Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Belém

Počasie Brazília Belém


Belém je hlavné mesto štátu Pará v Brazílii, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Toto mesto leží na ústí rieky Amazonky do Atlantického oceánu a je jedným z najdôležitejších prístavov v Amazónii. Vďaka svojej polohe a geografickému umiestneniu má Belém tropické dažďové podnebie.

Počasie v Beléme je vždy teplé, s vysokou vlhkosťou a rovnomernými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 26 °C, pričom maximálna teplota dosahuje až 32 °C. Zimné mesiace sú len o niečo chladnejšie, s teplotami okolo 23 °C a minimálnymi teplotami nie nižšími ako 20 °C.

V Beléme je veľké množstvo zrážok počas celého roka, čo je spôsobené blízkosťou dažďového pralesa. Obdobie od januára do mája je najdažďovejšie, pričom mesiace júl a august sú trochu suchšie. Priemerné zrážky v meste dosahujú až 2400 mm ročne, s častými prehánkami, búrkami a tropickým dážďom.

Tropické počasie v Beléme spôsobuje vysokú vlhkosť vzduchu, ktorá často prekračuje 80 percent. Táto vysoká vlhkosť spolu s teplotou môže vytvárať pocit vyčerpania a nepohodlia. Turisti navštívia Belém najradšej počas obdobia menšieho dažďa, aby sa vyhli silným prehánkam a vyššej vlhkosti vzduchu.

Počasie v Beléme ovplyvňuje aj umiestnenie mesta v blízkosti Amazonky. Rieka prináša do mesta chladnejší vzduch v porovnaní s okolitou pôdou. To vytvára meteorologický jav nazývaný "Rio fresco" alebo "vychladzujúci vietor". Tento vietor poskytuje miestnym obyvateľom a turistom miernu úľavu od horúčavy a vlhkosti.

Mesto Belém je známe aj pre svoje tropické rastliny a bohatú flóru a faunu. Vďaka hojnosti dažďov a teplého podnebia sa tu nachádza pestrosť exotických rastlín a živočíchov, vrátane mnohých druhov vtákov, hmyzu a rôznych druhov rastlín.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Beléme je typické pre tropickú oblasť s vysokou vlhkosťou a častými dažďami. Ak plánujete návštevu tohto miesta, odporúča sa si so sebou vziať oblečenie vhodné na horúce a daždivé počasie. Nezabudnite tiež na návštevu niektorých z parkov a prírodných rezervácií v okolí, kde môžete obdivovať krásu tropického pralesa a jeho biodiverzitu.


Ubytovanie Brazília Belém


Belém je hlavné mesto štátu Pará v Brazílii a jedno z najdôležitejších ekonomických a kultúrnych centier v tejto krajine. Cestovatelia, ktorí sa rozhodnú navštíviť Belém, majú na výber mnoho možností ubytovania, ktoré uspokoja ich potreby a rozpočet.

Belém ponúka široký výber hotelov, penziónov a apartmánov pre rôzne cestovateľské preferencie. Pre tých, ktorí vyhľadávajú luxusné ubytovanie, existujú svetoznáme reťazce hotelov s 5-hviezdičkovým hodnotením, ktoré ponúkajú vysokú úroveň pohostinnosti a komfortu. Tieto hotely sa nachádzajú vo významných častí mesta a často majú výhľad na rieku Amazonka alebo neďaleké parky.

Pre tých, ktorí preferujú viac cenovo dostupné možnosti, existujú menšie hotely a penzióny, ktoré ponúkajú útulné a príjemné ubytovanie za prijateľné ceny. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a zvyčajne poskytujú dobré služby a zariadenia.

Ďalšou možnosťou je prenájom súkromných apartmánov alebo domov na stránkach ako Airbnb. Tieto ponúkajú flexibilitu pre cestovateľov, ktorí hľadajú viac nezávislý pobyt a možnosť varenia vlastných jedál.

Okrem toho, Belém ponúka aj možnosti pre ubytovanie vo vidieckych oblastiach s menej turistickým ruchom. V blízkosti mesta sa nachádza viacero rekreačných stredísk a hostínskych domov, ktoré ponúkajú prírodné prostredie a klímu.

Cena ubytovania v Beléme sa líši v závislosti od typu a kvality zariadenia, ako aj od sezóny a dĺžky pobytu. Je odporúčané si pred cestou zarezervovať ubytovanie, najmä v prípade, že plánujete návštevu počas obľúbených festivalov alebo udalostí.

Celkovo je výber ubytovania v Beléme pomerne široký a ponúka možnosti pre rôzne cestovateľské skúsenosti a rozpočty. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné hotelové zariadenie alebo skromný penzión, určite si užijete svoj pobyt v tomto fascinujúcom meste s bohatou kultúrou a prírodou.


Dovolenka Brazília Belém


Brazília je krajina s nesmiernou diversitou a krásou. Mnohí cestovatelia lákajú známe turistické destinácie ako Rio de Janeiro a Sao Paulo, no existuje aj množstvo skrytých pokladov, ktoré stoja za objavovanie. Jedným z takýchto skvostov je mesto Belém.

Belém je hlavné mesto štátu Pará a nachádza sa na severovýchode Brazílie. Toto histórické a kultúrne bohaté mesto je zakorenené v bohatstve prírody Amazonie, a preto je veľmi obľúbené u turistov, ktorí túžia objavovať neotknuté časti Brazílie.

Jedným zo symbolov mesta je Mercado Ver-o-Peso, obrovský trh, kde môžete zakúpiť všetko od čerstvého ovocia a zeleniny až po exotické plody Amazonie a miestne remeslá. Je to miesto, kde sa stretávajú miestni obchodníci a kde je možné ochutnať autentické jedlá a poznávať miestnu kultúru.

Okrem trhu je tu mnoho ďalších atrakcií, ktoré by si turista nemal nechať ujsť. Napríklad Estação das Docas je nádherná budova, ktorá kedysi slúžila ako sklad prosiectov gumiárskych rastlín, ale teraz je to vyhľadávané miesto na nákupy, reštaurácie a nočný život. Tam môžete pozorovať krásne západy slnka pri rieke Amazonka a vychutnať si miestnu kuchyňu.

Jednou z najväčších atrakcií v okolí Belému je Národný park Amazônia. Tento rozsiahly prales sa nachádza na susedných ostrovoch a je domovom rôznych druhov zvierat a rastlín. Môžete ísť na prechádzky po pralese, viesť sa lodnou plavbou na rieke a pozorovať zvieratá, ako sú opičky, kapybary a dokonca aj rýže kráľovského. Je to prírodný raj, ktorý si cestovateľ nemôže nechať ujsť.

Kultúra je tiež dôležitou súčasťou Belém. Mesto je známe pre svoju hudbu, tanec a festivaly. Najznámejším festivalom je Círio de Nazaré, ktorý sa koná každý október a pritiahne tisíce veriacich z celého sveta. Tento náboženský festival je jedným z najväčších a najstarších na svete a slávi patrónku mesta, Panny Márie z Nazaré.

Belém je teda jedným z tých miest, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok, kde sa stretávajú príroda, história a kultúra. Ak sa rozhodnete navštíviť Brazíliu a hľadáte autentický zážitok, Belém by sa nemalo prehliadať. Toto malé mesto ponúka unikátne spojenie prírodných krás a kultúrnych udalostí, ktoré vás ohromia.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Belém


Najčastejšie otázky a odpovede:

1. Aké je klima v Beléme?
Belém má teplé a vlhké podnebie. Počas celého roka je tu vysoká vlhkosť a teploty sa pohybujú okolo 30°C.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Belému?
Najlepší čas na návštevu Belému je od augusta do decembra, kedy je tam sušší a menej daždivý obdobie.

3. Aké sú turistické atrakcie v Beléme?
Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Beléme patrí moslimský chrám, múzeum Emílio Goeldi, múzeum Ver-o-Peso a prístav Ver-o-Peso.

4. Čo je Ver-o-Peso?
Ver-o-Peso je slávna trhovisková oblasť v Beléme, kde sa predávajú rôzne druhy potravín a rôzne druhy miestnych liekov a remesiel.

5. Aké jedlo je typické pre Belém?
Typické jedlo v Beléme je açaí, ktorý je vyrobený z bobúľ a slúži ako základ pre rôzne dezerty a jedlá.

6. Aké letiská sú v blízkosti Belému?
V blízkosti Belému sú dva hlavné letiská: Mezinárodné letisko Val-de-Cans a Letisko Brigadier General Antônio Teixeira de Me.

7. Je v Beléme bezpečné cestovať?
Aj keď Belém má vysokú kriminalitu, môže byť bezpečné pre turistov, ak sú opatrní s osobnými vecami a sledujú miesta, kde sa nachádzajú.

8. Aká je miestna valuta v Beléme?
Miestna valuta v Beléme je brazílsky real.

9. Aké sú miestne jazyky v Beléme?
Miestnym jazykom v Beléme je portugalčina, ale mnoho ľudí hovorí aj anglčinou.

10. Kde si môžem zmeniť peniaze v Beléme?
V Beléme môžete zmeniť peniaze v miestne bankách alebo v zmenárňach, ale väčšina miest prijíma kreditné karty a debetné karty.


Letenka Brazília Belém


Brazília, hlavné mesto Brazílie, nie je jediným miestom, ktoré stojí za návštevu v tejto krajine. Mesto Belém je totiž rovnako fascinujúce a krásne a poletieť tam môžete z Brazílie priamo nízkorozpočtovou leteckou spoločnosťou GOL.

Belém leží na ústí rieky Amazonky a je historickým a kultúrnym centrom Amazónie. Mesto je plné pamiatok a zaujímavostí, ktoré vás dostanú na kolena. Určite nenechajte ujsť prehliadku katedrály Se a Baziliky Nazaré, kde sa uctievajú svätá rodina a Ježiš. Okrem toho nájdete v Beléme množstvo múzeí a galérií, ako aj množstvo trhov, kde môžete nakupovať rôzne exotické plody a remeslá.

No ak k vám hovorím o Beléme, nevynechám ani zmienku o jedle. Mesto je totiž známe svojou lahodnou kuchyňou, ktorá využíva množstvo čerstvých a miestnych ingrediencií. Odporúčam vyskúšať bakalhau, tradičnú rybu, ale aj acai, superpotravinu, ktorá sa používa ako dezert.

Poznávanie Belému a jeho okolia by nemalo nikdy končiť. Prijdite a presvedčte sa sami o kráse a veľkorysosti tohto miesta. A nebojte sa, napriek tomu, že mesto leží vo vnútrozemí, poletieť tam je ľahké a nie tak náročné ako by ste si možno mysleli. GOL ponúka dobré spojenia a služby za rozumnú cenu. Tak prečo nie? Poďte s nami objavovať krásy Južnej Ameriky a cestovať do miest, ktoré sú rozhodne viac ako len Brazília.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky