Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Natal

Letenka Brazília Natal


Brazília je fascinujúca krajina plná krásnych pláží, prírodných zázrakov a bohatých kultúrnych tradícií. Jedným z najkrajších miest v Brazílii je mesto Natal, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, relaxáciu a exotickú atmosféru, letenka do Natalu je skvelou voľbou.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre letenku do Natalu, je nádherný prístup ku krásnym plážam. Mesto je obklopené čistými piesočnatými plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Pláž Ponta Negra je najpopulárnejšou v destinácii a ponúka skvelé podmienky na surfovanie, plávanie či opaľovanie. Môžete si tu prenajať windsurfingové dosky alebo voziť sa na banáne po vlnách oceánu. Pláže Genipabu a Touros sú tiež veľmi obľúbené medzi turistami, pretože sú jednými z najkrajších a najľudskejších miest na severovýchode Brazílie.

Okrem pláže je Natal tiež známy pre svoje chránené prírodné rezervácie a tradičné miestne dediny. Môžete sa vydať na výlet do rezervácie Parque das Dunas, kde nájdete množstvo vzácnych druhov flóry a fauny. Poznávanie brazilského pralesa je určite nezabudnuteľný zážitok. Miesta ako Pipa či Maracajaú sú ďalšie populárne miesta na výlety v oblasti Natalu. Pipa je malé rybárske mestečko, ktoré sa v posledných rokoch stalo veľmi populárnym medzi turistami. Tu sa môžete tešiť na úchvatnú krajinu s útesmi, lagunami a jasnými vodami. Maracajaú ponúka možnosť šnorchlovania či potápania, aby ste si mohli vychutnať fascinujúci podmorský svet s korálovými útesmi a farebnými rybami.

Ako turista môžete taktiež objaviť pestrosť miestnej kultúry a tradícií. Natal je známy pre svoje folklórne festivaly a hudobné vystúpenia, ktoré sú unikátnymi prvkami brazilského kultúrneho dedičstva. Môžete sa zúčastniť tradičných tancov, počúvať zvuky samby a vychutnávať si chutné miestne jedlá. Malé trhoviská s miestnymi špecialitami sú skvelými miestami na ochutnávanie miestnych jedál a nákup suvenírov.

Ak plánujete cestovať do Brazílie a chcete objaviť jej krásy a bohatú kultúru, rozhodnúť sa pre letenku do Natalu je skvelou voľbou. Sám Natal ponúka množstvo zážitkov a možností na objavovanie, od nádherných pláží po prírodne rezervácie a miestne folklórne festivaly. Nech sa rozhodnete pre dobrodružstvo, relaxáciu alebo oboje, Natal vám určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku v Brazílii.


Počasie Brazília Natal


Brazília Natal je hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte v Brazílii, ktoré má tropické podnebie s teplotami, ktoré sa pohybujú od 20 °C do 30 °C. V januári až marci je toto obdobie daždivé a teploty sú nižšie. Zvyčajne v tomto období večery sú studené a vlhké.

V apríli sa začína suché obdobie, ktoré trvá do septembra. Počas tohto obdobia sú dni slnečné, suché a teploty sú najvyššie v júli a auguste. V septembri sa začína obdobie ponávratu dažďov.

Zvyčajne je toto obdobie zväčša teplé a vlhké, ktoré trvá až do januára. V tomto čase sú aj možné hurikány a tropické búrky, ktoré môžu viesť k silným vetrom, bleskom a záplavám.

Turisti by si mali byť vedomí týchto faktorov, keď plánujú svoju návštevu Natalu. Je potrebné byť opatrný pri prechádzaní po rozmočenej zemi, a preto by ste mali so sebou vždy vziať vhodné obuv. Tiež by ste mali mať pri sebe ochranné opaľovacie krémy a repelenty proti hmyzu, keďže v tomto období môže byť vysoká koncentrácia komárov.

Celkovo je Natal skvelým turistickým miestom. Má krásne pláže, zaujímavú históriu a kultúru, skvelé možnosti pre surfovanie a leňošenie. Obdobie najlepšie na návštevu Natalu je v čase sucha, kedy teplota býva najpríjemnejšia. Avšak, ak chcete vidieť tropické dažde v plnej sile a zažiť atmosféru búrok a hurikánov, tak môžete prísť aj v období dažďov. V každom prípade, Natal je zaujímavé miesto na návštevu pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Natal


1. Aké je hlavné mesto Brazílie?
Odpoveď: Hlavným mestom Brazílie je Brasília.

2. Kde sa nachádza Natal v Brazílii?
Odpoveď: Natal je hlavným mesto štátu Rio Grande do Norte a nachádza sa na východnom pobreží Brazílie.

3. Aký je oficiálny jazyk používaný v Brazílii?
Odpoveď: Oficiálny jazyk používaný v Brazílii je portugalčina.

4. Aké je počasie v Natalu?
Odpoveď: Natal má typické tropické podnebie so strednými teplotami počas celého roka a vlhkými obdobiami.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Natalu?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie v Natalu patria pláže Ponta Negra, Genipabu a Pipa, ako aj pevnosť dos Reis Magos a Duny Park.

6. Kde si môžem v Natalu vychutnať miestnu kuchyňu?
Odpoveď: V Natalu je množstvo reštaurácií, kde si môžete vyskúšať tradičné brazilské jedlá, vrátane moqueca (rybí guláš) a acaraje (fritovaná koláčová štruktúra).

7. Aké sú možnosti dopravy v Natalu?
Odpoveď: V Natalu sú k dispozícii rôzne možnosti dopravy, vrátane taxíkov, autobusov a mototaxi.

8. Aké sú prázdniny a festivaly v Natalu?
Odpoveď: V Natalu sa koná mnoho prázdnin a festivalov, vrátane Carnatal, ktorý je najväčším micareta festivalom v Brazílii, a Vianoc na pláži, keď sa pláže Natalu menia na slávnostné miesto s ohňostrojmi a koncertami.

9. Aké sú miestne tradície a zvyky v Natalu?
Odpoveď: V Natalu sa dodržiavajú tradičné brazilské zvyky a sviatky, vrátane večere vianočného dňa, ktorá sa koná 24. decembra, a farných festivalov v rámci miestnych kostolov.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Natalu?
Odpoveď: V Natalu je široký výber hotelov, od luxusných rezortov po lacnejšie možnosti ubytovania, ako sú hostely a penzióny.


Ubytovanie Brazília Natal


Brazília je známa svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a ešte bohatšou kultúrou. Mnoho turistov sa rozhoduje navštíviť hlavné mestá ako Rio de Janeiro či Sao Paulo. Ale ak hľadáte pokojnejšie miesto s nádhernými plážami a exotickou atmosférou, nemali by ste vynechať Natal.

Natal je hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte na severe Brazílie. Je známe ako "mesto slnka" vďaka svojmu počtu slnečných dní, ktoré prevažujú v priebehu celého roka. Je tiež sídlom niekoľkých známych pláží, ktoré ponúkajú návštevníkom zážitky ako žiadne iné.

Jednou z najobľúbenejších pláží v Natal je Ponta Negra. Nachádza sa v strede mesta a poskytuje nádherný výhľad na známu dunu Morro do Careca, ktorá je jednou z dominant mesta. Pláž je veľmi živá a môžete si tu vychutnať rôzne vodné športy, ako je surfovanie alebo kajakovanie.

Ďalšou plážou, ktorú by ste nemali vynechať, je Genipabu. Nachádza sa približne 25 kilometrov od mesta a je známa svojimi obrovskými piesočnými dunami, na ktorých si môžete zalyžovať na doske či jazdiť na buginách. Genipabu tiež ponúka nádherné lagúny, v ktorých sa môžete osviežiť a relaxovať.

Okrem úžasných pláží ponúka Natal tiež bohatú históriu a kultúru. Mesto bolo založené portugalskými kolonizátormi v roku 1599 a dodnes si uchovalo mnoho historických pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí pevnosť Forte dos Reis Magos, ktorá bola postavená na začiatku 17. storočia na obranu mesta pred pirátmi a inými inváziami.

Počas pobytu v Natalu nezabudnite ochutnať aj miestnu kuchyňu. Brazília je známa svojimi exotickými pokrmami a Natal nie je výnimkou. Skúste tradičné jedlá ako feijoada (korenený fazuľový guláš s mäsom), acarajé (fritované srdce s cibuľou a korením) alebo tapiocu (placku vyrobenú z mandiokovej múky).

Po celodennom objavovaní tohto nádherného mesta budete potrebovať kvalitné ubytovanie. Natal ponúka rôzne možnosti, či už preferujete luxusné hotely pri pláži alebo útulné hosťovské domy v centre mesta. Bez ohľadu na váš rozpočet nájdete vhodné miesto pre váš pobyt.

Brazília Natal je skutočným rajom pre milovníkov prírody, adrenalínu a kultúry. Zaručuje jedinečnú dovolenku, kde si môžete odpočinúť na pláži, objavovať históriu a nadchnúť sa miestnou kultúrou. Ak plánujete nasledujúcu dovolenku v Brazílii, Natal je miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Dovolenka Brazília Natal


Dovolenka v Brazílii je pre mnohých snom splneným. Táto krajina ponúka nádherné pláže, úchvatnú prírodu a živú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku v Brazílii je Natal, hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte.

Natal sa nachádza na východnom pobreží Brazílie a je známy ako "mesto slnka" kvôli svojmu slnečnému počasiu počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú dovolenku na slnku.

Jedným z najväčších lákadiel Natalu sú jeho nádherné pláže. Pláž Ponta Negra je najznámejšou plážou v meste a je ideálna na relaxáciu a opaľovanie. Turisti sa tu môžu vydovať na prechádzku pozdĺž pláže, ochutnať čerstvú kokosovú vodu a vychutnať si miestne jedlá v jednej z mnohých reštaurácií a barov, ktoré sa nachádzajú pri pláži.

Okrem Ponta Negra si návštevníci Natalu môžu vychutnať aj pláže, ako sú Praia da Pipa a Jenipabu. Praia da Pipa je známa svojimi útesmi a jasnou vodou, ideálnou na surf. Pre tých, ktorí si prajú adrenalínové zážitky, je návšteva Jenipabu must-see. Táto pláž je vybavená veľkými piesočnými dunami, kde si turisti môžu vyskúšať sandboarding, jazdu v buggy alebo plavbu na vode.

Ale Natal nie je len o plážach. Mesto ponúka aj iné zaujímavé miesta na návštevu. Forte dos Reis Magos, starobylá pevnosť na samom okraji mesta, je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Navštíviť ju môžete a obdivovať pohľad na Atlantický oceán z jej hradieb.

Okrem toho, Natal je miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a tradície. Môžete sledovať tradičné tancové predstavenia Capoeira alebo sa naučiť tancovať sambu. Miestne trhy a obchody ponúkajú širokú škálu miestnych produktov, ako sú umelohmotné šperky a ručne vyrobené suveníry.

Nočný život v Natalu je tiež neprehliadnuteľný. Mnoho barov a klubov ponúka živú hudbu a tanečné vystúpenia. Môžete sa zabaviť v miestnej reštaurácii, ochutnávať tradičné jedlá, ako je feijoada (brazílska fazuľa s mäsom) alebo chuťu miestneho kokteilu caipirinha.

Dovolenka v Natalu je pre každého, kto hľadá kombináciu pláže, prírody, kultúry a zábavy, nezabudnuteľným zážitkom. Nech sa rozhodnete stráviť čas na pláži, objavovať históriu mesta alebo ochutnávať miestne jedlá, Natal vás určite nesklame.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky