Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Omiš

Dovolenka Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je jedným z najpopulárnejších dovolenkových miest strednej Európy, a to nielen pre svoju krásnu prírodu, ale aj pre svoje nádherné pláže a historické pamiatky. Jedno z takýchto miest je aj Omiš, ktoré môže byť ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Omiš sa nachádza na pobreží Jadranského mora, medzi mestami Split a Makarska. Toto malé prímorské mestečko je obklopené impozantnými horami a kládze dôraz na prírodnú krásu. Najvýznamnejšou dominantou Omiša je masívna horou berton, ktorá sa týči nad mestom. Je to skvelé miesto pre turistov, ktorí sa radi vydávajú na turistiku alebo horolezectvo.

Omiš je tiež bohaté na históriu a kultúru. Mestská časť je plná úzkych kalných uličiek, historických palácov a kostolov. V meste sa nachádza aj Farný kostol svätého Michala, ktorá je jednou z najstarších budov v regióne.

Veľkou atrakciou Omiša sú jeho krásne pláže. Mestská pláž je obľúbeným miestom pre turistov a ponúka vynikajúce možnosti na opaľovanie a kúpanie sa v čistom mori. Okrem toho je v blízkosti Omiša aj niekoľko opustených zátok a pláží, ktoré sú ideálne na pokojné oddychovanie a dovolenkárom, ktorí preferujú viac súkromia.

Omiš je tiež známy svojimi vodnými športmi. Turisti majú možnosť vybrať si plávanie, šnorchlovanie, potápanie alebo windsurfing, a tak využiť krásu mora.

Okrem toho má Omiš aj bohatý kultúrny kalendár. V lete sa tu koná mnoho hudobných, umeleckých a športových podujatí, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta. Najznámejší je asi Festival dalmátskych klap, ktorý sa koná v júli a auguste. Je to hudobný festival, na ktorom sa predstavia tradičné dalmátske a chorvátske piesne.

V Omiši nájdete aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, a obchody, kde si môžete kúpiť miestne produkty ako med, víno a olivový olej.

Celkovo môžeme povedať, že Omiš je skvelým miestom pre dovolenku v Chorvátsku. Príroda, pláže, história a kultúra robia z tohto mesta dokonalé miesto na relax aj objavovanie. Ak sa rozhodnete navštíviť Omiš, určite nebudete sklamaní.


Počasie Chorvátsko Omiš


Počasie v Chorvátsku môže byť veľmi rozmanité a závisí od mnohých faktorov, ako sú umiestnenie, sezóna a geografické vlastnosti. Omiš je malebné mestečko, ktoré sa nachádza v Chorvátsku, a preto je dôležité poznať, aké počasie sa tam očakáva.

Omiš má stredomorské podnebie, ktoré charakterizuje teplé a suché letá a mierny a vlhký zimný typ. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celsiusa. V týchto mesiacoch je aj najväčšia pravdepodobnosť pre intenzívne slnečné žiarenie a nízku vlhkosť vzduchu.

Jún a september sú obdobiami, kedy je teplota na výraznej a príjemnej úrovni. Denné teploty sa často pohybujú v rozmedzí 25 až 28 stupňov a nocou klesajú na príjemných 20 stupňov. V týchto mesiacoch je aj menej turistov, takže pláže sú menej preplnené a prijemné na odpočinok.

Na začiatku jari a konci jesene, má Omiš miernejší a vlhkejší klimatický typ. Teploty sú zvyčajne nižšie, priemerne pohybujúce sa okolo 20 stupňov a býva tam viac zrážok, hlavne v apríli a máji. Zima v Omiši je najmenej populárnym obdobím pre návštevy. K januáru sa teploty obvykle pohybujú v rozmedzí 8 až 12 stupňov. Príležitostne môže spadnúť aj trocha snehu, hlavne vo vyšších polohách, ale takéto situácie sú často zriedkavé.

Celkovo si môžete vychutnať veľa slnečných dní v Chorvátsku Omiš, najmä ak sa rozhodnete navštíviť mesto v lete. Všetky ročné obdobia majú však svoje čaro, od pokojnej jarno- letnej atmosféry k zimným zväzkám. V každom prípade si budete môcť očariť prírodnú krásu a autentickú chorvátsky charakter mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Omiš


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Chorvátska a mesta Omiš sú:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Omiša?
Odpoveď: Najlepšie je cestovať do Omiša autom, ale je možné prísť aj autobusom, vlakom alebo trajektom.

2. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Omiša?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Omiša je od júna do septembra, keď je počasie ideálne na plávanie a slnenie.

3. Aké sú miestne atrakcie v Omiši?
Odpoveď: Niektoré z hlavných atrakcií v Omiši sú pevnosť Mirabela, kostol sv. Michaela, historický stred mesta a rieka Cetina.

4. Je možné vykúpať sa na pláži v Omiši?
Odpoveď: Áno, v Omiši sú k dispozícii krásne pláže vhodné na plávanie a vodné športy.

5. Existuje veľa reštaurácií a obchodov v Omiši?
Odpoveď: Áno, v Omiši nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní, obchodov a trhov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a nakúpiť suveníry.

6. Je možné vykonať výlet do okolitých ostrovov?
Odpoveď: Áno, z Omiša je možné uskutočniť výlety na okolité ostrovy ako Brač, Hvar a Vis.

7. Má Omiš nočný život?
Odpoveď: Áno, Omiš ponúka niekoľko barov a klubov, kde si môžete užiť nočný život aj počas letných mesiacov.

8. Existuje možnosť adrenalinových športov v Omiši?
Odpoveď: Áno, v Omiši sa môžete venovať rôznym adrenalinovým športom, ako je napríklad rafting na rieke Cetina alebo paragliding.

9. Je možné ubytovanie rezervovať vopred?
Odpoveď: Áno, je odporúčané rezervovať si ubytovanie v Omiši vopred, najmä počas letnej sezóny, keď je dopyt po ubytovaní vysoký.

10. Je možné zaparkovať v centre Omiša?
Odpoveď: Áno, v centre Omiša sú dostupné verejné parkoviská, avšak počas letnej sezóny môže byť obtiažne nájsť voľné miesto.


Ubytovanie Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je pre mnohých dovolenkárov obľúbenou destináciou. Jedným z najkrajších turistických miest je Omiš. Toto mestečko leží na brehu Jadranského mora, v blízkosti mesta Split a je obklopené nádhernou prírodou. Všetci, ktorí túžia po dovolenke v krásnom prostredí, si iste zamilujú Omiš.

Ak hľadáte ubytovanie v Omiši, máte z čoho vyberať. Môžete si zvoliť moderné hotely, neformálnejšie apartmány alebo táboiské ubytovanie. V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu sa rozhodnete, pre aký typ ubytovania sa rozhodnete.

Ak dávate prednosť luxusnejšímu ubytovaniu, Omiš má veľa luxusných hotelov s vybavením na najvyššej úrovni. Takéto hotely sú ideálne pre tích, ktorí ocenia pohodlie a luxus. Tieto hotely majú moderné izby, ktoré sú dokonale zariadené a často majú aj výhľad na more.

Ak preferujete neformálny štýl ubytovania, môže byť pre vás lepšou voľbou apartmán. V Omiši nájdete mnoho apartmánov, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby ubytovali rodinu alebo skupinu priateľov. Ak sa rozhodnete pre apartmán, budete mať svoj vlastný priestor, kde sa budete môcť cítiť ako doma.

Táboiské ubytovanie sa tiež stáva čoraz populárnejšie a v Omiši môžete nájsť mnoho kempov a táborísk. Táto možnosť ubytovania je pre tých, ktorí chcú byť blízko prírody a zažiť dovolenku v pohode, za nižšiu cenu.

Čo sa týka polohy ubytovania, veľkou výhodou Omišu je to, že všetko je v dosahu pešo. Ak sa ubytujete v centre, máte kúsok na pláž, reštaurácie, pamiatky a obchody. Ak si chcete užiť Omiš, nemusíte sa obávať dlhých vzdialeností.

Celkovo je Omiš krásne miesto na dovolenku. Bez ohľadu na to, prečo sa sem rozhodnete vyraziť, určite si užijete krásne prírodné scenérie, kultúrnu ponuku a prekrásne pláže. Ak sa rozhodnete pre Omiš ako svoje miesto na dovolenku, vyberte si to najlepšie ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlie a zároveň zábavu, ktorú si vychutnáte počas celého pobytu.


Letenka Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre milovníkov mora, slnka a krásnej prírody. Táto krajina ponúka nádherné pláže, úchvatné skalnaté útesy, azúrové more a bohatú históriu. Medzi jedno z najkrajších prímorských miest v Chorvátsku patrí Omiš. Ak plánujete cestu do tejto malebnej destinácie, letenka je najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať.

Omiš sa nachádza na pobreží Jadranského mora, približne 25 kilometrov južne od Splitu, jedného z najväčších chorvátskych miest. Toto malebné prímorské mesto je obklopené vysokými skalami a zelenými kopcom, čo robí z Omiša parádne zväzok prírodných krás a histórie.

Letenky z väčšiny európskych krajín do Chorvátska a Splitu sú lacné a pravidelné, čo robí cestovanie do Omiša pohodlným a dostupným. Môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností a nájsť spoľahlivé a cenovo dostupné letenky podľa preferencií a rozpočtu. Let z niektorých európskych miest do Splitu trvá iba niekoľko hodín, čo je rýchla možnosť, ako sa dostať do Chorvátska a začať si užívať dovolenku.

Po prílete do Splitu je možné cestovať do Omiša niekoľkými spôsobmi. Môžete si prenajať auto a sami si ním urobiť prehliadku malebného pobrežia. Existujú tiež pravidelné a pohodlné autobusové spoje, ktoré vedú do Omiša. Ďalšou možnosťou je vziať taxi, ktoré Vás odvezie do Vášho hotela alebo ubytovania.

Omiš je známy ako miesto krásnych pláží a útesov. Pozýva milovníkov slnka a morských radovánok, aby si užívali trávenie času na jemnom piesku a v chránených zátokách. More tu je priezračné a teplé, čo je ideálne na kúpanie a vodné športy. Okrem toho je možné si prenajať kajak alebo zaplávať do skalnatých jaskýň v okolí.

Okrem pláží ponúka Omiš aj bohatú históriu a kultúru. Relaxujte v starom meste s čarovnými úzkymi uličkami a historickou architektúrou. Niektoré z najzaujímavejších pamiatok zahŕňajú starú pevnosť Mirabella a Fortica, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na mesto a okolitú prírodu. V blízkosti je tiež schránka so senzorickými informáciami, ktoré poskytujú zaujímavé informácie o histórii Omiša.

Okrem toho môžete ochutnať aj miestnu kuchyňu, ktorá je plná lahôdok z čerstvých plodov mora, čerstvého ovocia a zeleniny. Mnohé reštaurácie v meste ponúkajú typické chorvátske jedlá, ktoré sa harmonicky miešajú so svetovou gastronómiou.

Všeobecne platí, že Omiš je ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Pohľad na tyrkysové more, počúvanie zvuku kvitnúceho mora, relaxácia na pláži a preskúmavanie bohatej histórie a kultúry mesta vytvára výnimočný zážitok pre každého návštevníka. Preto je letenka do Omiša skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objavovať krásu chorvátskeho pobrežia a zažiť dokonalú letnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky