Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Nieuwpoort

Letenka Belgicko Nieuwpoort


Belgicko je európske štát, ktorý sa skladá z troch jazykových oblastí - vlámskej, valónskej a nemeckej. Krajina je známa svojou historickou architektúrou, čokoládami, pivom a samozrejme, pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Ak plánujete navštíviť Belgicko, môže byť zaujímavou destináciou Nieuwpoort, ktoré leží na pobreží Severného mora.

Letenky do Belgicka, najmä do mesta Brusel, nájdete už od 120 eur. Na letisku v Bruseli môžete prejsť na vlak alebo autobus a dostať sa do Nieuwpoortu. Cesta z bruselského letiska do Nieuwpoortu trvá približne dve hodiny.

Nieuwpoort je malé mestečko, ktoré sa nachádza na belgickom pobreží a je známe ako miesto oddychu pre návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj a relax. Pobrežie Severného mora v Nieuwpoorte ponúka širokú ponuku ubytovania pre návštevníkov - od luxusných hotelov po príjemné penzióny a apartmány. Okrem toho, môžete vyskúšať belgické tradičné jedlo ako krevety a slávne belgické hovädzie burgundy.

Mesto Nieuwpoort poskytuje aj rôzne vodné aktivity - od plávania na jazere, cez lovenie rýb až po šnorchlovanie a potápanie. Ak sa chcete vybrať na prechádzku, nájdete mnoho zaujímavých miest, napríklad parky a historické pamiatky. Na poznanie mesta sa odporúča zúčastniť sa prehliadky s miestnym cestovným sprievodcom. Mestská rada v Nieuwpoorte ponúka veľa sprievodcovských služieb - od klasických prehliadok mesta až po tematické okruhy o histórii a kultúre belgického pobrežia.

V Nieuwpoorte sa tiež každoročne konajú rôzne festivaly a podujatia pre miestnych obyvateľov aj pre turistov. Najväčšie podujatie sa koná v júli - Nieuwpoort Bathtub Regatta. Je to súťaž plachetníc, ktoré sa robia z kachlíc.

Nieuwpoort je určite jedným z najlepších miest v Belgicku, kde si môžete oddýchnuť, užiť si krásne pláže a naučiť sa niečo o histórii a kultúre miesta. Teraz už máte dobrý dôvod na to, aby ste si zarezervovali letenku do Belgicka, najmä do Nieuwpoortu, a zažili úžasnú dovolenku.


Dovolenka Belgicko Nieuwpoort


Belgicko je medzi turistami stále viac populárna destinácia. Svojou malebnou prírodou, bohatou históriou a pestrým kultúrnym životom si získava srdcia návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte ideálne miesto na relax a oddych, rozhodne by ste mali zvážiť dovolenku v Nieuwpoorte.

Nieuwpoort je malé, pôvabné mesto nachádzajúce sa na belgickom pobreží Severného mora. Jeho poloha robí z tohto miesta ideálny výletný cieľ pre milovníkov plážových radovánok a nádherných výhľadov na oceán. Okrem krásnej pláže ponúka Nieuwpoort aj množstvo zaujímavých pamiatok, ktoré vás vtiahnu do histórie tohto malebného belgického kútika.

Pri prechádzke centrom mesta narazíte na niekoľko starobylých stavieb a kostolov. Určite by ste nemali vynechať Nieuwpoortskú radnicu, ktorá je jednou z najväčších a najkrajších radníc v celej Belgicku. Je postavená v gotickom štýle a jej veža vyniká v panoráme mesta. V blízkosti radnice sa nachádza aj kostol svätého Kryštofa, ktorý stojí za návštevu.

Okrem historických pamiatok tu nájdete aj moderné atrakcie a zábavné podujatia. Nieuwpoort má veľa reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a nakúpiť si suveníry. V blízkosti pláže prebieha aj trh, kde môžete objaviť domáce produkty a jedlá.

Pre tých, ktorí radi trávia čas vonku v prírode, je Nieuwpoort ideálne miesto. Okolitá príroda je krásna a ponúka množstvo možností na prechádzky a cyklistiku. Prechádzka pozdĺž nábrežia vám umožní vychutnať si nádherný výhľad na nekonečné more a príležitosť pre voľné chvíľky na pláži.

Láka vás dovolenka v Nieuwpoorte? Nie je nič jednoduchšie ako sa sem dostať. Mesto je dobre spojené so Západnými Európskymi mestami a má výbornú infraštruktúru. Či už si rezervujete letenku alebo sa rozhodnete cestovať autom či vlakom, príchod do Nieuwpoortu nebude problém.

Belgicko a konkrétne Nieuwpoort sú ideálnym miestom pre dovolenku. Áno, sú tu nádherné pláže a veľkolepé stavby, ale hlavne prívetivosť a pohostinnosť miestnych ľudí vás priam prekvapia. Ak si chcete vychutnať dovolenku plnú oddychu, relaxu, zábavy a histórie, Nieuwpoort je miesto, kam by ste mali vyraziť!


Ubytovanie Belgicko Nieuwpoort


Keď hľadáte ideálne miesto na dovolenku pri mori v Belgicku, Nieuwpoort by mohol byť jednou z možností. Toto príjemné prímorské mesto sa nachádza na severe Belgického pobrežia, blízko francúzskej hranice. S krásnymi plážami a bohatou históriou ponúka Nieuwpoort širokú škálu atrakcií a aktivít pre turistov.

Jednou z prvých vecí, na ktorú treba pamätať pri plánovaní dovolenky v Nieuwpoorte, je ubytovanie. Mesto ponúka rôzne možnosti pre každého, či už preferujete luxusné hotely alebo skromné penzióny. S početnými možnosťami na výber si môžete vybrať presne také ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Ak ste fanúšikom luxusu, môžete si vybrať z radu 4- a 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely ponúkajú komfortné a elegantné izby, vynikajúce služby a široké spektrum zariadení na mieste. Niektoré z nich sú umiestnené priamo na pláži, čo vám umožňuje vychutnať si nádherný výhľad na more a prístav. Okrem toho môžete očakávať špičkovú kuchyňu a výnimočné wellness centrá, kde si môžete užívať relaxačné procedúry.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné možnosti, môže byť penzión skvelou voľbou. Vhodný pre rodiny alebo jednotlivcov, penzióny ponúkajú pohodlie a zároveň sú dostupné pre menší rozpočet. Väčšina penziónov je dobre umiestnená v blízkosti pláže a ďalších turistických atrakcií. Súčasťou ubytovania môže byť aj bohaté raňajkové menu alebo možnosť stravovania v reštauráciách a kaviarňach v okolí.

Nieuwpoort nie je iba o pláži a mori. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, ako napríklad námestie s námorným múzeom a pevnosťou z 17. storočia. Môžete si tiež prejsť cez starý prístav až do centra mesta, kde nájdete rôzne obchody, bary a reštaurácie. Miestne obyvateľstvo je veľmi prívetivé a ochotné vám pomôcť smerovať v správnom smere a navrhnúť vám miesta, ktoré by ste mali navštíviť.

Okrem historických pamiatok a krásnych pláží ponúka Nieuwpoort aj množstvo aktivít pre turistov. Medzi najobľúbenejšie patrí plávanie, vodné športy, ako napríklad surfing alebo jachting, a jazdenie na bicykli po malebnej okolitej krajine. Okolie mesta je síce malé, ale môžete si prenajať bicykel a preskúmať krásu belgického vidieka.

V Nieuwpoorte nájdete ubytovanie pre každého, bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie. Okrem pláže a mora tu nájdete aj bohatú históriu, miestnu kultúru a množstvo zábavných aktivít. Či už si vyberiete luxusný hotel alebo útulný penzión, určite si tu užijete príjemnú dovolenku na Belgickom pobreží.


Počasie Belgicko Nieuwpoort


Belgické mesto Nieuwpoort leží na pobreží Severného mora, čo znamená, že počasie tu ovplyvňujú predovšetkým atlantické vetry. Preto sa Nieuwpoort nachádza v jednej z najvlhkejších oblastí v Belgicku.

Zima tu býva chladná a vlhká, s teplotami v priemere okolo 5°C. Najviac prší v decembri a januári, a často sa tu vyskytujú aj búrky, viac ako polovica dní býva zamračených. V noci teploty môžu klesnúť na nulu alebo pod ňu a môže prísť aj mráz. Väčšinou je mesto zachytené nízkymi oblakmi a viditeľnosť je obmedzená.

Jarné počasie na Nieuwpoorte nám už prináša oveľa teplejšie teploty, pohybujúce sa okolo 10-12°C. Môžeme očakávať slnečné dni, ale aj zrážky. Máj a jún by tu mohli byť najpríjemnejšie mesiace, keď priemerné teploty dosahujú 15-18°C a noci sú teplejšie.

Počas leta sa teploty v Nieuwpoorte dosahujú priemerných čísiel okolo 20°C. V noci sú teploty nižšie a môže byť chladno. Väčšina dní býva zamračená a nie všetky dni sú slnečné a teplé. Júl a august sú najdážďovejšími mesiacmi, pri ôm sa často nájdu búrky a silný vietor.

Jeseň vo väčšine belgických mestách znamená zjednotenie s dažďom a Nieuwpoort nie je v tomto ohľade výnimkou. Avšak, teploty sú stále pomerne teplé, až do októbra a je tu príležitosť pre návštevníkov užiť si krásny výhľad na vlny Severného mora v čerstvom a vlhkom počasí.

Celkovo teda môžeme konštatovať, že počasie v Nieuwpoorte je ovplyvnené vlhkosťou a blízkosťou Severného mora, čo znamená, že často vidíme nízky oblak a zrážky. Pre návštevníkov je to výzva a musia byť pripravení na nepredvídateľnú radosť, ktorá je charakteristikou západnobelgického počasia. Výhody spočívajú v príjemných teplotách, kedy sa môžete postaviť aj na námestí a posedieť v jednej z kaviarní so sklenicou belgického piva v ruke a sledovať ľudí, ktorí prechádzajú, počúvať príjemný šum mora a relaxovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Nieuwpoort


Nie som si istý, čo konkrétne sa pýtate. Chceli by ste vedieť najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa destinácie Niez Nieuwpoort v Belgicku?


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky