Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt White Desert National Park

Letenka Egypt White Desert National Park


Egyptský White Desert National Park sa nachádza v púšti v Egypte a je jedným z najfascinujúcejších miest na svete. Táto oblasť je známa svojou jedinečnou geologickou krajinou a biologickou rozmanitosťou, ktorá ju robí obľúbeným miestom pre turistov.

Jeden z najlepších spôsobov, ako toto miesto preskúmať, je cestovať po ňom pomocou letenky. Egypt White Desert National Park je vzdialený približne 500 km západne od Káhiry, hlavného mesta Egypta. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z Káhiry priamo do blízkeho mesta Baharija, ktoré slúži ako vchod do parku.

Po prílete do Baharije je možné si prenajať terénne vozidlo alebo si zaplatiť miestnych vodičov, ktorí vám ukážu najlepšie miesta v parku. Táto oblasť bola vyhlásená za chránený národný park v roku 2002 a je známa svojimi bielymi piesočnými útvarmi, ktoré vytvorila príroda počas tisícročí.

Biela púšť je v skutočnosti zmesou piesku a vápencovej formácie nazývanej chalk. Tieto jedinečné útvary vytvárajú fantastické obrazy so svojimi výraznými tvarmi a veľkosťou. Pozorovanie skalných útvarov v parku je jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia sem prichádzajú.

Počas vašej návštevy budete mať možnosť vidieť obrovské piesočné duny, sochy, tvarované vetrom, a skaly, ktoré sa zdajú ako dotyčné prstom. Niektoré z týchto útvarov majú rôzne mená, ktoré sú odvodené od ich podobnosti so skutočnými predmetmi. Môžete vidieť napríklad Mushroom Rock, Magic Spring alebo Crystal Mountain.

Okrem fascinujúcich útvarov je White Desert National Park tiež domovom pre množstvo rastlín a živočíchov, ktoré prežívajú v extrémnych podmienkach púšte. Môžete tu nájsť napríklad skalné hyeny, arabské gazely a leopardy. Rovnako fascinujúce je pozorovanie ptákov, ako je napríklad púštny drak, orli a sokoly. Táto oblasť je pre ornitológov veľmi zaujímavá.

Let sa do Egypt White Desert National Park určite oplatí. Je to jedinečná prírodná oblasť, kde si môžete vychutnať krásu prírody a pozorovať fascinujúcu geologickú krajinu. Pre púštnych dobrodruhov a milovníkov prírody je toto miesto skutočným rajom.


Počasie Egypt White Desert National Park


Egypt White Desert National Park je známy svojou jedinečnou krajinou a nádherným počasím, ktoré sem priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta. Tento národný park sa nachádza na severe Sahary v Egypte a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Počasie v Egypt White Desert National Park je charakteristické svojou suchosťou a pomerne vysokými teplotami. V lete sa teploty pohybujú okolo 40 °C, čo môže byť pre niektorých cestovateľov dosť extrémne. Preto sa odporúča návšteva v období zimy alebo skorého jari, kedy sú teploty príjemnejšie a pohybujú sa okolo 20 °C.

Nebeská modrá obloha je jedným z najkrajších prírodných fenoménov tohto miesta. Bez mrakov a s slnkom vysoko na oblohe sa turisti môžu tešiť na žiarivé slnečné lúče, ktoré padajú na jemne piesčité duny a vytvárajú jedinečnú atmosféru. Západ slnka v Egypt White Desert National Park je obzvlášť ohromujúci zážitok. Farebné odtiene fialovej, oranžovej a červenej sa miešajú s bielym pieskom a vytvárajú neuveriteľné farebné spektrum na oblohe.

V noci sa môžete tešiť na nočné oblohy plné hviezd, pretože svetelné znečistenie je v tomto odľahlom parku minimálne. Tiché prostredie a kľudná atmosféra tu prinášajú pokoj a odpočinok. Pre fanúšikov astronómie je toto miesto skutočným rajom, keďže môžu vidieť hviezdy a planéty tak, ako ich nikdy predtým nevideli.

Vďaka výnimočnej prírode a krajine je Egypt White Desert National Park dôležitou turistickou atrakciou. Terasovité údolia, piesčité duny a skalné formácie sú jedinečné a zanechávajú na návštevníkoch veľký dojem. Práve preto sa sem vyberajú cestovatelia zo všetkých kútov sveta.

Okrem úchvatnej prírody môžu turisti tiež objavovať archeologické miesta a zvyšky starovekých civilizácií. Egypt je známy svojou bohatou históriou a v tomto parku nájdete mnoho miest, ktoré vám ponúknu pohľad do minulosti.

Všetko spolu robí z Egypt White Desert National Park jedinečnú destináciu pre každého, kto túži zažiť zrejmé kontrasty medzi púštnou krajinou a ahom civilizácie. Nesmierne krásny vzhľad a výnimočné počasie robia z tohto miesta jedno z najnádhernších na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť Egypt, rozhodne nevynechajte návštevu tohto národného parku!


Dovolenka Egypt White Desert National Park


Egyptská White Desert National Park - Skvost prirodzeného krásy a divokosti

Egypt je známy svojou bohatou históriou, pyramidami a slávnym Ríšom starovekého Egypta. Je však aj domovom prírodných zázrakov, jedným z nich je White Desert National Park. Nachádza sa na západnom pobreží Egypta, približne 500 kilometrov od Káhiry, a predstavuje jedinečné miesto, ktoré si návštevníci nemôžu nechať ujsť pri svojej dovolenke v Egypte.

White Desert National Park je plochými bielymi skalami pokrytá oblasť s rozlohou viac ako 3000 kilometrov štvorcových. Tieto vápencové formácie vytvárajú neobyčajnú krajinu, v ktorej sa návštevníci cítia ako keby sa ocitli na inej planéte. Farba skál sa mení v závislosti od slnečného svitu, čím vytvára pôsobivé odtiene oranžovej, hnedožltej a bielych farieb.

Hlavnou atrakciou parku je skalná formácia nazývaná "Dětem", kvôli svojmu tvaru, ktorý pripomína množstvo hnedých veľryb pri sebe. Návštevníci majú možnosť prechádzať sa medzi týmito skalami a obdivovať ich jedinečný tvar. Ďalšou populárnou skalnou formáciou je "Krakora", ktorá vytvára zaujímavé tvary a prekvapujúce optické ilúzie.

Okrem skalných formácií má park aj bohatú faunu a flóru. Návštevníci môžu vidieť vzácne druhy rastlín a zvierat, ako napríklad ibisy, lišky, kočky diviačie alebo dikobrazy. Park je tiež domovom mnohých druhov vtákov, čo robí z neho raj pre milovníkov ornitológie.

Ak sa rozhodnete navštíviť White Desert National Park, môžete si vybrať zo viacerých aktivít. Jednou z možností je táborácky výlet, kde strávite noc pod oblohou a budete mať možnosť obdivovať nádhernú hviezdnu oblohu ďaleko od svetelného smogu. Pre horolezcov je tu tiež mnoho skalných stien na prekonanie. Turisti si môžu prenajať vozidlo a preskúmať park na dobrodružnej jazde terénnym autom.

Pri návšteve parku je nevyhnutné mať so sebou dostatok vody a ochranných prostriedkov proti slnku, pretože oblasť je veľmi suchá a horúca. Turisti by tiež mali rešpektovať prírodné prostredie a nedotýkať sa ani poškodzovať skalné formácie.

White Desert National Park je skutočným klenotom Egypta a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na prírodnú krásu a divokosť. Je to miesto, ktoré vám umožní uniknúť od rušnej atmosféry mesta a stráviť čas v harmónii s prírodou. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania, Egyptská White Desert National Park je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt White Desert National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Egypt White Desert National Park môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádza Egypt White Desert National Park?
Egypt White Desert National Park sa nachádza vEgypte, konkrétne v severozápadnej časti krajiny, asi 500 kilometrov od Káhiry.

2. Ako sa tam dostanem?
Existujú rôzne možnosti ako sa tam dostať vrátane leteckej dopravy do Káhiry a potom cestovania autom, autobusom alebo vlakom do parku. Mnoho turistických spoločností ponúka aj organizované zájazdy.

3. Čo môžem očakávať pri navšteve Egypt White Desert National Park?
Pri návšteve parku môžete očakávať nezvyčajné scenérie so skalnými útvarmi a piesočnými dunami. Môžete tiež vidieť množstvo unikátnych rastlín a zvierat vrátane púštneho líšky a gazely.

4. Je potrebné si zobrať vlastné občerstvenie a vodu?
Áno, je vždy odporúčané mať dostatok vody a občerstvenia so sebou. V parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody, preto je dôležité sa pripraviť na samostatné stravovanie.

5. Môžem tam kempovať?
Áno, kempovanie je povolené v Egypt White Desert National Park. Existujú určené kempoviská, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc v prírode. Je však dôležité dodržiavať prírodné pravidlá a nenechať žiadne stopy za sebou.

6. Aké sú teploty v parku?
Teploty v Egypt White Desert National Park sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia. Počas letných mesiacov môžu byť veľmi horúce s maximálnymi teplotami nad 40 °C, zatiaľ čo v zime sa teploty môžu pohybovať okolo 20 °C.

7. Je potrebný vstupenkový lístok?
Áno, je potrebné zakúpiť si vstupenku na vstup do Egypt White Desert National Park. Vstupenky je možné zakúpiť na mieste.

8. Ako dlho by som mal/a stráviť v parku?
Dĺžka pobytu v parku závisí od toho, aký máte záujem a časové možnosti. Niektorí návštevníci strávia v parku iba niekoľko hodín, zatiaľ čo iní tu strávia niekoľko dní. Odporúča sa aspoň jedna nocovacia zástavka na poobzeranie hviezd a vychutnanie si ticha a krásy parku.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Egypt White Desert National Park. Pri plánovaní návštevy parku je vždy dobré vyhľadať aktuálne informácie a odporúčania od odborníkov alebo miestnych turistických informačných centier.


Ubytovanie Egypt White Desert National Park


Egyptská Biela púšť je jedinečnou prírodnou oblasťou, ktorá ponúka úchvatné výhľady na neskutočné formácie v púšti. Nachádza sa v oblasti Farafra v Egypte a White Desert National Park je jedným z najpopulárnejších miest v tejto oblasti. Pre tých, ktorí chcú preskúmať tento kút Egypta, je tu množstvo ubytování, ktoré spĺňajú potreby a priania každého cestovateľa.

Ak hľadáte komfortné ubytovanie, najlepšou voľbou pre vás by mohol byť hotel v okolí Bielé púšte, ako napríklad Al Moudira Hotel, ktorý sa nachádza iba 28 kilometrov od parku. Tento hotel je navrhnutý v tradičnom egyptskom štýle a ponúka exkluzívne izby a apartmány s moderným zariadením a vlastnou kúpeľňou. Je to skvelá voľba pre tých cestovateľov, ktorí hľadajú pohodlie a luxus po náročnom dni strávenom v púšti.

Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchšie ubytovanie, môže byť dobrá voľba tábor v Bielom parku púšti. Môžete si vybrať medzi tradičnými stany Beduínského štýlu alebo väčšími stany s vlastnou kúpeľňou. Táto možnosť ubytovania vám umožní bližšie spoznať kultúru Beduínskeho života a jeho zvyky. Tábor v Bielom púštnom parku je tiež skvelým miestom pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť s priateľmi alebo rodinou noci pod hviezdami.

Ak chcete skúsiť niečo úplne odlišné, môžete si zvoliť prebitie noci v Bielom púštnom parku. To vám umožní skúsiť si, ako to v púšti funguje, a návšteva dobrej hudby, tancovanie okolo ohňa a skvelo strávený čas s miestnymi obyvateľmi. Navyše, táto skúsenosť je veľmi cenovo dostupná v porovnaní s ostatnými možnosťami ubytovania.

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétne ubytovanie, uistite sa, že sa informujete o dostupných ponukách a poplatkoch. Nezabudnite zavčasu zarezervovať svoje ubytovanie, pretože Biela púšť je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest v Egypte a priam ťahá na seba množstvo návštevníkov. S príchodom turistov sa však zvyšuje aj poptávka po ubytovaní, takže to vaším plánom pridáva ďalší dôvod, aby ste sa rozhodli vybrať skoro. Slovom skúste naplánovať a rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste si mohli naplno vychutnať nádhernú a jedinečnú krásu Bielé púšte.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky