Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Káhira (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Káhira (hlavné mesto)


Najčastejšie otázky o Egypte a Káhire (hlavnom meste) môžu zahŕňať:

1. Aké je hlavné mesto Egypta?
Odpoveď: Hlavné mesto Egypta je Káhira.

2. Kde sa nachádza Káhira?
Odpoveď: Káhira sa nachádza na severe Egypta, pri brehu rieky Níl.

3. Aké je obyvateľstvo Káhiry?
Odpoveď: Obyvateľstvo Káhiry je približne 10 miliónov ľudí, čo ho robí jedným z najľudnatejších miest na svete.

4. Aké je počasie v Káhire?
Odpoveď: V Káhire panuje typicky horúce púštné podnebie. Letá sú veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi vyše 40 stupňov Celzia. Zimy sú mierne s teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

5. Aké sú najznámejšie pamiatky v Káhire?
Odpoveď: V Káhire sa nachádza niekoľko ikonických pamiatok, vrátane Veľkého pyramídy v Gíze, Egyptského múzea, Mešity Al-Azhar a Citadely Salah ad-Din.

6. Akú meny používajú v Egypte?
Odpoveď: V Egypte používajú miestnu menu egyptskú libru (EGP).

7. Aký je časový posun v Káhire?
Odpoveď: Káhira má časovú zónu UTC+2. V lete sa uplatňuje aj posun o hodinu voči letnému času.

8. Kde sa dá v Káhire ubytovať?
Odpoveď: V Káhire je veľký výber hotelov a ubytovacích zariadení, od luxusných hotelov až po ubytovne a hostely.

9. Aké typické jedlá sa tu podávajú?
Odpoveď: V Káhire a v Egypte sa podávajú rôzne tradičné jedlá, ako napríklad košajba (polievka), kushari (zmes ryže, šalátu, špenátu a cíceru), ful medames (fazuľa s karičnou vločkou), kofta (mäsové guľky) a baklava (sladké cesto so sekanými orieškami a medom).

10. Kedy je najlepšie navštíviť Káhiru?
Odpoveď: Káhiru je najlepšie navštíviť počas zimných mesiacov (od novembra do marca), keď je teplota príjemnejšia a nie je taká horúčava ako v lete.


Dovolenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a jeho hlavné mesto, Káhira, je dynamičným miestom, ktoré ponúka návštevníkom mnoho fascinujúcich zážitkov a pamiatok.

Káhira je jedným z najstarších miest na svete a jeho históriu možno sledovať až do staroveku. Je domovom jednej z najznámejších archeologických lokalít, pyramidy v Gíze. Tieto monumentálne štruktúry, ako je Slnečný chrám v Héliopole a Sfinga, sú jednými z najväčších turistických atrakcií v Egypte. Ich staroveká architektúra a mystická história privádzajú tisíce návštevníkov z celého sveta.

Okrem pamiatok z doby faraónov ponúka Káhira aj mnoho iných zaujímavostí. Egyptské múzeum je domovom najväčšej zbierky staroegyptských artefaktov na svete, vrátane slávneho predmetu - Tutanchamonovho pokladu. Návštevníci si tu môžu prezrieť aj mnoho ďalších starovekých artefaktov, soch a mumifikovaných objektov.

Pre tých, ktorí majú radi živé a rušné prostredie, je trh Chán al-Chalíli miestom, ktoré musí navštíviť. Tento trh, ktorý existuje už stáročia, ponúka širokú škálu tovaru vrátane typicky egyptských suvenírov, čajových čajových sáčkov, textilu, kožených výrobkov a dokonca aj kávových zrn. Tento trh je tiež miestom, kde si návštevníci môžu vychutnať autentické egyptské jedlá a zároveň sa pohrávať s miestnymi obchodníkmi.

Káhira sa tiež pýši modernými časťami mesta, ktoré ponúkajú výber medzinárodných reštaurácií, obchodov a nočných klubov. Zamalek, jedno z najobľúbenejších miestnych susedstiev, je známe svojou bohatou umeleckou scénou a výnimočnou gastronómiou.

Keďže Egypt je známy aj svojimi exotickými plážami, nemôžete obísť návštevu Káhiry, ani keďže neponúka priame prístup k moru. Na vzdialenej južnej strane mesta sa nachádza vodné telo zvané Násirovská priehrada, ktorá ponúka rekreačné aktivity ako sú vodné športy a rybolov.

Výlet do Egypta a návšteva Káhiry si vyžaduje dôkladnú prípravu. Kvôli klimatickým podmienkam a životnému štýlu egyptských obyvateľov je dôležité dbať na pravidlá obliekania a dodržiavať miestne zvyky. Je tiež dôležité mať na pamäti, že turistické zóny sú obvykle bezpečnejšie a že by ste sa mali vyhnúť ciestám bezpečnostných rizík.

Vzhľadom na svoje bohaté historické dedičstvo a fascinujúce atrakcie je Káhira dovolenkovou destináciou, o ktorej sa rozhodne oplatí premýšľať. Pre milovníkov histórie, kultúry a exotických zážitkov je Káhira nezabudnuteľným miestom a určite to stojí za cestu.


Počasie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je známy svojimi pyramidami, faraónmi a slnečným počasím. Káhira, hlavné mesto Egypta, nie je výnimkou. Klimatické podmienky v Káhire tvoria tropické podnebie s horúcimi letami a teplými zimami.

V lete, od mája do októbra, sú teploty v Káhire extrémne vysoké a môžu sa pohybovať okolo 35–40 °C. To znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na horúčavy a zahrnúť do svojho oblečenia ľahké a pohodlné odevy. Nástup tepla sa zvyčajne vyskytuje v priebehu dna, ale večery sú stále teplé a príjemné.

Zimy v Káhire sú teplejšie v porovnaní s inými krajinami v regióne. Od decembra do marca je teplota miernejšia a môže sa pohybovať okolo 20–25 °C. Toto je skvelé obdobie na návštevu miestnych obchodov a trhov a vychutnať si výhody najhorúcejšej sezóny. Je ale dôležité si zapamätať, že rána a večery sú často chladnejšie až studené, pretože teploty klesajú na teploty s päť stupňami pod nulou.

Jeseň a jar v Káhire sú obdobím, keď sa teploty sú začínajú udržiavať pod 30 °C. Môže to byť najlepší čas na vidieť obľúbené turistické atrakcie a pamiatky Egypta. Avšak, kvapkový dážď je zriedkavý a keďže ide o púštnu krajinu, teploty sa môžu vyskytnúť nepredvídateľne.

Celkovo, počasie v Káhire je ideálne pre tých, ktorí hľadajú slnko a teplo. Najlepší čas na návštevu mesta je zaručene v zime alebo na jar, kedy sa teploty nedosahujú extrémne hodnoty. Návštevníci by mali mať na pamäti, že v priebehu dňa sa teploty môžu výrazne zvyšovať, takže je dôležité si zabezpečiť ochranu pred slnkom a dostatočne piť tekutiny.


Ubytovanie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egyptské hlavné mesto Káhira je jedným z najzaujímavejších a najrušnejších miest na svete. Pýši sa bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a niekoľkými z najkrajších a najsýtejších pamiatok na svete. Je preto prirodzené, že mnoho turistov túži po zážitku z tohto miesta a hľadá kvalitné ubytovanie.

V Káhire nájdete mnoho možností pre ubytovanie, či už ste turista s obmedzeným rozpočtom alebo preferujete luxusné hotely. Mesto ponúka širokú škálu možností, či už sa rozhodnete zostať v centre mesta alebo vyberiete tichšie obytné štvrti.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, Káhira je domovom mnohých renomovaných hotelov, ktoré ponúkajú všetky možnosti a pohodlie, ktoré by si turista mohol priať. Tieto hotely disponujú moderne zariadenými izbami, kvalitnými službami a vybavením ako bazény, spa a fitnescentrá. Niektoré z nich sú nachádzajúce sa v blízkosti Níla a ponúkajú úžasné výhľady na rieku a pýšia sa vynikajúcou polohou.

Pre tých, ktorí sú plnších rozpočtových možností, či už kvôli cestovaniu s rodinou alebo skupine, existujú aj možnosti lacnejšieho ubytovania, ako sú penzióny a ubytovacie domy. Tieto možnosti ponúkajú útulné izby s potrebným vybavením za dostupné ceny. Nachádzajú sa väčšinou v západnej časti mesta, kde je dostupná aj širšia ponuka reštaurácií a obchodov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo autentickejšie, sú tu možnosti ako napríklad ubytovanie v riadnom egyptskom dome alebo v tradičnom hoteli s atmosférou stredovekého Egypta. Tieto možnosti sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a ponúkajú jedinečné skúsenosti s miestnou kultúrou a históriou.

Okrem toho, v Káhire je aj veľa možností Airbnb ubytovania. S Airbnb si môžete vybrať ubytovanie podľa vášho vkusu a presne toho, čo hľadáte počas vášho pobytu. Môžete si vybrať od malých súkromných bytov až po veľké vily. Výhodou Airbnb ubytovania je, že vám umožní zažiť autentický egyptský život a mať blízko k miestnym obyvateľom.

Je dôležité mať na pamäti, že v Káhire môže byť rušno a preplnené, preto je dobré naplánovať a zarezervovať si ubytovanie vopred. Mesto ponúka mnoho možností, ale pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť polohu, vybavenie a bezpečnosť.

Celkovo vzaté, Káhira je fantastickým miestom na návštevu s mnohými možnosťami ubytovania pre každý rozpočet a preferenciu. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite budete mať jedinečný zážitok zo skúmania egyptského hlavného mesta a jeho bohatých kultúrnych pamiatok.


Letenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a je domovom niektorých z najznámejších historických pamiatok na planéte. Z tohto dôvodu je Káhira, hlavné mesto Egypta, jedným z najvyhľadávanejších miest v krajine.

Ak plánujete navštíviť Káhiru, je potrebné si zabezpečiť letenku. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do Egypta a ponúkajú rôzne destinácie. Precestovať z Európy do Egypta môže zvyčajne trvať niekoľko hodín a ceny leteniek sa líšia podľa letového plánu a sezóny.

Cena leteniek do Káhiry sa môže pohybovať okolo 150 €, avšak v sezóne môže byť výrazne dražšie. Ak máte čas a chcete ušetriť peniaze, môžete zvážiť možnosť nákupu letenky s prestupom. Toto môže byť výhodnejšie primeranejšie ak sa rozhodnete navštíviť mnohé miesta v Egypte.

Keď máte kúpenú letenku do Káhiry, môžete sa tešiť na mnoho úžasných zážitkov a pamätihodností. Medzi najkrajšie miesta v Káhire patria napríklad pyramídy, staroveké chrámy, múzeum a mnoho ďalších turistických atrakcií. Káhira je tiež domovom niektorých najväčších trhov v Afrike a je miestom, kde môžete objaviť niektoré z najlepších tradičných reštaurácií a potravín, ktoré sa v Egypte podávajú.

V prípade potreby si môžete zabezpečiť aj ubytovanie v Káhire. Mesto má veľa hotely a všetky z nich ponúkajú rôzne služby a ceny. Od najjednoduchších možností až po luxusné hotely, Káhira má všetko, čo potrebujete.

V každom prípade je letenka do Káhiry prvým krokom na ceste k tomu, aby ste sa mohli tešiť na nádherné pamiatky a kulturné zážitky. Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta, určite nezmeškajte Káhiru. Mesto ponúka mnoho možností pre turistov a je nevyhnutné navštíviť ho osobne, aby ste zažili jedinečné zážitky, ktoré tento kúsok sveta ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky