Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Port Said

Počasie Egypt Port Said


Egypt Port Said je veľmi zaujímavé mesto nachádzajúce sa na severovýchode Egypta pri pobreží Suezského zálivu a Stredozemného mora. Jeho poloha spôsobuje, že počasie v Port Said môže byť veľmi rôznorodé a zmenlivé.

Port Said sa nachádza v oblasti so subtropickým podnebím a najlepší čas na návštevu mesta je od septembra do mája, keď teploty sú príjemné a nie príliš horúce. Maximálne teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C, zatiaľ čo minimálne teploty klesajú na 15-20 °C. Počas týchto mesiacov sa môžeme tešiť na slnečné a jasné dni, s minimálnym množstvom zrážok.

Letné mesiace v Port Said sú príliš horúce a vlhké, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40 °C a vysokou vlhkosťou. Táto kombinácia môže byť pre niektorých jednotlivcov nepríjemná a unavujúca. Aj keď sú letné mesiace vysokej sezóny pre turistov, mnohí z nich radšej navštívia toto miesto v zimných mesiacoch.

Zima v Port Said je mierna a pohodlná, s teplotami v rozsahu od 18-25 °C. Večery v tejto dobe sú chladnejšie a môže prekvapivo pršať. Aj keď sú zimné mesiace suché, je dôležité si byť vedomí, že občasné dažde a vetráky môžu viesť k zvýšeniu vlhkosti a k zmene počasia.

Celkovo platí, že počasie v Egypte Port Said je všeobecne veľmi milé a príjemné, s množstvom slnečných a jasných dní. Najlepšie obdobie na návštevu tohto krásneho mesta sú zimné a jarné mesiace, keď je menej vlhkosti a teploty sú pohodlné. Aj keď letné mesiace sú horúce a vlhké, stále je tu veľa aktivít na ochladenie a zábavu. Napriek tomu, ak hľadáte príjemné počasie, je dôležité plánovať svoju návštevu na jeseň alebo na jar.


Dovolenka Egypt Port Said


Egypt je známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Mnoho ľudí prichádza do Egypta, aby objavovalo staroveké pamiatky a navštívilo známe egyptské pyramidy. Avšak ak hľadáte nekonvenčnú dovolenku s menej turistami a s viac miestnym zážitkom, môžete sa vybrať do mesta Port Said.

Port Said je krásne prístavné mesto na východnom pobreží Egypta, nachádzajúce sa na pobreží Stredozemného mora. Jeho poloha ho robí ideálnym miestom na kombináciu oddychu na pláži s objavovaním histórie a kultúry.

Jedným z hlavných lákadiel Port Saidu je kanál Suez, ktorý pokračuje až do mest Sobek a Káhira. Kanál Suez je veľmi dôležitou medzinárodnou cestou pre prepravu tovaru medzi Európou a Áziou, a tak môžete sledovať prechádzajúce nákladné lode priamo z pláže.

Okrem pozorovania prechádzajúcich lodí si môžete užiť niekoľko vodných aktivít, ako je plávanie alebo potápanie. Port Said je domovom niekoľkých krásnych pláží, ktoré ponúkajú čistú vodu a jemný piesok. Toto miesto je ideálne na oddych a relaxáciu pri mori.

Ak sú pre vás kultúrne zážitky dôležité, Port Said má obrovské množstvo pamiatok a pamätníkov. Môžete navštíviť napríklad múzeum Suez a prezrieť si túto dôležitú históriu. Taktiež nemôžete vynechať Zachovaný starý egyptský budovaný Bazár, kde si môžete kúpiť tradičné egyptské výrobky ako šperky, umenie a miestne remeslá.

Ak máte radi nočný život, Port Said vám toho ponúka veľa. Môžete si vychutnať tradičný egyptský tanec, kde sa účinkovia predvádzajú v tradičných kostýmoch. Miesta ako Hotel Maritime majú taktiež živú hudbu a tanec, takže si môžete vychutnať večeru s miestnymi špecialitami.

Ak chcete zažiť miestnu kuchyňu, určite si vyskúšajte známe egyptské jedlo. Medzi najobľúbenejšie pokrmy patrí falafel, ktorý sa robí z čičerky a šalátov, ktorý je veľmi osviežujúci v letných mesiacoch. Port Said má množstvo reštaurácií a bistro, kde môžete ochutnať tieto tradičné jedlá.

Celkovo, Port Said je skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú zažiť menej známe miesto v Egypte. S jeho krásnou pobrežnou líniou, bohatou históriou a kultúrou, garantom je, že si odnášate nezabudnuteľné zážitky. Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka viac ako len pláž a egyptské pamiatky, navštívte Port Said.


Letenka Egypt Port Said


Egypt Port Said je malebné prímorské mesto ležiace na severovýchode Egypta pri ústí Suezského prieplavu. Je to dôležitý prístav a obchodné centrum, ktorého histórie siaha až do roku 1859, kedy tu bol postavený Egyptský kanál.

Ak plánujete navštíviť tento fascinujúci kúsok Egypta, letenka je najrýchlejším a pohodlným spôsobom, ako sa tam dostať. Egypt Port Said má vlastné medzinárodné letisko s priamymi spojeniami zo svetových destinácií.

Pri výbere letenky do Egypta Port Said sa odporúča vybrať si čo najskorší termín, aby ste mali dostatok času na preskúmanie tohto úžasného mesta a jeho okolia. Pred príchodom odporúčame sa zoznámiť s miestnymi zvyklosťami a kultúrou, aby ste mali plynulú a príjemnú skúsenosť.

Po príchode na letisko Egypt Port Said môžete využiť miestne dopravné prostriedky, ako sú taxíky, autobusy či súkromné prenájmy. Mesto samotné sa nachádza približne 7 km od letiska, takže cesta by nemala trvať veľmi dlho.

V Egypte Port Said je mnoho vecí, ktoré môžete vidieť a robiť. Pre milovníkov histórie je nevyhnutné navštíviť Egyptský kanál, ktorý hrá dôležitú úlohu v medzinárodnej námornej doprave. Môžete sa vybrať na prehliadku lode, aby ste lepšie porozumeli jeho histórii a význame.

Mesto tiež ponúka návštevníkom množstvo archeologických miest a pamiatok. Medzi najznámejšie patrí Katedrála Port Said, ulica Sultan Hussein Mosque a muzeum Port Said. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a pláže, tu majú možnosť navštíviť plážy nad Suezským zálivom a vykúpať sa v teplých vodách Stredozemného mora.

Samozrejme, nezabudnite si vychutnať aj miestnu kuchyňu. Egypt je známy pre svoje lahodné jedlá s exotickými koreninami a prepychom. Skúste tradičné jedlá, ako je Koshary (mix ryže, šošovice a cestovín), Ful Medames (postavené z fazule, cibule a paradajky) a prirodzene Hummus. Lahodnú arabskú kávu tiež nemôžete vynechať.

Letenka do Egypta Port Said je bránou do pôvabného sveta histórie, kultúry a krásy. Mesto a jeho okolie ponúkajú mnoho aktivít pre návštevníkov, takže určite nebudete sklamaní. Ak plánujete príjemnú dovolenku s možnosťou objavovať fascinujúce miesto na severovýchode Egypta, let do Egypta Port Said je správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Port Said


1. Kde sa nachádza Port Said v Egypte?
Port Said sa nachádza na severovýchode Egypta, pri ústí Suezského prieplavu do Stredozemného mora.

2. Je Port Said bezpečné miesto na návštevu?
Port Said môže byť niekedy považované za miesto s vyššou mierou kriminality, takže je dôležité byť ostražitý a dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Odporúča sa cestovať v skupine a vyhýbať sa tmavým a opusteným oblastiam.

3. Aké atrakcie a pamiatky sa nachádzajú v Port Said?
V Port Said nájdete niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií vrátane Port Said Lighthouse, Egyptského námorného múzea, Kostola svätého Patrika, Náborového alebo Nádržového komplexu a mnoho iných.

4. Koľko stojí vstup do Egyptského námorného múzea v Port Said?
Vstupné do Egyptského námorného múzea v Port Said je približne 50 egyptských libier pre dospelých a 25 libier pre deti.

5. Ako sa dostanem z Káhiry do Port Said?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať z Káhiry do Port Said, je cestovať autom, autobusom alebo vlakom. Cesta autom alebo autobusom trvá približne 3-4 hodiny, zatiaľ čo vlaková cesta trvá približne 2-3 hodiny.

6. Môžem nájsť ubytovanie v Port Said?
Áno, v Port Said je dostatok možností ubytovania. Nájdete tu hotely, penzióny a apartmány, z ktorých si môžete vybrať.

7. Aké jedlá a nápoje sú typické pre Port Said?
V Port Said ochutnáte rôzne tradičné egyptské jedlá, ako napríklad kushari (špeciálny miešaný pokrm z ryže, šalátu, širokých rezancov a cíceru), falafel (vyprážané guľky z cíceru) a maqluba (vrstvový ryžový a zeleninový pokrm). Čo sa týka nápojov, môžete vyskúšať tradičný egyptský čaj, ktorý sa často podáva s cukrom a mätou, alebo šťavnatú čakačku.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Port Said v Egypte. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa pýtať.


Ubytovanie Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said sa nachádza na úžine Suez a je vstupnou bránou do Suezského prieplavu. Toto prímorské mesto je zároveň jedným z hlavných priemyselných a obchodných centier Egypta. Dominujú mu nádherné historické budovy, rušné prístavy a malebné pláže, čím pritahuje návštevníkov z celého sveta.

Pre tých, ktorí si plánujú pobyt v Port Said, existuje mnoho možností ubytovania. Mesto ponúka širokú škálu hotelov a rezortov, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtu.

Pre náročnejších hostí s vysokými nárokmi na komfort a luxus je tu k dispozícii niekoľko 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú zvyčajne situované na pobreží, čím poskytujú nádherný výhľad na Stredozemné more a prístav. Ich izby sú moderne zariadené a vybavené všetkým potrebným, aby sa hostia cítili pohodlne. Okrem toho tieto hotely ponúkajú širokú škálu služieb a zariadení, ako sú reštaurácie, bary, wellness centrá, bazény a súkromné pláže.

Ak preferujete atmosféru typického egyptského hotela, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v niektorom z tamojších menších hotelov. Tieto hotely sú často rodinné podniky a poskytujú útulnú atmosféru. Ich personál je pohostinný a ochotný vyjsť vám v ústrety vo všetkých otázkach týkajúcich sa vášho pobytu. Izby v týchto hoteloch sú často zdobené v tradičnom egyptskom štýle a ponúkajú základné vybavenie pre príjemný pobyt.

Pre návštevníkov s menším rozpočtom je k dispozícii niekoľko cenovo dostupných hotelov a hosťovských domovov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduchý komfort a základné vybavenie za nízke ceny. Aj keď sú izby týchto ubytovacích zariadení jednoduchšie, personál je väčšinou milý a ochotný pomôcť s akýmkoľvek problémom alebo otázkou ohľadom návštevy Port Said.

Nezáleží na tom, aký je váš rozpočet alebo aké sú vaše preferencie, Port Said má pre vás správne ubytovanie. Aby ste sa uistili, že máte rezervované miesto v ubytovaní podľa vašich predstáv, odporúča sa vopred rezervovať. Port Said je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte a ubytovacie zariadenia sa môžu rýchlo naplniť, najmä v sezóne.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky