Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Dahab

Počasie Egypt Dahab


Egyptské mesto Dahab sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova a je obklopené krásnymi plážami Červeného mora. Toto úžasné miesto je známe svojou rôznorodou krajinou a bohatou kultúrou.

Počasie v Dahabe je typické pre miesta nachádzajúce sa v púšti. Mesto má aridné podnebie so suchými a horúcimi letami a miernymi zimami. Letné mesiace, od júna do septembra, sú veľmi teplé a suché. Teplota sa môže pohybovať medzi 35 °C a 40 °C, s teplotou mora okolo 28 °C. Slnečné svetlo je hojné, takže je nevyhnutné chrániť sa pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom tekutín.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú v Dahabe príjemnejšie. Teplota sa pohybuje medzi 20 °C až 25 °C, pričom teplota mora je stále teplá až okolo 23 °C. V noci môžu byť teploty chladnejšie, takže je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie.

Dahab je tiež známy silnými vietormi, ktoré sú obľúbené medzi surfermi a kiteboardistami. Vietor najčastejšie fouká z juhu a dosahuje rýchlosti až 20 uzlov. Najväčší vietor sa vyskytuje v zimných mesiacoch, čo robí z Dahabu ideálne miesto na vodné športy.

Okrem hore uvedeného počasia je Dahab tiež známy pre svoje úchvatné podmorské scenérie. Červené more je domovom obrovského množstva korálových útesov a farebných rýb. Rybári a potápači z celého sveta prichádzajú do Dahabu, aby objavovali jeho bohatstvo pod vodnou hladinou.

Všetky tieto faktory robia z Dahabu ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú kombináciu slnečných plážových dní, vodných športov a prírodných krás. Je dôležité si však pamätať, že vzhľadom na extrémne teploty je vyžadovaná primeraná ochrana a hydratovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dahab, nezabudnite si vybrať vhodné oblečenie a krém na opaľovanie, ochranné okuliare a klobúk. Užite si nádherné pláže, zázračnú prírodu a jedinečnú atmosféru tejto malebnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Otázka: Aké letiská sú najbližšie k Dahabu?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú letisko Sharm El Sheikh (asi 90 minút jazdy) a letisko Taba (asi 2 hodiny jazdy).

Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy do Dahabu z letiska?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je rezervovať si dopravu vopred cez hotel alebo cestovnú agentúru. Taktiež je možné využiť taxi služby.

Otázka: Ktorá je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú od októbra do apríla, keď je počasie miernejšie a teploty sú pohodlnejšie.

Otázka: Ktoré miesta v Dahabu stoja za to navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z miest, ktoré stoja za to navštíviť, sú Sinajské hory, Červené more, pláže Lagoon a Mashraba a tradičné beduínske dediny.

Otázka: Kde si môžem kúpiť suveníry v Dahabu?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v tradičných beduínskych obchodoch alebo v obchodoch so suvenírmi. Najobľúbenejšími suvenírmi sú rôzne druhy keramiky, šperkov a beduínske tkaniny.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Dahabu?
Odpoveď: Niektoré z aktivít, ktoré sú k dispozícii v Dahabu, sú potápanie, windsurfing, plachtenie, súťaže v kiteboardingu, jazda na kameľoch a off-road jazdy.

Otázka: Kde sa nachádza najlepšia kúpanie v Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na kúpanie v Dahabu sú v Lagoon a Mashraba plážach, kde sa voda zahrieva až na teplotu 28 stupňov.

Otázka: Je v Dahabu bezpečne cestovať?
Odpoveď: Áno, Dahab je považovaný za bezpečné miesto pre cestovanie, ale stále sa odporúča, aby ste boli opatrní a sledovali aktuálne bezpečnostné opatrenia.


Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab je mestečko nachádzajúce sa na Sinajskom polostrove v Egypte. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v tých najkrajších prírodných prostrediach. Medzi najväčšie lákadlá tohto miesta patrí jeho úchvatná pláž, bohatý podmorský svet a jedinečná atmosféra.

V oblasti Dahab sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú komfortné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov. Pre tých, ktorí preferujú luxus a exkluzivitu, sú k dispozícii luxusné hotely s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú všetky moderné zariadenia a služby, vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií a masážnych salónov. Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú maximálnu pohodu a relaxáciu počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac priateľské prostredie a lacnejšiu možnosť ubytovania, sú k dispozícii aj menšie hotely a apartmány v centre mesta. Tieto ubytovacie možnosti sú vhodné pre tých, ktorí chcú preskúmať okolie a zažiť dobrodružstvo. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko kemppov, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi outdoorových aktivít. Na pláži je tiež možné nájsť niekoľko stánkov s pltnami a stanmi, kde môžete stráviť noc priamo na pláži a zažiť autentický zážitok.

Jedným z hlavných lákadiel Dahabu je jeho úchvatná pláž a krištáľovo čisté vody. Pláž je ideálna pre opaľovanie, relaxáciu a rôzne vodné aktivity. Milovníci potápania budú nadšení množstvom korálových útesov a farebných rýb, ktoré možno vidieť pri snorklovaní alebo potápaní. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je tu možnosť surfovania, windsurfingu a kiteboardingu. Vďaka silným vetrom je Dahab tiež populárnou destináciou pre tých, ktorí sa venujú windsurfingu a kiteboardingu.

Okrem vodných aktivít si môžete vychutnať aj rôzne ďalšie atrakcie v oblasti Dahab. Môžete navštíviť okolité púšte a absolvovať safari na korbách, ktoré vám umožní objaviť krásy sinajskej krajiny. Môžete tiež navštíviť miestne trhy a nakupovať miestne výrobky, ako sú farebné šperky, keramika a suveníry.

Ak hľadáte oddych a dobrodružstvo v jednom, ubytovanie v Egypte v Dahabu je ideálnou voľbou. Mesto ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku - od krásnych pláží po vzrušujúce vodné aktivity a exotické kultúrne zážitky. Zároveň je tu dostatok možností ubytovania, aby vyhovovalo potrebám a preferenciám rôznych návštevníkov. Nech už si vyberiete luxusný hotel alebo skromnejšie ubytovanie, pobyt v Dahabu vás určite nesklame.


Dovolenka Egypt Dahab


Ak hľadáte krásy a nezabudnuteľné zážitky, dovolenka v Egypte v mieste nazvanom Dahab je tou správnou voľbou. Tento malebný, pokojný prímorský letovisko leží na brehu Červeného mora a je oblúbený nielen pre svoje úchvatné koralové útesy, ale aj pre svoje pozoruhodnosti a bohatú históriu.

Pre krajinu v Dahabu je charakteristický púštny krajinný reliéf a sú tu mnohé možnosti pre turistov. Dych berúce koralové vrcholky útesov v horskom bradlí Sinaí a klziska pod hladinou, pozorovanie delfínov a ryby pri potápaní, surfovanie, kitesurfing a windsurfing, jazda na kameňoch motorového člnu a mnoho ďalších aktivít sú len niektoré z možností pre dobrodružného cestovateľa.

Pre tých, ktorý sa zaujímajú o históriu a kultúru, je tu veľa pozoruhodností ako napríklad benátska veža, ktorá slúžila ako bod navigácie v časoch staroveku, alebo kláštor sv. Kataríny, z ktorého pochádza Bibliotheca Sinensis, jeden z najstarších známych evanjelií.

V centre Dahabu sa nachádza tradičné trhove námestie, kde je možné zakúpiť miestne suveníry, rôzne druhy oblečenia a kobercov.

Okrem toho, v Dahabu si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi špecialitami z čerstvého morského rybolovu, tradičné beduínske jedlá, ako aj orientálne sladkosti.

Dahab má aj množstvo hotelov a apartmánových domov a rôznych iných ubytovacích zariadení. Ceny sa zvyčajne pohybujú v priemere, čo znamená, že aj pre turistov s nižším rozpočtom tu sú k dispozícii cenovo dostupné možnosti.

Pre skvelú dovolenku v Egypte, prídite do Dahabu a voľte si z dostupných možností. Tu si určite nájdete svoju cestu k oddychu, ktorý vám poskytne nové sily do ďalšieho roka.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, nádhernými plážami a fascinujúcimi miestami na preskúmanie. Ak plánujete dovolenku v Egypte a hľadáte ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára miesto s názvom Dahab.

Dahab je malebné letovisko na pobreží Červeného mora, nachádzajúce sa iba približne 80 kilometrov východne od vyhľadávaného letoviska Sharm El Sheikh. Odlišuje sa svojou pokojnou a uvoľnenou atmosférou a je známe ako raj pre milovníkov potápania a windsurfing. Taktiež je to vhodné miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v nádhernom prostredí.

Cesta do Dahabu je možná cez medzinárodné letisko v Sharme El Sheikhu, kam môžete lietať z rôznych častí sveta. Po pristátí v Sharm El Sheikhu môžete ľahko dopraviť do Dahabu vlakom, autobusom alebo taxíkom. Táto krátka cesta ponúka nádherné výhľady na pobrežie Červeného mora a slávne Sinajské pohorie.

Po príchode do Dahabu budete okamžite fascinovaní krásami tejto oblasti. Jednou z hlavných atrakcií je Blúzová diera, ktorá ponúka jedinečnú príležitosť na potápanie v jednom z najkrajších miest Červeného mora. Môžete obdivovať farebné koraly, rybky a ďalšie podmorské tvory vo vode, ktorá je považovaná za jednu z najjasnejších a najkrajších na svete.

Pre tých z vás, ktorí žiadajú viac adrenalínu, je tu ponuka windsurfingového a kitesurfingového športu. V Dahabe je veľa windsurfingových škôl, kde si môžete prenajať všetko potrebné vybavenie a priamo na mieste sa naučiť základy a pokročilé techniky. Silný, konštantný vietor a ideálna teplota vody poskytujú dokonalé podmienky pre tieto športy.

V meste Dahab môžete tiež objaviť mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Jedným z nich je slávny trh s darčekmi, kde si môžete zakúpiť tradičné egyptské výrobky ako napríklad obľúbené čajové kanvice, farebné šperky a punčochy s výšivkami. Okrem toho môžete navštíviť aj miestnu kaviareň a ochutnať niektoré z tradičných egyptských jedál, ako sú falafel alebo hovädzie kúsky na smažení.

Na konci dňa si môžete vychutnať západ slnka na jednej z nádherných pláží v Dahabe. Červené more vytvára úžasné farebné odtiene, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru. Môžete si vychutnať chvíľu relaxu na lehátku, zaplavovať si nohy v čistom piesku a obdivovať dokonalý výhľad na Červené more.

Návrat do hotela je jednoduchý s množstvom možností prechádzok alebo taxi služieb. Vzhľadom na to, že Dahab je relatívne malé letovisko, všetko je v blízkosti a ľahko dostupné.

Dahab je skutočne neodolateľné miesto na oddych a dovolenku. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a pokojnou atmosférou je to malý kúsok raja na Zemi. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Egypta a čas strávený v Dahabe nechajte, aby vám zostal v srdci naveky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky