Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Bigova

Dovolenka Čierna Hora Bigova


Svetlú krajinu a azúrové more – to je to, čo prichádza na um, keď si predstavíte Čiernu Horu. Táto krajina charakterizovaná horskými masívmi a malými, tajomnými zálivmi súčasne ponúka nádherné miesta na dovolenkový oddych. Jedným z takýchto miest je aj malá rybárska dedinka Bigova.

Bigova sa nachádza na pobreží Jadranského mora a je ukrytá v zálive medzi mestami Tivat a Budva. Táto tichá a pokojná dedinka je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí hľadajú odpočinok v prírodnom prostredí. Vďaka svojej malosti a relatívnej odľahlosti od hlavných turistických ciest, si Bigova zachováva svoju autentickú atmosféru a tradície.

Jedným z najväčších lákadiel Bigovy je jej neobyčajná príroda. Záliv, v ktorom sa dedinka nachádza, je obklopený strmými útesmi a modrými morami. Na pobreží nájdete útulné malé pláže a skalnaté zátoky, ktoré sú ideálne na relaxáciu a opaľovanie. Turisti si tu môžu vychutnať pokojné a tiché okamihy, počúvať zvuk mora a obdivovať krásnu scenériu.

Súčasťou prírody v okolí Bigovy je aj národný park Lovćen, ktorý je len niekoľko kilometrov vzdialený. Tento národný park ponúka spektakulárne výhľady na hory a Kotor, jedno z najkrajších pobrežných miest v Čiernej Hore. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzky po horských chodníkoch, objavovať prírodné scenérie a vychutnávať si krásu tejto malebnej krajiny.

Okrem prírody si turisti v Bigove môžu vychutnať aj miestnu kuchyňu. Dedina je známa svojimi čerstvými rybami a morskými plodmi, ktoré môžete ochutnať v miestnych reštauráciách. Okrem toho si môžete vychutnať aj tradičné čiernohorské jedlá, ako sú plnene papriky, domáce buchty a tradičné pečivo.

Pre tých, ktorí majú chuť na dobrodružstvo, Bigova ponúka možnosti na vodné športy. Môžete sa vydať na jachtu alebo rybárčiť, alebo sa jednoducho prejsť po pláži a skúsiť si niektoré z miestnych vodných športov, ako je napríklad šnorchlovanie alebo potápanie.

Či už si prídete do Bigovy za oddychom, dobrodružstvom alebo poznávaním miestneho kultúrneho dedičstva, toto malé útočisko v Čiernej Hore vás nezklame. Svojimi malebnými plážami, prírodnými scenériami a pokojnou atmosférou je Bigova ideálnym miestom pre dokonalú dovolenku.


Počasie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím, ktoré poskytuje návštevníkom ideálne podmienky pre kúpanie, opaľovanie a ďalšie vonkajšie aktivity. Ak hľadáte malé tiché mestečko na dovolenku, Bigova by mohla byť tou správnou voľbou.

Letné počasie v Bigove

Letné mesiace v Bigove sú charakterizované vysokými teplotami a veľmi malou pravdepodobnosťou dažďa. Priemerná denná teplota sa vo väčšine leta pohybuje okolo 30 ° C a v noci sa ochladí na celkom príjemných 20 ° C. Hoci je veľmi málo zrážok, občas sa môže vyskytnúť silná búrka. To však nie je nič nezvyčajné pre teplé letné dni, obzvlášť v júli a auguste.

Jeseň v Bigove

Počas jesene sa teploty postupne znížia na približne 20 ° C. Ďalší pokles teplôt si môžete všimnúť koncom októbra, keď tutovky zasiajajú svoje jarné semienka a zakrývajú sekle, spremenujúce krajinný vzhľad na celom polostrove. Zrážky sa výrazne zvyšujú a sprevádzajú ich často silné búrky. No jeseň prichádza s množstvom krásnych pestrých farieb a ovocia, ktoré možno okúsiť na trhoch v okolí.

Zima v Bigove

Ak sa rozhodnete v zime navštíviť Čiernu Horu, môžete očakávať priemerné teploty približne okolo 10 ° C. Počas dňa sa vonku cíti skvele a môžete si užívať počasiu aj zimnú slučku, ale večery sú celkom chladné, takže by ste mali mať so sebou niečo teplejšie. Zatiaľ čo v hlavných mestách ako Podgorica alebo Budva sa v zime môže objaviť aj niekoľko metrov snehu, v Bigove sneh nikdy nebol hlavnými zimnými radovánkami cudzincov.

Jar v Bigove

V jarných mesiacoch sa príroda opäť probúdza k životu a zeleň a kvety sa stávajú dominantou krajiny. Teploty postupne stúpajú a dosahujú približne 20 ° C na konci apríla. Môže sa vyskytnúť aj niekoľko daždivých dní, ale jarné obdobie v Čiernej Hore je krásne a povoľuje mnoho možností pre vonkajšie aktivity.

V každej sezóne sa v Bigove nájde niečo zaujímavé a lahodné pre každého. Vyberte si v závislosti na svojich záujmoch a požiadavkách na vyhladávanom mieste zdroja oddychu.


Letenka Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je jednou z tých destinácií, ktoré si často ľudia nevšimnú pri plánovaní svojich dovoleniek. Avšak, táto malá balkánska krajina skrýva mnoho pokladov pre milovníkov prírody a nádherného pobrežia. Jedným z týchto skrytých pokladov je osada Bigova, ktorá sa nachádza na severozápade Čiernej Hory.

Cesta do Bigovy môže byť dosť dlhá a ťažká, preto je najlepšou možnosťou letenka. Dostať sa sem pomocou leteckej dopravy je rýchlejšie a pohodlnejšie ako cestovať autom alebo vlakom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Čiernej Hory, a môžete si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Po prílete na letisko v blízkom meste Tivat vás čaká ešte krátka cesta autom do malej osady Bigova. Cesta je nádherná, vedie okolo horských prechodov a ponúka úchvatné výhľady na Jadranské more. Keď sa dostanete do Bigovy, budete okamžite pohlcení atmosférou a kľudom tohto malebného miesta.

Bigova je známa svojimi nádhernými plážami a čistým morom. Ak ste fanúšikom plážového relaxu, určite sa tu budete cítiť ako v raji. Aj keď je osada malá, má niekoľko pláží, ktoré ponúkajú slnečné a pohodlné prostredie. Voda je tu čistá a tichá, čo je ideálne pre milovníkov šnorchlovania a potápania. Okrem toho, pláže sú zväčša neľudnaté, čo zaručuje pokojné a súkromné prostredie.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Bigova ponúka množstvo možností na prechádzky a výlety. Okolité pohoria poskytujú nádherné výhľady a viete sa tadiaľ dostať na rôzne túry. Mnohé z týchto túr vedú do prírodných rezervácií so zachovalou flórou a faunou. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa tiež vydať na rybárske výpravy alebo si prenajať kajaky a preskúmať okolité zátoky.

Okrem prírody si v Bigove môžete vychutnať aj tradičnú miestnu kuchyňu. Mnoho reštaurácií ponúka čerstvé a chutné plody mora, ktoré sú tu prakticky ulovené denne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, chobotnice a ďalšie morské plody priamo z miestnej kuchyne. Pre milovníkov vína tu je aj množstvo vínnych pivníc, kde si môžete vychutnať lahodné miestne vína.

V Bigove si môžete užiť pokojnú a relaxačnú dovolenku. Letenka do Čiernej Hory a návšteva tohto malebného miesta je skutočne jedinečnou príležitosťou objaviť tieto skryté poklady Balkánu. Nech už sa rozhodnete pre plážový relax alebo prechádzky v prírode, Bigova vás určite nenechá sklamaných.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Bigova


1. Aké je počasie v Bigove?

Počasie v Bigove je teplé a slnečné, s priemernou teplotou okolo 25°C počas leta. V zime býva chladnejšie, s teplotami okolo 10-15°C.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bigovy?

Najlepším obdobím na návštevu Bigovy je od mája do septembra, keď sú teploty teplé a slnko svieti. V tomto období je tiež ideálna teplota vody na kúpanie.

3. Je potrebné mať víza na cestu do Čiernej Hory a Bigovy?

Pre väčšinu krajín je potrebné vízum na cestu do Čiernej Hory. Informácie o vízach nájdete na webovej stránke veľvyslanectva Čiernej Hory v krajine, z ktorej pochádzate.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Bigovy?

V okolí Bigovy sú najkrajšie pláže v zálive Kotor, ako napríklad Jaz Beach, Plavi Horizonti, Velika Plaža a ďalšie.

5. Kde môžem založiť bankový účet v Čiernej Hore?

Väčšina bankových inštitúcií v Čiernej Hore poskytuje služby pre zahraničných občanov. Vyberte si banku podľa svojich preferencií a požiadajte o založenie účtu.

6. Ako sa dostať do Bigovy z letiska?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Bigovy z letiska, je nájom vozidla alebo taxi služby. Existujú tiež autobusové a vlakové spoje, avšak sú menej časté.

7. Kde sa dajú zakúpiť suveníry v Bigove?

Najlepšie miesta na nákup suvenírov v Bigove sú trhy a obchodíky v blízkosti prístavu. Tu nájdete tradičné ručne vyrobené predmety, ako aj suveníry ako magnetky, tričká a iné.

8. Môžem sa v Bigove prevážať loďou alebo trajektom do iných miest?

Áno, je možné sa prevážať loďou alebo trajektom z Bigovy do iných miest v zálive Kotor, ako napríklad do Kotoru alebo Tivatu.

9. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bigove?

V Bigove sú niekoľko vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné čiernohorské jedlá, ako aj medzinárodné špeciality. Medzi najlepšie patria Restoran Ruski Car a Restoran Ivo.

10. Aké sú najlepšie zážitky v Bigove?

Medzi najlepšie zážitky v Bigove patria prechádzka po malebných uličkách starého mestečka, návšteva pláže, plavba lodou alebo kajakovanie v zálive Kotor a ochutnávka tradičných miestnych jedál a nápojov.


Ubytovanie Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte malé, tiché a nezničené miesto na pobyt v Čiernej Hore, potom je Bigova presne to, čo hľadáte. Situované na malom polostrove, táto malebná rybárska dedinka ponúka pokojné a relaxačné prostredie pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným letoviskám.

Ubytovanie v Bigove je ideálne pre tých, ktorí hľadajú autentickú a tradičnú atmosféru. V dedinke nájdete niekoľko menších rodinných penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú pohodlné a príjemné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovaní majú výhľad na more a ponúkajú terasu alebo balkón, kde môžete relaxovať a vychutnávať si nádherný pohľad na okolitú prírodu.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a rozľahlé priestory, existujú aj možnosti prenájmu celých výletných domov. Tieto domy sú dobre vybavené a poskytujú vám všetky pohodlia domova. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré chcú mať viac slobody a priestoru.

Okrem ubytovania má Bigova aj niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá z čerstvých morských produktov. Rybárska dedina je známa svojimi čerstvými rybami, krevetami a inými moreplodmi. Môžete sa tešiť na autentické miestne jedlá, ktoré sú pripravené s láskou a ktoré vám ponúknu skutočný zážitok z jedla.

Taktiež Bigova ponúka niekoľko krásnych pláží, kde si môžete oddýchnuť a užívať si slnečné žiarenie. Voda je čistá a jasná, takže nič nebráni tomu, aby ste si zaplávali alebo si vyskúšali nejaký vodný šport. Pláže sú väčšinou malé a menej preplnené, čo zaručuje tiché a pokojné prostredie pre vaše dovolenkové chvíle.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, môžete navštíviť aj ďalšie známe miesta v blízkosti Bigovy. Medzi najbližšie atrakcie patrí pohľad na malé ostrovy Galija a Stradioti alebo môžete stráviť deň v prírodnej rezervácii Klinci, ktorá sa nachádza blízko dediny.

Ubytovanie v Bigove vám poskytne príležitosť zažiť tradičnú atmosféru čiernej Hory vo svojej najčistejšej podobe. Bez plážového sťahovania a davov turistov si môžete užívať krásu prírody, rybárskej dediny a pohostinnosti miestnych obyvateľov. Takže ak hľadáte pokojné miesto pre váš ďalší oddych, Bigova je skvelou voľbou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky