Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Batanes Islands

Dovolenka Filipíny Batanes Islands


Dovolenka na Filipínach je pre mnohých cestovateľov klasikou. No málokto vie o skrytých pokojovkách, ktoré na oceánskom oblúku Filipín vytvárajú jedinečnú architektúru a kultúru. Batanes Islands je jedno z tých miest, kam turisti v súčasnosti ešte nevyrazili. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť dovolenku na týchto ostrovoch.

Príroda a architektúra

Ostrovy Batanes sú odlišné od zvyšku Filipín svojou geológiou a súčasnou kultúrou, ktorá sa prejavuje aj v architektúre. Obec Ivana rozprestiera v starom pôvodnom horskom sídle, kde neobvyklé domy budované z kamenných múrov bez omietky sú typické pre túto oblasť. Kamenné múry sú nápadne vtlačené na strmých svahoch, kde sa pred dvoma storočiami osadníci báli vetra a monzúnu, ktorý otriasal ich drevenými domami.

Krajina Batanes, so svojimi zelenejúcimi strmými útesmi, kolmými bralami a rozbúrenými koloritmi kopcov, je unikátna, a navyše ponúka úchvatné výhľady na oceán.

Kultúra

Filipínske kultúry sa môžu líšiť v závislosti od miesta. V Batanes Islands sa tieto kultúrne rozdiely prejavujú v miestnych tradíciách a zvyklostiach, ktoré sú súčasťou miestnej identity. V niektorých miestach na týchto ostrovoch sa môžete dokonca stretnúť s miestnymi, ktorí stále hovoria starejším jazykom Batanes, ktorý sa zvykol používať ako prostriedok komunikácie.

Turistika

Súčasťou vašej dovolenky na Filipínach by mali byť aj túry. Na Batanes Islands si môžete užiť prechádzky medzi kopcovitým terénom s výhľadom na oceán. Medzi historickými kostolmi a vežovitými domami na Ostrove Sabtang sa môžete prechádzať na bicykli. Pokiaľ milujete vodu, plávanie a potápanie, Batanes je tiež ideálnym miestom na plávanie v nových oblastiach.

Doprava

Hlavný dopravný systém v Batanes vyžaduje, aby ste leteli z Manily do mesta Basco. Po prílete do Basca si môžete prenajať miestne dopravné prostriedky. Pre presuny medzi ostrovmi sa používajú lietadlá a loďky. Batanes sa nachádza v Izolovanej oblasti Severných Filipín, čo znamená, že ceny môžu byť trochu vyššie, ako na iných ostrovoch, ktoré sú prístupnejšie.

V závere

Ak hľadáte niečo iné, Batanes Islands by mohli byť ideálnym miestom pre vašu dovolenku na Filipínach. Sú to miesta, ktoré ponúkajú úžasné výhľady, kultúrne zážitky a možnosti turistiky. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto ostrovy, určite nebudete sklamaní.


Počasie Filipíny Batanes Islands


Na Filipínach existuje mnoho ostrovných skupín, ale Batanes Islands sú určite jednou z najkrajších. Táto malá skupina ostrovov, nachádzajúca sa v severnom Pacifiku, ponúka návštevníkom najúžasnejšie výhľady, ktoré si môžu predstaviť. Tieto ostrovy tiež ponúkajú veľmi unikálne počasie, ktoré sa ľudia môžu počas svojej návštevy zaujímať.

Počasie na Batanes Islands je obvykle veľmi podobné celoročne, s teplotou sa pohybuje medzi 25-28 stupňov Celzia. Výhodou je, že ostrovy sú na severnom okraji Filipín, takže sa nachádzajú mimo zóny severovýchodných monzúnov.

Väčšiu časť roku vládne na ostrovoch suché počasie, s občasným výskytom malých búrok. Výhody napriek tomu, že sa jedná o suchý obdobie, sú najmä pre turistov. Tieto výhody zahŕňajú jasne modré nebo, ktoré poskytujú dokonalé výhľady na ostrovy. Okrem toho je veľa možností pre návštevy rôznych atrakcií, rovnako aj pre plávanie a šnorchlovanie.

Počas mokrého obdobia sú Batanes Islands zasiahnuté juhozápadným monzúnom. Tieto obdobia nastávajú okolo júla a augusta, s občasnými prechádzkami počasia cez Máj a jún. Aj keď sa môže zdať, že sú tieto mesiace menej vhodné pre turistov, tieto obdobia sú stále veľmi priaznivé. V dôsledku zvýšenej vlhkosti v ovzduší sú ostrovy zelenšie, všade narastajú rastliny, ovocie a zelenina.

Vďaka bohatej faune a flóre sa návštevníci môžu tešiť na prechádzky a jazdu na bicykli v rôznych častiach Batanes Islands. Turisti si pochvaľujú hlavne nádherné kvitnúce stromy, ovocné záhrady a rôzne druhy vtákov, ktoré lákajú pozornosť milovníkov prírody a ornitológov.

V závislosti od toho, aké aktivity si turisti plánujú robiť, môže byť predpoveď počasia dôležitá. Ak chcete navštíviť Batanes Islands pre plávanie a šnorchlovanie, najlepšie obdobie sú suché mesiace – od októbra do mája. Ak však chcete zažiť zelené krajiny Batanes Islands, mokré obdobie je určite tou správnou voľbou.

Batanes Islands sú zdrojom neopakovateľných zážitkov. Počasie a ročné obdobia sú tučaj dôležitým faktorom pri plánovaní návštevy. Turisti môžu byť v bezpečí, že nech príde akékoľvek počasie, Batanes Islands ponúknu nádheru prírody, ktorá ich nezanechá chladnými.


Ubytovanie Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú súostrovím nachádzajúcim sa na severe Filipín. Toto skrývané miesto je známe svojou nádherou, mierom a jedinečnou kultúrou. Ak sa sem chystáte cestovať, je dôležité vedieť, že ubytovanie na tomto ostrove je obmedzené, pretože turistický ruch tu nie je tak rozšírený ako v iných častiach Filipín.

Väčšina turistov sa rozhodne sa ubytovať v hlavnom meste Basco. Mesto ponúka niekoľko hotely a apartmánových komplexov, kde môžete nájsť rôzne druhy ubytovania, od luxusných miest až po cenovo dostupné možnosti. Niektoré hotely majú nádherný výhľad na oceán a sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť pokojný a romantický pobyt. Cena ubytovania v Basco sa líši v závislosti od typu miesta, kde sa rozhodnete zostať.

Ak hľadáte viac autentické a nenáročné ubytovanie, odporúča sa skúsiť bazajetov. Toto sú tradičné domy Batanes, ktoré boli premenované na ubytovacie zariadenia pre turistov. Jedná sa o mestský komplex domov postavených z kamenných múrov a strechy z čalúnenia, ktoré ponúkajú jedinečný a autentický pobyt. Tieto bazajety sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova a väčšinou ponúkajú príjemné ubytovanie so základným vybavením.

Ďalšou možnosťou ubytovania na Batanes je pobyt u miestnych obyvateľov. Mnoho miestnych rodín ponúka jednoduché izby alebo ubytovanie v ich domoch pre turistov. Táto možnosť je často lacnejšia a poskytuje viac príležitostí na interakciu s miestnou kultúrou. Ak hľadáte autentický zážitok a chcete sa dozvedieť viac o živote na Batanes od prvej ruky, táto možnosť je pre vás.

Okrem Basca sú na ostrove aj ďalšie menšie mestá, kde je tiež možné nájsť ubytovanie. Napríklad, v meste Sabtang nájdete niekoľko pensionov a hotelov, ktoré ponúkajú jednoduchý a útulný pobyt. Toto mesto je známe svojimi tradičnými bazajetmi a múzeom, ktoré je stojí za to navštíviť.

Ak si chcete vyhľadať ubytovanie na Batanes, odporúča sa zarezervovať si ho vopred, pretože počet miest je obmedzený a popularita tohto miesta medzi turistami rýchlo stúpa. Môžete sa obrátiť na miestne cestovné kancelárie alebo využiť online rezervácie.

Batanes Islands ponúkajú jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Ubytovanie tu síce nemusí byť také široké ako v iných častiach Filipín, ale necháva vás čerpať z autentickej kultúry a krásy tohto miesta. Nech sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli, bazajete alebo u miestnych obyvateľov, určite si užijete tento pokojný a kľudný ostrov vzdialený od našej rušnej reality.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Batanes Islands


1. Kam sa nachádzajú Batanes Islands?
Batanes Islands sa nachádzajú na severnom cípe Filipín.

2. Ako sa tam dostanem?
Najbežnejším spôsobom, ako sa dostať na Batanes Islands, je cez leteckú dopravu. Existujú pravidelné lety z Manily alebo Cebu City.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Batanes Islands?
Najlepšou dobou na návštevu Batanes Islands je počas suchého obdobia medzi novembrom a májom, keď sú počasie a podmienky pre cestovanie najlepšie.

4. Koľko dní by som mal stráviť na Batanes Islands?
Ideálne je stráviť aspoň 3 až 4 dni na Batanes Islands, aby ste si mohli vychutnať krásy ostrova a spoznať jeho kultúru a prírodné krásy.

5. Čo je na Batanes Islands najzaujímavejšie?
Batanes Islands sú známe svojou malebnou prírodou a kláštorom, starobylými kamennými domami a nádhernými výhľadmi na oceán.

6. Ktoré aktivity by som mal robiť na Batanes Islands?
Niektoré z najpopulárnejších aktivít na Batanes Islands zahŕňajú prechádzky po krásnych plážach, návštevu historického Fortu Ivanaho, prieskum Batanes Light House a prechádzky po tradičných dedinách.

7. Aké je typické miestne jedlo na Batanes Islands?
Typické miestne jedlo na Batanes Islands zahŕňa špeciality ako uok (kuskus sú) a vuí (ryža z pohánky) spolu s rôznymi druhmi čerstvého rybieho guláša.

8. Potrebujem vízum na návštevu Batanes Islands?
Ak ste držiteľom platného pasu, nebudete potrebovať vízum na návštevu Batanes Islands, ak ste občanom mnohých krajín vrátane EÚ a Spojených štátov.

9. Aké sú miestne obyvateľstvo a jazyk na Batanes Islands?
Obyvateľstvo Batanes Islands tvoria predovšetkým ľudia tzv. Batsáni. Hovoria vlastným jazykom, Ivátan. Filipínčina je tiež veľmi rozšírená.

10. Aké sú populárne miesta na Batanes Islands?
Niektoré z najpopulárnejších miest na Batanes Islands sú Basco, hlavné mesto, Sabtang Island s jeho kamennými domami a Itbayat Island s jeho úchvatnou prírodou.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skrytý poklad Filipín

Batanes Islands, známe tiež ako "Krajina vôd vetra", sa nachádzajú na severnom kúsku Filipín. Toto malé a tiché súostrovie je jedným z najkrajších a najneopozeranejších miest v krajine. Čo robí Batanes tak špeciálnymi? Je to kombinácia nádhernej prírody, jedinečnej kultúry a autentických skúseností, ktoré ťa uchvátia.

Prvým krokom, ako sa dostať na Batanes, je rezervácia letenky. Pre väčšinu návštevníkov je najlepšou možnosťou let s leteckou spoločnosťou z Manily alebo Clark. Let trvá približne dve hodiny a vychádza pomerne lacno. Keďže Batanes je stále pomerne izolovaný, lety sem nie sú také časté, preto je dôležité rezervovať si letenku vopred.

Po pristátí na letisku Basco, hlavnom meste Batanes, si hneď všimneš rozdiel oproti zvyšku Filipín. Batanes má úplne jedinečnú krajinu, súostrovie tvoria zelené kopce, prírodné útesy, nádherne pláže a okúzľujúce vinice. Okrem toho môžeš vidieť aj tradičné kamenné domy, ktoré sú typické pre túto oblasť. Tieto domy, známe ako "ivatan", sú vyrobené pomocou starodávnych stavebných techník a sú odolné voči silným vetrom a zemetraseniam.

Batanes ponúka mnoho aktivít a zážitkov pre milovníkov prírody. Môžeš sa vydať na strmé útesy, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na oceán a možno uvidíš aj niektoré morské vtáky. Miešajúc sa s miestnymi obyvateľmi, zistíš, že Batanes má bohatú kultúru a históriu. Domorodci, známi ako "ivatans", sú srdečnými a priateľskými ľuďmi, ktorí majú hlboký respekt k prírode. Môžu ti ukázať aj miestne tradičné remeslá, ako je výroba klobúkov, rybárčenie alebo pestovanie rýb.

Ak máš radi dobrodružstvo, môžeš sa vydať na krásne kopce a hory Batanes. Tu môžeš vystúpiť na horu Iraya, najvyšší vrchol na Batanes, alebo skúsiť výstup na kopce Tukon či Mount Matarem. Tieto túry ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu a sú príležitosťou na hĺbku objavovania tohto úžasného miesta.

Jedným z ďalších dôvodov, prečo si nechať ujsť Batanes, je jeho jedinečná gastronómia. Môžeš si vychutnať miestne pochúťky ako "Uved Lobster", ktorý je typickým jedlom tejto oblasti. Okrem toho, chutnaj miestne ryby a morské plody, ktoré sú čerstvé a vynikajúce.

Batanes Islands sú malým a skromným rajom, ktorý ponúka zážitky, ktoré si na dlhý čas zapamätáš. Pre svoju izolovanosť je to miesto, ktoré je stále neopozerané masovou turistikou, čo z neho robí poklad na Filipínach. Nech už si prišiel za prírodou, kultúrou alebo dobrodružstvom, Batanes určite nebude sklamaním. Rezervuj si letenku a oživ svoje dobrodružstvo na tejto úžasnej destinácii.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky