Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Moravský Krumlov

Dovolenka Česko Moravský Krumlov


Dovolenka v Česku je vždy skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť krásne historické pamiatky, prírodu a jedinečnú atmosféru. Jedným z miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť, je Česko Moravský Krumlov.

Tento malebný historický mestský komplex sa nachádza na juhu Českej republiky a je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Svojou architektúrou a atmosférou vás okamžite prenesie do stredovekých čias. Zomknutý je obrovskou sieťou uličiek, nádvorí a malebných domčekov, ktoré vytvárajú skvelý pocit starobylého zajtrajška.

Prechádzka po mestskom centre je ako cesta do minulosti. Zastavte sa na námestí, kde sa nachádza nádherný barokový radnica, ktorá dýcha históriou. V okolí námestia nájdete aj mnoho tradičných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Nechajte sa unášať atmosférou uličiek, ktoré vás zavedú do rôznych očarujúcich dvorov a záhrad. Prejdite sa po hradbách a obdivujte panorámu mesta a rieky Vltavy. Navštívte aj hrad Český Krumlov, ktorý je dominantou mesta. Uvedomte si, ako to muselo byť kedysi, keď stál na vrchole kopca a dohliadal na celé územie okolo.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu možnosť prejsť sa výletnou loďou po rieke Vltave a rozšíriť si tak obzor o malebný vodný horizont. Česko Moravský Krumlov je tiež obklopený nádhernou krajinou, v ktorej si môžete užívať prekrásne turistické trasy a výlety.

Ak si chcete užiť kultúrne zážitky, navštívte niektorý z mnohých festivalov a podujatí, ktoré sa v meste organizujú počas celého roka. Najznámejším z nich je Kašperjada, ktorá sa koná v septembri a privedie vás do sveta stredovekých korčuliarov, hudby a divadla.

Dovolenka v Česko Moravskom Krumlove je jedinečným zážitkom, ktorý si na dlhú dobu zapamätáte. Starobylá atmosféra, historické pamiatky a úchvatná príroda vás obklopia a ponoria do pohárového sveta minulosti. Prežite časom na jednu nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Moravský Krumlov


1. Aká je história Česko Moravského Krumlova?
Odpoveď: Česko Moravský Krumlov je mesto v Českej republike, ktoré bolo založené v 13. storočí.

2. Aké pamiatky môžem vidieť v Česko Moravskom Krumlove?
Odpoveď: V Česko Moravskom Krumlove môžete vidieť mnoho historických budov, kostolov a iných pamiatok, ako napríklad Zámok Krumlov, Kostol svätej Markéty alebo Kostol svätej Anny.

3. Kde môžem získať turistické informácie o Českom Moravskom Krumlove?
Odpoveď: Turistické informácie o Česko Moravskom Krumlove môžete získať na miestnom turistickom informačnom centre alebo na oficiálnej webovej stránke mesta.

4. Aké športové aktivity môžem v Českom Moravskom Krumlove vykonávať?
Odpoveď: V Českom Moravskom Krumlove môžete vykonávať rôzne športové aktivity, ako napríklad korčuľovanie, lyžovanie, turistiku, cyklistiku alebo vodné športy na rieke Vltave.

5. Ako sa dostanem do Česko Moravského Krumlova?
Odpoveď: Česko Moravský Krumlov je dostupný autom alebo verejnou dopravou. Najbližšie letisko sa nachádza v Prahe a od Krumlova je vzdialené asi 180 km.


Letenka Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov: Magická destinácia pre milovníkov histórie a kultúry

Keď je reč o návšteve Českej republiky, mnohým turistom sa zoči-voči vybaví Praha. Avšak, máloktorý zahraničný návštevník si uvedomuje, že mimo hlavného mesta sa nachádza množstvo ďalších pôvabných a kultúrne bohatých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným takýmto skrytým pokladom je Česko Moravský Krumlov, malebné mestečko nachádzajúce sa v južnej časti krajiny.

Prečo by ste mali navštíviť Česko Moravský Krumlov? Pretože je to miesto, kde sa čas doslova zastavil. Jeho úchvatná architektúra a dobové atmosféry vás prenesú späť do stredoveku, keď sa Krumlov stal dôležitým strediskom kultúry a umenia.

Prvá vec, ktorou si turista všimne po príchode do Krumlova, je nádherná zrekonštruovaná hradná komplex, ktorý je dokonalou ukážkou gothickej a renesančnej architektúry. Hrad Krumlov je druhým najväčším hradom v Česku a jeho návšteva je naozaj skúsenosťou na celý život. V päťpodlažných hradných budovách nájdete niektoré z najkrajších a najzachovalejších nábytkov, fresiek a objektov umeleckého remesla z obdobia 16. a 17. storočia. Nevynechajte prehliadku hradných záhrad, kde si vychutnáte krásne výhľady na malé mestečko a rieku Vltavu.

Okrem návštevy hradu je možné si prezrieť aj mnohé iné historické pamiatky v centre mesta, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Svojou malebnou atmosférou a úzkymi uličkami vás prevedie ulica Latrán, ktorá je plná bohatých remeselníkov, galérií a reštaurácií. Nevynechajte návštevu kostola Sv. Víta, kde sa nachádza jednoduchý, ale krásny interiér.

Česko Moravský Krumlov je však oveľa viac ako iba historické miesto. Je to aj centrum kultúry a umenia, kde sa počas celého roka konajú rôzne festivaly, koncerty a divadelné predstavenia. Najznámejším a najobľúbenejším podujatím je Český Krumlov Festival, ktorý sa v lete koná na nádvorí hradu. Návštevníci môžu počúvať hudobné koncerty, sledovať divadelné predstavenia či účinkovanie súborov na verejných priestranstvách mesta. Tento festival priláka návštevníkov nielen z celého Česka, ale aj zo zahraničia.

Ako sa dostať do Česko Moravského Krumlova? Najjednoduchším spôsobom je cesta letecky. Existuje množstvo letovísk v blízkosti Krumlova, ktoré sú vhodné pre medzinárodné lety. Po príchode môžete využiť verejnú dopravu alebo prenajať si auto, aby ste sa pohodlne presunuli do centra mesta a objavovali okolie.

Takže, ak hľadáte kúzelnú destináciu plnú histórie a kultúry, Česko Moravský Krumlov je pre vás to pravé miesto. Navštívte toto malebné mestečko a prežite jedinečný zážitok, ktorý vám zaručene vytvorí nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov, krásne historické mesto, je situované v jihozápadní části České republiky. Jeho poloha v blízkosti hranic s Rakouskem a Německem ho zařazuje do oblasti s mírným kontinentálním klimatem. Díky svému malebnému okolí, bohaté historii a kulturnímu dědictví, je toto idylické město oblíbenou destinací turistů z celého světa. A jaké počasí lze očekávat v Krumlově?

Krumlov je jedním z nejteplejších regionů České republiky, s mírnými zimami a teplými léty. Teploty se pohybují od průměrných -3 °C v lednu až po 24 °C v červenci. V létě může teplota dokonce překročit až 30 °C. Průměrné roční srážky dosahují zhruba 700 mm, přičemž léto je obdobím s nejmenším množstvím srážek.

Jaro je v Krumlově krásné a kvetou zde květiny na každém kroku. Teploty se zvyšují a od března do května dosahují průměrných 10-15 °C. Je to ideální období pro návštěvu tohoto pohádkového města a procházky v okolní přírodě.

Léto je v Krumlově teplé, slunečné a živé. Často jsou zde teploty přes 25 °C, což je optimální pro vychutnávání venkovních aktivit. Mnoho festivalů a kulturních akcí se koná právě v letních měsících. Turisté mohou navštívit slavný Krumlovský hrad, procházet se po historickém centru města a projíždět se na loďce po řece Vltavě.

Podzim je v Krumlově krásnou sezónou s teplotami kolem 10-15 °C. Listy stromů se začínají barevně měnit a okolní příroda vytváří kouzelnou atmosféru. Navíc je na podzim méně turistů, což umožňuje klidnější prohlídku města a okolních památek.

Zima v Krumlově nabízí typickou středoevropskou atmosféru. Teploty se pohybují kolem -3 °C a sníh kryje okolní krajinu. Díky svému historickému jádru a vánočnímu trhu, je Krumlov v zimě velmi kouzelné místo. Návštěvníci mohou vyzkoušet bruslení na zamrzlých rybnících nebo ochutnat teplý svařený víno na tradičním trhu.

Nezáleží na ročním období, Česko Moravský Krumlov nabízí svoji neodolatelnou krásu po celý rok. Ať už láká kulturní památky, romantika historického centra nebo okouzlující příroda, návštěvníci si vždycky najdou co dělat.


Ubytovanie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je krásne historické mesto nachádzajúce sa v Južných Čechách v Českej republike. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, jedným z dôležitých faktorov, ktoré treba zvážiť, je vybrať si vhodné ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v Česko Moravskom Krumlove a čo mesto ponúka.

Česko Moravský Krumlov je známy pre svoje historické centrum, ktoré je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Preto nie je prekvapením, že mnoho turistov prichádza do mesta, aby si vychutnalo jeho atmosféru a krásne pamiatky. Aby ste mohli maximálne vychutnať svoju návštevu, je dôležité nájsť si ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a pohodlie.

V meste Česko Moravský Krumlov si môžete vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania. Ak preferujete luxusný pobyt, môžete si vybrať z niekoľkých štvorhviezdičkových hotelov, ktoré ponúkajú služby vrcholnej kvality a sú zvyčajne umiestnené v historickom centre. Tieto hotely často disponujú elegantnými izbami, reštauráciami a wellness centrami, kde sa môžete zrelaxovať po náročnom dni.

Mesto však ponúka aj možnosti pre turistov s obmedzenejším rozpočtom. Na výber sú rôzne penzióny a hostely, ktoré poskytujú cenovo dostupné ubytovanie. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti historického centra, čo zabezpečuje pohodlný prístup k hlavným turistickým atrakciám.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosť, je možné si prenajať apartmán alebo domek. Tieto možnosti ubytovania sú ideálne pre rodiny alebo skupiny ľudí, ktorí chcú mať väčšiu súkromie a príležitosť si pripravovať vlastné jedlá.

Pri výbere ubytovania v Česko Moravskom Krumlove je tiež dôležité zvážiť jeho umiestnenie. Keďže mesto je pomerne malé, všetky hlavné atrakcie sú v pešej dostupnosti. Vybrať si ubytovanie v blízkosti hradu Krumlov, ktorý je jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta, môže umožniť krásne výhľady na historické centrum.

V českom meste Česko Moravský Krumlov si teda môžete vybrať z rôznych typov ubytovania, či už ide o luxusné hotely, cenovo dostupné penzióny alebo nezávislé apartmány. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, budete mať príležitosť ponočiť v blízkosti krásneho historického centra a vychutnať si atmosféru a pamiatky tohto úžasného mesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky