Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Chele La Pass

Počasie Bhután Chele La Pass


Chele La Pass je jedno z najnavštevovanejších miest v Bhutáne a rozhodne patrí medzi tie najkrajšie. Ide o horský prechod, ktorý sa nachádza na nadmorskej výške 3 988 metrov. Preto sa tu vyskytujú extrémne podmienky a počasie.

V lete sa v Bhutáne vyskytujú veľmi teplé a vlhké podnebie. Priemerná teplota v hlavnom meste Thimphu sa pohybuje okolo 20°C. Na Chele La Pass si môžete vychutnať príjemnú teplotu, ktorá je o niekoľko stupňov nižšia, a zároveň sa môžete tešiť z krásneho výhľadu na okolité hory a zelené údolia. Ide o ideálnu dobu na turistiku a objavovanie krás Bhutánu.

V zime sa počasie mení a teploty klesajú pod bod mrazu. Vlhká zvláštnosť Bhutánu sa v zime prejavuje množstvom snehu a silnými búrkami, ktoré môžu byť nebezpečné a znemožniť cestovanie. Na druhej strane, keď je počasie jasné a slnečné, môžete si vychutnať nádhernú zimnú krajinu a kouzlo zimy na horách.

Jeseň a jar sú tiež krásne ročné obdobia na návštevu Chele La Pass. Jeseň je obdobím sucha a teploty sú stále príjemné. V jare sa Bhután hnevá v kvitnúcich horách a zveri, ktorá sa prebúdza z zimnej hibernácie. Tieto ročné obdobia sú tiež ideálne na turistiku a objavovanie krás Bhutánu.

V závislosti od vašich záujmov a preferencií sa rozhodnite, ktoré ročné obdobie vám najviac vyhovuje. Bez ohľadu na tom, kedy Chele La Pass navštívite, nechajte sa uniesť krásou prírody, ktorá vás tam obklopuje. Na výlete si určite užijete skvelé dobrodružstvo a zážitky, ktoré vás v spomienkach s veľkou radosťou budú sprevádzať ešte dlho po návrate domov.


Ubytovanie Bhután Chele La Pass


Bhután je malebná krajina nachádzajúca sa vysoko v horách Himalájí. Toto ázijské kráľovstvo je známe nielen svojou nádhernou prírodou, ale aj svojim unikátnym kultúrnym dedičstvom. Ak plánujete navštíviť Bhután, jedno z najkrajších a najvyhľadávanejších miest na ubytovanie je Chele La Pass.

Chele La Pass je horské sedlo vo výške 3 988 metrov nad morom, čo ho robí najvyšším prechodom dokončeným vozidlami v Bhutáne. Nachádza sa na ceste medzi Parom a Haa Talom a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí túžia po nádherných výhľadoch a jedinečných zážitkoch v tejto krásnej krajine.

Krajina okolo Chele La Pass je ohromujúca. Z tohto miesta môžete vidieť panoramickej výhľady na vrcholky 7 000 metrov vysokých himalájskych hôr, ako aj na údolia a rieky Bhutánu. Ak ste priaznivcom túr a turistiky, môžete sa vydať na trek po chodníkoch, ktoré sú dostupné z tejto oblasti. Nezabudnite si vziať fotoaparát, pretože budete chcieť zachytiť krásne scenérie, ktoré sa rozprestierajú pred vašimi očami.

Okrem prírody Chele La Pass ponúka aj jedinečné kultúrne skvosty. Blízko sedla sa nachádza kláštor Chele La, ktorý je považovaný za dôležité cirkevné miesto v Bhutáne. Tento kláštor je domovom mnišov a ponúka návštevníkom možnosť pozrieť si starodávne budovy, posvätné relikvie a kultúrne objekty. Môžete sa tiež zúčastniť meditácie alebo si vypočuť duchovné inštrukcie od mnišov.

Ubytovanie pri Chele La Pass je tiež jedinečné. Bude vám toto miesto poskytovať jedinečný pohľad na svitajúce slnko a kúzlo nočnej oblohy plnej hviezd. Existuje niekoľko hotelov, hostincov a rezortov, ktoré ponúkajú komfortné a príjemné ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi alebo tradičnými bhutánskymi domami, známymi ako dzongs. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, môžete si byť istí, že vás čaká jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.

Ak plánujete navštíviť Bhután, nezabudnite si naplánovať čas na návštevu ubytovania Chele La Pass. Toto miesto vás určite uchváti svojou prírodou, kultúrou a unikátnymi zážitkami. Zanechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami a túžbou vrátiť sa znovu do tohto kúzelného kraja.


Letenka Bhután Chele La Pass


Bhután, malá himalájska kráľovina, je známa svojou jedinečnou kultúrou, nádhernými krajinami a zachovanými tradičnými hodnotami. Pre turistov je Bhután príťažlivým cieľom, no pristupovať krajine je trochu zložité, keďže Bhután uplatňuje prísny systém turistickej kontroly. Napriek tomu, akonáhle sa dostanete do tejto krajiny, čaká vás mnoho zážitkov, vrátane návštevy úchvatnej lokality Chele La Pass.

Chele La Pass je jedným z najvyšších prechodov v Bhutáne, s nadmorskou výškou 3 988 metrov. Tento prechod sa nachádza na ceste medzi hlavným mestom Thimphu a údolím Paro a ponúka úchvatné výhľady na okolité hory, zelené údolia a pokojné kláštory. Cesta vedúca cez Chele La Pass je dlhá a zložitá, ale odmení vás nádhernými scenériami, ktoré si budete pamätať na celý život.

Jednou z možnosti, ako sa dostať na Chele La Pass, je letecky. Existujú lety do Paro, ktoré sú jedinými letmi do Bhutánu pre turistov. Let smerom na Paro je už zážitkom sám o sebe, keďže sa musíte preplaviť medzi himalájskymi vrchmi a lietať nízko nad nimi, aby ste dosiahli malé letisko Paro. Letisková dráha je jednou z najnebezpečnejších na svete, pretože je obklopená vrchmi a cestovanie sem je záležitosťou pre skúsených pilotov.

Po pristátí na letisku v Paro môžete začať svoju cestu na Chele La Pass. Najprv vás čaká niekoľkohodinová jazda z Paro do hlavného mesta Thimphu, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Potom sa vyberiete na cestu smerom na Chele La Pass. Cesta vedie serpentíname cez kopce a hory, a postupne sa dostanete do vyšších nadmorských výšok. S každým prekročeným kilometrom uvidíte, ako sa mení krajina pred vašimi očami - z hustých lesov a zelených lúk sa stávajú holé, skalnaté hory.

Keď sa dostanete na Chele La Pass, ocitnete sa na vrchole sveta. Môžete si vychutnať úžasné výhľady na vrcholky krásnych himalájskych hôr, ako napríklad Jomolhari či Jichu Drake. Tu si môžete dať prestávku, vychutnať si čerstvý horský vzduch a obdivovať nádherné scenérie naokolo.

Čas strávený na Chele La Pass je jedinečný, hlavne preto, že sa tam nachádza množstvo kláštorov, ktoré môžete navštíviť. Kláštor Kila Goemba, ktorý je postavený na vrchole hory, alebo kláštor Chhukha Nye, sú medzi turistami obľúbené miesta. Môžete stráviť niekoľko hodín prechádzkou po týchto historických miestach a zájsť dovnútra, aby ste spoznali kláštorový život a kultúru. Okrem toho, na Chele La Pass je možnosť stretať aj miestne obyvateľstvo a dozvedieť sa viac o ich každodennom živote a tradíciách.

Celkovo, návšteva Chele La Pass je jedným z najkrajších zážitkov, aké si môžete v Bhutáne vychutnať. Let do Paro a následná cesta na Chele La Pass sú úchvatné dobrodružstvo, ktoré vám poskytne skutočný pohľad na túto fascinujúcu krajinu. Ak hľadáte miesto, kde budete mať nádherné výhľady, priateľské obyvateľstvo a jedinečné zážitky, neváhajte a zažite dobrodružstvo v Bhutáne a na Chele La Pass.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Chele La Pass


1. Čo je Chele La Pass?
Chele La Pass je horské sedlo v Bhutáne, ktoré sa nachádza na nadmorskej výške 3 988 metrov nad morom.

2. Ako sa dostanem na Chele La Pass?
K Chele La Pass sa dá dostať autom alebo na motocykli z Paro alebo Thimphu. Cesta z Paro trvá približne 1,5 hodiny a z Thimphu asi 3 hodiny.

3. Musím mať povolenie na návštevu Chele La Pass?
Áno, pre vstup do Bhutánu potrebujete platné povolenie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Chele La Pass?
Najlepší čas na návštevu Chele La Pass je od mája do októbra, keď je počasie najkrajšie a cesty sú otvorené.

5. Aká je teplota na Chele La Pass?
Teploty na Chele La Pass sú obvykle chladné, najmä v noci. V lete môže byť teplota okolo 10 stupňov Celzia a v zime až -15 stupňov Celzia.

6. Môžem tam prespať?
Nie, v oblasti Chele La Pass nie sú ubytovacie možnosti pre turistov. Môžete však navštíviť okolité dedinky a nájsť si tam ubytovanie.

7. Aké aktivity sú možné v okolí Chele La Pass?
V okolí Chele La Pass sa dá robiť turistika, pozorovanie vtákov, cykloturistika a meditácia.

8. Potrebujem špeciálne oblečenie na návštevu Chele La Pass?
Áno, odporúčame teplé oblečenie vrátane bundy, bežeckých topánok, rukavíc a čiapky, pretože na tomto mieste môže byť chladno a veterno.

9. Aké sú výhľady z Chele La Pass?
Z Chele La Pass sa otvárajú krásne výhľady na okolité hory, údolia, kláštory, ľudské osady a pastviny.

10. Aký je vstupné na Chele La Pass?
Nie je potrebné platiť vstupné na Chele La Pass, avšak potrebujete vstupenku do Bhutánu.


Dovolenka Bhután Chele La Pass


Dovolenka v Bhutáne je zážitkom, ktorý by nemal chýbať na zozname cestovateľa, ktorý túži po jedinečných a autentických skúsenostiach. Medzi najpopulárnejšie miesta a atrakcie, ktoré Bhután ponúka, patrí aj nádherná cesta cez Chele La Pass.

Chele La Pass sa nachádza na vysokej horskej prechodnici v západnej časti Bhutánu, medzi hlavným mestom Thimphu a údolím Paro. S nadmorskou výškou 3 988 metrov je to najvyššie prechodné miesto v Bhutáne a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Cesta na Chele La Pass je obklopená strmými zelenými kopčekmi, jazero Paro Chhu a horskými vrcholmi, čo ju robí jedným z najkrajších miest na fotografovanie. Na ceste sa tiež nachádza niekoľko budhistických kláštorov, kde môžete zažiť pokojnú atmosféru a skúsiť meditáciu.

Pre milovníkov prírody a trekkingu je Chele La Pass ideálnym miestom na začatie túry do Národného parku Jigme Dorji. Tento národný park je domovom pestrej fauny a flóry, vrátane vzácneho tuleňa červeného a takmer 300 druhov vtákov. Počas jarných a letných mesiacov môžete mať šťastie vidieť kvitnúce horské orchidey a iné endemické rastliny.

Okrem prírodnej krásy a dobrodružstva je Bhután známy aj svojou bohatou kultúrou a historickými pamiatkami. Súkromným šoferom alebo sprievodcom sa môžete vydať na výlet do blízkeho mesta Paro, kde nájdete slávnu kláštorovú pevnosť Taktshang, známejšiu ako Tigrí hniezdo. Toto sväté miesto je visiace na útese a ponúka úžasný panoramatický výhľad na údolie Paro.

Zážitkom na ceste cez Chele La Pass je aj obdivovanie tradičných bhutánskych dediniek a miestnych obyvateľov. Môžete sa zastaviť v jednej z dediniek a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi, poznať ich kultúru a tradície. Môžete si dokonca vyskúšať tradičné jedlo, ako je ema datshi (papriky so syrom).

Dovolenka v Bhutáne a cesta cez Chele La Pass je nielen o skúsenostiach na krásnych miestach, ale aj o spoznávaní autentického života a kultúry Bhutáncov. Je to príležitosť na oddych, relaxáciu a naťahovanie očí pri sledovaní nádherných krajín, ktoré Bhután ponúka.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás s bohatým kultúrnym a prírodným dedičstvom, Bhután a Chele La Pass sú skvelou voľbou. Nechajte sa unášať krásou tejto krajiny a vychutnajte si nezabudnuteľný zážitok v tejto jedinečnej destinácii.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky