Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Philae Temple

Ubytovanie Egypt Philae Temple


Egypt Philae Temple ubytovanie ponúka jedinečný zážitok pre cestovateľov, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť pri návšteve Egypta. Temple Philae, bývalý duchovný a kultový centrum starovekého Egypta, sa nachádza na ostrove Agilkia, ktorý bol presunutý z pôvodného miesta na južnom konci Nílu kvôli výstavbe Asuánskej priehrady.

Ubytovanie v Egypt Philae Temple ponúka rôzne možnosti podľa preferencií hostí. V blízkosti chrámu sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sa zameriavajú na luxusné ubytovanie a ponúkajú nádherný výhľad na chrám a okolitú krajinu. Pozoruhodné ubytovanie prináša komfort, ktorú hľadajú cestovatelia, ktorí sa vrátia po dni preskúmavania chrámu a jeho okolia.

Okrem hotelov sú k dispozícii aj ubytovacie možnosti v priestranných stanoch s trávnatou záhradou alebo na člnoch, ktoré sa nachádzajú na Níle a ponúkajú jedinečný pohľad na chrám z vody. Ubytovanie v týchto prírodných scenériách je ideálne pre cestovateľov, ktorí hľadajú jednoduchší a autentickejší spôsob, ako spoznať krajinu Egypta.

Okrem ubytovania je chrám Philae plný histórie a kultúry, ktorá sa datuje do obdobia antického Egypta. Tento nádherný chrám bol zostavený v období Ptolemaiov na ostrove Philae a neskôr prenesený na ostrov Agikilia. Tento chrám je považovaný za jeden z najkrajších predstaviteľov egyptského stylu a je plný fascinujúcich reliéfov vyjadrujúcich obožúvanie bohov a rôznych symbolov, ktoré boli dôležité pre život starovekého Egypta.

Navštívenie chrámu Philae v noci je zážitkom, ktorý sa nezabudne. Chrám je totiž osvetlený do červena, farebné svetlá šplhajú na stĺpy a poháňajú sa popri každej jednej soche a reliéf. Odborný sprievodca návštevníkov prevedie chrámom a postupne približuje zaujímavosti Egypta a jeho históriu.

Ak hľadáte niečo netradičné na vašej cestovaní, ubytovanie pri chráme Philae by malo byť na Vašom zozname. Ponúka Vám jedinečný zážitok a jedinečnú príležitosť prebudiť sa uprostred jedného z najkrajších miest starovekého Egypta.


Dovolenka Egypt Philae Temple


Egypt je krajina plná bohatých históriou a kultúrou. Jedným z najkrajších a najznámejších miest v Egypte, ktoré by ste mali navštíviť na dovolenke, je Philae Temple.

Philae Temple je staroveký egyptský chrám nachádzajúci sa na ostrove Agilkia, v blízkosti mesta Aswan. Tento chrám bol pôvodne postavený na ostrove Philae, ale bol presunutý na nové miesto v dôsledku stavby Aswanské priehrady. Toto presťahovanie chrámu bolo obrovským inžinierskym a archeologickým úspechom.

Philae Temple je zasvätený bohyni Isis, ktorá je v starovekej egyptskej mytológii bohyňou matkou, ochrankyňou rodín a služobníkov. Chrám bol dôležitým miestom pútí pre starovekých Egypťanov, ktorí sem prichádzali, aby sa modlili a žiadali o pomoc od bohyne Isis.

Pri vstupe do Philae Temple sa stanete svedkami úchvatnej architektúry a umenia. Chrám je bohato zdobený reliéfmi, vyobrazením božstiev a hieroglyfmi. Jeho stavba bola začatá v dobe faraóna Nektaneba I. a pokračovala až do doby Ptolemaiovcov a Rimanov.

Najvýznamnejšou stavbou v Philae Temple je kiosk, známy ako „kiosk Trajána“. Tento kiosk je úžasným príkladom starovekej egyptskej architektúry, s jeho slúchadlami na hlavách slonov, lotosovými sloupoch a precíznymi detailmi.

Okrem kiosku môžete tiež objaviť „chrám Hathory“, ktorý je zasvätený bohyni lásky, radosti a ochrannej patrónke Isis. Tento chrám je známy pre svoje reliéfy, ktoré znázorňujú príbehy bohyní Isis a Hathor.

Okolie Philae Temple je tiež úchvatné, s malým ostrovom pokrytým palmami. Miesto je obklopené modrými vodami rieky Níl a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak navštívite Philae Temple počas noci, môžete sa tešiť na ohňostroje a svetelnú show, ktorá oživuje históriu a príbehy tohto úžasného miesta.

Navštívenie Philae Temple v Egypte je zážitkom, ktorý vás prenesie do starovekej egyptskej histórie. Je to miesto plné krásy, histórie a spiritualizmu. Ak sa vydáte na dovolenku do Egypta, nezabudnite navštíviť Philae Temple a objaviť jeho nádherné tajomstvá.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Philae Temple


1. Kde sa nachádza chrám Philae v Egypte?
- Chrám Philae sa nachádza na ostrove Agilkia v jazere Nasser, blízko mesta Aswan.

2. Aká je história chrámu Philae?
- Chrám Philae bol pôvodne postavený na ostrove Philae, no kvôli výstavbe Aswanskej priehrady bol presunutý na ostrov Agilkia.

3. Kedy bol chrám Philae postavený?
- V pôvodnej podobe bol chrám Philae postavený počas vlády Ptolemaiov v období 380 - 362 pred naším letopočtom.

4. Aký je hlavný boh či bohyňa uctievaní v chráme Philae?
- Hlavnými božstvami uctievanými v chráme Philae boli bohyňa Ísis a boh Osiris.

5. Je možné navštíviť chrám Philae ako turista?
- Áno, od roku 1979 je možné navštíviť chrám Philae ako súčasť turistickej trasy v Egypte.

6. Aké sú hlavné architektonické rysy chrámu Philae?
- Chrám Philae je postavený v egyptskom štýle so sloupovými chodbami, rôznymi vežami a s antrérou ozdobenou hieroglyfmi.

7. Ako bol presunutý chrám Philae na ostrov Agilkia?
- Pri výstavbe Aswanskej priehrady bol chrám Philae presunutý na ostrov Agilkia pomocou dôkladného rezania na kusy a následného skladania na novom mieste.

8. Existuje nejaká legenda spojená s chrámom Philae?
- Áno, jedna z legiend hovorí o tom, ako bohovia Isis a Osiris boli pochovaní na ostrove Philae a ako Ísis hľadala a zostavovala telo Osirisa.

9. Aké sú ostatné pamiatky v blízkosti chrámu Philae?
- V blízkosti chrámu Philae sa nachádzajú aj ďalšie egyptské pamiatky, vrátane chrámu Edfu a chrámu Kom Ombo.

10. Je chrám Philae otvorený pre verejnosť počas celého roka?
- Áno, chrám Philae je otvorený pre verejnosť počas celého roka s výnimkou prípadných nečakaných zatvárok pre údržbu či rekonštrukciu.


Počasie Egypt Philae Temple


Egypt je známy svojimi pamiatkami, ale aj nekonečným horúčavami počas roku. Philae Temple je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Egypte a je obklopená krásnou prírodou.

Philae Temple, ktorá sa nachádza v severnom Egypte na ostrove Agilika, je miestom, kde návštevníci pocítia hlbšie pocity k bohu slnka a vojny, Horovi. Chrám bol postavený egyptskými faraónmi Ptolemaiovcami v období od 300 do 200 pred n.l. Archeológovia odhalili časti chrámu z kopcov, kde sa pôvodne postavil pred tisícročiami.

Keď prídu návštevníci na Philae Temple, okamžite pocítia horúčavy, ktoré panujú v Egypte. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 43 stupňov Celzia. Je to dôvod, prečo turisti navštevujú chrám skoro ráno alebo neskoro večer. Ale aj vtedy je veľa turistov, pretože vidieť Philae Temple v noci je aspoň tak adventúrou ako vidieť ju počas dňa.

Voda, ktorá obklopuje chrám, sa používala na zavlažovanie okolitých polí. Chrám bol kedysi posvätený bohyne Isis, a preto bolo veľa miestností v chráme vyhradených na modlitby a obety pre bohyňu.

Aj keď Philae Temple nebola pôvodne postavená na ostrove Agilika, táto lokalita chrámu sa dnes stala jedným z obľúbených miest turistov. Okrem chrámu si turisti môžu tiež pozrieť farebné kvetinové záhrady, ktoré sú v okolí chrámu.

Phila Temple je krásnym príkladom starovekého umenia a architektúry. Počas svojho pobytu v Egypte sa nezabudnite vybrať na tento úžasný miesto a okúsiť atmosféru, ktorá sa na Philae Temple skrýva. Aj keď budete musieť zniesť horúčavy, určite to stojí za to.


Letenka Egypt Philae Temple


Egyptský chrám Philae je jedným z najčarovnejších a najzaujímavejších miest v celom Egypte. Tento nádherný chrám sa nachádza na ostrove Philae, ktorý sa nachádza v blízkosti Aswánu na juhu Egypta. Jeho krása a histórie pritiahli tisíce turistov z celého sveta.

Legenda hovorí, že ostrov Philae je posledným miestom, kde Isis, egyptská bohyňa plodnosti a matka všetkých bohov, prežila so svojim manželom Osirisom a synom Hórusom. Tento chrám vybudovaný na počesť bohyne Isis je dokonalým príkladom egyptského stredovekého chrámu.

Filae bol pôvodným chrámom z Ptolemaiovského obdobia, ktorý bol postavený okolo 4. storočia pred n. l. No kvôli výstavbe Aswánskej priehrady bol chrám v 20. storočí presunutý na vyvýšenú plošinu v blízkosti ostrova Agilkia, aby sa ochránil pred zatopením.

Samotný chrám Philae je známy svojou nádhernou architektúrou a bohatou reliéfnou výzdobou. Na stenách chrámu sú vyrezávané príbehy z egyptskej mytológie a historické udalosti. Najvýznamnejšou časťou chrámu je svätyňa bohyne Isis, ktorá bola považovaná za posvätné miesto pre záver náboženských obredov.

Počas svojej návštevy chrámu Philae sa môžete prechádzať po jemných kamenných chodbách a obdivovať nespočetné množstvo nádherných stĺpov a slávnych egyptských hieroglyfických písmen. Okrem toho môžete navštíviť aj iné menšie chrámy, ktoré sa nachádzajú na ostrove Agilkia.

Je tu niečo čarovné na tomto mieste, ako by chrám odhalil svoju históriu a skryté tajomstvá všetkým, ktorí ho navštívia. Používanie zaujímavých svetelných efektov egyptského ministerstva kultúry ešte viac pridáva na čarovnosti a magickom zážitku z návštevy tohto miesta.

Ak ste zvedaví na starodávnu egyptskú kultúru a mytológiu, návšteva chrámu Philae by pre vás nemala chýbať. Tento fascinujúci chrám neustále priťahuje návštevníkov z celého sveta a ponúka výnimočný pohľad na históriu a výnimočné umenie starovekého Egypta.

Takže ak máte záujem o poznávanie egyptských kultúrnych dedičstiev, nezabudnite zaradiť chrám Philae do svojho itinerára. S jeho bohatou históriou, nádhernou architektúrou a pútavým prostredím vás tento chrám určite očarí.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky