Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Trashiyangtse

Počasie Bhután Trashiyangtse


Trashiyangtse je jedným z 20 okresov v Bhutáne, malebnej krajine v Hrdoch Himalájach. Tento okres sa nachádza na východe Bhutánu a je známy svojou nádhernou prírodou a bohatými kultúrnymi tradíciami. Jeho hlavné mesto, Tashigang, je jedným z najväčších obchodných centier v kraji.

Okres Trashiyangtse je obklopený kopcovitým terénom s bohatou a pestrou flórou a faunou. Nachádzajú sa tu aj rieky a jazerá, ktoré prispievajú k jedinečnej biodiverzite oblasti. Preto je táto oblasť veľmi dôležitá pre ochranu prírody a biodiverzity v Bhutáne.

Počasie v Trashiyangtse sa mení v závislosti na ročnom období. Bhután má štyri výrazné ročné obdobia: jarné obdobie od marca do mája, dažďové obdobie od júna do septembra, pálenie obdobie od októbra do novembra a zimné obdobie od decembra do februára.

Jarné obdobie v Trashiyangtse je typické pre mierne teploty a jasné modré nebo. V tomto období kvitnúce stromy a rastliny dodávajú krajine výnimočnú krásu. Teploty sa pohybujú medzi 10 ° C a 20 ° C a je to obdobie, keď mnoho turistov prichádza obdivovať krásy tejto oblasti.

Dažďové obdobie je pre Trashiyangtse veľmi dôležité, pretože prinesie väčšinu zrážok v priebehu roka. Počas tohto obdobia sa môžu vyskytnúť silné monzúnové dažde a niekedy aj záplavy. Teploty sú stále miernych a pohybujú sa od 15 ° C do 25 ° C.

Pálenie obdobie v Trashiyangtse prináša teplejšie teploty s priemernými teplotami od 20 ° C do 30 ° C. Je to tiež obdobie, keď môže prísť k suchu, čo môže ovplyvniť poľnohospodársku produkciu v oblasti. Napriek tomu je táto doba ideálna na pozorovanie migrujúcich vtákov a vychutnávanie krásnej prírody.

Zimné obdobie je v Trashiyangtse relatívne chladné s teplotami klesajúcimi pod 10 ° C. Občas môže prísť k sneženiu, čo pridáva krajine kúzlo. V zime môžu turisti zažiť krásne pohľady na hory pokryté snehom a množstvo adrenalinových aktivít, ako je zjazdové lyžovanie a turistika v tomto čase.

Prečo by ste mali navštíviť Trashiyangtse? Okrem úchvatnej prírody a zaujímavej histórie ponúka aj bohatú kultúru a tradičné umenie Bhutánu. Môžete sa zapojiť do rôznych kultúrnych osláv, ochutnať miestnu kuchyňu a kúpiť si tradičné remeslá.

V každom období Trashiyangtse ponúka niečo jedinečné a špeciálne. Nech už je to jar, leto, jeseň alebo zima, táto oblasť je vždy fascinujúcou destináciou pre dobrodruhov, ktorí sa chcú ponořiť do krásnej prírody a jedinečnej kultúry Bhutánu.


Letenka Bhután Trashiyangtse


Bhután Trashiyangtse: Skrytý poklad v himalájskom kráľovstve

Bhután, známy aj ako Zem hmlistých hôr a šťastia, je malá, ale fascinujúca krajina v Himalájach. Nachádza sa na východe Ázie, medzi susedmi Tibetom a Indiou. Bhután má ryze zachovanú kultúru a tradície, ktoré sú prepojené s buddhizmom, a má veľký dôraz na udržateľnosť a ochranu prírody. Trashiyangtse, jedno z najmladších okresov Bhutánu, je pravým skrytým pokladom tohto kráľovstva.

Cesta do Trashiyangtse nie je jednoduchá, ale určite stojí za to. Najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je pomocou leteckej dopravy. Letecká spoločnosť Bhutan Airlines ponúka priame lety z medzinárodného letiska v Paro do Trashiyangtse. O tejto destinácii sa toho však veľa nevie, čo z nej robí takmer nedotknutý raj pre cestovateľov.

Trashiyangtse sa nachádza v prekrásnom údolí, obklopenom zelenými hájmi a kopčekmi. Je známe tým, že ponúka možnosť objaviť autentické a nezovšednené stránky bhutánskej kultúry a tradícií. V okolí nájdete mnoho budhistických kláštorov a svätých miest, kde môžete zažiť unikátnu spiritualitu a pokoj. Krajina je tiež domovom mnohých remeselníkov a umeleckých dielní, kde si môžete kúpiť tradičné ručne vyrábané produkty, ako sú tkaniny, drevené rukotvoriny a keramika.

Jednou z najdôležitejších atrakcií v Trashiyangtse je budhistický kláštor Kanglung, ktorý je jedným z najstarších kláštorov v Bhutáne. Tento kláštor je známy svojou bohatou kultúrou a veľkoleposťou. Môžete navštíviť kláštornú školu, kde sa mladí mnísi učia o budhizme, a dokonca sa zapojiť do ich meditačných sedení. Prechádzka po kláštornom komplexe vám umožní vidieť nádherné murálske maľby a štíhlou architektúru typickú pre bhutánske kláštory.

Ak ste prírodovedca alebo obdivovateľ prírody, Trashiyangtse je miestom, ktoré nemôžete ignorovať. V okolí sa nachádza národný park Bumdeling, domov mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane ohrozených druhov. Môžete sa vydať na prechádzku po prekrásnych trekoch a stráviť noc v jednom zo zaujímavých stanovísk. Okrem toho môžete navštíviť aj jazero Khaling, ktoré je obľúbeným miestom na rybolov a odpočinok.

Pre tých, ktorí majú radi adrenálínové športy, Trashiyangtse ponúka možnosť raftingu na rieke Kholongchhu. Táto rieka je známa tým, že má rôzne stupne obtiažnosti, čo z nej robí ideálne miesto pre každého od začiatočníka po zdatného raftera.

Trashiyangtse je miestom, ktoré na vás zanechá nezmazateľný dojem. Jeho kombinácia autenticity, prírodných krás, kultúry a tradícií ho robí výnimočným cestovateľským cieľom. Keď si objednáte letenku Bhutan Airlines do tejto malebnej destinácie, pripravte sa na objavovanie skrytého pokladu v magickom kráľovstve Bhutánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Trashiyangtse


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Hlavným mestom Bhutánu je Thimphu.

2. Ktorá je najväčšou riekou v Bhutáne?
Najväčšou riekou v Bhutáne je rieka Manas, ktorá tiež tvorí hranicu s Indiou.

3. Aký je dôležitý náboženský symbol Bhutánu?
Dôležitým náboženským symbolom Bhutánu je tigri oko, ktoré je prítomné na väčšine budhistických štruktúr a stavieb.

4. Koľko ľudí žije v Trashiyangtse?
Podľa posledného sčítania obyvateľstva z roku 2017, v Trashiyangtse žilo približne 13 000 obyvateľov.

5. Aké je hlavné odvetvie hospodárstva v Trashiyangtse?
Hlavným odvetvím hospodárstva v Trashiyangtse je poľnohospodárstvo a chov dobytka. Miestni obyvatelia sa zaoberajú aj remeselnou výrobou, ako je napríklad výroba keramiky.

6. Aké turistické atrakcie sú v Trashiyangtse?
V Trashiyangtse môžete navštíviť budhistický kláštor Gom Kora, kde sa každoročne koná veľká budhistická slávnosť. Ďalšou turistickou atrakciou je aj Naktshang Lhakhang, malý chrámový komplex so vzácnymi freskami a sochami.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Trashiyangtse?
Najlepší čas na návštevu Trashiyangtse je od októbra do decembra, kedy je tam suché obdobie a teploty sú príjemné. V tomto období môžete zažiť aj tradičné festivaly a podujatia.

8. Ako sa dostanem do Trashiyangtse?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Trashiyangtse je lietadlom z Paro alebo Guwahati v Indii do letiska v Trashigang. Z letiska je potom možné pokračovať cestou autom alebo verejnou dopravou.

9. Aké sú hlavné jedlá v Trashiyangtse?
V Trashiyangtse sa najčastejšie konzumujú tradičné bhutánske jedlá, ako je napríklad "ema datshi" (paprika vyrábaná s syrom) a "suja" (tradičný čaj s maslom).

10. Čo je známe v Trashiyangtse?
Trashiyangtse je známe pre svoju bohatú kultúru, tradičné remeslá a prírodnú krásu. Mnoho ľudí sem prichádza kvôli turistickej atraktivite a autentickému bhutánskemu zážitku.


Ubytovanie Bhután Trashiyangtse


Bhután je krajina s krásnou prírodou a bohatou kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kúsok raja, nevynechajte mesto Trashiyangtse, ktoré sa nachádza na východnom konci krajiny. Aj keď ide o menšie mesto, ponúka skvelé možnosti ubytovania pre turistov, ktorí prichádzajú k obdivovaniu krás prírody.

V meste Trashiyangtse nájdete výber z rôznych typov ubytovania, od hotelov po hostely a penzióny. Niektoré z nich sa nachádzajú priamo v centre mesta, zatiaľ čo iné sú situované na kľudnejších okrajoch obce, kde môžete zažiť pokojnejšie prostredie. Čo sa týka ceny, najlacnejšie možnosti ubytovania v meste sa pohybujú okolo 20 dolárov za noc, kým najdrahšie hotely ponúkajú svoje služby za cenu okolo 100 dolárov za noc.

Jedným z najlepších hotelov v meste je Yarab Tso Hotel. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie s výhľadom na krásnu rieku a pohoria v okolí. Svojim návštevníkom poskytuje moderné a dobre zariaďované izby, reštauráciu s bohatým výberom tradičných bhutánskych jedál a bar, kde si môžete objednať obľúbené miestne nápoje.

Ďalšou možnosťou ubytovania je hotel Trashiyangtse. Tento hotel sa nachádza blízko centra mesta, čo ho robí ideálnym miestom na preskúmanie všetkého, čo mesto ponúka. Izby sú dobre zariaďované, reštaurácia ponúka tradičné jedlá aj zahraničnú kuchyňu a je tu tiež bar, kde si môžete vychutnať nápoje.

Ak hľadáte lacnejšie možnosti ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosteli alebo penzióne. Hostel Kuenga Gyeltshen sa nachádza v srdci mesta a ponúka návštevníkom základné, no pohodlné izby. Je to ideálne miesto pre návštevníkov, ktorí si chcú ušetriť peniaze na ubytovaní a využiť ich na objavovanie krás krajiny.

Celkovo je Bhután Trashiyangtse skvelým miestom na návštevu a ponúka rôzne možnosti ubytovania pre všetky typy cestovateľov s rôznymi rozpočtami. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, môžete si byť istí, že budete mať príležitosť užiť si pohodlie v krásnom prostredí a nachutnávať si tradičnú bhutánsku kuchyňu.


Dovolenka Bhután Trashiyangtse


Bhután sa môže pochváliť množstvom nádherných miest a Trashiyangtse je jedným z tých, ktoré určite stojí za návštevu. Toto mestečko sa nachádza na východnej strane Bhutánu a ponúka návštevníkom úžasné zážitky a jedinečnú kultúru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Trashiyangtse, môžete si vychutnať krásy divokých riek a nezvyčajnú flóru a faunu. Okolie mesta je plné chodníkov a turistických miest, ktoré vás zavedú do nádherných prírodných scenérií, kde si môžete relaxovať alebo vyskúšať si rôzne aktivity.

Ako turista by ste nemali vynechať návštevu tradičných krásnych budhistických chrámov a kláštorov, ktoré sa v meste nachádzajú. Medzi najprominentnejšie patrí Trashiyangtse dzong, ktorý patrí medzi starodávne budhistické kláštory s krásnymi architektonickými detailmi. Nachádza sa v údolí a ponúka jedinečný pohľad na všetky strany.

V meste sa konajú aj tradičné slávnosti a kultúrne podujatia, ktoré sú pre turistov veľkou atrakciou. Počas svojej návštevy by ste mali skúsiť aj tradičné bhutánske jedlá a ochutnať ich miestne pivá.

Jednou z najväčších výhod návštevy Trashiyangtse je, že môžete získať prehľad o unikátnych spôsoboch života v Bhutáne. Mestskí obyvatelia sú veľmi priateľskí a vstúpia s vami do rozhovoru, aby vám poskytli podrobnú informáciu o kultúre a živote v Bhutáne.

Okrem toho ponúka mesto mnoho možností na ubytovanie - od tradičných bývaní po luxusné hotely. Môžete si vybrať podľa svojich finančných možností a vkusu.

Výlet do Trashiyangtse je určite nezabudnuteľný zážitok pre každého turistu, ktorý chce mať bližší kontakt s prírodou a poznať tradičnú kultúru Bhutánu. Bude to dovolenka, ktorú nikdy nezabudnete.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky