Nájdite letenky s najlepšou cenou

Botswana Khama Rhino Sanctuary

Letenka Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana Khama Rhino Sanctuary: Cesta do ríše nosorožcov

Botswana je známa svojou bohatou a rozmanitou divokou prírodou a je domovom mnohých ohrozených živočíchov. Jedným z takýchto vzácnych druhov je nosorožec. Ak túžite zažiť jedinečné stretnutie s týmto zaujímavým tvorom a zároveň podporiť ochranu svojho životného prostredia, Botswana Khama Rhino Sanctuary je miestom, ktoré nesmiete vynechať.

Khama Rhino Sanctuary je rezervácia nachádzajúca sa v blízkosti mestečka Serowe v strednom Botswane. Táto úžasná lokalita poskytuje domov pre ohrozené čierne a bielych krajínských nosorožcov, ktoré sa nachádzajú na pokraji vyhynutia. Rezervácia bola založená v roku 1992 s cieľom zachrániť tieto vzácne živočíchy a poskytnúť im bezpečné miesto na prežitie.

Pre cestovateľov z celého sveta, Khama Rhino Sanctuary je jedinečnou príležitosťou zažiť africkú divočinu a prispieť k ochrane ohrozených druhov. Rezervácia ponúka rôzne aktivity, ktoré vám umožnia v maximálnej miere sa zapojiť do konzervačných snáh.

Jednou z najobľúbenejších aktivít je safari na sledovanie nosorožcov. S odborným sprievodom sa vydáte na prehliadku rezerváciou, kde budete mať možnosť vidieť tieto majestátne tvory v ich prirodzenom prostredí. Je skutočne vzrušujúce sledovať nosorožce, ako sa pohybujú voľne v ich domovine a obdivovať ich silu a eleganciu.

Okrem sledovania nosorožcov môžete tiež absolvovať bušmenovskú túru, ktorá vám umožní spoznať kultúru a tradície domorodých obyvateľov. Počas tejto túry sa dozviete o význame prírodných zdrojov, ktoré poskytuje Khama Rhino Sanctuary a ako tieto zdroje prispievajú k udržateľnému rozvoju oblasti.

Rezervácia tiež ponúka možnosti pre milovníkov vtáctva. Existuje mnoho druhov vtákov, ktoré volajú túto oblasť domovom, a tak môžete využiť príležitosť na pozorovanie vzácnych druhov vtákov v ich prirodzenom prostredí.

V prípade, že si želáte stráviť viac času v Khama Rhino Sanctuary, je možné ubytovať sa v kempu, ktorý ponúka rôzne možnosti pre nocľahy. Táto skúsenosť vám umožní byť súčasťou prebúdzajúceho sa afrického rána a večernej scény, kedy môžete počuť zvuky zvierat a obdivovať nádhernú hviezdnu oblohu.

Ak plánujete návštevu Botswana, neodporúčam vynechať rezerváciu Khama Rhino Sanctuary. Táto jedinečná oblasť je nielen nádherným miestom plným divokého života, ale aj dôležitým krokom v ochrane ohrozených krajín nosorožcov. Bude to cesta, ktorá vám umožní zažiť vzrušenie afrického safari a zároveň prispieť k ochrane prírody pre budúce generácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Khama Rhino Sanctuary


1. Čo je Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Botswana Khama Rhino Sanctuary je rezervácia nosorožcov v Botswane, ktorá bola založená na ochranu hrozných nosorožcov a ich dedičstva.

2. Aké druhy nosorožcov sú v Khama Rhino Sanctuary?
V rezervácii nájdeme dva druhy nosorožcov - čierne nosorožce a bielych nosorožcov.

3. Ako môžem navštíviť Khama Rhino Sanctuary?
Rezervácia je otvorená pre verejnosť a môžete ju navštíviť prostredníctvom organizovaných safari alebo samostatne autom.

4. Aké aktivity je možné robiť v Khama Rhino Sanctuary?
Môžete podstúpiť safari jazdu a sledovať nosorožce v ich prirodzenom prostredí, môžete sa tiež zúčastniť turistiky, prírodných prechádzok a pozorovania vtákov.

5. Aké je vstupné do rezervácie?
Aktuálne vstupné do Khama Rhino Sanctuary je 70 pula pre miestnych a 140 pula pre zahraničných návštevníkov. Deti majú vo veku do 8 rokov vstup zdarma.

6. Je potrebné si vopred rezervovať miesto v rezervácii?
Nie je povinné, ale odporúčame si rezervovať miesto vopred, najmä počas vysokej sezóny, aby ste si zabezpečili svoje miesto.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Khama Rhino Sanctuary?
Najlepší čas na návštevu je v suchom období od mája do októbra, keď je možnosť vidieť nosorožce a inú divokú zver v rezervácii najlepšia.

8. Je povolené detským návštevníkom vstúpiť do rezervácie?
Áno, deti sú vítané v Khama Rhino Sanctuary, avšak je nevyhnutné, aby boli vždy pod dohľadom dospelých.

9. Predávajú sa v rezervácii suveníry alebo suveníry s nosorožcom?
Áno, na mieste je možné zakúpiť suveníry vrátane tričiek, magnetov a iných predmetov s motívom nosorožcov.

10. Existuje nejaká strava dostupná v rezervácii?
Áno, v rezervácii je k dispozícii reštaurácia, kde môžete zakúpiť jedlo a nápoje.


Počasie Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je známa svojou bohatou divokou prírodou a jedným z najznámejších prírodných parkov v tejto krajine je Khama Rhino Sanctuary. Tento 4 300 hektárový rezervát sa nachádza v časti Kalahari Game Reserve, iba 25 km od mesta Serowe.

Jedným z najdôležitejších aspektov života v Khama Rhino Sanctuary je počasie. Rezervát leží v nadmorskej výške 1 200 metrov a nachádza sa v polosuchom podnebnom pásme, s miernymi zimami a horúcimi letami.

Zima v Khama Rhino Sanctuary trvá od mája do augusta a je charakterizovaná suchom a chladnejšími teplotami. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20 °C, avšak v noci môže teplota klesnúť na chladných 5 °C. Aj keď zima nie je extrémne studená, je odporúčané mať so sebou teplejšie oblečenie na nocné safari v aute.

Naopak, letá v rezervácií sú horúce a suché. Táto obdobie začína v septembri a končí v apríli. Počas tohto obdobia dosahujú denné teploty priemerné hodnoty okolo 30-35 °C, ale môžu sa vystupňovať až do 40 °C. Je dôležité byť dobre hydratovaný a chrániť sa pred slnkom, najmä počas poobedňajších hodín.

Počasie v Khama Rhino Sanctuary ovplyvňuje aj sezónny vzor dažďov. V období decembra až marcovej prevažuje letné dažďové obdobie, ktoré prináša tropické búrky s príležitostnými silnými zrážkami. Tieto dažde vytvárajú výživnú pôdu pre vegetáciu a prispievajú k oživeniu oblasti.

Známe tiež ako miesto, kde sa nachádza najpočetnejšia populácia nosorožcov v Botswane, Khama Rhino Sanctuary ponúka unikátnu príležitosť zažiť tieto vzácne tvory vo svojom prirodzenom prostredí. Pri prechádzkach a safari v rezervácií je dôležité dbať na bezpečnostné pokyny a zostať v začrtaných trasách.

Ak plánujete návštevu Khama Rhino Sanctuary, je dôležité byť pripravený na rozmanitosť počasia v tejto oblasti. Bez ohľadu na ročné obdobie si doneste ochranný krém na slnko, ľahkú a pohodlnú odev, pohodlnú obuv a dostatočné množstvo vody.

Khama Rhino Sanctuary je nielen skvelé miesto na sledovanie a ochranu nosorožcov, ale aj úžasné miesto, kde môžete obdivovať krásu africkej prírody. Majúc na pamäti počasie a prispôsobenie sa miestnym podmienkam, môžete zažiť neopakovateľnú dovolenku v tomto úžasnom rezerváte.


Ubytovanie Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je známa svojou bohatou divočinou a zvieratami, a jedným z najprestížnejších miest, kde si môžete vychutnať tento jedinečný zážitok, je rezervácia Khama Rhino Sanctuary.

Nachádza sa na juhozápade Botswany, v blízkosti mesta Serowe, a je domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane nosorožcov čiernych a bielych. Je to jedno z najúspešnejších miest v Afrike pre reintrodukciu nosorožcov do ich prirodzeného prostredia.

Rezervácia Khama Rhino Sanctuary je vybudovaná s cieľom chrániť a zachovať populáciu nosorožcov a iných ohrozených druhov v tomto regióne. Projekt bol založený v roku 1992 na pozemkoch, ktoré boli kedysi loveckým revírom. Rezervácia je rozlohou asi 4 300 hektárov a je oplotená, aby sa chránili zvieratá pred divokými zvieratami a nelegálnym lovom.

Jednou z hlavných atrakcií rezervácie je samozrejme možnosť vidieť nosorožce. Rezervácia má približne 35 nosorožcov čiernych a 8 nosorožcov bielych, ktoré sú sledované a chránené zo všetkých strán. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vás dovedú k miestam, kde sa často vyskytujú tieto vzácne zvieratá. Rôzne vežičky a odpočívadlá sú rozmiestnené po celej rezervácii, aby ste mali najlepší výhľad na nosorožce.

Rezervácia Khama Rhino Sanctuary ponúka aj možnosti ubytovania, čo je skvelé pre tých, ktorí sa chcú zblížiť s prírodou a zažiť ju v plnej kráse. Existuje niekoľko kempových miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť večer pod hviezdami, alebo si rezervovať ubytovanie v jednej z chatiek, ktoré sú k dispozícii. Tieto chatky sú vybavené všetkým potrebným, vrátane postelí, toaliet a kúpeľní, takže si môžete vychutnať pohodlný pobyt uprostred divočiny.

Okrem pozorovania nosorožcov je tu veľa aktivít, ktoré môžete v rezervácii Khama Rhino Sanctuary podnikať. Môžete sa vydať na safari a obdivovať iné divoké zvieratá, ako napríklad slony, žirafy, gepardy a mnohé iné. Existuje tiež možnosť prechádzky po prírodnej stezke, ktorá vás prevedie rôznymi typmi prostredia, ako sú lesy, trávnaté roviny a vodné plochy.

Rezervácia Khama Rhino Sanctuary je miestom, ktoré výrazne prispieva k ochrane ohrozených druhov nosorožcov a iných zvierat. Zároveň poskytuje nádherný zážitok pre turistov, ktorí majú príležitosť vidieť tieto majestátne zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Ak sa zaujímate o ochranu prírody a chcete zažiť skutočnú divočinu Botswany, rezervácia Khama Rhino Sanctuary je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Dovolenka Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v africkom kontinente. Táto krajina je známa pre svoju bohatú divočinu a národné parky, kde sa môžete stretnúť s obrovským množstvom zvierat. Jedným z týchto národných parkov, ktorý by mohol zaujať váš záujem, je Khama Rhino Sanctuary.

Khama Rhino Sanctuary sa nachádza v Južnej časti Botswany, asi 25 kilometrov od mesta Serowe. Tento národný park bol založený v roku 1992 s cieľom ochrániť posledných nosorožcov v tejto oblasti. Park má rozlohu 8585 hektárov a poskytuje bydlisko pre rôzne druhy zvierat vrátane zebier, pštrosy, antilopy, šakali, hyeny, divé kozy, guľdery, krokodíly a samozrejme, nosorožce.

Khama Rhino Sanctuary je ideálnym miestom na to, aby ste si užili jedinečný zážitok zafari. Našťastie pre turistov, ktorí túto lokalitu navštívia, park plánuje každoročne rozšíriť počet diváknych zariadení, čím sa bude môcť stále viac turistov zúčastniť na safari, bez ohrozenia zvierat. Existujú rôzne spôsoby, ako sa môžete dostať do Khama Rhino Sanctuary. Najlepšie by bolo použiť miestne cestovné kancelárie, ale môžete sa tam dostať aj autom.

Okrem safari v Khama Rhino Sanctuary, existuje množstvo aktivít, ktoré sa vám budú páčiť. Ak máte radi turistiku, park má viac ako 20 kilometrov značených turistických chodníkov. Taktiež je to ideálne miesto na cykloturistiku alebo piknik, či prechádzky v prírode.

Najlepším miestom na ubytovanie je Khama Rhino Sanctuary Lodge. Tento hotel má 12 izieb a restauráciu, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá.

Celkovým zhrnutím, Ak hľadáte zážitok zafari v Botswane, Khama Rhino Sanctuary by mohol byť vašou ideálnou voľbou. Môžete sa tam dostať autom alebo s cestovnou kanceláriou a môžete si vychutnať krásu divočiny, ako aj ochutnať miestne kuchyne v reštaurácii Khama Rhino Sanctuary Lodge.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky