Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Luštica

Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Luštica


1. Kde sa nachádza Čierna Hora Luštica?
Čierna Hora Luštica sa nachádza na Južnej časti Čiernej Hory, na polostrove Luštica, ktorý leží na úpätí pohoria Lovćen.

2. Ako sa dostanem do Čiernej Hory Luštica?
Do Čiernej Hory Luštica sa dá dostať lietadlom do Podgorice alebo Tivatu a potom je potrebné cestovať autom alebo autobusom do miesta určenia.

3. Aké sú najlepšie pláže v Čiernej Hore Luštica?
Niektoré z najlepších pláží na Luštici vrátane Plavi Horizonti, Žanjic, Rose a Mirište.

4. Je vhodné cestovať do Čiernej Hory Luštica s deťmi?
Áno, cestovanie do Čiernej Hory Luštica je vhodné aj pre rodiny s deťmi. Existuje veľa pláží s mierne skloneným dnom, kde sa deti môžu bezpečne kúpať.

5. Čo môžem robiť v Čiernej Hore Luštica?
V Čiernej Hore Luštica môžete robiť rôzne aktivity vrátane plávania, potápania, vodných športov, turistiky a výletov do okolitých prírodných rezervácií.

6. Aké sú najlepšie hotely alebo ubytovanie v Čiernej Hore Luštica?
Niektoré z najlepších hotelov a ubytovania v Čiernej Hore Luštica sú Luštica Bay Hotel & Villas, The Chedi Luštica Bay a Splendid Spa Resort.

7. Aké sú tradičné jedlá a nápoje v Čiernej Hore Luštica?
Tradičné jedlá v Čiernej Hore Luštica zahŕňajú čerstvé morské plody, ryby, pršut (suchý šunkový nátier), ovčie syry a tradičné balkánske pokrmy. Medzi typické nápoje patria vínka z miestnych vinárstiev a rakija (tradičný ovocný destilát).

8. Aké je počasie v Čiernej Hore Luštica?
Počasie v Čiernej Hore Luštica je typické pre pobrežné miesta na juhu Európy. Letá sú teplé a suché s priemernými teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo zimy sú miernych a daždivých s priemernými teplotami okolo 10 °C.

9. Do akej meny sa platí v Čiernej Hore Luštica?
V Čiernej Hore Luštica je oficiálnou menu euro (€), avšak niektoré miestne obchody a reštaurácie prijímajú aj miestnu menu - čiernohorský dinár (€).

10. Ako sa vyhnúť dopravným problémom v Čiernej Hore Luštica?
Ak sa chcete vyhnúť dopravným problémom v Čiernej Hore Luštica, odporúča sa cestovať mimo špičky a používať verejnú dopravu alebo prenajať si auto. Treba tiež byť obozretný na miestnu premávku a dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky.


Dovolenka Čierna Hora Luštica


Čierna Hora je krajina, ktorú si zamilovali už mnohí turisti, ktorí hľadajú kľudné a príjemné miesto pre svoju dovolenku. A ak patríte medzi nich, určite by ste si mali nechať na svojom zozname check-inov vyskúšať Lušticu.

Luštica je najväčším polostrovom na Čiernej Hore a leží na západnom pobreží krajiny medzi mestami Herceg Novi a Tivat. Tento raj na zemi ponúka široké spektrum možností na oddych, potápanie sa, cestovanie a jednoducho užívanie si prírody.

Jedným z najkrajších miest v Luštici je kaňon Zanjice, ktorý sa považuje za jedno z najkrajších miest na svete. Môžete tu navštíviť starobylú pevnosť a vychutnať si turistickú prechádzku, ktorá vám odhalí krásy čiernej hory. Tuláci a tí, ktorí si radi vyskúšajú svoju kondíciu, si tu môžu zatrice po kamenoch okolo druhej polovice Zanjice, alebo vyskúšať rafting na rieke Lim.

Komplex kamienkových pláží, zaradených pod spoločnú značku Luštica Bay Resort, vám ponúka krásny pohľad na tyrkysové more. Tento 35 hektárov obrovský rekreačný komplex predstavuje ideálny východiskový bod pre dovolenkovú aktivitu, pre rodiny s deťmi a aj pre aktívnych turistov.

Ak hľadáte niečo, čo vás celkom zabaví, určite navštívte turistické stredisko Rose, ktoré sa nachádza tesne za horou Orjen. Je to malá obec, ktorá ponúka ideálne miesto na oddych od hektického sveta. Rozvejte si plachty na svojich jachtách alebo sa vydejte na prechádzku po okolí. V Rose sa stojí za to vidieť určite aj krásnu pláž Miristra, kde môžete stráviť celý deň alebo ísť na rafting nechajte sa prekvapiť a uvidíte, ako krásna príroda tu má svoje miesto.

Ak plánujete stráviť dovolenku v Čiernej Hore, určite nezabudnite na Lušticu, ktorá vám ponúka množstvo prírodných krás a možností na predĺženie vášho oddychu. Jedna vec je istá, že tu sa vždy nájde niečo pre každého, človeka, ktorý hľadá krásu prírody, rodiny s deťmi alebo tých, ktorí hľadajú aktívny oddych. Či máte radi pláže alebo vychádzky v prírode, Čierna Hora Luštica je miesto, ktoré si budete určite užívať a ktoré si zapamätáte na celý život.


Počasie Čierna Hora Luštica


Čierna Hora je jedným z najkrásnejších kútov Európy a ponúka návštevníkom nádherné prírodné scenérie, úchvatné pláže a fascinujúce historické pamiatky. V rámci tohto krásneho balkánskeho štátu sa nachádza aj nádherný poloostrov Luštica, ktorý je známy svojou pôsobivou prírodou a skvelým počasím.

Čierna Hora ako celok má stredomorské podnebie so suchými a teplými letami a miernymi zimami. Táto krajina sa nachádza v oblasti s kopcovitým terénom a nádherným pobrežím, čo znamená, že počasie na Luštici je ešte viac príjemné a pôsobivé.

Letné mesiace (máj až september) sú obzvlášť teplé a slnečné na Luštici. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C a miestami dokonca môžu dosiahnuť aj 40 °C. Slnečné dni sú väčšinou prevažujúce, takže turisti majú skvelú možnosť relaxovať na pláži a užívať si slnečné lúče.

More je jasně modré a teplota vody sa pohybuje od príjemných 22 °C v máji až po 27 °C v auguste. Tieto teploty sú ideálne pre plávanie, potápanie a rôzne vodné športy. Pláže na Luštici sú známe svojou krásou, čistotou a pohodlím, takže turisti majú veľký výber miest pre ich oddych a relaxáciu.

Jeseň (október a november) ponúka na Luštici miernejšie počasie, s priemernými teplotami okolo 20 °C. More je stále teplo, takže turisti môžu pokračovať v plávaní a užívať si pokojnejšie a menej preplnené pláže.

Zima (december až február) je na Luštici miernou, s priemernými teplotami okolo 10 °C. V tejto dobe môže byť trochu viac zrážok, ale väčšinou sa jedná o mierne dažde. Toto obdobie je ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnejšiu atmosféru a prechádzky po krásnej prírode Luštice.

Jar (marec až máj) je obdobím, keď sa začína prebúdzať príroda na Luštici. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15 °C do 20 °C. Toto je ideálny čas na prechádzky a objavovanie okolia poloostrova, ktorý ponúka nádherné výhľady a panorámy.

Čierna Hora Luštica je miestom, kde sa počasie dá využiť na maximum. S teplými letami a miernymi zimami je tento poloostrov ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú pokoj, krásu a skvelé počasie. A nezabúdajme, že počasie je len jeden z mnohých dôvodov, prečo by ste mali navštíviť tento skvostný kúsok Čiernej Hory.


Letenka Čierna Hora Luštica


Letenky do Čiernej Hory sú teraz dostupné aj na letisko Luštica, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Tento nový letovisko od jej otvorenia v júni 2021 privíta turistov s modernými zariadeniami a nádhernými plážami.

Letisko Luštica sa nachádza iba 20 minút jazdy od súkromného letoviska Porto Montenegro a 30 minút jazdy od budvy hlavného mesta Čiernej Hory. Vďaka svojej polohe je letisko Luštica ideálnym miestom na dovolenku na pláži, ktorá sa môže pochváliť jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lušticu, určite nezmeškajte pohľad na Perast, starobylé mestečko obklopené zelenými horami. Bolo ním slávne kvôli svojim barokovým palácom a kostolom. Mesto je tiež výnimočné národnou kultúrnou pamiatkou.

Luštica ponúka aj rôzne možnosti pre vyznávačov vodných športov, ako je kajak, plávanie alebo potápanie. Ak sa rozhodnete pre preskúmanie dnešného riadku, zistite, že tam nájdete plnejšie zážitkov, ktoré sú nezabudnuteľné.

Budete sa určite zdržať niekoľko dní. Vďaka letisku Luštica máte teraz jedinečnú príležitosť objavovať krásy Čiernej Hory výrazne jednoduchšie. Letenky na toto nové letisku si môžete zakúpiť online alebo u svojho cestovného agenta. Nechajte sa uniesť krásou tejto malebnej krajiny a nechajte sa hýčkat kvalitnou turistickou infraštruktúrou, ktorú ponúka Čierna Hora.


Ubytovanie Čierna Hora Luštica


Čierna Hora je jednou z najkrajších destinácií v Európe a ponúka nádherné prírodné scenérie a krásne pláže Jadranského mora. Medzi najobľúbenejšie miesta v tejto krajine patria aj ostrov Luštica a jeho okolie. Luštica je malý poloostrov, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Čiernej Hory a je známy svojou nezničenou prírodou a úchvatnými výhľadmi.

Jednou z najdôležitejších vecí pri návšteve Čiernej Hory je správne a pohodlné ubytovanie. Na Luštici máte výber z rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja vaše potreby a preferencie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, útulnými penziónmi, apartmánmi alebo súkromnými vilami. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú výhľad na more a iné majú pirátsku atmosféru s tradičnou architektúrou a rustikálnym nábytkom.

Luxusné hotely na Luštici vám poskytnú najlepší komfort a pohodlie. Sú vybavené modernými vybaveniami, vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií a barov. Mnohé z nich ponúkajú aj prístup k vlastnej pláži, kde môžete relaxovať a užívať si výhľad na modré more. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať luxusné dovolenky s vysokými štandardmi.

Ak preferujete príjemnú a útulnú atmosféru, môžete si vybrať ubytovanie v penziónoch na Luštici. Penzióny sú väčšinou rodinné prevádzky a ponúkajú domácu atmosféru a príjemný servis. Mnohé z nich sú tiež vzdialené len krátku prechádzku od pláže, čo je ideálne pre tých, ktorí sa radi kúpu alebo opaľujú na slnku.

Apartmány na Luštici sú skvelou voľbou pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti. Môžete si vybrať medzi apartmánmi s jednou alebo viacerými spálňami a s vlastnou kuchyňou. Mnohé z týchto apartmánov majú aj terasy alebo balkóny, odkiaľ si môžete vychutnávať úchvatný výhľad na okolitú prírodu a more. Tieto apartmány poskytujú skvelú možnosť ubytovania aj pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí cestujú spoločne.

Súkromné vily sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať vlastný priestor a nezávislosť. Vily sú väčšinou vybavené súkromnými bazénmi, záhradami a vonkajšími posedeniami. Majú viaceré spálne, kúpeľne, kuchyne a obývačky, čo ich robí ideálnymi pre dlhodobé pobyty alebo dovolenky so skupinou.

Či už sa rozhodnete pre luxusný hotel, útulný penzión, veľkorysý apartmán alebo súkromnú vilu, ubytovanie na Luštici vám poskytne príjemný a nezabudnuteľný zážitok. Môžete sa tešiť z krásnych pláží, čistého mora a nádherných výhľadov na prírodu. A nielen to, môžete tiež objavovať okolité dedinky, navštíviť historickejšie miesta a vychutnávať si miestnu kuchyňu.

Luštica v Čiernej Hore je skutočne miesto, kde si môžete užiť pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ ubytovania, máte istotu, že vaša dovolenka na Luštici bude nezabudnuteľná.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky