Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Dechen Phodrang Monastery

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Dechen Phodrang Monastery


Otázky:

1. Čo je Dechen Phodrang Monastery?
2. Kde sa nachádza Dechen Phodrang Monastery?
3. Aké sú otváracie hodiny Dechen Phodrang Monastery?
4. Aký je vstupné do Dechen Phodrang Monastery?
5. Sú k dispozícii výkladové služby v Dechen Phodrang Monastery?
6. Aké sú hlavné atrakcie Dechen Phodrang Monastery?

Odpovede:

1. Dechen Phodrang Monastery je buddhistický kláštor v Bhutáne.
2. Dechen Phodrang Monastery sa nachádza v hlavnom meste Thimphu v Bhutáne.
3. Otváracie hodiny Dechen Phodrang Monastery sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a sviatkov. Odporúča sa overiť si aktuálne otváracie hodiny priamo na mieste.
4. Vstup do Dechen Phodrang Monastery je bezplatný.
5. Áno, výkladové služby sú k dispozícii za poplatok.
6. Hlavnými atrakciami Dechen Phodrang Monastery sú sochy a maľby Buddhov, stúpa, chrámy a kláštorné knižnice.


Letenka Bhután Dechen Phodrang Monastery


Letenky do Bhutánu sú posledné roky stále populárnejšie a turistický ruch tu každý rok rastie. Bhután je krajina, ktorou sa prechádza čas pomalšie, než sme zvyknutí. Život tu je pokojnejší, ľudia priateľskí a príroda nádherná. Táto krajina západných Himalájí je domovom mnohých pútnických miest a medzi nimi patrí aj Dechen Phodrang Monastery.

Dechen Phodrang Monastery je budhistický kláštor, ktorý sa nachádza vo veľkom meste Thimphu, hlavnom meste Bhutánu. Jeho názov znamená "Palác večnej blaženosti". Tento kláštor bol postavený v roku 1971 a je jedným z najkrajších a najväčších kláštorov v Bhutáne.

Monastery má dve hlavné budovy, ktoré sú spojené mostom. Staršia budova bola postavená v roku 1748 a bola domovom pre mnoho významných budhistických majstrov. Druhá budova bola postavená v roku 1971, aby zvýšila kapacitu kláštora. Tieto dve budovy sú spojené mostom, kde môžete prechádzať a cítiť duchovnú atmosféru miesta.

Kláštor je domovom pre mnoho budhistických mníchov, ktorí v kláštore žijú, modlia sa, študujú a vyučujú. Návštevníci môžu vidieť mníchov v modlitbách a pokle-koch na modlitbách. Ďalšou zaujímavosťou v kláštore sú múzeá: jedno múzeum ukazuje kláštorné relikvie a druhé múzeum ukazuje vzácne dokumenty a ručne písané texty.

Ak si chcete vychutnať niečo z každodenného života mníchov, nezabudnite si zahrnúť do svojho plánu aj čas na sledovanie tradičných tancov. Každý rok, v deň Dotknuť sa obrátok, sa konajú tradičné tance. Tance vynikajú pre svoju farebnosť a nádherné kostýmy.

Prístup k tomuto kláštoru je celkom jednoduchý, nachádza sa len pár kilometrov od centra mesta Thimphu. Môžete sa sem dostať taxíkom alebo autonájom. Keď prídete na miesto, budete musieť previesť malý poplatok za vstup. Dôležité je, aby ste si zapamätali, že sa tu nachádza sväté miesto a preto si musíte vziať na seba vhodné oblečenie.

Bhután a jeho Dechen Phodrang Monastery sú miestom, ktoré určite stojí za návštevu. Ak sa chcete cítiť viac súčasťou kultúry Bhutánu, nezabudnite si kúpiť tradičné oblečenie - gho pre mužov a kira pre ženy. Týmto spôsobom si môžete omnoho lepšie užiť duchovnú atmosféru krajiny a kláštora.


Počasie Bhután Dechen Phodrang Monastery


Bhután, známy aj ako Krajina Hriechu, je malebnou krajinou nachádzajúcou sa v Himalájach. Krajina je známa svojou jedinečnou kultúrou, bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jedným z najznámejších a najvýznamnejších miest v Bhutáne je Dechen Phodrang Monastery, ktoré je aj domovom mnohých mníchov a je miestom uctievania.

Dechen Phodrang Monastery sa nachádza v Thimphu, hlavnom meste Bhutánu. Tento kláštor je považovaný za jeden z najsledovanejších kláštorov v krajine a je miestom duchovnej a náboženskej púti. Monastery je významným miestom pre mníchov, ktorí tu študujú budhizmus, meditujú a praktizujú svoje náboženské a duchovné disciplíny.

Okrem svojej náboženskej dôležitosti, Dechen Phodrang Monastery ponúka aj úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Monastery je obklopený impozantnými horami a zelenými údoliami. Jeho scenéria je nádherná a dokonale sa vkusne dopĺňa s prírodnou krásou Bhutánu. Výhľad z kláštora je jednoducho ohromujúci a každý návštevník sa môže tešiť na úchvatné panoramatické výhľady.

Počasie v Dechen Phodrang Monastery sa mení v závislosti od ročného obdobia. Bhután má celkom štyri ročné obdobia: jar, letnú monzúnovú sezónu, jeseň a zimu. Jar a jeseň sú obyčajne najlepšími ročnými obdobiami na návštevu kláštora, pretože počas týchto období je počasie mierne a príjemné. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10-20 °C a počasie je obyčajne slnečné a jasné.

Letná monzúnová sezóna, ktorá trvá od júna do septembra, je obdobím silných dažďov a vlhka v Bhutáne. V tomto období môže byť cesta k Dechen Phodrang Monastery ťažšia, keďže cesty sú často rýchlo zaplavené a blato a bahno môžu spôsobiť ťažkosti pri navigácii. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť počasiu a podmienkam ciest v tomto období.

Zima v Bhutáne, ktorá trvá od decembra do februára, je zima s mierne chladnými teplotami. Teploty môžu klesnúť až pod bod mrazu, a preto je vhodné si so sebou priniesť teplé oblečenie pri návšteve kláštora v tomto období. Napriek chladu je zimná scenéria v Dechen Phodrang Monastery jedinečná a pôsobivá.

Dechen Phodrang Monastery je miestom, ktoré by malo byť na zozname všetkých návštevníkov Bhutánu. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tohto kláštora poskytuje jedinečný pohľad na bhutánsku kultúru, náboženstvo a krásnu prírodu. Nech už je počasie akékoľvek, magická atmosféra kláštora a jeho okolia pohltí každého návštevníka a nechá ho obdivovať krásy Bhutánu.


Dovolenka Bhután Dechen Phodrang Monastery


Bhután je zemou obklopenou pohorami Himalájí a známou svojim bohatstvom kultúry a tradície. Nachádza sa tam veľa nádherných miest, ktoré prinášajú pokoje, harmóniu a duchovnú energiu. Jedným z týchto miest je aj kláštor Dechen Phodrang.

Dechen Phodrang Monastery sa nachádza v hlavnom meste Bhutánu, Thimphu. Je to jeden z najstarších a najobľúbenejších kláštorov v krajine a ponúka návštevníkom úžasné zážitky a duchovnú oázu.

Kláštor bol postavený v roku 1971 ako rešpekt a úcta voči Vendžung Llamovi, ktorý bol jedným z najvýznamnejších budhistických učencov Bhutánu. Dechen Phodrang je dôležitým centrom budhizmu v krajine a slúži ako rešpektujúce miesto pre mníchov a ochranu azuritu jónteniho, symbolu šťastia.

Pri vstupe do kláštora návštevníci môžu cítiť pokoj a ticho, ktoré sa šíria z jeho múrov. Vnútri sa môžete prechádzať po nádvorí plnom zelene a kvetov a užívať si krásne a detailné otočenie budhizmu a tibetského remesla.

Jednou z najimpresívnejších častí kláštora je jeho veľká meditácia, ktorá ponúka breathtaking pohľad na okolité hory a údolia. Návštevníci môžu v kláštore hľadať pokoj a ticho, meditovať a obohatiť svoju duchovnú stránku.

Okrem toho kláštor usporadúva aj rôzne budhistické festivale a oslavy, ktoré sú otvorené pre verejnosť. Tieto festivaly sú plné farieb, hudby a tanca a ponúkajú návštevníkom úžasné možnosti zažiť miestnu kultúru a tradície.

Dechen Phodrang Monastery je aj domovom mnohých dôležitých budhistických učencov a jeho knižnica je jedným z najväčších v Bhutáne. Táto knižnica obsahuje mnoho vzácnych astaroty, rukopisov a budhistických textov, o ktoré sa starajú mnísi.

Pre tých, ktorí chcú prežiť niekoľko dní v kláštore, sú k dispozícii aj ubytovacie zariadenia. Tieto zariadenia sú jednoduché, pokojné a ponúkajú vám ojedinelý pohľad na kláštor v pohodlí your vlastnej izby.

Ak plánujete návštevu Bhutánu, kláštor Dechen Phodrang by mal byť na vrchole zoznamu miest, ktoré by ste mali navštíviť. Jeho pokojná atmosféra a duchovná energia vám umožní úplne sa pohltiť do kultúry Bhutánu a nájsť vnútorný pokoj.

Dechen Phodrang Monastery je skutočne jedinečným miestom, ktoré prináša zážitok z ducha a zároveň vám umožňuje objaviť kultúru a bohatstvo Bhutánu. Nech už ste veriaci alebo nie, návšteva tohto kláštora bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Bhután Dechen Phodrang Monastery


Bhután je krajina, z ktorej má väčšina z nás iba veľmi málo informácií. Táto krajina je však jednou z najzaujímavejších a najneobvyklejších na svete. Bhután je krásna krajina s nezabudnuteľnými scenériami, ktoré ponúkajú zážitky, ktoré sa nedajú popísať slovami. Ak sa chystáte navštíviť Bhután, určite si nezabudnite zarezervovať ubytovanie v Dechen Phodrang Monastery.

Dechen Phodrang Monastery je benediktínsky kláštor, ktorý sa nachádza v Dolnom Bhutáne. Tento kláštor sa nachádza na kopci, a preto vám ponúkne nádherný výhľad na okolie. Dechen Phodrang Monastery je známy svojou jedinečnou architektúrou a krásnymi záhradami, ktoré stoja za návštevu.

Návšteva Dechen Phodrang Monastery vám poskytne skúsenosť s pôvodnou kultúrou Bhutánu a prinesie vám dychberúce zážitky. Pri ubytovaní v Dechen Phodrang Monastery vám bude ponúknuté kvalitné ubytovanie ako aj možnosť spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ubytovanie v Dechen Phodrang Monastery je veľmi pohodlné a útulné. Pokoje sú vybavené kvalitným nábytkom a modernými zariadeniami. Z každého pokoja je nádherný výhľad na okolie. Hostia majú k dispozícii aj salónik, ktorý je ideálny na relaxáciu a odpočinok.

Dechen Phodrang Monastery ponúka hostom aj možnosť ochutnávky tradičnej bhutánskej kuchyne. Tradičná bhutánska kuchyňa sa vyznačuje použitím množstva korení, ktoré jej dodávajú nezameniteľnú chuť. Naši hostia si môžu vychutnať tradičné jedlá pripravené mestrom kuchárom kláštora, ktoré sa určite stanú nezabudnuteľnou súčasťou vášho pobytu.

Keďže Dechen Phodrang Monastery je benediktínsky kláštor, hostia majú možnosť poznať každodenný život mníchov. Hostia sú vítaní, aby sa zúčastnili na ranných modlitbách a meditácii, ktoré sú súčasťou života mníchov.

Dechen Phodrang Monastery je perfektné miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok. Pobyt v tomto kláštore je určite jedinečným zážitkom, ktorý vám navždy ostane v pamäti. Ak sa chystáte navštíviť Bhután, neváhajte a zarezervujte si pobyt v Dechen Phodrang Monastery. Toto miesto vám prinesie skúsenosť s tradičnou bhutánskou kultúrou a zanechá vám nezabudnuteľné spomienky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky