Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Kom Ombo Temple

Dovolenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je krajina s bohatou históriou a fascinujúcimi pamiatkami, a jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali pri návšteve tohto krajiny navštíviť, je Kom Ombo Temple.

Kom Ombo Temple je staroveký chrám situovaný na brehu rieky Níl v blízkosti mesta Aswan v Hornom Egypte. Je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte a predstavuje kombináciu dvoch oddelených chrámov - chrámu boha Sobeka a chrámu boha Haroera.

Chrámy Sobeka a Haroera sú postavené paralelne vedľa seba, čo je zaujímavý architektonický rytmus, ktorý sa v Egypte nenachádza často. Keď dieťa narodilo z Crocodila, ktorý bola svätá zver pre Egypťanov, bolo považované za veľkú udalosť. To je dôvod, prečo Sobek, boh krokodilov, bol taký obdivovaný a plní takého dôležitého miesta v egyptskom náboženstve.

Chrámy sú zdobené nádhernými reliéfmi a kameňovými sochami, ktoré zachytávajú bohatú históriu a náboženské rituály starovekých Egypťanov. Na stenách sú vyryté starobylé hieroglyfy a sú tu aj vzácne kamenné sošky bohov a faraónov, ktoré nechápuce krajiny po stáročia fascinujú svojou detailnosťou a krásou.

Jednou z najzaujímavejších častí chrámu je najväčšia zachovaná staroveká sundial, tzv. "Heliopon", ktorá bola používaná na meranie času pomocou slnečných hodín. Tento slnečný hod je dôkazom pokročilých znalostí a technických schopností starých Egypťanov.

Okrem obdivovania architektúry a umeleckých diel môžete navštíviť aj múzeum, ktoré sa nachádza pri chráme. V múzeu sú vystavené archeologické nálezy z okolitých oblastí, vrátane vzácnych predmetov, kostier krokodilov a ďalších relikvií spojených s kultom boha Sobeka.

Navštívenie Kom Ombo Temple je skutočný úžitok pre všetkých históriou a kultúrou. Kombinácia fascinujúcich pamiatok, krásneho priestoru a atmosféry chrámu urobí z vášho výletu do Egypta nezabudnuteľný zážitok.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, nezabudnite zahŕňať Kom Ombo Temple do svojho itinerára. Toto sväté miesto vám ukáže staroveký Egypt v celej jeho sláve a nádhernosti.


Ubytovanie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt, známy svojou bohatou kultúrou a históriou, má mnoho fascinujúcich miest na návštevu. Jedným z týchto miest je Kom Ombo Temple, ktorý je tiež známy ako Duplex Temple. Nachádza sa na brehu Nílu v strede Egypta a je jedným z najlepšie zachovaných starovekých egyptských chrámov.

Kom Ombo Temple je unikátny tým, že je dedikovaný dvom bohom - Sobekovi, krokodýlímu bohovi, a Haroerisovi, sokolovi bohu. Tento chrám bol postavený počas obdobia Ptolemaiov v rokoch 180 až 47 pred n. l. a je príkladom harmónie, ktorú egyptská kultúra preukazuje medzi rôznymi náboženskými vierami.

Chrám má dve symetrické časti - jednu orientovanú na sever pre kult Sobeka a druhú orientovanú na juh pre kult Haroerisa. Toto dvojité usporiadanie je jedinečné a dáva miestu osobitý charakter. Okolo chrámu sa nachádzajú rôzne menšie kaplnky, ktoré slúžili ako miesta obetovania. Každá kaplnka je zdobená freskami a hieroglyfmi, ktoré opisujú príbehy a mýty spojené s daným bohom.

Pri vstupe do chrámu je k dispozícii sprievodca, ktorý vám poskytne hlbšie informácie o histórii a zvyklostiach tohto miesta. Budete mať príležitosť preskúmať každý kúsok chrámu a vidieť jeho jemné detaily a vzácne vyrezávané stĺpy. Najimpozantnejšou časťou je hlavná sieň so 42 stĺpmi zdobenými reliéfmi vykazujúcimi božstvá a históriu Egypta.

Okrem toho Kom Ombo Temple ponúka krásny výhľad na rieku Nil. Môžete sa tu teda oddýchnuť a obdivovať scenériu okolo vás. Prístup na nábrežie je ľahký a môžete si zobrať piknik na brehu rieky počas vašej návštevy.

Je dôležité si uvedomiť, že Kom Ombo Temple je jedným z najnavštevovanejších miest v Egypte, preto je dobré plánovať svoju návštevu skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli davom turistov.

Ak máte záujem o egyptskú históriu a kultúru, Kom Ombo Temple je miestom, ktoré musíte navštíviť. Jeho fascinujúca architektúra a unikátna dedikácia dvom bohom vás prenesie späť do starovekého Egypta. Vychutnajte si tento úžasný zážitok a obohaťte svoje cestovanie po Egypte o návštevu Kom Ombo Temple.


Letenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt - Kom Ombo Temple: Odporúčané miesto pre milovníkov histórie a architektúry

Egypt je známy pre svoje ohromujúce pamiatky a históriu, ktorá siaha až do starovekého obdobia. Medzi týmito pamiatkami sa nachádza aj Kom Ombo Temple, fascinujúca stavba so zaujímavými detailmi a pôvabnou históriou.

Kom Ombo Temple, známy aj ako Sobek Temple, sa nachádza v provincii Asuán, na brehu rieky Níl. Stavba je jedným zo zvláštnych chrámov v Egypte, pretože je zasvätený dvom bohom - bohovi Sobekovi a bohovi Haroerisovi. Sobek bol krokodýlím bohom a Haroeris bohom sokola.

Tento chrám bol postavený počas Ptolemaiovského obdobia (332 - 30 pred n.l.) a jeho vnútorné i vonkajšie steny sú pokryté reliéfmi a hieroglyfmi, ktoré líčia dôležité udalosti z egyptského života a histórie. Okrem toho, môžete vidieť sochy bohov a faraónov, ako aj rôzne obrady a rituály, ktoré sa tu konali.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Kom Ombo Temple je jeho symetria. Chrám je rozdelený na dve identické strany - jednu zasvätenú Sobekovi a druhú Haroerisovi. Každá strana má svoju vlastnú vstupnú bránu, sieň so sloupami, malú chodbu a svätého svätyne. Táto symetria dodáva chrámu jedinečný estetický vzhľad a pôsobí na návštevníkov nesmiernym dojmom.

Okrem toho, z Kom Ombo Temple sa môžete tiež tešiť na úchvatné výhľady na rieku Níl a okolitú krajinu. Bez ohľadu na to, či ste historiafán alebo architektonický nadšenec, táto pamiatka vám určite poskytne dôvod na obdiv.

Ak plánujete návštevu Egypta a chcete zažiť jeho historické a architektonické bohatstvo, Kom Ombo Temple je nevyhnutnou zastávkou. Pripravte sa na fascinujúcú jazdu egyptským minulosťou a zistite viac o bohoch a faraónoch, ktorí vládli tomuto kraju v minulosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Kom Ombo Temple


1. Aké je histórie Kom Ombo Temple v Egypte?
Kom Ombo Temple bol postavený približne v 2. storočí pred naším letopočtom počas obdobia ptolemaiovcov. Bol zasvätený dvojici bohov Sobekovi a Haroerisovi.

2. Kde sa Kom Ombo Temple nachádza?
Nachádza sa v oblasti Horného Egypta, v meste Kom Ombo, ktoré leží na brehu rieky Níl.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Kom Ombo Temple, je vziať si výlet alebo prenajať si dopravné prostriedky z Káhiry alebo Luxoru.

4. Koľko stojí vstup do Kom Ombo Temple?
Vstupné do Kom Ombo Temple je pre cudzincov 100 egyptských libier. Domáci turisti platia menej.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Kom Ombo Temple?
Medzi hlavné atrakcie Kom Ombo Temple patrí chrám Sobeka, chrám Haroerisa, múzeum s expozíciou archeologických nálezov a nádherný výhľad na rieku Níl.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kom Ombo Temple?
Väčšina návštevníkov strávi v Kom Ombo Temple približne 1-2 hodiny, aby si prezreli všetky atrakcie a mohli sa venovať fotografiám.

7. Aké sú otváracie hodiny Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je otvorený pre verejnosť denne od 9:00 do 17:00. Môžu byť však o niektorých sviatkoch alebo počas špeciálnych udalostí zmenené.

8. Môžem si v Kom Ombo Temple kúpiť suveníry alebo občerstvenie?
Áno, v okolí Kom Ombo Temple nájdete niekoľko obchodov so suvenírmi a stánkov s občerstvením.

9. Je potrebné dodržiavať nejaké špeciálne pravidlá pri návšteve Kom Ombo Temple?
Áno, pri návšteve Kom Ombo Temple je potrebné dodržiavať základné etiketné pravidlá, ako je neobťažovanie miestnych obyvateľov alebo nesprávanie sa nevhodne vo svätých priestoroch.

10. Existujú nejaké možnosti ubytovania v blízkosti Kom Ombo Temple?
Áno, v meste Kom Ombo a okolí nájdete niekoľko hotelov a ubytovní, kde sa môžete ubytovať počas návštevy Kom Ombo Temple.


Počasie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je známy svojou bohatou históriou a krásnymi pamiatkami. Jednou z najznámejších pamiatok v Egypte je chrám Kom Ombo, ktorý sa nachádza na brehu rieky Níl.

Kom Ombo je dvojitý chrám, čo je dosť špecifické a zaujímavé. Jeden chrám bol zasvätený bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a druhý chrám bol zasvätený bohovi Haroerisovi, sokolovi bohovi. Tieto dva chrámy sú postavené vedľa seba a zdieľajú spoločný múr.

Okrem histórie a kultúry je Egypt známy aj svojím teplým a suchým podnebím. Počasie v Egypte, vrátane Kom Ombo, je všeobecne výrazne teplé, so vysokými teplotami počas väčšej časti roka.

V lete, ktorý sa tiahne od júna do septembra, sú teploty v Kom Ombo a v iných častiach Egypta veľmi vysoké. Denné teploty sa pohybujú okolo 40 až 45 stupňov Celzia, čo je extrémne horúco. V noci sa teplota zvyčajne trochu znižuje, ale stále ostáva na veľmi vysokých úrovniach.

Zimné mesiace v Egypte, od novembra do februára, sú omnoho príjemnejšie, pokiaľ ide o teploty. Denné teploty v Kom Ombo sa zvyčajne pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, čo je oveľa príjemnejšie v porovnaní so letnými mesiacmi. Noci sú o niečo chladnejšie, priemerne okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

Egypt je tiež známy svojou minimálnou zrážkou. Počas suchých mesiacov môže byť kompozícia zrážok jednoducho minimálna, ak vôbec nie. V zime môže pršať, ale zväčša sa jedná o krátke príležitostné zrážky.

Keď navštívite Kom Ombo Temple, je dôležité vedieť, čo očakávať od počasia. Odporúča sa nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, aby ste sa ochránili pred horúčavou. Obzvlášť v lete je dôležité mať so sebou dostatok vody a ochrániť sa pred slnkom pomocou opaľovacích krémov alebo klobúka.

V každom prípade je Kom Ombo Temple jedným z najkrajších miest v Egypte a stojí za to navštíviť ho bez ohľadu na počasie. Môžete si vychutnať krásne historické pamiatky a zároveň sa ponožiť do kúpačky v teplých vodách Nílu. Samotné počasie je len ďalším z faktorov, ktoré treba zvážiť pri plánovaní návštevy Kom Ombo Temple.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky