Nájdite letenky s najlepšou cenou

Botswana Baines Baobabs

Letenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa svojou obrovskou divočinou a jedinečnými prírodnými krásami. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu v Botswane sú Baines Baobabs, rad starých baobabov, ktoré sú roztrúsené v prostredí slonoviny. Pre cestovateľov ponúkajú úžasný zážitok, pretože sa vám naskytne možnosť vidieť tieto úžasné tvory a okúsiť jedinečnú atmosféru Afriky.

Aby ste sa dostali na miesto, môžete cestovať do mesta Maun, ktoré sa nachádza na severe Botswany. V Maune nájdete prístav, odkiaľ môžete pokračovať po rieke Okavango na lodnej plavbe. Po niekoľkých hodinách sa dostanete k Baines Baobabs, cez radicačné pobrežie plné krokodílov a nespočetné množstvo dravých vtákov.

Okrem krásy okolia vás čaká aj nostalgický pohľad na historické znamenie. Baines Baobabs sú pomenované po Thomasovi Bainesovi, ktorý bol britským umeleckým maliarom a prírodovedcom. Baines tu zanechal svoj grafický podpis na stromoch, čo robí z tohto miesta aj národný klenot Botswany.

Baines Baobabs sú úžasné miniatúry, ktoré sú ohradené kompaktnými kmeňmi, sú to niekoľko stromov, ktoré tvoria oázu uprostred obrovských púští. Jeden z nich je dokonca 24 metrov široký a určite vás ohromí svojou veľkosťou a jedineným tvarom.

Pre tých, ktorí si naplánujú svoju cestu správne, si môžu užiť krásny západ slnka v innom svete na spodku koži a so slonovou formáciou v západnej Afrike. Dokonca si môžete zaplávať so slonmi v ich prirodzenom prostredí a s šťastím uvidia megafaunu, ako je žirafa, leoparde, hyenu alebo krokodily na rieke Okavango.

Spomienková fotografia pred baobabmi vám navždy utkvia v pamäti. Ak chcete zažiť tento úžasný zážitok, neváhajte si naplánovať svoju návštevu Baines Baobabs. Letenky do Botswany nebudú lacné, ale pre unikátnu skúsenosť za to stojí. Vstup do Baines Baobab je bezplatný, takže pre vás ostáva už len naplánovať svoju cestu a využiť svoju príležitosť stretnúť sa s touto legendárnou formáziou, ktorá je súčasťou krásy Afriky.


Dovolenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je nádherná africká krajina, známa svojou divokou prírodou, pôsobivými rezerváciami a vzácne sa vyskytujúcimi druhmi zvierat. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste si na svojej dovolenke nemali nechať ujsť, sú Bainesove Baobaby.

Bainesove Baobaby sú skupinou stromov nachádzajúcich sa pri okraji slaného plášťa Makgadikgadi. Tieto impozantné baobaby sú pomenované po Thomasovi Bainesovi, ktorý bol britským krajinárom a maliarom, a ktorý ich v roku 1862 objavil.

Tento jedinečný prírodný fenomén tvoria stromy s obrovskými, masívnymi kmeňmi a výraznými výhonkami. Sú to najstaršie a najväčšie stromy na africkom kontinente a môžu dosiahnuť výšku až 20 metrov. Ich pôsobivosť je taká, že na prvý pohľad vyzerajú ako strážcovia púšte.

Návšteva Bainesových Baobabov je jedinečný zážitok pre každého, kto túži po nezabudnuteľnej dovolenke v Botswane. Tieto stromy sú okolo roku 6000 rokov staré a ich vek je dôkazom ich ohromnej vytrvalosti, prispôsobivosti a odolnosti voči premenlivosti klimatických podmienok.

Okrem samotných stromov je tu aj veľa ďalších prírodných krás, ktoré čakajú na objavenie. Počas obdobia dažďov sa slaná pláň premení na obrovské jazero, ktoré pritiahne tisíce rôznych druhov vtákov. Je to raj pre ornitológov a príležitosť vidieť vzácne vtáky, ako napríklad plameňáky.

Bainesove Baobaby sú najlepšie navštíviť v období sucha, keď sa okolie zmietne v prachovú búrku a stromy sú obklopené sušeným pieskom a púštnym vetrom. Vytvára to surrealizmus, ktorý je z hľadiska fotografie naozaj jedinečný.

Táto oblasť je však chránená a ak sa sem chcete dostať, je nevyhnutné získať povolenie od miestnych úradov a byť sprostredkovaný skúseným miestnym sprievodcom. To zabezpečí, že návštevníci budú rešpektovať prírodu a nebudú spôsobovať nežiaduce škody.

Bainesove Baobaby sú jedným z najfascinujúcejších a najfotogénnejších miest v Botswane. Ich monumentálna krása a jedinečnosť určite stojí za to objaviť a zažiť na vlastné oči. Vynikajúce kombinácia krajiny, vzácnych druhov rastlín a zvierat, spolu s pokojom, ktorý tieto stromy vyžarujú, robia z tohto miesta skutočný raj pre prírodných nadšencov a fotografov.


Počasie Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina v južnej Afrike, ktorá slávi svoju krásu a jedinečnosť prírodných krás. Jednou z týchto krás sú Bainesove baobaby, ktoré sú jednými z najkrajších prírodných krás Botswany. Veľa návštevníkov prichádza vidieť tieto mohutné stromy na tradičnú farmu Baines.

Bainesove baobaby sú deväť stromov, ktoré boli pomenované po významnom umelcovi a cestovateľovi Thomasovi Bainesovi, ktorý sa navždy vyryl do histórie Botswany. Tieto stromy sú absolútne ohromujúce a mohutné a sú približne 3000 rokov staré.

Počasie v Botswane a v oblasti Bainesových baobabov je v podstate suché a slnečné. Krajina je známa pre svoje subtropické podnebie, ktoré je hotové pre návštevy v prírode. Väčšina dní v Botswane je slnečných a tieto baobaby pritom nezapadajú. Teploty v Botswane sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia. V letných mesiacoch môže teplota dosahovať až 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zimných mesiacoch sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia.

Bainesove baobaby sa nachádzajú v oblasti Makgadikgadi Pans v Botswane. Tieto baobaby sú hlavnou atrakciou v oblasti a môžu byť viditeľné počas dňa aj v noci. Okrem toho, že sú prirodzene ohromujúce stromy, tak sú aj ukážkou toho, ako dôležitá je ochrana a uchovanie prírodných krás.

Zhrnutie

Botswana je krajina, ktorá sa môže pochváliť svojou krásou a jedinečnosťou prírodných krás. Bainesove baobaby sú jednými z najkrajších prírodných krás Botswany. Teploty v Botswane sa môžu líšiť, ale sú zvyčajne suché a slnečné. Zažite toto úchvatné prírodné divadlo sami a navštívte Botswanu!


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Baines Baobabs


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Bainesových Baobabov v Botswane:

Otázka: Kde sa nachádzajú Bainesove Baobaby v Botswane?
Odpoveď: Bainesove Baobaby sa nachádzajú v národnom parku Makgadikgadi v Botswane.

Otázka: Koľko Bainesových Baobabov je v Botswane?
Odpoveď: V Botswane je 13 stromov Bainesových Baobabov.

Otázka: Prečo sa nazývajú Bainesove Baobaby?
Odpoveď: Boli pomenované po známom britskom umelcovi a cestovateľovi Thomasovi Bainesovi, ktorý ich v roku 1862 zachytil vo svojich obrazoch.

Otázka: Koľko rokov majú Bainesove Baobaby?
Odpoveď: Odhaduje sa, že tieto stromy majú viac ako 1000 rokov.

Otázka: Sú Bainesove Baobaby chránené?
Odpoveď: Áno, Bainesove Baobaby sú chránené vo vnútroštátnom parku Makgadikgadi.

Otázka: Môžem si Bainesove Baobaby pozrieť?
Odpoveď: Áno, turisti majú prístup k týmto stromom a môžu si ich pozrieť.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Bainesových Baobabov?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bainesových Baobabov je v suchých mesiacoch od apríla do októbra, keď je prístup k stromom jednoduchší.

Otázka: Ako sa tam môžem dostať?
Odpoveď: Bainesove Baobaby sú dostupné autom alebo cez organizovanú turistickú skupinu.


Ubytovanie Botswana Baines Baobabs


Botswana je krásna krajina plná nekonečných saván a obrovských baobabov. Jedným z miest, ktoré by si určite nemal nechať ujsť, je Baines Baobabs. Je to akási oáza medzi savanami, ktorá vám ponúkne jedinečné zážitky a nezabudnuteľný pobyt.

Baines Baobabs sa nachádzajú v južnej časti Botswany v oblasti Makgadikgadi Pans. Sú to tri obrovské baobaby s veľkosťou ako uhorské katedrály, ktoré boli preslávene zábermi z diela misionára a výtvarníka Thomasa Bainesa. Tieto stromy sú v porovnaní s inými baobabmi v okolí nepochybne výnimočné a každý rok ich navštívia tisíce turistov.

Okolie Baines Baobabs je ako z rozprávky. Veľké žirafy, antilopy a slony sa pasú na savanách okolo týchto stromoch. Ako sa noc blíži, začína obloha žiariť hviezdami a v oblasti nastáva úplná tma. Toto miesto je určené na oddych a úplné zrelaxovanie.

Ubytovanie v Baines Baobabs sa nachádza priamo pod hviezdami. Táto destinácia bude pre každého turistu nezabudnuteľným zážitkom. Najlepší čas na návštevu Baines Baobabs je v suchých mesiacoch, kedy tie najväčšie zvieratá prichádzajú k vodným zdrojom. Na mieste je pre návštevníkov k dispozícii aj kemperovanie, takže si môžete vychutnať krásu prírody aj zúčastniť sa rôznych aktivít.

Bolo by však naivné si myslieť, že sa v tejto oblasti vždy pasú len zvieratá. V minulosti sa na tomto mieste vyskytovalo mnoho kmeňov obývajúcich blízke oblasti. Dnes sú to prevažne pastieri z kmene San, ktorí sem prichádzajú s ovcami a kozami. Svojou prítomnosťou predstavujú jeden z najvýznamnejších kultúrnych aspektov tejto oblasti.

Výlet do Botswany alebo návšteva Baines Baobabs je úžasným zážitkom a pocitom súladu s prírodou. Pre ľudí, ktorí túžia po klude a oddychu v plnom rozsahu, je táto destinácia ideálna voľbou. Ubytovanie priamo pod hviezdami a zábery nekonečnej savany na prechádzke okolo Baobabov urobia z tejto cesty nezabudnuteľný zážitok.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky