Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dominikánska republika Isla Saona

Dovolenka Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika – raj karibiku. Toto výnimočné miesto ponúka návštevníkom množstvo krásnych pláží, jasnú modrú vodu a slniečko počas celého roka. Jednou z najobľúbenejších destinácií v Dominikánskej republike je ostrov Isla Saona.

Isla Saona sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky v oblasti La Romana a je súčasťou Národného parku Cotubanamá. Tento malý ostrov, ktorý má v priemere 8 km dĺžky a 3 km šírky, je známy svojou nedotknutou plážou Playa Palmilla a úchvatnou prírodou.

Ak plánujete svoju dovolenku na Isla Saona, môžete sa tam dostať lodou cez Karibské more z rôznych prístavov ako sú Bayahibe, La Romana alebo Punta Cana. Podstatné je si zabezpečiť vhodnú dopravu dopredu, pretože tento ostrov je populárny medzi turistami a lodné prepravy sú obmedzené.

Po príchode na ostrov vás privíta biela piesočnatá pláž a jasne modrá voda, ktorá vás zaujme svojou čistotou a krištáľovou jasnosťou. Ostrov je obklopený korálovými útesmi, čo ho robí ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie. Okrem toho, môžete sa vybrať na prechádzku po pláži, obdivovať nádherný výhľad na oblohu a vychutnať si slnečné lúče.

Jedným z najznámejších miest na ostrove Isla Saona je pláž Canto de la Playa, kde nájdete typické palmy, ktoré vytvárajú tieň a vytvárajú ideálny priestor na relaxáciu. Na tejto pláži môžete aj ochutnať tradičné dominikánske jedlá, ako sú čerstvé plody mora, ryby, kôrovce a mnoho ďalších špecialít.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Isla Saona dostupná aj ponuka vodných športov. Môžete si zapožičať vodné bicykle, kajaky alebo sa vydať na rybárske výlety. Vďaka bohatému morskému svetu budete mať možnosť objaviť rôzne druhy rýb a morských živočíchov.

Okrem toho, na Isla Saona sa nachádzajú aj rôzne miesta s historickým významom. Napríklad, môžete navštíviť prírodné jaskyne, kde sú ukryté steny s rôznymi nápismi a kresbami, ktoré vytvorili domorodci. Tieto jaskyne sú jedinečnom miestom, kde môžete spoznať históriu ostrova a obdivovať jeho prírodné krásy.

Dovolenka na Isla Saona je určite zážitkom, ktorý nezabudnete. Nádherné pláže, jasné modré more a prírodné scenérie vás okúzlia a privedú vás bližšie k prírode. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax, ale aj pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a objavovanie nových miest.

Ak si plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, nezabudnite zaradiť Isla Saona do svojho zoznamu miest na navštívenie. Užite si krásu karibského ostrova a obklopujúcej prírody a prežite dovolenku svojich snov na Isla Saona.


Letenka Dominikánska republika Isla Saona


Isla Saona, skrytý trpár raj na Dominikánskej republike

Dominikánska republika sa pyšní svojimi krásnymi piesočnatými plážami, krištáľovo čistým morom a bohatou biodiverzitou. Medzi jej najkrajšie ostrovy patrí bezpochyby Isla Saona, ktorá leží pri východnom pobreží krajiny a je veľmi obľúbená medzi turistami.

Toto nádherné ostrovné územie je súčasťou Národného parku del Este, a jeho krása je nepopierateľná. Isla Saona je malým ostrovom s rozlohou približne 110 kilometrov štvorcových, čo z neho robí ideálny cieľ pre jednodňový výlet z blízkeho turistického strediska Punta Cana.

Cesta k Isla Saona začína výletom trajektom alebo katamaránom z rôznych pláží na juhovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Počas plavby sa môžete obdivovať nádherným panoramatickým výhľadom na okolité modré more a vychutnávať brízy vetra v smrkaní morskou vodou. Počas tejto tridsať až šesťdesiat minútovej plavby si môžete vychutnať nádherný pohľad na pobrežie, pláže, rybárov a iné miestne scenérie.

Po príchode na Isla Saona vás privíta biele piesočné pláže, ktoré sa netajujú svojou krásou. Ostrov je pokrytý bujnou zeleňou, palmami a kokosovými palmami, čo vytvára nádhernú scenériu na nekonečné fotografie. Voda v okolí Isla Saona je takmer nepredstaviteľne jasná, pričom môžete vidieť dno mora aj z väčšej hĺbky.

Na plážach Isla Saona sa môžete voľne prechádzať, opaľovať, relaxovať alebo si len tak vychutnávať príjemnú atmosféru. Môžete si tiež zanoriť nohy do vody a pozorovať ryby, ktoré vás obklopujú. Ak sa rozhodnete preskúmať viac, môžete si prenajať kajak alebo loďku, čo je skvelý spôsob, ako objaviť viac zátočín a štvanic okolo ostrova.

Jedným z hlavných lákadiel Isla Saona je jeho podvodný svet. Pobrežie ostrova je domovom množstva farebných korálových útesov a rôznych druhov rýb. Ak máte so sebou výbavu na potápanie, budete milo prekvapení spektakulárnymi miestami, ktoré môžete objaviť pod hladinou. Ak nie ste skúsení potápači, môžete si v blízkosti ostrova vychutnať aj šnorchlovanie a sledovať podmorský život zo hladiny.

Okrem prírodného krásu je Isla Saona tiež známa svojou bohatou históriou. Nájdete tu miesto zvané "Starý prístav", ktoré malo strategický význam v koloniálnej ére na Karibiku. Môžete tu vidieť stopy po starých opevneniach, zvyšky bývalých budov a ďalšie pamiatky.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, návšteva Isla Saona vám poskytne všetko, čo potrebujete. Od úchvatných pláží až po pohľad na biodiverzitu pod hladinou mora, táto časť Dominikánskej republiky vás len tak ľahko neopustí. Nepremeškajte možnosť spoznať tento skrytý trpár raj a zažiť jedinečnú dovolenku na Isla Saona.


Ubytovanie Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Karibiku. Táto krajina ponúka všetko, čo si turista môže priať – nádherné pláže, jasnú vodu s možnosťou potápania a šnorchlovania a samozrejme, nezabudnuteľné zážitky. Nedávno som mala možnosť navštíviť najkrajšie miesto v Dominikánskej republike – Isla Saona.

Isla Saona, s rozlohou len 110 km², je ostrovom v Karibskom mori. Je to malý kúsok raja s nádhernými plážami, tichými borovicovými lesmi a jasnou turkozovou vodou. Isla Saona je súčasťou Národného parku Cotubanamá. Ostrov získal svoje meno po miestnych obyvateľoch Taínovia, ktorí tam kedysi žili.

Ako sa tam dostať?

Isla Saona sa nachádza asi 15 km juhozápadne od poberežia Dominikánskej republiky. Existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať. Najbežnejšou možnosťou je zorganizovať si celodenné výlety z miest, ako sú Punta Cana, La Romana alebo Bayahibe. Výlet trvá asi 2 hodiny a cestujete na rôznych typoch lode. K dispozícii sú motorové člny alebo luxusnejšie lode s klimatizáciou. Cena výletu sa líši v závislosti od vašej polohy a od typu cesty - čln alebo plachtenie. Pred začatím výletu si nezabudnite zobrať náhradné oblečenie, plážovú bielizeň, slnečné okuliare a slnečné ochranné krémy.

Ubytovanie

Isla Saona ponúka rôzne typy ubytovania, v závislosti od vašich požiadaviek. Na ostrove nájdete mnoho malých hotelov, ale aj luxusných rezortov. Niektoré ponúkajú plán stravovania a all-inclusive balíčky s obmedzeným prístupom k meštiakom.

Isla Saona ponúka dokonalú dovolenku pre tých, ktorí hľadajú odpočinok na pláži, ale aj pre tých, ktorí sa radi potápajú, šnorchlujú alebo objavujú senzančné svetové pamiatky. Návšteva tohto malého ostrova s jeho čistou plážou a turkozovou vodou vás určite poteší a bude jedným z najlepších zážitkov na vašej dovolenke v Dominikánskej republike.


Počasie Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi plážami, krištáľovo čistými vodami a tropickým podnebím. Jedným z najpopulárnejších miest v tejto krajine je Isla Saona, tropický ostrov ležiaci južne od hlavného ostrova. To, čo robí Isla Saona tak špeciálnym, je nielen jeho neopísateľná krása, ale aj jeho jedinečné počasie.

Isla Saona sa nachádza v Karibskom mori a je obľúbeným miestom pre turistov zo všetkého sveta. Jeho podnebie je typické pre tropické ostrovy a ponúka návštevníkom konzistentne teplé a slnečné dni s miernymi teplotnými výkyvmi počas celej roka.

Počas teplých mesiacov, od mája do septembra, je na ostrove veľmi horúco a vlhko. Najvyššie denné teploty dosahujú okolo 30 až 35 stupňov Celzia a úroveň vlhkosti sa pohybuje okolo 80 až 90 percent. Tieto mesiace sú tiež obdobím dažďov, takže dážďové prehánky sú docela bežné. Napriek tomu sa dažde zvyčajne vyskytujú skôr v popoludňajších hodinách a netrvajú dlho, takže môžete stále vychutnávať slnečné pláže v čase rána a večerov.

Počas chladných mesiacov, od októbra do apríla, je na ostrove o niečo príjemnejšie počasie. Denné teploty sa pohybujú okolo 27 až 30 stupňov Celzia a úroveň vlhkosti je nižšia. Tieto mesiace sú tiež suchšie, s menej zrážkami a menej dažďovými prehánkami. Teploty sa môžu v noci znížiť na príjemných 20 až 23 stupňov Celzia, čo zaisťuje príjemné podmienky na spánok.

Ako všade v Karibiku, v Dominikánskej republike a na ostrove Isla Saona je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia týkajúce sa slnečného žiarenia. Je veľmi dôležité používať slnečné krémy s vysokým SPF faktorom, nosiť chrániče hlavy a oblečenie s dlhým rukávom a chrániť si oči slnečnými okuliarmi.

Ak plánujete navštíviť Isla Saonu, nezabudnite zobrať so sebou plavky, opaľovacie krémy, slnečné okuliare a ľahké oblečenie. Uistite sa, že si užijete krásne pláže a pociťujete teplé a príjemné počasie, ktoré táto tropická destinácia ponúka. Na Isla Saone nájdete raj na zemi s tým správnym počasím na relaxáciu a oddych od rýchleho tempa každodenného života.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Isla Saona


1. Kde sa nachádza Isla Saona?
Isla Saona sa nachádza v Karibiku, na juhu Dominikánskej republiky.

2. Ako sa dostanem na Isla Saona?
Najbežnejším spôsobom je absolvovať loďový výlet z rôznych prístavov na juhu Dominikánskej republiky, napríklad z Bayahibe alebo Punta Cana.

3. Koľko trvá loďová cesta na Isla Saona?
Trvanie cesty závisí od miesta odchodu, bežne to trvá približne 2 až 3 hodiny.

4. Aké sú hlavné atrakcie na Isla Saona?
Medzi hlavné atrakcie patria nádherné pláže, ako je pláž Canto de la Playa, podmorský národný park East National Park, kde si môžete vychutnať potápanie a pozorovanie korálových útesov, a prírodné lagúny, napríklad Laguna de las Garzas a Laguna de Bávaro.

5. Aké iné aktivity ponúka Isla Saona?
Okrem kúpania a opaľovania na pláži, na Isla Saona si môžete užiť aj rôzne vodné športy, ako je šnorchlovanie, potápanie, vodné bicykle a kajaky.

6. Môžem stráviť noc na Isla Saona?
Nie, na Isla Saona nie sú k dispozícii ubytovacie zariadenia na noc. Je to malý ostrov, ktorý sa bežne navštevuje počas jednodňových výletov.

7. Je potrebné si priniesť vlastnú stravu a pitie na Isla Saona?
Nie, počas výletu na Isla Saona si môžete vychutnať raňajky a obed, ktoré sú zvyčajne zahrnuté v cene výletu. Tiež sú k dispozícii občerstvenie a nápoje počas celého dňa.

8. Aké je klima na Isla Saona?
Isla Saona má tropické klima s vysokou vlhkosťou. Teploty sú priemerné celý rok a pohybujú sa od 20 do 30 stupňov Celzia.

9. Môžem si vziať so sebou plážovú výbavu na Isla Saona?
Áno, odporúča sa si zobrať so sebou vlastnú plážovú výbavu, ako sú osušky, slnečné smetie a opaľovacie krémy. Niektoré výletné plavby poskytujú lehátka a slnečníky, ale nie vždy sú k dispozícii pre všetkých návštevníkov.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Isla Saona?
Najlepšie obdobie na návštevu Isla Saona je počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do apríla. V tomto období je menej pravdepodobné, že by ste zažili zrážky a počasie je teplejšie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky