Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bulharsko Nesebar

Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Nesebar


Najčastejšie otázky a odpovede o Bulharsku a Nesebri sú:

1. Kde sa nachádza Bulharsko a Nesebar?
Bulharsko sa nachádza východnej Európe na Balkánskom polostrove. Nesebar je prímorské mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Bulharska na čiernomorskom pobreží.

2. Ako sa dostanem do Nesebaru?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Nesebaru, je lietadlom a pristáť na letisku Burgas. Z letiska je potom možné využiť taxi, autobus či si prenajať auto.

3. Aká je v Nesebare teplota počas leta?
Počas leta je teplota v Nesebare priemerne okolo 30 °C, s teplotami dosahujúcimi aj vyššie hodnoty.

4. Aké sú najlepšie pláže v Nesebare?
V Nesebare je niekoľko krásnych pláží, medzi najpopulárnejšie patria Sunny Beach, South Beach a Dunes Beach.

5. Aké pamiatky sa nachádzajú v Nesebare?
Nesebar je bohatý na historické pamiatky, medzi ktoré patria staré kostoly, hradby a pevnosti. Najznámejšou pamiatkou je staré mesto považované za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO.

6. Kde sa dá ísť na nákupy v Nesebare?
V Nesebare je niekoľko obchodných centier a trhov, kde je možné nakupovať oblečenie, suveníry a potraviny. Najznámejším trhom je "Pirátsky trh".

7. Aké sú typické jedlá a nápoje v Bulharsku?
Typické jedlá v Bulharsku sú napríklad šopský šalát, banicka, kaval, kryštavitsa, kebab a banica. Medzi typické bulharské nápoje patrí rakiya (sliwowica), mastika (tradičný lieh) a boza (tradičný sladký nápoj).

8. Je potrebné mať víza na vstup do Bulharska?
Pre väčšinu občanov Európskej únie nie je potrebné mať víza na vstup do Bulharska. Avšak, je vždy dôležité skontrolovať si aktuálne vízové podmienky.

9. Aké aktivity je možné vyskúšať v Nesebare?
V Nesebare je možné sa venovať rôznym aktivitám, ako je napríklad plážový volejbal, vodné športy, objavovanie historických pamiatok a nočný život.

10. Aké sú najlepšie časy na návštevu Nesebaru?
Najlepšie časy na návštevu Nesebaru sú v lete, keď je teplota príjemná na plážovanie a kúpanie v mori. Avšak, mesto ponúka aj množstvo zaujímavostí počas celej sezóny.


Letenka Bulharsko Nesebar


Nesebar, starobylé mesto a turistické letovisko na bulharskom čiernomorskom pobreží, je dnes jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku pre mnohých Slovákov. A s letenkou do Bulharska sa dostať do tohto unikátneho miesta je teraz ešte jednoduchšie a cenovo dostupnejšie.

Ak si chcete dopriať letnú dovolenku v Nesebare, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letiská v Burgasu alebo Varni. Za letenky do Bulharska sa vyplatí pozerať sa už teraz, aby ste si mohli vybrať z najlepších ponúk. Vďaka dobrým leteckým spojeniam a siete low-costových leteckých spoločností si môžete nájsť letenky za veľmi prijateľné ceny a ceny ubytovania v Nesebare sú tiež veľmi prístupné.

Nesebar je jedným z najstarších mestečiek na bulharskom pobreží, ktoré je zároveň zaradené na zoznam pamiatok UNESCO. Mesto zaujme svojou neopakovateľnou atmosférou, ktorá vás prenesie do histórie. V centre mestečka sa nachádza staré mesto so svojimi úzkymi uličkami, ktoré sú lemované historickými domami. Centrum mesta je navštevované najmä turistami, ktorí sa tu radi prechádzajú a užívajú si romantickú atmosféru starnúcich budov.

Okrem toho, Nesebar ponúka aj dve veľké pláže a to Sunny Beach a Nesebar North Beach. Sunny Beach je najväčším a najrušnejším letoviskom v oblasti, kde nájdete množstvo reštaurácií, barov, diskoték a mnoho atrakcií pre deti i dospelých. Na druhej strane, Nesebar North Beach je veľmi obľúbená voľba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť veľkým zástupom turistov.

Nesebar je miesto, ktoré si zamilujete už na prvý pohľad. S príchodom lacnejších leteniek, sa teraz do tohto kúpeľného mesta dostanete ešte jednoduchšie, než kedykoľvek predtým. Ak si chcete preto dopriať letnú dovolenku plnú zaujímavých zážitkov a pozreti si svojim očiam rušné bulharské letoviská, miesto ako Nesebar stoja za úvahu. Stačí len si zabezpečiť letenku a ubytovanie, a môžete sa pustiť do objavovania krás tejto úchvatnej destinácie.


Dovolenka Bulharsko Nesebar


Bulharsko je krásna krajina s dlhými plážami, ktoré sú v lete preplnené turistami. Najpopulárnejším letoviskom v Bulharsku je Nesebar, ktoré sa nachádza na východnom pobreží na polostrove Nesebar.

Nesebar je mesto, ktoré sa nachádza na poloostrove a je zapisané ako svetové dedičstvo UNESCO. Toto malebné mestečko má starobylú architektúru a krásne pláže, ktoré sú len pár krokov od známych pamiatok.

Dovolenka v Nesebare ponúka mnoho aktivít a zábavy pre turistov. Turisti môžu navštíviť historické pamiatky, ako sú kostoly, múzeá a pamätníky. Mestské múzeum v centre Nesebaru má zaujímavé zbierky, ako sú historické dokumenty, náboženské artefakty a starobylé predmety. Kostol svätých Konstantína a Heleny je tiež miestom, kde by každý turista mal navštíviť. Je to nádherný kostol s mnohými freskami a ikonami.

Okrem toho má Nesebar tiež mnoho krásnych pláží, kde sa turisti môžu slnčiť a okúpať v morskom raji. Pláže sú pokryté jemným pieskom a objektívne môžem povedať, že medzi nimi určite nájdete ideálnu pre vás. Pláže sú tiež obľúbené pre vodné športy, ako sú windsurfing a plachtenie.

Nesebar je taktiež známe pre svoje kulinárske špeciality. Známimi potravinami sú baklava, halva, kozie syry a širokej škály miešaných morských plodov. Väčšina reštaurácií v Nesebare sa nachádza v historickom centre mesta a ponúkajú široký výber chutných jedál.

Pre tých, ktorí hľadajú miesto na nákupy, Nesebar má mnoho obchodov v turistickej oblasti predovšetkým suveníry, šperky a oblečenie.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré ponúka krásne pláže, historickú architektúru a množstvo zábavy, Nesebar je vašou ideálnou voľbou. Nesebar je turistické letovisko, ktoré ponúka kombináciu koexistencie súčasnosti a histórie, ktoré poukazujú na múdrosť a intelekt bulharského národa. Definitívne odporúčam tento izolovaný polorozostavaný diamant a zažiť krásu Nesebaru.


Ubytovanie Bulharsko Nesebar


Bulharsko je nádhernou krajinou na Balkánskom polostrove a jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Medzi mnohými miestami, ktoré lákajú turistov, Nesebar je jedno z najkrajších a najzaujímavejších.

Nesebar leží na pobreží Čierneho mora a je zároveň jedným z najstarších miest v Bulharsku. Jeho starobylé mesto, založené v 6.storočí pred Kristom, je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Preto nie je prekvapením, že Nesebar je obľúbeným miestom návštevy pre milovníkov histórie a architektúry.

Mesto je známe svojimi starobylými hradbami, ktoré sa stali symbolom Nesebaru. Prechádzanie uličkami starého mesta vás prenesie do minulosti s jeho úzkymi, kamennými uličkami a farebnými domami. Môžete obdivovať aj staré kostoly a chrámy, z ktorých niektoré siahajú až do 5.storočia. Medzi najznámejšie patrí Kostol svätého Spasiteľa, Kostol svätého Štefana a Bazilika svätého Eleuteria.

Okrem historických pamiatok je Nesebar tiež obľúbeným letoviskom. Mestská pláž je ideálnym miestom na oddych a opaľovanie. Čisté pieskové pláže, teplé more a živá atmosféra robia z Nesebaru skvelé miesto pre dovolenku. Na pláži nájdete množstvo reštaurácií, barov a obchodíkov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si suveníry.

V Nesebare je množstvo možností na ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi s prvotriednymi zariadeniami alebo si prenajať apartmán alebo vilu. Veľa ubytovacích zariadení ponúka aj výhľad na more, čo je doslova neskutočný pohľad, ktorý si môžete vychutnať už z postele.

Bulharsko je tiež známe svojou pohodlnou cestou života a priateľskými obyvateľmi a Nesebar nie je výnimkou. Turisti sú vítaní s otvorenou náručou a miestni ľudia sa radi podelia o svoju kultúru a tradície.

Nesebar je jedinečným miestom, ktoré ponúka kombináciu histórie, architektúry, prírodného krásy a plážových radovníkov. Preto je neprehliadnuteľnou destináciou pre každého, kto navštívi Bulharsko. Mesto sa stalo symbolem bulharskej kultúry a nesmie chýbať na žiadnom zozname cestovných destinácií. Ak plánujete dovolenku v Bulharsku, nezabudnite zaradiť Nesebar medzi svoje zastávky. Určite nebudete sklamaní!


Počasie Bulharsko Nesebar


Počasie v Bulharsku, konkrétne v Nesebare, je typické pre stredomorskú oblasť s miernymi zimami a horúcimi letami. Jedná sa o pomerne príjemné podnebie pre väčšinu turistov, ktorí sem prichádzajú relaxovať pri mori.

Leto v Nesebare začína v máji a končí na konci septembra. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú priemerne medzi 25°C až 35°C, pričom najteplejšie mesiace sú júl a august. Teplota mora dosahuje priemerne 24°C až 26°C, čo je ideálna teplota na plávanie a vodné športy.

Jeseň prichádza do Nesebaru v októbri a novembri a prináša s sebou mierny pokles teplôt. Na začiatku tejto sezóny je ešte možné zažiť teplé dni s teplotami okolo 20°C, no smerom k zime sa teploty postupne znížia na 10°C až 15°C. More je stále dosť teplé na plávanie, ale väčšina turistov už dáva prednosť prechádzkam po pláži a objavovaniu okolia.

Zima v Nesebare je pomerne mierna a suchá. Teploty sa pohybujú okolo 5°C až 10°C, s občasnými chladnejšími dňami. V tomto období je mesto oveľa tichšie, väčšina turistov odchádza a miestni obyvatelia majú čas si oddýchnuť po rušnej letnej sezóne. Zima je ideálnym časom na objavovanie histórie a kultúry Nesebaru, keďže množstvo historických pamiatok a múzeí sú otvorené aj počas zimnej sezóny.

Jar v Nesebare je príjemná a nie príliš horúca. Teploty sa postupne zvyšujú z 10°C-15°C na 20°C-25°C. Práve táto doba je vhodná pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť letnej sezóne a prežiť pokojné a relaxačné dni na pláži.

Celkovo povedané, Nesebar ponúka príjemné počasie počas väčšiny roka. Leto je ideálne pre milovníkov slnka a mora, jesenné a jarné mesiace sú vhodné pre tých, ktorí túžia po miernejších teplotách, a zimné mesiace slúžia na objavovanie bohatstva histórie a kultúry tohto úžasného turistického miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky