Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojím teplým a slnečným počasím po väčšinu roka a Asuán, jedno z najpopulárnejších miest Egypta, nie je výnimkou. Asuán sa nachádza na juhu Egypta a leží pri rieke Níl. Jeho poloha predstavuje ideálne podmienky pre milovníkov slnka a príjemného počasia.

Asuán má veľmi teplé klimatické podmienky. Letá sú horúce a suché s extrémnymi teplotami, ktoré dosahujú až 40 stupňov Celzia. Teploty v noci sa mierne znížia, ale zvyčajne zostávajú nad 25 stupňov Celzia. Počasie je suché a väčšina dní je slnečných.

Zimné mesiace v Asuáne sú o niečo chladnejšie, ale stále veľmi príjemné. Denné teploty v zime sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo nočné teploty dosahujú približne 10 až 15 stupňov Celzia. Aj v tomto období je však slnko na oblohe väčšinu dní a turisti môžu stále vychutnávať bezstarostné dni strávené vonku.

Asuán je tiež známy svojimi kultúrnymi pamiatkami, ako je napríklad chrám Philae. Tento chrám bola postavený na ostrove Agilkia a patrí k najkrajším a najznámejším pamiatkam Egypta. Jeho impozantná architektúra z 3. storočia pred naším letopočtom láka mnoho turistov z celého sveta. Je to skutočne fascinujúce miesto, kde si môžete vychutnať krásu a históriu Egypta.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Asuáne je Násoslaví – obrovská elektráreň, ktorá zásobuje Egypt elektrickou energiou. Môžete si vziať prehliadku a dozvedieť sa viac o výrobe elektrickej energie z rieky Níl. Je to zážitok, ktorý vás jednoducho ohromí.

Ak plánujete navštíviť Asuán, nezabudnite si obliecť ľahkú oblečenie a dostatok ochrany proti slnku. Slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém sú nevyhnutné. Môžete tiež zvážiť návštevu v zimnom období, keď sú teploty miernejšie.

Asuán je jedným z najkrajších miest Egypta, kde môžete zažiť nezabudnuteľnú kombináciu teplého počasia a histórie. Navštívenie chrámu Philae a Násoslaví patrí k povinnostiam pre každého návštevníka. Nech už sa rozhodnete navštíviť Asuán v lete alebo v zime, budete mať príležitosť zažiť fascinujúce počasie a pohľady, ktoré vám budú ešte dlho zostávať v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


1. Kde sa nachádza mesto Asuán?
Mesto Asuán sa nachádza na južnom konci Egypta, pri brehu rieky Nil.

2. Akou dopravou sa dá do Asuánu dostať?
Do Asuánu sa dá dopraviť letecky, lodou alebo autobusom zo zvyšku Egypta.

3. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Asuáne?
V Asuáne sa nachádza mnoho turistických atrakcií, medzi ktoré patrí chrám Philae, násoslaví a nádherná priehrada na rieke Nil.

4. Aký je vstupný poplatok na chrám Philae?
Vstupný poplatok na chrám Philae je závislý od národnosti a kategórie (dospelý, študent, dieťa), priemerná cena je 140 egyptských libier.

5. Ako sa dá dostať na chrám Philae?
Na chrám Philae sa dá dostať loďou, pretože sa nachádza na ostrove v rieke Nil.

6. Aké iné pamiatky si ešte môžem pozrieť v Asuáne okrem chrámu Philae?
Okrem chrámu Philae sa v Asuáne môžete pozrieť aj na Násoslaví, ktoré je jednou z najluxusnejších turistických oblastí v Egypte.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Asuánu?
Najlepšie obdobie na návštevu Asuánu je od októbra do apríla, keď je príjemné počasie a horúčavy nie sú také intenzívne.

8. Je v Asuáne bezpečné cestovať?
Väčšinou je v Asuáne bezpečné cestovať pre turistov, ale vždy je dôležité sledovať aktuálne bezpečnostné odporúčania a dodržiavať miestne zákony a predpisy.

9. Aký je priemerný čas strávený v Asuáne?
Priemerný čas strávený v Asuáne sa pohybuje medzi jedným až tromi dňami, v závislosti od toho, koľko času chcete venovať jednotlivým atrakciám.

10. Je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví?
Nie je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví, lístky je možné zakúpiť priamo na mieste.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán je známe svojou neopakovateľnou históriou a fascinujúcimi pamiatkami. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, letenka Egypt Asuán je najlepším spôsobom, ako tam dostať.

Chrámov Philae a Násoslaví sú dve z najdôležitejších turistických atrakcií v Asuáne a určite si zaslúžia vašu pozornosť. Prečo si nevzdať pohodlnú letenku a vydať sa na túto nezabudnuteľnú dovolenku?

Po prílete na medzinárodné letisko v Asuáne sa budete nachádzať v úplne inom svete. Kúsok od letiska sa nachádza Philae, jedno z najzachovalejších miest starovekého Egypta. Tento chrám, zasvätený bohyni Isis, bol jedným z najslávnejších a najpopulárnejších náboženských centier v Egypte. Jeho stĺpy, nápisy a fresky odkazujú na bohatú minulosť tejto oblasti.

Násoslaví je ďalšou dôležitou pamiatkou v Asuáne. Tento chrám, vybudovaný vo 3. storočí pred n.l. početnou skupinou faraónov, je obdivuhodne zachovaným miestom bohatým na historickú a kultúrnu hodnotu. Jeho nádherné fresky, sochy a sloupy zanechávajú jedinečný dojem na návštevníkov.

Letenka Egypt Asuán vám tiež otvorí dvere do ďalších pozoruhodností, ktoré mesto ponúka. Môžete navštíviť Asuánsku priehradu, najväčšiu priehradu v Afrike, ktorá poskytuje oblasť s elektrinou a zvýšená hladina Nílu tvorí nádhernú scenériu. Mali by ste určite podniknúť aj plavbu po rieke Níl, ktorá vás zavedie k poháňaným lodiam, tržným člnkom a nádherným ostrovom v okolí.

Asuán je tiež známe svojimi exotickými trhmi, kde si môžete kúpiť originálne suveníry a miestne remeslá. Mali by ste skúsiť aj miestnu kuchyňu, aby ste ochutnali autentické chute Egypta.

Letenka Egypt Asuán je teda prvou zastávkou na ceste k objavovaniu pokladov tohto krásneho mesta. Chrám Philae a Násoslaví sú dvoma najvýznamnejšími pamiatkami, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Okrem toho tam nájdete množstvo ďalších zaujímavostí a atrakcií, ktoré vám ukážu luxus a krásu starovekého Egypta.

Ak sa chystáte na dovolenku, neváhajte si rezervovať letenku Egypt Asuán. Tento kúsok raja bude pre vás skvelým miestom na odpočinok, relaxáciu a objavovanie nových kultúrnych skvostov. Asuán a jeho neopakovateľné pamiatky vás určite očaria a budú vám spomienkou na celý život.


Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Dovolenka v Egypte je pre mnohých turistov sen, ktorým sa naozaj stojí za to prežiť. Egypt ponúka nielen nádherné pláže a nádherné letoviská, ale aj bohatú históriu a kultúru. Ak hľadáte kombináciu oddychu a objavovania historických pamiatok, nemali by ste vynechať návštevu Asuánu.

Asuán je tretím najväčším mestom v Egypte a nachádza sa na brehu rieky Níl. Jeho pôsobivá história, ktorá siaha až do staroveku, ho robí fascinujúcim cieľom pre archeologických nadšencov a milovníkov histórie. Okrem toho, že je Asuán známy pre svoje historické pamiatky, ponúka aj úžasné scenérie rieky Níl a egyptského vidieka.

Jeden z najvýznamnejších a najkrajších archeologických miest v Asuáne je chrám Philae. Tento chrám, pôvodne postavený na ostrove Philae medzi rokmi 380 až 362 pred naším letopočtom, bol neskôr presunutý na vyššie položený ostrov Agilkia v dôsledku vybudovania Asuánskej priehrady. Chrám bol zasvätený bohyni Isis a predstavuje úchvatnú kombináciu starovekého egyptského a gréckeho umenia. Návštevníci môžu obdivovať množstvo farebných nápisov a rezbárskych prác a prechádzať sa po krásnych nádvoríach a sieňach.

Okrem chrámu Philae určite nevynechajte návštevu Násoslaví, chrámu postavenému na počesť slnečného boha Amona-Ra. Násoslaví je najväčší chrám v Egypte a druhý najväčší na svete, hneď po chráme v Karnaku. Jeho veľkolepá architektúra a množstvo soch a pylónov sú ohromujúce. Aby ste si však túto pamiatku vychutnali naplno, je vhodné si najať sprievodcu, ktorý vám zadá všetky zaujímavé informácie a vysvetlí históriu tejto úžasnej stavby.

Okrem navštevovania historických pamiatok môžete tiež v Asuáne podniknúť romantický výlet lodou po rieke Níl. Plavba po rieke vám umožní obdivovať krásne scenérie, vidiecke oblasti a pozorovať místnu faunu a flóru. Mnohé agentúry ponúkajú rôzne výlety a lodné prechádzky, medzi ktorými si určite vyberiete tú najvhodnejšiu pre vás.

Asuán je tiež známy svojim zvláštnym trhom, kde môžete kúpiť tradičné egyptské produkty ako šperky, koberce, suveníry a miestne špeciálne položky. Uistite sa, že budete ochotní obchodovať, pretože to je súčasťou miestnej kultúry.

Pri plánovaní dovolenky v Egypte nezabudnite zaradiť Asuán do svojho itinerára. Toto histórické mesto ponúka nielen úžasné pamiatky, ale aj nádhernú scenériu rieky Níl a egyptského vidieka. Buďte pripravení na horúce počasie a uistite sa, že si dobre načasujete návštevu chrámu Philae a Násoslaví, aby ste si mohli maximálne vychutnať ich krásu a jedinečnosť. Egyptská dovolenka Asuán vám poskytne skutočne nezabudnuteľné zážitky a pohľad na fascinujúcu históriu tohto úžasného kúsku sveta.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán sa nachádza v dolnej časti Nílu, asi 850 km južne od Káhiry. Je to kultúrne bohaté mesto s množstvom historických pamiatok a fascinujúcou krajinou. Jedným z najväčších lákadlom pre turistov v Asuáne sú chrámy Philae a Násoslaví. Ak hľadáte ubytovanie v Asuáne, máte množstvo možností, aby ste si mohli vychutnať všetky tieto krásy.

Pri ubytovaní v Asuáne môžete sa rozhodnúť medzi luxusnými hotelmi a rezortmi nachádzajúcimi sa pri brehu Nílu alebo si môžete vybrať z viacerých cenovo dostupných hotelov a hostincov v centre mesta. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na ostrove Elefantina, ktorý je najväčším ostrovom v rieke Nil. Z tohto miesta vám bude poskytnutý nádherný výhľad na rieku a okolitú krajinu. Niektoré hotely v centre mesta tiež ponúkajú skvelý výhľad na rieku.

Ak sa rozhodnete zostať v luxusnom rezorte, určite budete mať prístup k skvelým službám a moderným zariadeniam. Tieto rezorty často ponúkajú bazény, wellness centrá, reštaurácie a veľa iných zábavných aktivít. Budete mať tiež možnosť si vychutnať pohodlie a relax v prostredí, ktoré je navrhnuté s dôrazom na kvalitu a pohodlie hostí.

Okrem toho, pri ubytovaní v Asuáne budete mať ľahký prístup k mnohým historickým pamiatkam. Chrám Philae, nachádzajúci sa na ostrove Philae, je jedným z najdôležitejších chrámov v oblasti. Tento staroveký chrám bol presťahovaný na vyšší ostrov po vybudovaní priehrady Asuán. Môžete sa tam dostať loďou a ocitnete sa v nádhernom prostredí s mnohými starobylými pamiatkami.

Ďalším zaujímavým miestom v Asuáne je Násoslaví. Tento staroveký chrám slúžil ako miesto uctievania Isis, múzy lásky a plodnosti v egyptskej mytológii. Je tiež známy svojimi malebami a reliéfmi, ktoré zachytávajú históriu a mytológiu starovekého Egypta. Pri návšteve Násoslaví budete mať možnosť sa ponoriť do bohatých kultúrnych dedičstiev Egypta.

Ubytovanie v Asuáne vám umožní objaviť nádherné pamiatky a zároveň si oddýchnuť v pohodlí a luxuse. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely alebo cenovo dostupnejšie možnosti, určite si užijete svoj pobyt v tomto kultúrne bohatom meste. Asuán ponúka nádhernú krajinu, fascinujúcu históriu a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vám zaručene zostane v pamäti.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky