Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Cres

Letenka Chorvátsko Cres


Letenka do Chorvátska na ostrovný Cres - Ideálna dovolenka pre prírodu a oddych

Ak túžite po dovolenke plnej krásnej prírody, malebných pláží a pokojného prostredia, ostrov Cres v Chorvátsku je presne to, čo hľadáte. Svojím neopakovateľným charakterom a obrovským množstvom prírodných atrakcií si získal srdcia mnohých dovolenkárov. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je jednoznačne letenka.

Letenky do Chorvátska sú dnes dostupné za vernú sumu. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré túto trasu obsluhujú a pravidelne ponúkajú lacné letenky do Chorvátska. Napríklad, spoločnosti ako Ryanair, Wizz Air alebo EasyJet majú často výhodné ponuky na lety z rôznych európskych krajín do chorvátskych letovísk. Ak máte šťastie, môžete si kúpiť letenku za ešte lacnejšiu cenu počas ich zľavových kampaní alebo počas sezónnych ponúk.

Po prílete na ostrov Cres, čaká na vás vzrušujúce dobrodružstvo. Cres je druhý najväčší ostrov na Jadranе, s viac ako 66 km dĺžky a šírkou 2 až 12 km. Je to ostrov s bohatou zelenou prírodou, nádhernými plážami a malými rybárskymi dedinkami.

Najlepším miestom na ubytovanie je hlavné mesto tohto ostrova, Cres. Jeho staré mesto sa vyznačuje krivými uličkami, kamennými domami a útulnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo. Neďaleko Cresu sa nachádza aj významný historický komplex Belih-Rječina, ktorý stojí za návštevu.

Ďalšie miesta, ktoré môžete na Cres navštíviť, sú úchvatné pláže a turisticky atraktívne lokalít. Pláž Lubenica, umiestnená na severovýchode ostrova, je považovaná za jednu z najkrajších pláží v Chorvátsku. Je to malá, tichá a neľudnatá pláž na pobreží s krásnym bledomodrým morom a pekným výhľadom na okolité hory.

Ale Cres nie je len o plážach. Jedným z najznámejších prírodných klenotov ostrova je jaskyňa Biserujka, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Táto jaskyňa je známa svojimi impozantnými stalagmitmi a stalaktitmi, ktoré vytvárajú scenériu, akoby z rozprávky. Je to skvelé miesto pre milovníkov prírody a fotografov.

Okrem toho, Cres ponúka aj rozmanité možnosti na aktívny oddych. Môžete sa venovať potápaniu, turistike, jazde na bicykli alebo rybárčeniu. Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, existuje tiež možnosť vzletu na paraglajding v okolitých kopcoch a vychutnávania si fascinujúceho pohľadu na krajinu.

Vráťme sa však k letenke. Ak plánujete dovolenku na ostrove Cres, kúpa letenky je najlepším spôsobom, ako tam doraziť. Cesta trvá len niekoľko hodín a môžete sa dostať do príjemného prostredia rýchlo a bez problémov. Preto neváhajte a objednajte si letenku do Chorvátska ešte dnes a zažite neopakovateľnú letnú dovolenku na krásnom ostrove Cres.


Dovolenka Chorvátsko Cres


Chorvátsko Cres je ostrov nachádzajúci sa v Jadranskom mori a je súčasťou Kvarnerského zálivu. Tento ostrov je skutočnou perleťou chorvátskeho pobrežia a s jeho krásnymi plážami, prírodnými parkami a historickými pamiatkami je ideálnym miestom pre dovolenku.

Cres je druhý najväčší ostrov v Chorvátsku a ponúka nádherné pláže s tyrkysovou farbou mora a jemným bielym pieskom. Najznámejšou plážou na ostrove je Mali Bok – rozľahlá, úzka zátoka s krásnymi skalami a čistou vodou. Ďalšie populárne pláže sú Lubenice, Valun a Cres Town Beach. Nech už sa rozhodnete navštíviť akúkoľvek z týchto pláží, budete mať istotu, že sa budete môcť oddávať slneniu a relaxovať.

Okrem pláží ponúka Cres aj množstvo prírodných krás. Ostrov je domovom pre viac ako 1500 rôznych druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Mnoho oblastí ostrova je chránených a dovolenky tu ponúkajú možnosť objavovať túto bohatú prírodu. Najznámejšími prírodnými rezerváciami na ostrove sú Tramuntana Forest a Cresko jezero.

Cres je tiež bohatý na historické pamiatky, ktoré sú dôkazmi jeho bohatej minulosti. Mestečko Cres je staré viac ako 2000 rokov a ponúka množstvo historických budov a pamätihodností. Najznámejšou atrakciou je Creská katedrála – nádherná gotická stavba, ktorá sa datuje až do 15. storočia. Okrem katedrály môžete navštíviť aj Creský hrad a ďalšie historické budovy v meste.

Dovolenka na ostrove Cres môže byť skutočným dobrodružstvom. Okrem slnenia a kúpania sa môžete vydať na výlet na lodi a objavovať okolité ostrovy a prírodné parky. Môžete sa tiež vybrať na túru a vychutnať si úchvatné výhľady na more a okolitú krajinu.

Na ostrove Cres nájdete tiež množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu s čerstvými miestnymi surovinami a čerstvými morskými plodmi. Môžete si vychutnať miestne špeciality ako je čierny rizoto, chorvátsky pršut alebo miestne víno.

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku s krásnymi plážami, bohatou prírodou a historickými pamiatkami, Chorvátsko Cres je pre vás tou správnou voľbou. Tento ostrov vám ponúka všetko, čo potrebujete pre príjemnú a relaxačnú dovolenku.


Počasie Chorvátsko Cres


Chorvátsko, konkrétne ostrov Cres, je známe svojou nádhernou prírodou, zachovalými historickými pamiatkami a nádhernými plážami. A áno, nemôžeme zabudnúť ani na jeho počasie, ktoré je jedným z hlavných faktorov pri plánovaní dovolenky.

Ostrov Cres sa nachádza v Jadranskom mori a patrí do skupiny Kvarnerských ostrovov. Jeho poloha a relief majú veľký vplyv na miestne podnebie. Cres má stredomorské podnebie, čo znamená teplé a slnečné letá a miernu a vlhkú zimu.

Letá na ostrove Cres sú veľmi teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú od 25°C do 30°C, pričom môžu občas dosiahnuť aj teplotu 35°C. Júl a august sú najteplejšie mesiace, kedy sa teploty vymykajú z rúk. V týchto mesiacoch je tiež cítiť dovolenkovú atmosféru na plážiach ostrova Cres, kde turisti hľadajú osvieženie v krásnom modrom mori.

Počasie v Chorvátsku Cresu je zvyčajne suché a zrážky sú minimálne. V lete môže byť občas krátkodobá búrka, ale to nie je nič neobvyklé pre stredomorské podnebie. Napriek tomu si však turisti môžu vychutnať dlhé slnečné dni a teplé večery.

Zimy na ostrove Cres sú miernych teplôt, pričom teploty sa pohybujú medzi 5°C a 10°C. Výnimkou sú niektoré dni, keď sa teploty môžu dostaviť až pod 0°C. Od novembra do marca je na ostrove Cres chladnejšie a vlhkejšie počasie, s väčším výskytom zrážok.

Ak plánujete návštevu Chorvátska Cresu, najlepším obdobím je letná sezóna, kedy teploty sú príjemné a slnko vás obklopuje počas celého dňa. Počas tejto doby sa môžete tešiť na nádherné pláže, jasnú vodu a množstvo vodných športov. Pre tých, ktorí radšej vyhľadávajú chlad a útek pred masovou turistikou, je vhodné navštíviť ostrov v jarných a jesenných mesiacoch.

V podstate, nech sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Cres kedykoľvek, môžete očakávať príjemné počasie. Letá sú teplé a slnečné, zimy miernych teplôt. Ostrov Cres je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v prírode s úchvatnými výhľadmi na more a vynikajúcimi podmienkami pre aktívny odpočinok.

Čo čakáte? Chystáte sa na dovolenku s rodinou alebo partnerom? Prečítajte si o počasí na ostrove Cres a vyrazte objavovať túto krásnu časť Chorvátska!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cres


Otázka: Aké je počasie v Cres?

Odpoveď: Počasie v Cres je teplé a slnečné, s vysokými teplotami v letných mesiacoch dosahujúcimi až 30 °C. V zime sa teploty výrazne znížia a môže pršať.

Otázka: Ako sa dostanem na Cres?

Odpoveď: Cres sa dá dosiahnuť trajektom z Istrie alebo znovu trajektom z Krku. Existujú tiež autobusové linky spojujúce Cres s inými mestami a letiskami v regióne.

Otázka: Sú na Cres pláže?

Odpoveď: Áno, na Cres sa nachádza množstvo pláží v rôznych častiach ostrova. Niektoré sú skalnaté a niektoré sú piesočnaté, takže si môžete vybrať podľa svojej preferencie.

Otázka: Aké miesta na Cres by som mal navštíviť?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na Cres zahŕňajú historickejšie miesta, ako je Starigrad a Lubenice, ako aj prírodné krásy, ako sú jaskyne a skalnaté útesy.

Otázka: Aké jedlo sa najčastejšie podáva v Cres?

Odpoveď: Chorvátska kuchyňa je na Cres veľmi populárna a miestne reštaurácie ponúkajú širokú škálu jedál, vrátane morských plodov, ako sú raky a chobotnice, a miestnych špecialít, ako sú pastirske koláče a domáce víno.


Ubytovanie Chorvátsko Cres


Chorvátsko Cres je dych berúce mestečko nachádzajúce sa na ostrove Cres v Jadranskom mori. Je to ideálne miesto pre dovolenku, ktorá ponúka pokoj, prírodu a krásne pláže.

V ponuke ubytovania v Chorvátsku Cres nájdete mnoho možností, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a preferenciám. Od luxusných hotelov a rezortov až po súkromné apartmány a penzióny, je tu niečo pre každého.

Ak preferujete luxus a prvotriedne služby, môžete si vybrať z viacerých hotelov a rezortov, ktoré sú rozmiestnené po celej Cres. Tieto zariadenia ponúkajú pohodlie, vybavené izby, bazény, wellness centrá a výbornú gastronómiu. Môžete sa tešiť na neobmedzený prístup k pláži, kde si môžete užívať slnko a teplé jadranské more.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a viac nezávislosť, sú k dispozícii apartmány a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia poskytujú jednoduché a útulné izby so všetkým, čo potrebujete pre pohodlný pobyt. Mnoho z nich je situovaných priamo na pobreží, čo znamená, že budete mať nekonečné možnosti na relaxáciu na pláži a vychutnávanie si nádherných výhľadov na more.

Okrem týchto tradičných možností ubytovania, Cres tiež ponúka rôzne kempy a autokempy pre tých, ktorí preferujú kempovanie. Tieto zariadenia sú vybavené sprchovými kútmi, toaletami, kuchynkami a miestami na grilovanie. Môžete si tu prenajať stan alebo karavan a stráviť nezabudnuteľný čas v prírode.

Cres je známy svojimi krásnymi plážami a prirodzenou krásou, ktorú ponúka. Pláže na ostrove sú rozmanité a často menej preplnené než iné populárne letoviská v Chorvátsku. Môžete sa vydať na pobrežie a nájsť si tiché zátoky so štrkovým alebo skalnatým brehom, kde si môžete užívať súkromie a krištáľovo čisté more.

Nebudete môcť odolať krásnym plážam, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Cres. Pláž Lubenice je jednou z najznámejších pláží ostrova a ponúka spektakulárne výhľady na okolitú krajinu. Pláž Mali Bok je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo pokojnejšie a menej preplnené. Pláž Valun ponúka malú prístavnú oblasť so zaujímavým kultúrnym dedinkom, kam sa môžete vybrať na prechádzku a obdivovať typickú architektúru a úzke uličky.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Chorvátsku Cres, určite nebudete sklamaní. Vzájomné spojenie krásneho ubytovania a nádherných pláží spolu so pokojom a prírodnou krásou vytvára dokonalý prostredie pre oddych a relaxáciu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky