Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Kichu Lhakhang

Dovolenka Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je malý, ale fascinujúci kráľovstvo nachádzajúce sa na východe Himalájí. Je to krajina známa svojou nádhernou prírodou, pokojnou atmosférou a jedinečnou kultúrou. Medzi mnohé turistické atrakcie patrí aj Kichu Lhakhang, jedno z najstarších a najvýznamnejších budhistických chrámov v Bhutáne.

Kichu Lhakhang je považovaný za jedno z najsvätejších miest v kráľovstve. Jeho história sa datuje až do 7. storočia, keď ho postavil kráľ Songtsen Gampo, zvaný tiež zakladateľ tibetského budhizmu. Legendy hovoria, že bol postavený na mieste, kde sa stretáva diabol s bohom, aby sa odstránila negatívna energia a priniesla pozitívna vlna.

Chrámové komplex je rozdelený na dve hlavné časti - starú a novú. Stará časť je považovaná za posvätnú a je otvorená iba počas určitých náboženských slávností. Táto časť obsahuje jeden z najsvätejších stupeňov (budhistická svätyňa) v Bhutáne a je cieľom mnohých pútnikov.

Nová časť Kichu Lhakhang je prístupná verejnosti a je tiež veľmi vzrušujúca. Je to nádherný príklad tradičnej bhutánskej architektúry so zaujímavými zdobeniami a farbami. Chrámový komplex je obklopený krásnymi kvetinovými záhradami a zelenými poliami, ktoré vytvárajú pokojné a relaxačné prostredie pre návštevníkov.

Pri vstupe do Kichu Lhakhang je vrelo odporúčané požiadať si o vstupný pás pre lepšie pochopenie histórie a kultúry tohto posvätného miesta. Tiež by ste mali venovať pozornosť príležitostiam, aby ste stretli miestneho lamu (budhistický mních), ktorí vám radi podelia svoje vedomosti a skúsenosti o buddhizme a Bhutáne.

Pre väčšinu turistov je návšteva Kichu Lhakhang považovaná za duchovný zážitok. Budhistické modlitby a meditácie sa často konajú v chráme, čo vytvára pokojnú atmosféru a dáva návštevníkom možnosť relaxovať a načerpať novú energiu. Stúťte sa na vrchol vyhliadkovej veže na pozorovanie okolitého kraja a úchvatného výhľadu na Himaláje.

Kichu Lhakhang je len jednou z mnohých vecí, ktoré môžete zažiť počas svojej dovolenky v Bhutáne. Krajina ponúka množstvo iných nádherných chrámov, monastierov a prírodných miest, ktoré sa budú páčiť milovníkom histórie a prírody.

Ak hľadáte iný druh dovolenky a chcete sa dostať mimo hlavného turistického ruchu, Bhután a Kichu Lhakhang sú skvelou voľbou. Toto posvätné miesto vám umožní načerpať novú energiu, zbaviť sa stresu a zažiť unikátnu kultúru a duchovné bohatstvo Bhutánu. Nech už ste náboženským človekom alebo len túžite po pokojnej dovolenke v krásnej prírode, návšteva Buhutánu, najmä Kichu Lhakhang, vám nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kichu Lhakhang


1. Čo je Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je jedným z najdôležitejších a najstarších budhistických chrámov v Bhutáne.

2. Kde sa Kichu Lhakhang nachádza?
Kichu Lhakhang sa nachádza v západnej časti Bhutánu, v blízkosti hlavného mesta Paro.

3. Koľko stojí vstup do Kichu Lhakhang?
Vstup do Kichu Lhakhang je zvyčajne zahrnutý v cene celodenných vstupeniek pre turistov, ktorá je približne 3000 ngultrumov (asi 40 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je zvyčajne otvorený pre verejnosť od skorého rána do neskorého popoludnia, no presné otváracie hodiny sa môžu meniť v závislosti od turistickej sezóny a miestnych udalostí.

5. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá pre návštevu Kichu Lhakhang?
Áno, návštevníci Kichu Lhakhang musia dodržiavať pravidlá správneho vystupovania, ktoré zahŕňajú vyjadrenie úcty k miestnym obyvateľom a zákaz fotografovania určitých posvätných miest.

6. Aké je významom Kichu Lhakhang pre Bhután?
Kichu Lhakhang je považovaný za jeden zo siedmich najposvätnejších chrámov v Bhutáne a je dôležitým miestom pre budhistických veriacich. Mnohí ľudia si sem prichádzajú pomodliť a získať duchovné inšpirácie.

7. Ako sa tam dostanem?
Kichu Lhakhang je vzdialený približne 10 km od Paro, hlavného mesta Bhutánu. Môžete sa tam dostať taxíkom, prenajať si auto alebo sa rozhodnúť pre krátku túru z hlavného mesta.

8. Aké je počasie v blízkosti Kichu Lhakhang?
Počasie v blízkosti Kichu Lhakhang je zvyčajne veľmi chladné a malo by sa brať do úvahy, keď sa plánuje návšteva. Bhután má chladné zimy a miernu letnú sezónu.

9. Môžem sa tam zúčastniť budhistických obriadov?
Áno, návštevníci majú možnosť sledovať alebo sa zúčastňovať na niektorých budhistických obriadoch v Kichu Lhakhang, ak sú otvorené verejnosti.

10. Sú povolené fotografie v Kichu Lhakhang?
Niektoré časti Kichu Lhakhang sú považované za posvätné a fotografovanie je v týchto oblastiach obmedzené alebo zakázané. Je však možné fotografovať vonkajšiu architektúru a okolie chrámu.


Letenka Bhután Kichu Lhakhang


Ak ste záujemcom o cestovanie a máte radi miesta s bohatou kultúrnou históriou, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Bhutánu. Toto kráľovstvo v Himalájach je naozaj jedinečné a skrýva mnoho klenotov, medzi ktorými sa nachádza aj svätyňa Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang sa nachádza v údolí Paro a je jednou z najstarších budhistických svätýň v Bhutáne. Navštíviť ju môžete počas celého roka, avšak obzvlášť je populárna a navštevovaná počas obdobia jarného festivalu Paro Tsechu v marci.

Svätyni Kichu Lhakhang pripisujú založenie dvaja slávni králi z Bhutánu - prvý kráľ, Lhasey Tsangma, a jeho vnuk, Songtsen Gampo, ktorý sa pýši mnohými podobnými zrúcaninami v iných krajoch Himalájí. Podľa legendy, táto svätyňa bola postavená na vyše 6500 drahokamov, ktoré mnohí považujú za posvätné kamene.

Kichu Lhakhang bol postavený ako jeden z dvoch chrámov, ktoré mali upevniť buddhizmus v Bhutáne v 7. storočí. Druhý chrám sa nachádza v Bumthang, na severovýchode krajiny. Tieto dva svätostánky sú medzi významnými symbolmi bhutánskej kultúry a sú zahrnuté v zozname UNESCO ako svetové dedičstvo.

Celá stavba Kichu Lhakhangu nadväzuje na tradičnú tibetskú architektúru s jej charakteristickými drevenými panelmi, zdobenými farbami a symetrickými tvarmi. Vnútro chrámu je ešte zaujímavejšie s jeho klenutým stropom a farebnými stenami, na ktorých sú zachytené scény z buddhistických legendách.

Ku svätyne vedie krátky chodník cez zeleň parku a prechádza sa cez viacero schodov. Pri vstupe do chrámu je potrebné si vyzliecť topánky. Okrem Kichu Lhakhang si môžete pri ceste do Paru pozrieť množstvo ďalších historických pamiatok, tradičných domov a nádherných výhľadov na okolité hory.

Návšteva svätyni Kichu Lhakhang je vynikajúcou príležitosťou na prehliadnutie kultúry Bhutánu dávnymi časmi a zoznámenie sa s richstitulárnej atmosférou, ktorá tu vládne. Nechajte sa očariť krásou miesta, okúzlením tajomno a pokojom a odovzdajte sa oplatkám a modlitbám tak ako to robia aj obyvatelia Bhutánu.


Ubytovanie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je krajina, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, bohatú kultúru a krásnu prírodu. Medzi mnohé miesta, ktoré by ste si mali určite pozrieť v Bhutáne, patrí aj ubytovanie Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je historický chrám a súčasne aj ubytovacia jednotka, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Paro. Jeho história sa začína v 7. storočí, keď sa prvýkrát objavil na mieste, kde sa nachádza dodnes. Dnes je Kichu Lhakhang zbavený posvätných relikvií, ale stále je možné sa tu dostať do útrob chrámu a obdivovať historické umenie a architektúru, ktoré je typické pre bhutánske chrámy.

Samotná ubytovacia jednotka ponúka niekoľko typov izieb, vrátane deluxe izieb a izieb s výhľadom na okolitú prírodu. Vynikajúce služby vás urobia v ubytovaní pohodlne a komfortne. Všetky izby sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, minibarom, kávovarom, TV a poskytujú výhľad na okolitú prírodu a chrám.

Okolo Kichu Lhakhang sa nachádza množstvo turisticky atraktívnych miest, ako napríklad Paro Taktsang, Zemplínsky kláštor, ako aj rôzne turistické trasy, ktoré vás ponoria do nádherných zákutí bhutánskej prírody.

Ak plánujete zájsť do Bhutanu, určite si nezabudnite na plánovaní zahrnúť aj návštevu tohto jedinečného ubytovania. Vybavte si svoje cestovné prihrádky a uistite sa, že si užijete nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú ponúka Bhután a jeho Kichu Lhakhang.


Počasie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután, fascinujúca a malebná krajina ležiaca v Himalájach, sa pýši svojou bohatou kultúrou a nádhernou krajinou. Práve v tejto krásnej krajine sa nachádza množstvo historických pamiatok a jednou z nich je Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najvýznamnejších buddhistických chrámov v Bhutáne. Nachádza sa v západnej časti krajiny v údolí Paro, kde vytvára scenériu ako z rozprávky. Tento chrám bol postavený v 7. storočí legendárnym budhistickým kráľom Songtsenom Gyanposom, aby sa zastavil zlý duch, ktorý údajne bránil šíreniu buddhizmu.

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Bhutáne, je jeho geografia. Krajina sa vyznačuje rozmanitým terénom, s vysokými horami, dolinami a riekami, čo vedie k veľkému rozdielu teploty a zrážok v rôznych častiach krajiny. V prípade Kichu Lhakhang a Paro údolia, počasie sa môže meniť v závislosti od ročného obdobia.

Bhutánske počasie sa dá rozdeliť do štyroch ročných období - jari, leta, jesene a zimy. Letné obdobie (jún - august) je charakterizované vysokými teplotami, s priemernou maximálnou teplotou okolo 30 °C. Toto obdobie taktiež prináša veľa zrážok kvôli monzúnovému obdobiu. Kichu Lhakhang a jeho okolitá oblasť sú počas leta prekrásne kvitnúce a zelené.

Jesenné obdobie (september - november) je obdobím, kedy sa vo Veľkom Bhutánskom Himaláji nachádzajú veľa pútnických ciest. Toto obdobie je považované za najkrajšie obdobie v Bhutáne, s jasnou oblohou a príjemnými teplotami. Krajina sa mení na prírodný kaleidoskop farieb, keď listy stromov začnú meniť farbu na žltú a červenú.

Zimné obdobie (december - február) je v Bhutáne chladné, s priemernými minimálnymi teplotami okolo -5 °C. Kichu Lhakhang sa premení na zasnežený raj, kde môžete vidieť úžasné scenérie zasnežených himalájskych vrcholov a chrámových strech.

Jar (marec - máj) je ďalším krásnym obdobím v Bhutáne. Teploty sa začínajú zvyšovať a príroda sa prebúdza. Vďaka svojej nadmorskej výške je Kichu Lhakhang obklopený kvitnúcimi rododendronmi, ktoré vytvárajú nádherné a farebné scenérie. To je obdobie, keď si môžete vychutnať krásu tohto historického chrámu a jeho okolia.

Bhután je fascinujúcou krajinou, s duchovnou atmosférou a nádhernou krajinou. Kichu Lhakhang je len jedným z mnohých pokladov, ktoré Bhután ponúka. Nech už sa rozhodnete navštíviť tento chrám v lete, na jeseň, v zime alebo na jar, určite si užijete krásu a jedinečné počasie tejto krajiny.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky