve butikov, zastaviť sa na kávu v tradičných kaviarňach alebo sa vybrať na prehliadku historických pamiatok, ako je napríklad katedrála Notre-Dame a historický radnica.

Antverpy sú tiež známe svojou bohatou umeleckou scénou. Na námestí Meir si môžete vychutnať prestížne múzeum umenia Royal Museum of Fine Arts, ktoré hostí diela známych belgických a holandských maliarov. Okrem toho môžete navštíviť aj múzeá plné moderného umenia alebo si vypočuť hudobné koncerty v múzeu konkrétnych hudobných nástrojov.

Veľkou obľubou turistov je tiež návšteva Antverpenskej diamantovej štvrti. Antverpy sú známe ako svetové centrum na obchodovanie s diamantmi a v tejto štvrti môžete obdivovať nádherné diela z tejto vzácnej drahokamu. Môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých prehliadok a naučiť sa viac o diamantoch a ich histórii.

Okrem kultúry a histórie si v Antverpách môžete tiež vychutnať výbornú belgickú kuchyňu. Mesto ponúka široký výber reštaurácií, ktoré špecializujú na miestne jedlá ako je belgický hovädzí guláš, vafle či belgické hranolky. Nezabudnite si tiež vychutnať niektoré místne belgické pivá, ktoré sú známe svojou kvalitou a rozmanitosťou.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a modernú atmosféru, Antverpy sú ideálnou voľbou. Toto belgické mesto vás určite očarí svojimi uličkami s bohatou históriou, umeleckými pokladmi a vynikajúcou kuchyňou. Nech už ste milovníkom architektúry, umenia, alebo chcete len relaxovať v príjemnom prostredí, Antverpy vám určite poskytnú všetko, čo hľadáte.


Ubytovanie Belgicko Antverpy


Belgicko a jeho druhé najväčšie mesto Antverpy ponúkajú množstvo možností pre ubytovanie pre návštevníkov. Antverpy sú známe svojou bohatou históriou, kultúrou, architektúrou a umením, takže sa jedná o populárne turistické miesto.

Ak hľadáte ubytovanie v Antverpách, máte na výber rôzne možnosti. Ubytovanie sa nachádza v oblastiach mesta, ako sú historické okrsky, moderné štvrte a oblasti so železničnou stanicou. Väčšina týchto oblastí sa pohodlne nachádza v blízkosti zaujímavých miest v Antverpách.

Jednou z možností je hotelové ubytovanie. V Antverpách sú k dispozícii rôzne hotely, ktoré sa držia rôznych rozpočtových kategórií. Medzi hotely patrí historický Hotel Rubens, ktorý sa nachádza v centre mesta a poskytuje krásny výhľad na historické námestie. Hotel Kasteel Solhof leží v okolí mesta a ponúka jednoduchý prístup, ku krásnej záhrade a ponúka zariaadený vonkajší bazén.

Pre tých návštevníkov, ktorí hľadajú niečo na prispôsobenie svojho rozpočtu, apartmány a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v meste. Apartmány sú ideálne pre turistov, ktorí chcú zostať v meste na dlhšie obdobie. Potom môžu bývať v plne zariadených apartmánoch, ktoré poskytujú podobný pocit, ako keby boli doma. Okrem toho je v Antverpách k dispozícii veľa hostels, ktoré sú ideálne pre mladých turistov a cestovateľov na úspornom rozpočte.

Airbnb ponúka tiež možnosť prispôsobiť sa jedinečným potrebám každého cestovateľa. Cestovatelia môžu nájsť ubytovania v súkromných domoch alebo bytoch zdieľaných s miestnymi ľuďmi, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami. Okrem toho, Airbnb uvedené ceny sú dostupné pre rôzne rozpočty.

Poslednou a najlacnejšou možnosťou ubytovania je stanovanie. Ak si privyknú, turisti si v Antverpách môžu zabezpečiť stanovanie a ponorte sa do prírody, ktorá je v okolí Antverpách nádherná. Vziať si svoj vlastný stan a spať v prírode je skvelé pre turistov, ktorí hľadajú neobvyklú skúsenosť bývania.

V Antverpách sa tak nebudete mať problém nájsť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám a prispôsobí sa vašemu rozpočtu. Preto nemusíte premýšľať a vybrať si svoju vysnívanú voľbu ubytovania, aby ste si mohli vychutnať nádherné okolie, ktoré mesto ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky