Nájdite letenky s najlepšou cenou

Estónsko Tallinn

Počasie Estónsko Tallinn


Estónsko je krajina, ktorá sa nachádza v severovýchodnej Európe, a zahrňuje väčšie mesto Tallinn. Tento región je známy svojou krásnou prírodou a rozmanitým počasím, ktoré sa mení v závislosti na ročnom období.

Je dôležité si uvedomiť, že Estónsko má discontinuous permafrost, teda mrazovú pôdu v období nad 60 °N, čo ovplyvňuje klimatické podmienky krajiny. V zime tu môže byť veľmi chladno s teplotami v rozmedzí od -10°C až -20°C. Väčšinu zimy môžu byť tučné a zasnežené, ale v niektorých rokoch býva málo snehu. Zimné mesiace sú veľmi krátke a sú nahrádzané dlhými dňami v lete, sú to takzvané biele noci.

Na druhej strane, letné mesiace sú pomerne teplé s teplotami od 16°C do 24°C. Letné dni nie sú také krátke ako zimné dni, ale slnko sa nezotavuje na horizonte, takže tieto dni sa môžu užiť celú noc. Priemerné letné teploty sú pohodlné pre turistov a umožňujú im užívať si vonkajšie aktivity.

V Estónsku je veľa zrážok počas celého roka. V lete môže byť prevažne daždivé, ale zároveň si môžete vychutnať čisté a svieže vzdušie. V zime môžu byť zrážky v podobe snehu a dažďa, ktoré často menia krajinu na krajšiu a zimnejšiu.

Celkovo Estónsko má svoje charakteristické klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú celý región. Najlepším časom pre návštevu Tallinnu sú letné mesiace, keď máte šancu užívať si svetlo a teplo pri vonkajších aktivitách. Avšak mali by ste si zobrať so sebou vždy aj oblečenie vhodné aj na daždivé dni. V zime sa budete musieť pripraviť na mrazivé teploty a množstvo zhŕňania, ktoré nevyhnutne krajina zaznamenáva.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Estónsko vám ponúkne krásne scenérie a históriu v meste Tallinn. Uistite sa, že pripravíte svoje oblečenie a turistické aktivity v súlade s aktuálnym počasím.


Dovolenka Estónsko Tallinn


Ak hľadáte nový a zaujímavý cieľ pre vašu nasledujúcu dovolenku, nemusíte sa báť, že by ste boli obmedzení na typické turistické hotspots. Estónsko a jeho hlavné mesto Tallinn ponúkajú toľko zážitkov a atrakcií, že ľahko zachytili pozornosť turistov z celého sveta.

Tallinn je jedno z najlepšie zachovaných stredovekých miest v Európe. S bohatou históriou a úchvatnou architektúrou, tento estónsky poklad si zaslúži vašu návštevu.

Jedným z najdôležitejších a najznámejších miest, ktoré by ste mali navštíviť v Tallinne, je Staré Mesto. S jeho kameňmi uličkami, historickými budovami a vežami, prechádzka Starým Mestom je ako cesta do minulosti. Tu môžete navštíviť aj Dominikánsky kláštor s jeho fascinujúcimi freskami a Pikk tančiareň, kde nájdete niektoré z najznámejších estónskych umeleckých diel.

Ak chcete zažiť panoramatické výhľady na mesto, vyberte sa na Olevskú vežu. Táto 13. storočná veža ponúka nádherný výhľad na Tallinn a jej okolie. Všimnite si aj Hradské múzeum, kde si môžete prezrieť estónsku históriu a kultúru.

Tí, ktorí majú radi prírodu, môžu navštíviť Kadrioru park. Užite si prechádzku jeho rozľahlými záhradami a obdivujte historický Kadrioru palác, ktorý je dnes domovom Estónskej umeleckej múzeum. V parku nájdete aj Kadrioru zámok, ktorý je darom ruského cára Petra Veľkého svojej manželke.

V Tallinne je tiež množstvo múzeí, ktoré ponúkajú pohľad na estónsku históriu a kultúru. Pre milovníkov umenia je must-see Estónske umelcové múzeum s jeho bohatou zbierkou estónskych umeleckých diel. Ak ste zvedaví na estónsku minulosť, navštívte Estónske históriu múzeum alebo KGB väzenie-múzeum.

Ako jedlo-srdcom clo máte možnosť ochutnať estónske špeciality, ako je karbonáde s kvašeným čiernym chlebom, varešniky (estónske palacinky) a domáci ryžový puding. Skúste aj tradičné estónske pivo, ktoré je jedným z najobľúbenejších nápojov v krajine.

V neposlednom rade, jedinečná atmosféra v Tallinne je dôvodom, prečo by ste si túto destináciu nemali nechať ujsť. Pocit, že sa nachádzate uprostred legendy, je spojený s každým krokom. Každým obchodom starého mesta a každou historickou budovou cítite, že sa čas zastavil.

Ak hľadáte jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku, Estónsko a Tallinn sú ideálnou voľbou. Od histórie a architektúry po prírodu a kultúru, táto krajina ponúka niečo pre všetkých návštevníkov. Precestujte sa do stredovekej éry a užite si dokonalú kombináciu minulosti a súčasnosti.


Letenka Estónsko Tallinn


Letenka Estónsko - Tallinn: objavte krásy estónskej metropoly

Estónsko, krajina ležiaca na severovýchode Európy, sa môže pýšiť mnohými fascinujúcimi miestami. Jedno z najznámejších a najkrajších z nich je jeho hlavné mesto Tallinn. Rúblové strechy, malebné uličky, kamenné múry a vplyvy severoeurópskej architektúry robia z Tallinnu jednu z najkrajších starých stredovekých miest v celej Európe. Prežite nezabudnuteľný zážitok a vyberte sa do Tallinnu na nevšednú dovolenku.

Ako sa tam dostať?

Ak si plánujete navštíviť Tallinn, najjednoduchší a najrychlejší spôsob je letenka. Mnohé medzinárodné letecké spoločnosti ponúkajú pravidelné lety do Tallinnu z celého sveta. Môžete využiť rôzne letiská, ako napríklad letisko Lennart Meri Tallinn, ktoré je hlavným letiskom Estónska. V závislosti od miesta, odkiaľ lietadlo štartuje, sa do Tallinnu dá dostať za približne 2-3 hodiny. Po prílete do mesta si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do centra.

Pamiatky v Tallinne

Tallinn je známy tým, že si uchoval svoju starú stredovekú atmosféru a architektúru, a preto je každý rok oblúkom pre milovníkov histórie. Najväčšou turistickou atrakciou je staré mesto, ktoré je zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Pripomína rozprávkový svet sústredený na malom území, kde sa nachádzajú úzke, kamenné uličky, kostolíky a námestia. Jedným z najikonickejších miest v meste je Tanečný dom (Tallinna Lauluväljak), ktorý je miestom konania slávnych estónskych speváckych festivalov. Budova má ešte väčšie význam ako miesto politických zhromaždení počas prvej estónskej republiky a počas revolúcie.

Vyberte sa na ochutnávku estónskej kuchyne

Estónska kuchyňa je malým pokladom a výbornou príležitosťou pre všetkých gurmánov. V restauráciách a kaviarňach po celom meste máte možnosť ochutnať autentické estónske jedlá, ktoré sú založené na čerstvých a kvalitných surovinách. Medzi najznámejšie jedlá patrí čierny chlieb, šunka z Rakvere, rybie rôty, estónske kneliky a mnoho ďalších. Nezabudnite vyskúšať aj mačacie brušká, tradičný estónsky liehovinu, ktorá má v Estónsku významnú tradíciu.

Nakupovanie v Tallinne

Ak sa vám páči nakupovanie, Tallinn je pre vás ideálnou destináciou. Okrem tradičných turistických suvenírov môžete nájsť aj množstvo butikov a obchodov so značkovým oblečením. Jedným z najobľúbenejších nákupných centier je Viru Keskus, kde nájdete široký výber obchodov, reštaurácií a kaviarní. V meste sa nachádzajú aj rôzne trhy a výstavy, kde môžete zakúpiť umelecké diela a rukodielnícke výrobky miestnych umelcov.

Tallinn ponúka návštevníkom mnoho zážitkov a príležitostí k objavovaniu. Krásny architektonický ráz, bohatá história, fantastické jedlo a prívetiví obyvatelia robia z Tallinnu ideálnu destináciu pre dovolenku. Neváhajte a vyberte sa na letenke do Tallinnu, kde vás čaká neopakovateľná atmosféra stredovekej Európy.


Ubytovanie Estónsko Tallinn


Estónsko je veľmi pekná krajina v severnej Európe, ktorá má veľa miest hodných návštevy. Jedným z najkrajších miest v Estónsku je Tallinn, ktorý ponúka mnoho historických pamiatok, kultúrne a spoločenské zážitky, ako aj luxusné hotely a ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Tallinne, máte výber z mnohých možností, či už hľadáte hotel, apartmán alebo hostel. Tu je pár nápadov na vrcholné miesta, ktoré odporúčame pre dokonalú dovolenku v Tallinne.

Hilton Tallinn Park

Hilton Tallinn Park je luxusný hotel s piatimi hviezdičkami, ktorý ponúka nádherné letné terasy, vyhradenú zónu pre oddych a wellness centrum. Nachádza sa v blízkosti parku Kadriorg a je len niekoľko minút od centra Tallinnu.

Hotel Telegraaf

Hotel Telegraaf je štýlový, luxusný hotel v historickom centre Tallinnu, ktorý ponúka vírivku, saunu a útulný bar v interiéry s krbom. Je to vynikajúce miesto pre tých, ktorí milujú romantiku, radosť a pohodlie.

Economy Hotell

Ak hľadáte ubytovanie za rozumné ceny, Economy Hotell je pre vás to správne miesto. Nachádza sa v blízkosti starého mesta Tallinnu a ponúka základné, no útulné ubytovanie.

OldHouse Apartments

OldHouse Apartments sú veľmi populárnym miestom pre turistov, ktorí chcú zažiť skutočný estónsky životný štýl. Sú rozmiestnené v rôznych častiach mesta a ponúkajú útulné a praktické apartmány pre osobnú cestu alebo rodinu.

Na záver, keď hľadáte ubytovanie v Tallinne, nemusíte sa obávať. Mesto ponúka mnoho rôznych možností pre každého. Takže či hľadáte luxusné 5-hviezdičkové hotely alebo skromnú možnosť s obmedzeným rozpočtom, Tallinn má pre vás to správne ubytovanie. Nech sa páči, na cestu do Tallinnu!


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tallinn


1. Aké je hlavné mesto Estónska?
Odpoveď: Hlavné mesto Estónska je Tallinn.

2. Kde sa nachádza Tallinn v Estónsku?
Odpoveď: Tallinn sa nachádza na severozápade Estónska, pri pobreží Baltského mora.

3. Aká je populácia Tallinnu?
Odpoveď: Podľa odhadov má Tallinn populáciu približne 450 000 obyvateľov.

4. Aké je historické zázemie Tallinnu?
Odpoveď: Tallinn má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. Mesto bolo založené dánskymi osadníkmi a neskôr sa stalo dôležitým prístavom v rámci Hanzy.

5. Čo je najznámejšou pamiatkou v Tallinne?
Odpoveď: Najznámejšou pamiatkou v Tallinne je Staré Mesto, ktoré je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO. Staré Mesto je plné dobre zachovaných stredovekých budov a úzkych uličiek.

6. Aké sú typické jedlá v Estónsku a Tallinne?
Odpoveď: V Estónsku a Tallinne sa podávajú rôzne jedlá, vrátane tradičných estónskych jedál, ako je estónska čierna kaša, halászlé (kyslá polievka z rybieho filetu), smažené karí (mäsové jedlo z kurčaťa alebo iného mäsa s rôznymi prísadami) a veľa ďalších.

7. Ako sa dostanem z letiska do centra Tallinna?
Odpoveď: Z letiska Tallinn sa dostanete do centra mesta jednoducho taxíkom, autobusom alebo električkou. Existuje aj rýchly autobus, ktorý premáva medzi letiskom a centrom mesta.

8. Aké sú najlepšie časy na návštevu Tallinnu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu Tallinnu sú na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a cestovateľský ruch nie je taký veľký ako v lete.

9. Aké atrakcie môžem navštíviť v Tallinne okrem Starého Mesta?
Odpoveď: Okrem Starého Mesta sa v Tallinne nachádza veľa ďalších atrakcií, vrátane Tallinnskej radnice, Kadriorgovejho paláca, Kumu umelohistorického múzea a veľa ďalších.

10. Ako sa volajú miestne obyvateľky Tallinna?
Odpoveď: Miestne obyvateľky Tallinna sa nazývajú Tallinčanky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky