Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dominikánska republika Puerto Plata

Počasie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je známa svojím tropickým podnebím a krásnymi plážami, a to platí aj pre mesto Puerto Plata. Ležiace na severovýchode krajiny, Puerto Plata ponúka nádherné počasie počas väčšej časti roka.

Počasie v Puerto Plata je typicky tropické, s teplými teplotami a vysokou vlhkosťou. Priemerná teplota v regióne sa pohybuje od 24°C v noci až po 32°C počas dňa. Letné mesiace od júna do októbra sú obzvlášť horúce, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi aj vyše 35°C. Návštevníci by mali byť pripravení na vysoké teploty a predchádzajúce zdravotné opatrenia, ako napríklad hydratáciu a používanie opaľovacích krémov.

Ako už bolo spomenuté, vlhkosť v Puerto Plata môže byť veľmi vysoká, čo je typické pre tropické oblasti. Vlhké prostredie môže zvýšiť pocit horúčavy a zanechať pocit klzkosti. Návštevníci by mali venovať pozornosť hydratácii a vyhnúť sa vystavovaniu slnku počas najteplejšej doby dňa, keď je UV index najvyšší.

Zrážky v Puerto Plata sú rozdelené na dve obdobie - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy je minimálna pravdepodobnosť dažďa. Tieto mesiace sú ideálne na návštevu, pretože je zaručené slnečné počasie a teploty sú príjemné. Daždivé obdobie trvá od mája do októbra, kedy početnost dažďov narastá. Aj keď môžu byť daždivé dni, prevažujúci počasie je stále teplé a slnečné. Dažde sú často krátke, prudké a koncentrované do krátkych intervalov.

Počasím v Puerto Plata nie sú zasiahnuté väčšie hurikány, ale krajina môže byť vystavená menším tropickým búrkam, väčšinou v období od júna do novembra. Cestovatelia by mali sledovať predpovede počasia a prichystať sa na možné búrky, vrátane prípadnej evakuácie.

Vzhľadom na svoje výhodné tropické počasie a pôsobivé pláže je Puerto Plata jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v Dominikánskej republike. Návštevníci môžu očakávať slnečné dni, teplé teploty a možnosť kúpania v Karibskom mori. Bez ohľadu na ročné obdobie, priateľské počasie v Puerto Plata je pripravené privítať turistov a ponúknuť výnimočnú dovolenkovú atmosféru.


Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Karibiku a ponúka širokú škálu atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie v tejto krajine patrí mesto Puerto Plata.

Puerto Plata je jedným z hlavných turistických miest v Dominikánskej republike a je známe svojimi nádhernými plážami, živočíšnou ríšou a bohatou kultúrou. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania zodpovedajúce rôznym rozpočtom a preferenciám návštevníkov.

Medzi najobľúbenejšie typy ubytovania v Puerto Plate patria luxusné all-inclusive rezorty. Tieto rezorty často ponúkajú priestorné a elegantné izby s výbornými službami vrátane jedál, nápojov a zábavy. Mnohé z týchto rezortov sú umiestnené priamo na plážach a majú vlastné bazény, spa centrá a športové vybavenie. Tieto rezorty sú ideálne pre tých, ktorí chcú relaxovať a užívať si dovolenku bez toho, aby museli sa o čokoľvek starať.

Ak preferujete viac nezávislé a autentické prostredie, môžete si vybrať z mnohých malých hotelov a penziónov v centre mesta. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné prevádzky s osobným prístupom a starostlivosťou. Odkiaľkoľvek ste, vždy budete mať blízko k zaujímavostiam a obchodom. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení majú tiež vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné dominikánske jedlá.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Puerto Plate sú apartmány a vilky na prenájom. Tieto ubytovacie zariadenia sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a príležitosť uvariť si vlastné jedlo. Mnoho z nich sa nachádza na pláži alebo pár minút chôdze od mora, a ponúkajú súkromie a pohodlie domova.

Nezávisle od toho, aký typ ubytovania si vyberiete, všetci návštevníci môžu využívať rôzne aktivity v okolí Puerto Plate. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patria vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie, jachting a windsurfing. Môžete tiež navštíviť historické pamiatky ako Fort San Felipe, ktorý je známy svojou bohatou históriou.

Ak sa rozhodnete ubytovať v Puerto Plate, určite nebudete sklamaní. Budete mať prístup k nádherným plážam, priateľským domácim obyvateľom a zážitkom, ktoré vám ostanú v pamäti na celý život. Nech už ste s rodinou alebo s priateľmi, Dominikánska republika a jej Poklad sa nezabudne a ponúka vám nekonečné možnosti zabaviť sa a relaxovať.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je krajina, ktorá ponúka nádherné pláže, exotickú prírodu a bohatú kultúru. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v tejto krajine je Puerto Plata. Je to druhé najväčšie mesto v Dominikánskej republike a ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov.

Prvou a najväčšou atrakciou v Puerto Plate je jeho nádherná pláž, Playa Dorada. Je to jedna z najkrajších pláží v krajine, s bielym pieskom a modrým morom. Pláž ponúka všetky možné zábavy, od plážového volejbalu až po vodné športy. Môžete si vypožičať kajak, wakeboard alebo si dokonca vyraziť na kitesurfing.

Okrem pláže ponúka Puerto Plata aj množstvo historických a kultúrnych atrakcií. Jednou z nich je pevnosť San Felipe, ktorá je jednou z najstarších španielskych pevností v Amerike. Počas prehliadky získate informácie o histórii mesta a môžete si vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak ste milovníkom adrenalínu, nemali by ste vynechať Lanovku Puerto Plata. Táto lanovka vás zavedie na vrchol hory Isabel de Torres, kde môžete získať úžasný panoramatický výhľad na mesto a okolitú prírodu. Na vrchole sa tiež nachádza replika Krista Spasiteľa, ktorá pripomína známejší sochrane v Riu de Janeiru.

Po zdolaní lanovky môžete navštíviť aj botanickú záhradu na vrchole hory. Táto záhrada je domovom rôznych endemických rastlín a má nádhernú krajinu. Je to ideálne miesto na prechádzky, pikniky a relaxáciu.

Pre milovníkov golfu je v Puerto Plate k dispozícii niekoľko golfových ihrísk s nádherným výhľadom na more. Je možné si vybrať z rôznych úrovní obtiažnosti a vychutnať si hru na jednom z najkrajších miest na svete.

Keď prídete do Puerto Plate, nemôžete vynechať ani miestnu kuchyňu. Dominikánska republika je známa svojimi fantastickými morskými plodmi, čerstvými ovocnými kokteilmi a tradičnými jedlami. Môžete si vychutnať čerstvé krevety, grilovaný tuniak alebo tradičný dominikánsky pokrm, Mofongo, ktorý je vyrobený z zelených banánov a mäsa.

Puerto Plata je skutočne výnimočné miesto pre dovolenku. Ponúka krásne pláže, históriu, kultúru a prírodu. Či ste nadšencom vodných športov, dobrodruhom, golfistom alebo jednoducho hľadáte oddych a relaxáciu, v Puerto Plate nájdete všetko, čo potrebujete pre úspešnú dovolenku.


Letenka Dominikánska republika Puerto Plata


Cestovanie do Dominikánskej republiky je zážitkom, ktorý si každý cestovateľ zaslúži. Táto exotická destinácia ponúka nádherné pláže, prírodné pamiatky, kultúru a skvelé jedlo. Ak si vybrali ako miesto dovolenky Puerto Plata, nie je nič jednoduchšie ako zohnať si letenku.

Puerto Plata je letovisko na severnom pobreží Dominikánskej republiky a ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Letenky sú k dispozícii z mnohých krajín sveta, a to za rôzne ceny. Zvyčajne sú najdrahšie v sezóne a počas sviatkov, ale ak ste flexibilní s dátumami, môžete si zohnať výhodné ponuky aj počas sezóny.

Dominikánska republika má tri medzinárodné letiská, najväčšie z nich je letisko Las Américas v Santo Domingo. Ak chcete cestovať do Puerto Plata, najlepšou možnosťou je letieť na letisko Gregorio Luperón, ktoré sa nachádza len asi 20 minút od letoviska. Na letisku sú k dispozícii taxi, autobusy a prenájom áut, v závislosti od vašich preferencií.

Ak hľadáte najlacnejšie letenky, odporúčame sledovať ponuky a akcie rôznych leteckých spoločností. Niektoré lety sú výhodnejšie ako iné, v závislosti od letových trás a počtu prestupov. Ak nemáte problém s prestupmi, budete mať väčšiu šancu nájsť výhodnú letenku.

Po prílete na letisko Gregorio Luperón sa môžete tešiť na prekrásne pláže, množstvo zaujímavých miest na návštevu a skvelé jedlo. Puerto Plata je tiež domovom mnohých all inclusive resortov, z ktorých niektoré ponúkajú plavby po okolitých ostrovoch. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na surfovanie, windsurfing, alebo rafting na rieke.

Dominikánska republika ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí, a to nielen v oblasti Puerto Plata. Ak máte čas, určite by ste mali navštíviť aj iné miesta v krajine, ako sú Punta Cana, Santo Domingo a Samaná.

V zásade, zohnať si letenku do Puerto Plata nie je nič ťažké. Môžete vyhľadávať ponuky online alebo kontaktovať cestovné kancelárie. Dôležité je mať flexibilitu v dátumoch, aby ste si mohli vybrať najlepšiu ponuku. Ak máte radi exotiku, prírodu a dobré jedlo, návšteva Puerto Plata určite stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Plata


1. Aký je časový rozdiel medzi Dominikánskou republikou a Slovenskom?
Odpoveď: V letnom období je časový rozdiel medzi Dominikánskou republikou a Slovenskom -6 hodín a v zimnom období -5 hodín.

2. Je Dominikánska republika bezpečná pre turistov?
Odpoveď: Väčšina oblastí v Dominikánskej republike je bezpečná pre turistov, avšak v určitých oblastiach by ste mali byť opatrní. Odporúča sa byť pri zvedavej a prehliadajúcej turistickej činnosti opatrný.

3. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Dominikánskej republiky je medzi decembrom a aprílom, kedy je tam sucho a menšia pravdepodobnosť hurikánov.

4. Potrebujem vízum na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Slovenskí občania nemusia mať vízum na návštevu Dominikánskej republiky, ak plánujú zostať menej ako 90 dní.

5. Aké aktivity sa dajú robiť v Puerto Plate?
Odpoveď: V Puerto Plate si môžete užiť rôzne aktivity, vrátane návštevy kávových plantáží, vodopádov, národných parkov a múzeí. Okolie je obľúbené aj pre plávanie, potápanie a pozorovanie zvierat.

6. Koľko stojí taxi z letiska do Puerto Platy?
Odpoveď: Taxi z letiska Gregorio Luperón International do Puerto Platy stojí približne 20-30 dolárov.

7. Ako sa dostať zo Santo Dominga do Puerto Platy?
Odpoveď: Medzi Santo Domingom a Puerto Platou je autobusová doprava k dispozícii a cesta trvá asi 4,5 hodiny. Alternatívou môže byť aj let s miestnymi leteckými spoločnosťami.

8. Aký je oficiálny jazyk v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Dominikánskej republike je španielčina, ale v turistických oblastiach hovoria mnoho ľudí aj po anglicky.

9. Aké je miestne jedlo v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Miestnym jedlom v Dominikánskej republike je ryža s fazuľou, guavovy priemyselný cukor, banány a niektoré morské plody. Tam sú aj mnoho medzinárodných potravín, ktoré sú jemné pre turistov.

10. Aký je miestny typ dopravy v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Miestny typ dopravy v Dominikánskej republike sú guaguas (malé autobusy), motorky a taxíky. Pre turistov sú tiež k dispozícii taxislužby.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky