Nájdite letenky s najlepšou cenou

Beliz Punta Gorda

Letenka Beliz Punta Gorda


Ak máte chuť na dobrodružstvo a nechcete tráviť celú dovolenku na pláži, destinácia Punta Gorda v Belize je pre vás tou správnou voľbou. Punta Gorda leží na juhu Belize, a preto je menej zvyčajným turistickým cieľom v porovnaní s národnými parkmi a plážami na severnej časti krajiny. Avšak táto oblasť je plná ďalekosiahlych dažďových pralesov, historických kráterových jazier a skvelých miest na potápanie. A ak hľadáte spôsob, ako sa dostať do Punta Gorda, jednou z najlepších možností je cestou letenky.

Cestovanie letenkou do Punta Gorda, Belize

Samozrejme, keďže Punta Gorda nie je primárnym turistickým cieľom v Belize, môžete mať problémy nájsť priame lety z vašej domovskej krajiny. Avšak, ak sa rozhodnete ísť cez Spojené štáty, môžete si rezervovať priamy let z Miamy do Punta Gorda cez leteckú spoločnosť odbaviajúce menom Maya Island Air.

Letenky si môžete kúpiť online, ale môžete to urobiť aj telefonicky alebo osobne na letisku. Cena letenky v základnej triede sa pohybuje od $179 do $200 USD v závislosti od dátumu odletu a približnej dĺžky letu (2 hodiny a 15 minút). Letenky s kufrom sú trochu drahšie.

Alternatívou k leteniu do Punta Gorda by bolo cestovanie autobusom alebo vlakom zo severnej časti Belize. Avšak autobusové a vlakové služby sú často nepravidelné a môžu sa s nimi spájať dlhé čakacie doby. Ak sa chcete vyhnúť tejto nepríjemnosti, letenky sú pre vás tou najlepšou voľbou.

Dopravný systém v Punta Gorda

Potom, čo pristanete v Punta Gorda, môžete pokračovať v inej doprave. V Punta Gorda nie sú k dispozícii žiadne nájomné vozidlá, ale miestne autobusy a taxíky sú k dispozícii. Mestské autobusy nemajú príliš častý rozvrh, tak by ste sa mohli ocitnúť v situácii, že budete musieť čakať na nástup do autobusu aj dlhšie ako 30 minút.

Taxíky sú v Punta Gorda drahšie ako v ostatných častiach Belize, tak si musíte byť pripravení prinajmenšom platiť zopár dolárov za cestu do ďalšieho miesta.

Ak chcete stráviť nezávislú dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania nových miest, Punta Gorda v Belize by mohla byť na vašom zozname miest, ktoré stojí za návštevu. A keďže sa sem môžete dostať letenkou, môžete si užiť skutočný pocit pohodlia a ušetriť si čas a energiu na cestovaní autobusom alebo vlakom.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Punta Gorda


1. Ako sa dostanem do Punta Gorda z medzinárodného letiska na Belize City?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je vziať si vnútroštátny let z Belize City do Punta Gorda. Existujú pravidelné lety s miestnou leteckou spoločnosťou Maya Island Air. Alternatívnym spôsobom je cestovať autobusom alebo taxíkom, čo môže trvať viac času.

2. Aké sú najlepšie pláže v Punta Gorda?
Odpoveď: Punta Gorda nemá typické pláže so bielym pieskom, ale je tu niekoľko miest s príjemnými plážovými oblasťami. Niektoré z najlepších zahŕňajú pláže v Lighthouse Reef, pláž Crawl Caye a pláže v južnej časti Toledo District.

3. Kde sa nachádza najlepší miestny trh v Punta Gorda?
Odpoveď: Najlepším miestom na nákupy miestnych výrobkov a jedál je Punta Gorda's Farmer's Market, ktorý sa nachádza na Južnej hlavnej ceste. Tu môžete nájsť čerstvé ovocie, zeleninu, ryby a ďalšie miestne produkty.

4. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v Punta Gorda?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na stravovanie v Punta Gorda zahŕňajú restorán The Asha’s Culture Kitchen, ktorý ponúka belizskú a indickú kuchyňu, a The Crispy Fry, ktorý je známy svojimi morskými plodmi a karibskými jedlami.

5. Kde je najlepšie ubytovanie v Punta Gorda?
Odpoveď: V Punta Gorda je niekoľko dobrých hotelov a ubytovaní. Niektoré z najlepších zahŕňajú Coral House Inn, Belcampo Lodge a Sea Front Inn, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže a cenovo dostupné penzióny ako Jujube Restaurant & Guest House.

6. Aké sú populárne aktivity a atrakcie v okolí Punta Gorda?
Odpoveď: Punta Gorda sa nachádza v blízkosti niekoľkých populárnych atrakcií, ako je archeologické miesto Lubaantun, rezervácia koralových útesov Sapodilla Cayes, raňajka s vtákmi v oblasti Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary a viac. Turisti si tiež môžu užiť potápanie, rybolov a prechádzky po mestskom centre Punta Gorda.

7. Koľko stojí jednodňová exkurzia do Lighthouse Reef?
Odpoveď: Cena jednodňovej exkurzie do Lighthouse Reef sa líši v závislosti od poskytovateľa a obsahu výletu. Priemerne sa pohybuje od 150 do 250 USD na osobu, čo zahŕňa dopravu, stravovanie a aktivitu ako potápanie či šnorchlovanie.

Tieto otázky a odpovede poskytujú základné informácie o Punta Gorda a môžu slúžiť ako referenčný bod pre návštevníkov tohto miesta. Je však vždy dobré skontrolovať aktuálne informácie a prípadne sa poradiť s miestnymi obyvateľmi alebo cestovnými spoločnosťami.


Dovolenka Beliz Punta Gorda


Beliz Punta Gorda - destinácia pre náročných cestovateľov

Beliz Punta Gorda je malé mestečko na juhu Belize, ktoré je často prehliadané turistami v prospech iných obľúbených destinácií. Avšak, pre tých, ktorí si užili dostatok letovisk a hľadajú niečo menej preplnené a oveľa autentickejšie, Punta Gorda by mohla byť ideálnou voľbou.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tu nie je veľa čo robiť, ale v skutočnosti ponúka mnoho príležitostí na objavovanie unikátnych miest a kultúry Belize. Mnoho turistov prichádza do Punta Gorda za jedným z najzaujímavejších turistických miest v Belize - Sapodilla Cayes. Tieto odľahlé ostrovy sú domovom pre nádherné koralové útesy a množstvo rýb, morských korytnačiek a delfínov, ktoré vás určite pohltia, keď budete plaviť v karibskom mori.

Okrem Sapodilla Cayes však Punta Gorda ponúka viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Pre tých, ktorí sa radi potápajú, sa tu nachádza niekoľko ďalších obľúbených miest, ako napríklad Puckle's Reef, ktoré ponúkajú nerovnako krásne koralové útesy a množstvo rýb.

Nezmeškajte príležitosť prejsť sa po rieke Moho a ochutnať jedlo ako curry krevety a ryby na grile, ktoré si môžete kúpiť od miestnych. Punta Gorda je tiež jedným z mála miest v Belize, ktoré stále zachovávajú tradície miestnych národov a ponúkajú príležitosti vidieť ich tancovať, počúvať ich hudbu a ochutnať ich tradičné jedlo.

Jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať návštevu, je tiež Nim Li Punit, maya mestečko zo 7. storočia nachádzajúce sa v blízkosti Punta Gorda. Okrem nádherného výhľadu ponúka mestečko množstvo histórie a krásnej architektúry, ktorá by mala zaujímať najmä históriu nadšených turistov.

Na záver nezabudnite pri návšteve Punta Gorda, že ste na dovolenke a že máte aj trochu času na oddych a relax. Preto nezmeškajte príležitosť obdivovať krásu okolitej prírody, relaxovať na pláži, alebo si len tak užívať život v tomto pokojnom mestečku.

Ak hľadáte miesto pre kúsok autentickej Belize a odpočinku, tak si určite nezmeškajte príležitosť podariť si dovolenku v Punta Gorda. Pridajte sa ku skupine cestovateľov a objavte skryté klenoty tohto malebného miesta.


Ubytovanie Beliz Punta Gorda


Punta Gorda je malé prímorské mestečko na juhu Belize, ktoré je plné exotických zvierat a krásnej prírody. Ak sa rozhodnete navštíviť Punta Gorda, nebudete mať problém s nájdením kvalitného ubytovania. V tomto článku sa budeme zaoberať najlepšími miestami na ubytovanie v Punta Gorda.

Punta Gorda Lodge

Punta Gorda Lodge je úžasné miesto na pobyt, ktoré sa nachádza len pár minút chôdze od neďalekého letiska Punta Gorda. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesto v blízkosti oceánu. Ponúka klimatizované izby a apartmány, kde sa môžete oddýchnuť v pohodlnom a modernom prostredí. Okrem toho môžete využívať bazén, bar a reštauráciu a vychutnať si domáce jedlá, ktoré sú tu ponúkané.

Coral House

Coral House je jedným z najlepších miest na ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do krásy Belize. Táto budova je situovaná na juhozápadnom pobreží a ponúka úžasný výhľad na Karibské more. Ubytovanie sa nachádza v súkromí a ponúka dve izby, ktoré sú vhodné pre 4 až 6 osôb. Každá izba má k dispozícii súkromnú kúpeľňu a kuchynský kút, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá. Okrem toho môžete relaxovať na terase, kde si vychutnáte krásny výhľad.

Copal Tree Lodge

Copal Tree Lodge je luxusné ubytovanie, ktoré sa nachádza na kopci v srdci džungle v blízkosti Punta Gorda. Výhľad z tohto miesta je úchvatný a ponúka skutočne jedinečné zážitky. Ubytovanie ponúka klimatizované izby, kde sa môžete cítiť ako doma. Je tu aj bazén, kde sa môžete osviežiť v horúcich dňoch a jesť v bare, ktorý sa nachádza priamo na mieste.

Kalamazoo Resort

Kalamazoo Resort ponúka skutočne jedinečné ubytovanie, ktoré je ideálne pre tých, ktorí hľadajú súlad s prírodou. Nachádza sa na obrovskej zemi v srdci džungle, kde môžete vidieť exotické zvieratá ako jaguáre, tapíry a mnoho iných. Ubytovanie ponúka klimatizované izby, ktoré sú pohodlné a moderne zariadené. Okrem toho môžete využiť bazén a spa, ktoré slúžia na uvoľnenie a relaxáciu.

Sú to najlepšie miesta na ubytovanie v Punta Gorda. Záleží len na vás, ktoré z týchto možností si vyberiete. Ak sa rozhodnete pre niektoré z týchto miest, môžete si byť istí, že strávite krásny čas a budete sa cítiť ako doma.


Počasie Beliz Punta Gorda


Belize Punta Gorda sa nachádza na juhu Belize a je hlavným mestom regiónu Toledo. Toto miesto je známe svojou krásnou prírodou, ktorá sa skladá z pôvabných pláží, tajomných džunglí a riek. Ďalej si môžete užiť bohatú kultúru v miestnych dedinách a mať výbornú a autentickú stravu.

Klima v Punta Gorda je tropické, takže očakávajte horúčavy počas väčšiny roka. Najteplejšie obdobie trvá od mája do septembra, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 28°C až po 32°C. Je to obdobie s vysokou vlhkosťou, takže sa pripravte na horké a vlhké dni a príležitostné obdobia dažďových búrok.

Od novembra do apríla prebieha sušší a chladnejší obdobie, kedy sa teploty môžu pohybovať od 23°C až do 28°C. Vlhkosť je v tomto období omnoho nižšia, takže môžete žiť dobre aj bez klimatizácie. Teploty, ktoré sa v tejto oblasti vyskytujú, sú celoročne pomerne stabilné, takže neexistuje veľký rozdiel v počasí.

Ak sem príde obdobie dažďových búrok, očakávajte zvyčajne veľa dažďa, ktoré trvá v krátkom období. V týchto obdobiach môže byť cesta ťažšia, hlavne v oblastiach, kde nie sú dostatočné asfaltové cesty. Je dôležité tiež poznamenať, že Punta Gorda je oblastiou výskytu hurikánov, ktoré sa zvyknú vyskytovať v období medzi júnom a novembrom.

Napriek tomu, Punta Gorda je miestom s najlepším a najexotickým počasím, ktoré vám umožní skutočne užiť si všetky krásy tohto miesta. Svojou tropickou prírodou a šarmantnou kultúrou, Punta Gorda je ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň nechcú stratiť pohodlie a komfort čistého a jasného počasia.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky