Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt Gíza je domovom legendárnych pyramid a Sfingu. Tieto pamiatky sú symbolmi starovekého Egypta a privádzajú turistov z celého sveta. Okrem toho, Egypt Gíza je miestom, ktoré ponúka rôzne príležitosti na zábavu a oddych.

Z hľadiska počasia, Gíza má veľmi suché a horúce podnebie. Najvyššie teploty dosahujú približne 40 stupňov Celzia počas letných mesiacov, medzi májom a septembrom. Nočné teploty sú o niečo nižšie, ale stále relatívne vysoké, čo znamená, že aj v noci môže byť teplo. Zimné mesiace, od novembra do januára, sú zvyčajne miernym obdobím s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. V januári môže byť nočná teplota až okolo 9 stupňov Celzia.

V tejto oblasti málo prší, takže sa môžete tešiť na slnečné dni a jasné oblohy. Vysoká vlhkosť však môže byť problémom pre niektorých ľudí, najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí na suchšie klimatické podmienky. Ak sa plánujete navštíviť Egypt Gíza počas letných mesiacov, je dôležité uviesť pár tipov, ako sa ochrániť pred extrémnym horúčavami:

- Nosite voľné a svetlé oblečenie, ktoré vás ochráni pred slnkom (alebo kúpte si ochranné oblečenie).
- Nosite klobúk alebo kšiltovku, ktorá ochráni vašu tvár pred slnečnými lúčmi.
- Nedochádzajte k extrémnym aktivitám počas obdobia najvyššej horúčavy (v období od 11 hod. do 15 hod.), a radšej sa schovajte v chlade.
- Nezabudnite na pitný režim. Pite dostatok vody alebo športových výživových nápojov, aby ste udržiavali svoje telo hydratované.

Tradične najlepší čas na návštevu Egypta je od októbra do apríla, keď sú teploty miernym a zvyčajne nižšie, vďaka nedostatku horúčav. V týchto mesiacoch býva podnebie krásne a perfektné na výlety po histórii a kultúre tejto oblasti.

Výlet do Egypta Gíza je rozhodne nezabudnuteľný a neopakovateľný zážitok. Aj napriek horúčavám si môžete vychutnávať impozantné pamiatky a krása tohto miesta. Avšak, nezabudnite čo najlepšie sa pripraviť na počasie, aby ste si mohli návštevu pohodlne užiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Najčastejšie otázky týkajúce sa Egypta (vrátane pyramídy Cheopsovej a Sfingy) a ich odpovede sú:

1. Kde sa nachádza pyramída Cheopsova?
- Pyramída Cheopsova sa nachádza v Egypte, v púšti Gíza.

2. Kedy bola postavená pyramída Cheopsova?
- Pyramída Cheopsova bola postavená v období Starého Egypta okolo roku 2560 pred naším letopočtom.

3. Aká je výška pyramídy Cheopsova?
- Pyramída Cheopsova má výšku približne 146 metrov.

4. Kto ju postavil a prečo?
- Pyramídu Cheopsovu postavil egyptský faraón Cheops (Khufu) ako svoje hrobka a symbol svojej moci.

5. Aké je zloženie pyramidy Cheopsovej?
- Pyramída Cheopsova je zložená z obrovských kameňových blokov, ktoré boli ťažké až niekoľko ton.

6. Aké je zloženie Sfingy?
- Sfinga je socha, ktorá má telo leva a hlavu ľudskú.

7. Kto ju postavil a kedy?
- Sfingu postavili starovekí Egypťania v období Starého Egypta. Presný autor a dátum však nie sú známe.

8. Aká je veľkosť Sfingy?
- Sfinga má dĺžku približne 73 metrov a výšku asi 20 metrov.

9. Aký je účel Sfingy?
- Účel Sfingy nie je úplne známy, ale predpokladá sa, že reprezentovala ochranného boha alebo symbolizovala moc faraónov.

10. Je možné vstúpiť do pyramídy Cheopsovej?
- Áno, je možné vstúpiť do pyramídy Cheopsovej, niektoré vnútorné priestory sú prístupné verejnosti.

11. Existuje nejaká legendárna tajomstvo pyramidy Cheopsovej?
- Pyramída Cheopsova je obklopená množstvom legiend a tajomstiev, najznámejšou je snaha objaviť skrytú komnatu či tunel.

12. Aké ďalšie pamiatky sú v Gíze?
- Okrem pyramídy Cheopsovej a Sfingy sa v Gíze nachádzajú aj ďalšie pyramidy, ako napríklad pyramída Chephrenova a Mikerinova, a niekoľko chrámov a hrobiek.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojou historickou hodnotou a turistickým záujmom. Jednou z najpopulárnejších lokalít v Egypte je Gíza, známa predovšetkým svojou slávnou pyramidou Cheopsa a Sfingu. Každoročne priláka tisícky turistov, ktorí túžia objaviť tajomstvá starovekého Egypta a obdivovať jeho majestátnu architektúru.

Ubytovanie v Gíze je dobre zariadené a ponúka množstvo možností pre turistov. Existuje veľa luxusných hotelov a rezortov, ktoré zabezpečujú pohodlné a komfortné ubytovanie pre návštevníkov. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na pyramidy Cheopsa a Sfingu, čo spríjemňuje pobyt ešte viac.

Gíza je ideálny východiskový bod na prieskum týchto starovekých pamiatok. Pyramidy Cheopsa sú najväčšie a najznámejšie pyramidy na svete a ich návšteva je nezabudnuteľný zážitok. Môžete si prenajať sprievodcu, aby ste sa dozvedeli viac o histórii a symbolike týchto pyramidiek.

Napriek tomu, že väčšina turistov navštevuje pyramidy len na jeden deň, niektorí si vyberú aj možnosť stráviť noc priamo v Gíze. Niektoré hotely dokonca umožňujú prístup na ich strechy, kde si môžete vychutnať úchvatné západy slnka nad pyramidami a mať ich takmer v dosahu ruky.

Keďže Sfinga sa nachádza približne na polceste medzi pyramidami, môžete ju ľahko navštíviť po návšteve Cheopsovej pyramídy. Sfinga je obrovská socha s levmieho tela a ľudskou hlavou. Jej presný pôvod a význam zostávajú dodnes záhadou, čo dáva miestu ešte väčšiu tajomnosť.

Gíza je nielen domovom týchto starovekých krás, ale aj bohatá na kultúru a históriu. V okolí nájdete mnoho ďalších starovekých pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Niekoľko múzeí v okolí Gízy ponúka prehľad o histórii Egypta a odkaz ľudskej civilizácie. Medzi najznámejšie z nich patrí Egyptské múzeum, ktoré je domovom pre množstvo artefaktov z dávnych čias vrátane slávnej Tutanchamonovej hrobky.

Pre tých, ktorí majú radi prístup k prírode, je v blízkosti mesta Moqattam púšť, ktorá ponúka možnosť prechádzok na kameňoch či jazdu na konskom chrbte. Je to nádherná prírodná oblasť, kde sa môžete vyhnúť ruchu a zhusta sa obklopiť pokojom a tichom.

Gíza a jej známe pyramidy Cheopsa a Sfinga sú bezpochyby miestami, ktoré by každý milovník histórie a starovekej kultúry mal navštíviť. Okrem ich majestátnej krásy ponúka Gíza aj luxusné ubytovanie a príležitosť objaviť mnoho ďalších klenotov egyptského dedičstva. Je to miesto, ktoré vám umožní ponoriť sa do histórie a odkryť tajomstvá dávnych civilizácií.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie sveta, pretože ponúka úžasné pamiatky, kultúru, nádherné pláže a slnečné počasie. Jedno z najvýznamnejších miest v Egypte – Gíza s pyramídami, ktoré sú zároveň jednými z najznámejších pamiatok na svete.

Pre návštevy Gízy si treba zabezpečiť letenku, ktorá zvyčajne zahŕňa let z Európy, resp. zo Severnej Ameriky do Egypta, a následne ďalší let z Káhiry do Gízy. Letenky do Egypta si môžete kúpiť u mnohých spoločností, ktoré ponúkajú stovky letov denne z celého sveta.

Ako sa dostať do Gízy po prílete do Káhiry? Najvhodnejšou možnosťou je najať si taxík, ktorý Vás dovezie priamo k pyramídám Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa, a k slávnemu Sfingovi. Dajte si pozor na miestnych „návodičov“, ktorí Vám radi ponúknu svoje služby ako sprievodcu, pretože Vám za ne učtujú nadmerné sumy. Ak chcete viac informácii o histórii pyramíd, určite sa oplatí najať si skúseného sprievodcu, ktorý Vám ukáže tajomstvá týchto veľkolepých pamiatok.

Pyramídy a Sfinga sú nepochybne najväčšou atrakciou v Gíze. Pyramídy Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa sú také ohromujúce, že ich ťažko opísať slovami. Hlavná atrakcia je Cheopsova pyramída, najväčšia zo všetkých. Cheopsova pyramída sa nachádza na ploche 53 000 štvorcových metrov a bola postavená pred takmer 4500 rokmi. Pyramída Kefrensa je druhou najväčšou pyramídou a má výšku 143 metrov, zatiaľ čo pyramída Mikerinosa mala svoje pôvodné rozmery 65 metrov.

Napriek tomu, že pyramídy sú neuveriteľnými inžinierskymi dielami, najznámejšou ikonou v Gíze je Sfinga – mytická bytosť, ktorá je zosobnením egyptského kráľa alebo boha. Sfinga tvorí telo leva a tvár ľudskú, nachádza sa priamo pred Cheopsovou pyramídou. Legendy hovoria, že Sfinga sa môže dožiť až 16 000 rokov, čo dodáva ďalšiu hojnosť k týmto čarovným miestam.

Krátko po návšteve pyramíd a Sfingy môžete stráviť čas v blízkom kameňolome, ktorý predstavuje egyptskú históriu. Je to miesto, kde sa ťažili kamene na výstavbu pyramíd a iných starovekých pamiatok. Turisti môžu vyskúšať niektoré z nástrojov používaných na ťaženie kameňov a vidieť, ako sa kamene boli prenášané z jedného miesta na druhé.

Gíza ponúka neskutočné zážitky, ktoré si nikdy nezabudnete. Pretože ide o takú populárnu turistickú destináciu, odporúča sa plánovať návštevy, aby ste sa vyhli zbytočným radám a strateniu času. Pokiaľ máte v pláne navštíviť Gízu a pyramídy Cheopsa a Sfingy, neváhajte si zabezpečiť letenku a zažite jedno z najvýznamnejších zážitkov v histórii ľudstva.


Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina, ktorá je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Turisti z celého sveta sem prichádzajú navštíviť rôzne historické pamiatky, pričom najväčšou atrakciou je určite Gíza, kde sa nachádzajú pyramidy Cheopsa a Sfinga.

Pyramída Cheopsova je najväčšou a najznámejšou pyramidou vo svete. Bola postavená ako posledná zo siedmich zázračných sveta vo faraónskom období. Jej výstavba trvala viac ako 20 rokov a pri jej postavení boli použité milióny tehál. Táto obrovská stavba sa týči do výšky 146 metrov a pôsobí ohromujúco. Pyramída bola postavená ako hrobka faraóna Cheopse a je skvelým príkladom staroegyptskej architektúry a inžinierstva.

Sfinga je ďalšou významnou historickou pamiatkou v Gíze. Ide o sochu s telom levy a svojbmi ženského tváre. Má dĺžku približne 73 metrov a výšku asi 20 metrov. Je to najväčšia kamenná socha vo faraónskom Egypte a je považovaná za symbol starovekého Egypta. Sfinga je obklopená rôznymi legendami a tajomstvami, ktoré pritiahnu zvedavých turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a jej pyramidu Cheopsa a Sfingu, ponúkajú sa vám rôzne možnosti ako si to užiť. Máte možnosť prejsť sa okolo pyramidy a Sfingy, kde si môžete vychutnať ich majestátne krásy a zároveň sa ponoriť do histórie ich výstavby. Prísť k nim môžete peši alebo si môžete prenajať k tomu určené vozidlo alebo dokonca kôňa.

Vo vnútri pyramidy Cheopsa môžete objaviť úzke chodby a komory, ktoré boli navrhnuté tak, aby ochraňovali hrobku faraóna. Je to veľmi fascinujúce a jedinečné zážitok, ktorý vám umožní ponoriť sa do starovekej histórie Egypta.

Okrem návštevy pyramidy a Sfingy by ste si nemali nechať ujsť ani múzeum Gíza. Toto múzeum ponúka zaujímavé exponáty, ktoré sa týkajú pyramidy Cheopsa a Sfingy a ukazujú rozmanité artefakty, ktoré boli nájdené v tejto oblasti. Môžete vidieť rôzne sochy, nádoby, obrazy a iné predmety, ktoré vám priblížia históriu a kultúru Egypta.

Nakoniec, Gíza ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, reštaurácie a obchody, kde si môžete kúpiť suveníry a pamiatky. Môžete si tu vychutnať typickú egyptskú kuchyňu a zakúpiť si tradičné ručne vyrobené výrobky ako náhrdelníky, šperky alebo rôzne dekorácie.

Vďaka svojej bohatej histórii a nádhere pyramidy Cheopsova a Sfingy je Gíza jedným z najpopulárnejších turistických miest v Egypte. Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta, nesmiete vynechať túto úžasnú lokalitu, kde sa ponoríte do starovekej histórie a zároveň zažijete neopakovateľné zážitky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky