Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brunej Wasai Tasek Merimbun Recreational Park

Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Wasai Tasek Merimbun Recreational Park


1. Koľko stojí vstupné do Tasek Merimbun Recreational Park v Bruneji?

Vstupné do Tasek Merimbun Recreational Park je zadarmo.

2. Kedy je park otvorený?

Park je otvorený denne od rána do večera.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Tasek Merimbun Recreational Park?

V parku si môžete užiť turistiku, jazdu na bicykli, rybolov, pikniky a vodné športy.

4. Môžem v parku táboriť?

Áno, táboriť je povolené v určených oblastiach v parku.

5. Potrebujem povolenie na rybolov v parku?

Áno, potrebujete povolenie na rybolov. Môžete si ho získať na mieste.

6. Aké zariadenia a služby sú k dispozícii v parku?

V parku je k dispozícii reštaurácia, toalety, piknikové plochy a horské bicykle na prenájom.

7. Môžem si do parku priniesť vlastné jedlo a pitie?

Áno, môžete si priniesť vlastné jedlo a pitie a užiť si piknik v jednej z piknikových plôch.

8. Môžem si zapožičať loď na jazdu po jazere?

Áno, môžete si zapožičať loď na jazdu po jazere v rámci parku.

9. Ako sa tam dostanem?

Park sa nachádza asi 50 km od hlavného mesta Bandar Seri Begawan a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je autom alebo taxíkom.

10. Je v parku povolené kúpanie v jazere?

Áno, kúpanie v jazere je povolené, ale buďte opatrní a dodržujte bezpečnostné pravidlá.


Letenka Brunej Wasai Tasek Merimbun Recreational Park


Brunajský Wasai Tasek Merimbun Recreational Park: Prírodný raj v srdci Bornea

Brunaj je krajinou bohatou na prírodnú krásu a nezostáva pozadu ani jeho pokladnica rekreačných parkov. Jedným z najvýznamnejších medzi nimi je Wasai Tasek Merimbun Recreational Park, ktorý ponúka návštevníkom príležitosť vychutnať si krásu miestnej fauny a flóry.

Park sa nachádza v srdci ostrova Borneo, v oblasti belait, a rozkladá sa na rozlohe 8 650 hektárov. Je to jediný chránený park v Brunaji, ktorý sa pýši širokou škálou unikátnej fauny a flóry.

Jedným z najväčších bohatstiev tohto parku je jeho jazero Tasek Merimbun, ktoré je najväčším jazerom v Brunaji. Jazero má zároveň aj krásnu históriu a je považované za posvätné miesto miestnych obyvateľov. Je obklopené hustým lesom, čo z neho robí ideálne miesto pre milovníkov prírody a tých, ktorí chcú uniknúť od rušného mestského života.

Jazero je domovom mnohých druhov zvierat vrátane vzácnych vtákov, rýb a hmyzu. Preto je to miesto, ktoré by malo byť na itinerári každého milovníka ornitológie. Park tiež poskytuje útočisko pre viac ako 60 druhov stromov a rôzne druhy rastlín, ktoré urobia z návštevy nezabudnuteľný zážitok.

Návštevníci parku majú možnosť vybrať si rôzne aktivity, ktoré im umožnia preskúmať tento prírodný raj. Medzi najobľúbenejšie aktivity patria plavanie a vodné športy na jazere Tasek Merimbun. Miestne firmy ponúkajú aj prenájom kanoe a člnov, ktoré vám umožnia preskúmať jazero a jeho okolie.

Okrem toho môžu návštevníci využiť aj turistické trate, ktoré ich prevedú cez krásne scénické miesta a umožnia im objavovať bohatstvo miestnej flóry a fauny. Existuje niekoľko vyhliadkových plošín, ktoré ponúkajú úžasný výhľad na park a jazero Tasek Merimbun.

Park ponúka aj zariadenia na piknikovanie a grilovanie, čo je ideálne pre rodiny a skupiny priateľov, ktoré chcú stráviť deň v prírode. Pre tých, ktorí hľadajú viac dobrodružstva, je k dispozícii aj táborisko, kde môžu stráviť noc pod hviezdami.

V rámci parku patrí kultúrny komplex, ktorý slúži ako miesto informácií pre návštevníkov a zároveň predstavuje miesto na objavovanie tradičnej brunajskej kultúry.

Park Wasai Tasek Merimbun je skutočným prírodným rajom v srdci Brunaja. Jeho krása a bohatstvo fauny a flóry ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a možnosť uniknúť od každodenného rušného života. Ak plánujete navštíviť Brunaj, nevynechajte tento nádherný park, ktorý vám zostane v pamäti na celý život.


Ubytovanie Brunej Wasai Tasek Merimbun Recreational Park


Aká je história Wasai Tasek Merimbun Recreational Park a čo je to za miesto?

Wasai Tasek Merimbun Recreational Park je národný park nachádzajúci sa v srdci Bornea v Kisahómese, v okolí mesta Bandar Seri Begawan v Bruneji. Park bol založený v roku 1984 a má rozlohu 7 800 hektárov. Tento park je domovom mnohých druhov exotických zvierat ako rýb, kačice, malajský tapír, jeleň Sambar a mnoho ďalších druhov zvierat. V parku sa nachádza veľa rôznych typov rastlín, z ktorých mnoho z nich má veľký význam pre miestnych ľudí v Bruneji.

V bytových možnostiach zariadení Wasai Tasek Merimbun sa nachádza ubytovanie, kde sa môžu návštevníci zdržať na neobmedzenú dobu. Park ponúka celkovo 13 chatiek, ktoré sú obklopené krásnymi tropickými lesmi a jazerom Merimbun. Ubytovanie v chatkách je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní v bezprostrednej blízkosti prírody s komfortom domova.

Vybavenie Wasai Tasek Merimbun Recreational Park

Každá chatka má k dispozícii súkromné príslušenstvo. Ubytovanie ponúka pohodlné postele, súkromnú kúpeľňu, ktorá disponuje toaletou a teplou sprchou. V každej chate je aj terasa, kde si môžete vychutnať svoju obľúbenú kávu alebo čaj, a obzvlášť ráno sa nabažiť krás pohľadu na prírodu parku. Okrem toho je k dispozícii klimatizácia a televízor s pripojením k satelitu pre tých, ktorí si nechcú nechať ujsť správy a zaujímavé programy.

Aktivity v parku a okolí

Wasai Tasek Merimbun Recreational Park ponúka množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Na jazere Merimbun sa môžete vkĺznuť do kajaku a súťažiť s priateľmi v hádzaní olympijského kruhu. Na prechádzke po parku sa budete môcť ponáhľať na úžasné zábery vtákov s fotoaparátom alebo kamerou. Ak ste príznivcom turistiky, v blízkosti parku je niekoľko upravených ciest, ktoré sú ideálne pre túry a treky.

Ceny a rezervovanie

Ceny za ubytovanie vo Wasai Tasek Merimbun Recreational Park sa pohybujú od 100 USD za noc. Rezervačný formulár je k dispozícii na oficiálnej webovej stránke parku a je potrebné urobiť rezerváciu vopred.

Záver

Wasai Tasek Merimbun Recreational Park je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú výlet od mestského života a chcú sa okúpať v kráse a tichu prírody. Pre tých, ktorí radi dokážu užiť ponuky prírody, poskytuje park viacero možností na to, ako stráviť aktívny alebo pokojný čas a dokonca nejaký dobrodružný zážitok. Pokiaľ hľadáte miesto na relax a počúvanie šumy prírody, Wasai Tasek Merimbun Recreational Park je tou správnou voľbou pre vás. V každom momente sa tu budete cítiť ako doma.


Dovolenka Brunej Wasai Tasek Merimbun Recreational Park


Wasai Tasek Merimbun Recreational Park sa nachádza v kraji Tutong v malebnom sultanáte Brunej. Táto dovolenková destinácia je ideálnym miestom na relaxáciu a objavovanie prírody v pokojnom prostredí.

Park sa nachádza na brehu jazera Tasek Merimbun, ktoré je najväčším jazerom v Bruneji a zároveň aj jedným z najstarších jazier na svete. Svoje kúzlo jazeru dodávajú husté tropy a klzko, ktoré ho obklopuje. Tento park je populárny nielen medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj medzi turistami, ktorí sem prichádzajú, aby si naplno užili jeho prírodnú krásu.

Návštevníci parku môžu využívať rôzne aktivity v prírode. Jednou z najobľúbenejších je plavba na člnkoch, kedy sa môžete preplaviť cez jazero a obdivovať okolitú krajinu. Môžete sa tiež vydať na rybolov, ktorý je veľmi populárny medzi miestnymi obyvateľmi. V prípade, že máte radi adrenalinové športy, môžete si vyskúšať jazdu na morčiakoch alebo na kajaku.

Okrem týchto aktivít existuje aj mnoho turistických trás, ktoré vás prevedú cez nádherné pralesy a pozoruhodné miesta v parku. Dnso je možné stráviť hodiny poznávaním rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa tu nachádzajú. Môžete obdivovať výnimočné stromy, kvety a dokonca aj vzácne vtáky a motýle.

Park poskytuje aj možnosť stanovania, takže ak máte rádi camping, môžete sa tu rozbiť stan a stráviť noc pod hviezdami. Táto skúsenosť vám ponúkne jedinečný pocit pokoja a blízkosti prírody.

Vstup do parku je zdarma a je otvorený každý deň. Otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od obdobia v roku, preto je vhodné skontrolovať aktuálne informácie pred svojou návštevou.

Wasai Tasek Merimbun Recreational Park je jedným z tých miest, kde môžete uniknúť ruchu a stresu každodenného života. Ponúka vám príležitosť stráviť čas s rodinou a priateľmi v tichu prírody. Ak plánujete cestu do Bruneju, nezabudnite zahrnúť tento park do svojho itinerára a zažite jeho prírodnú krásu na vlastné oči.


Počasie Brunej Wasai Tasek Merimbun Recreational Park


Brunej je malebný sultanát na ostrovoch Borneo v juhovýchodnej Ázii. Je dobre známy svojou krásnou prírodou, bohatými dažďovými pralesmi a zachovalou divokou faunou. V rámci tejto bohatej prírodnej scenérie sa nachádza aj nádherný rekreačný park Wasai Tasek Merimbun, ktorý ponúka jedinečný zážitok pre návštevníkov.

Jednou z najkľúčových a najzaujímavejších vecí, ktoré treba spomenúť o tomto parku, je jeho počasie. Brunej má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami dosahujúcimi priemerne 30 °C počas celého roka. Vzhľadom na tieto klimatické podmienky je veľmi dôležité si zobrať primerané oblečenie a ochranu pred slnkom a dažďom.

Wasai Tasek Merimbun Recreational Park je najväčší jazerovitý park v Bruneji. Nachádza sa približne 50 km od hlavného mesta Bander Seri Begawan a ponúka návštevníkom množstvo aktivít a atrakcií. Je obľúbený medzi turistami aj medzi domácimi obyvateľmi, ktorí sem chodia piknikovať, rybáriť a relaxovať v prírode.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho jazero, ktoré je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov a rýb. Môžete sa vydať na prechádzku okolo jazera, vychutnávať si výhľady na okolité hory a pokojnú atmosféru prírody. Park tiež ponúka loďkový výlet po jazere, ktorý vám umožní preskúmať jeho krásu a pochopiť, prečo je toto miesto tak obľúbené medzi návštevníkmi.

Okrem toho, Wasai Tasek Merimbun má niekoľko turisticky značených chodníkov, ktoré vás zavedú hlboko do dažďového pralesa. Tieto chodníky sú ideálne pre milovníkov prírody, ktorí si radi prezrú jeho bohatstvo a divokú krásu. Môžete sa tešiť na pozorovanie zvierat ako sú opice, vtáky a motýle, ako aj na rôzne druhy tropických rastlín a stromov.

Keď sa chystáte navštíviť Wasai Tasek Merimbun, je dobré si vopred skontrolovať predpoveď počasia, pretože pravidelné búrky a letné dažde sú bežným javom v Bruneji. Ak plánujete výlet, vyberte si vhodný deň, keď je predpovedané slnečné počasie, aby ste mohli vychutnať všetky atrakcie parku naplno.

Wasai Tasek Merimbun Recreational Park je skutočne úchvatné miesto v Bruneji, ktoré vám umožní zažiť prírodu v jej plnej kráse. Nech už sa rozhodnete pre prechádzku okolo jazera, výlet na lodi alebo prechádzku po chodníkoch v dažďovom lese, budete mať veľa príležitostí objavovať a preskúmavať túto unikátnu destináciu. A rovnako dôležité je, že vďaka tropickému počasiu v Bruneji, budete môcť zažiť túto prírodu v celom jej rozkvete a kráse.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky