Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Charleroi

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Charleroi


Otázky:

1. Aké letiská sú v Belgicku Charleroi?
2. Aké sú možnosti dopravy z letiska do centra mesta?
3. Kedy sa najviac oplatí kupovať letenky do Charleroi?
4. Sú v Charleroi bezpečné zóny na ubytovanie pre turistov?
5. Čo robiť v Charleroi počas pobytu?

Odpovede:

1. V Charleroi sa nachádza letisko Brussels South Charleroi Airport (CRL).
2. Z letiska je možné využiť autobusovú dopravu, súkromné taxi služby alebo prenájom áut. Najlepšie je si dopravu rezervovať dopredu.
3. Letenky do Charleroi zvyknú byť najlacnejšie, ak sa kupujú dlhšie pred odchodom a v období mimo letnej sezóny.
4. V Charleroi existujú bezpečné zóny na ubytovanie, pre turistov sú vhodné napríklad hotely v centre mesta.
5. V Charleroi sa dá navštíviť napríklad Divadlo Charleroi Danses, Muzeum fotografie, Fort van Breendonk alebo Svetoznámi záhrady Gouy-lez-Piéton. Okolie mesta je tiež plné prírodných atrakcií, napríklad parku Bois du Cazier alebo jazera Lac de la Plate Taille.


Dovolenka Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi, ležiace v provincii Henegavsko, je často skrytou perłą medzi turistami. Toto industrializované centrum má veľa čo ponúknuť návštevníkom, vrátane bohatej histórie, kultúrneho diania a príjemného prostredia.

Charleroi je najväčším mestom Henegavska a dôkladne prešlo transformáciou. V minulosti bolo známe ako priemyselné centrum so silnou súvislosťou s ťažbou uhlia a ocele. Je známe aj ako "čierne srdce Belgie". Avšak, napriek svojmu priemyselnému charakteru, Charleroi dnes ponúka širokú škálu zážitkov pre turistov.

Hneď po príchode do Charleroi by ste mali navštíviť grandiózny piaristický kostol Saint-Christophe, ktorý sa nachádza v centre mesta. Je to jeden z najväčších kostolov v Belgicku a určite stojí za návštevu. Jeho interiér je nádherný a hostí množstvo umeleckých diel.

Ďalšou dominantou mesta je Boloňský maják, ktorý sa tiež nachádza v centre. Bol postavený na pamiatku padlým boloňským vojakom počas prvej svetovej vojny. Maják je otvorený pre verejnosť a z jeho vrcholku ponúka úchvatný výhľad na panorámu mesta.

Charleroi má tiež mnoho múzeí, ktoré by mal každý návštevník navštíviť. Múzeum fotografie je jedným z najpopulárnejších. Nachádza sa vo vile, ktorá slúžila ako panský dom v devätnástom storočí. V múzeu môžete obdivovať rôzne výstavy súvisiace s fotografiou a objaviť jej rozmanitú históriu.

Pre tých, ktorý majú záujem o architektúru, je vhodnou voľbou návšteva moderného divadla Charleroi-Danses, ktoré je považované za symbol mesta. Jeho unikátna architektúra a bohatý program umenia a tancu tvoria zaujímavé miesto pre každého, kto má záujem o kultúru.

Ak sa rozhodnete pre dlhší pobyt v Charleroi, určite by ste nemali vynechať výlet do mestskej časti Marcinelle, kde sa nachádza slávne Múzeum klauna. Toto múzeum je venované vzácnej tradícii klaunovstva v Charleroi. Pozrite si ukážky ich umenia a objavte históriu tohto fascinujúceho povolania.

Sakraďu, Charleroi má aj krásne prirodzené prostredie pre tých, ktorí preferujú prírodu. Les Bois de Roux je prírodnou rezerváciou nachádzajúcou sa v blízkosti mesta a poskytuje priestor pre prechádzky, jogging alebo pikniky. Je to ideálne miesto pre oddych a relaxáciu po dni strávenom objavovaním mesta.

Belgické mesto Charleroi môže byť skvelým cieľom pre dovolenku. S jeho historickými pamiatkami, múzeami a prírodnými oblasťami ponúka návštevníkom rôznorodé možnosti. Takže neváhajte a objavte túto skrytú perlu v Belgicku!


Letenka Belgicko Charleroi


Belgicko Charleroi – skrytý klenot pre cestovateľov

Ak hľadáte nové a zaujímavé miesto na svojom zozname cestovateľských destinácií, možno by ste mali zvážiť návštevu Belgicka a konkrétne jeho druhého najväčšieho mesta Charleroi. Toto mesto sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od slávneho Bruselu, no ponúka úplne odlišnú atmosféru. A vďaka priamym letom do letiska Charleroi z mnohých európskych krajín je to ešte jednoduchšie.

Letisko Charleroi, oficiálne známe ako Letisko Brusel-Charleroi, sa nachádza približne 46 km juhovýchodne od Bruselu. Slúži ako dôležitý nápojový bod pre nízkonákladové letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair a Wizz Air, a je jedným z najrušnějších letísk v Belgicku. To znamená, že tam sa dostanete pohodlne z rôznych miest vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku a ďalších európskych krajinách.

Ako však stojí Belgicko Charleroi oproti svojmu slávnemu susedovi Bruselu? Charleroi, skôr známe ako priemyselné mesto, za posledných pár rokov prešlo veľkou transformáciou. Staré továrne a sklady sa zmenili na atraktívne priestory pre kultúru, umenie a zábavu. Medzi najvýznamnejšie miesta patria napríklad múzeum fotografie, BPS22, ktoré je jedným z najväčších múzeí v Európe venovaných tomuto žánru. Pre milovníkov divadla existuje Théâtre de Charleroi, kde si môžete vychutnať pestrú ponuku divadelných predstavení. A pre tých, ktorí majú radi hudbu, nie je nič lepšie ako si vychutnať koncert v legendárnom Rockerill, bývalej továrni na kotly, ktorá sa premenila na undergroundový klub.

Charleroi má tiež veľa na ponúknutie pre milovníkov prírody. V okolí mesta sa nachádza veľa parkov a záhrad, ako napríklad Bois du Cazier alebo Park Serna. Tieto miesta sú ideálne na prechádzky a oddych od mestského ruchu. Ak sa radi venujete športu, nevynechajte návštevu štadiónu Mambourg, kde domáce futbalové družstvo Charleroi Sporting Club hrá svoje zápasy.

Samozrejme, že neštatného belgického piva a lahôdok by sa nemali zabudnúť. Charleroi ponúka množstvo reštaurácií a pivníc, kde si môžete vychutnať tradičné belgické jedlá, ako napríklad karbonátky s hranolkami a typickými belgickými omáčkami. A keďže sa nachádza blízko Bruselu, môžete si tiež dopriať výlet do hlavného mesta a ochutnať slávne belgické čokolády a výborné belgické pivo.

Belgicko Charleroi je teda skrytým klenotom pre cestovateľov, ktorí hľadajú nové a menej známe miesto na svojich dovolenkách. Nehľadajte letenky do Bruselu, ale vyskúšajte niečo nové a objavte všetko, čo toto fascinujúce mesto má ponúknuť. Od bohatej kultúry a umenia až po prirodzené krásy a vynikajúcu belgickú kuchyňu, Charleroi vás určite nesklame.


Ubytovanie Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi je známe svojou priemyselnou históriou a nachádza sa v uzavretom priestore v doline rieky Sambre. Charleroi v súčasnosti prechádza určitým prechodom, keď sa snaží premeniť svoju povesť na miesto zaujímavé pre turistov a návštevníkov. Preto je to vhodné miesto na to, aby ste si užili svoju dovolenku a pobyt v Belgicku. Ak hľadáte ubytovanie v Charleroi, tu je niekoľko tipov a nápoved, ktoré vám môžu pomôcť.

Hotel Charleroi Airport

Jedno z najlepších ubytovaní v Charleroi je Hotel Charleroi Airport. Ako napovedá jeho názov, nachádza sa len kúsok od letiska Chardleroi a v blízkosti motorway E42. To znamená, že cesta do centra mesta nie je príliš dlhá a ľahko sa tam dostanete pomocou verejnej dopravy. Hotel ponúka komfortné a moderne zariadené izby s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

Hotel de la Basse Sambre

Hotel de la Basse Sambre sa nachádza v krásnom historickom dome a ponúka kvalitné ubytovanie s vlastnou kúpeľňou, TV a Wi-Fi prístupom. Hotel je tiež vybavený barom a reštauráciou, takže si môžete vychutnať skvelé pripravené jedlá a nápoje. Hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta Charleroi, takže máte ľahký prístup do mnohých obchodov, barov a kaviarní.

Leonardo Hotel Charleroi City Center

Leonardo Hotel Charleroi City Center je moderný a elegantný hotel, ktorý sa nachádza v srdci Charleroi. Hotel ponúka pre svojich hostí luxusné a komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a TV. V hoteli je tiež reštaurácia, kde si môžete vychutnať belgické a medzinárodné jedlá. Síce má hotel nízku cenu, ale ponúka proste skvelú hodnotu za peniaze.

Studio Dharma

Studio Dharma sa nachádza kúsok od obchodnej časti mesta a v blízkosti stanice metra a autobusovej stanice. Tento hotel ponúka ubytovanie v štýlovom a modernom štúdiu s plne vybavenou kuchyňou, klimatizáciou, TV a Wi-Fi. Toto miesto je preto ideálne pre tých, ktorí hľadajú vlastnú kuchyňu a chcú si uvariť svoje jedlo.

Nech už sa vyberiete akékoľvek ubytovanie, pri výbere ubytovania v Charleroi musíte zvážiť rôzne faktory, ako sú vaše potreby, rozpočet a poloha. Preto sa najprv oboznámte so svojimi možnosťami a potreby a potom si nájdite ubytovanie, ktoré dokonale vyhovuje vašim požiadavkám a očakávaniam.


Počasie Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi je známe svojou rozmanitosťou a zaujímavými miestami na návštevu. Charleroi, nachádzajúci sa v južnej časti krajiny, má pomerne mierny kontinentálny podnebí. Tu je zhrnutie, ako sa mení počasie v tomto časti Belgicka.

Charleroi sa nachádza v oblasti, ktorá sa vyznačuje chladnými zimami a teplými letami. Zimné mesiace, od decembra do februára, sú obvykle chladné s teplotami sa pohybujúcimi okolo nuly až päť stupňov Celzia. Počas zimy je tiež časté bývanie oblačné s pravidelnými zrážkami, ktoré sa väčšinou menia na sneh. Môžete si vychutnať výhľad na pokryté zimné krajiny a možnosť sledovať sneženie.

Na jar, ktorá sa začína v marci a končí v máji, počasie začína byť miernejšie a teplejšie. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 12-15 stupňami Celzia. Býva väčšinou slnečno s občasnými dažďovými prehánkami. Táto obdobie je ideálne na prechádzky v okolitých parkoch a záhradách, ktorých Charleroi má dostatok.

Leto je obdobím najteplejšieho počasia v Charleroi. Od júna do augusta teploty často stúpajú nad 25 stupňov Celzia, pričom dážď je menej častý. Horúce letné dni sú ideálne na objavovanie zaujímavých miest a návštevu miestnych festivalov a podujatí. Môžete sa tešiť na dlhé slnečné dni a príjemné večery vonku.

Jeseň prichádza v Charleroi od septembra do novembra a prináša s sebou obdobie mírných teplôt. Priemerne sa pohybujú od 10 do 15 stupňov Celzia. Jesenná sezóna je charakterizovaná meniacimi sa farbami listov a trochu vyššími zrážkami. Je to dokonalá príležitosť na prechádzku okolo historického centra mesta a objavovať jeho bohatú kultúrne dedičstvo.

Všeobecne platí, že počasie v Charleroi je dosť nepredvídateľné a môže sa meniť z hodiny na hodinu. Je preto dôležité venovať pozornosť predpovediam počasia, aby ste sa pripravili na rôzne podmienky. Rovnako si nezabudnite vziať so sebou vhodné oblečenie a prípadne dáždnik počas daždových období.

Charleroi, jedno z najdôležitejších miest vo Valónsku, ponúka rôzne zážitky pre návštevníkov, bez ohľadu na to, ako sa počasie rozhodne správať. Bez ohľadu na ročné obdobie, vždy si tu nájdete niečo zaujímavého, či už sú to historické pamiatky, umenie, miestne kaviarne alebo len prechádzky po malebných uličkách. Takže nech sa počasie rozhodne správať akokoľvek, nechajte sa okúzliť krásou mesta Charleroi.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky