Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fínsko Kemijärvi

Počasie Fínsko Kemijärvi


Fínsko je krajina, ktorá je známa svojimi rozmanitými prírodnými krásami a jednou z nich je aj mesto Kemijärvi. Nachádza sa na severe krajiny, v blízkosti polárneho kruhu, čo má vplyv na jeho klimatické podmienky a počasie.

Kemijärvi patrí rovnako ako väčšina fínskych miest k oblasti, kde vládne chladné a studené podnebie. V zime je tu zima dlhá a tvrdá, so snehovými zrážkami a teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od -10 °C do -20 °C, no v extrémnych prípadoch môže teplota klesnúť aj pod -30 °C. Väčšinou fúka silný vietor, ktorý zvýrazňuje pocit chladu a vytvára snehové víry. Tieto podmienky sú charakteristické pre všetky oblasti Fínska.

Jar v Kemijärvi sa vyznačuje pomalým otepľovaním a postupným odhľadávaním snehu. Teploty sa pohybujú medzi -5 °C a 5 °C, čo vytvára ideálne podmienky pre lyžovanie a ďalšie zimné dobrodružstvá. Zároveň je to obdobie, keď sa príroda prebúdza k životu a zelená sa. Jar sa považuje za krásne obdobie v Kemijärvi, keďže slnko začína svietiť dlhšie a teploty stúpajú.

Leto v Kemijärvi je teplé, avšak nie príliš horúce, s priemernými teplotami okolo 20 °C. Tieto teploty sú ideálne pre dlhé túry a výlety do prírody, pretože je tu bohatá faune a flore. Mesto leží na okraji krásneho jazera, čo poskytuje možnosti na vodné aktivity ako sú plachtenie, rybolov a plážovanie. Letné dni sú dlhé a slnečné, keď slnko svieti až 19 hodín denne, čo je výhodou pre turistov, ktorí chcú stráviť čas vonku a užívať si prírodné scenérie.

Jeseň v Kemijärvi je krásna a farebná, keď sa stromy premenia na odtiene žltej, oranžovej a červenej farby. Teploty začínajú klesať a pohybujú sa medzi 0 °C a 10 °C, zatiaľ čo množstvo zrážok sa zvyšuje. Jeseň je ideálnym obdobím na objavovanie prírodných národných parkov a vychutnávanie si prechádzok pozdĺž malebných chodníkov medzi stromami.

Kemijärvi má svoje výnimočné počasie, ktoré odráža charakteristickejšie podnebie v tejto časti Fínska. Nesmierne chladné zimy, krásne jarné prebúdzanie, slnečné letá a farby jesene, všetky tieto elementy prírody sú súčasťou života v Kemijärvi a ponúkajú návštevníkom príležitosť zažiť jedinečné zážitky v každom ročnom období.


Ubytovanie Fínsko Kemijärvi


Fínsko Kemijärvi je mesto v oblasti Laponska a má veľa možností pre ubytovanie pre každého návštevníka. Pre podrobnosti o ubytovaní v Kemijärvi, pokračujte v čítaní tohto článku.

Hotel Svartisen

Hotel Svartisen je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie. Nachádza sa v blízkosti jazera Pöyliöjärvi. Hostia si môžu vybrať z dvoch typov izieb, ktoré sú štandardné izby a apartmány. Každá izba má vlastné kúpeľne, satelitnú televíziu a rýchle Wi-Fi. Hotelové služby zahŕňajú spa, reštaurácie a bar.

Kemijärvi City Hotel

Kemijärvi City Hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka komfortné ubytovanie pre hostí. Izby sú jednoducho zariadené, ale pohodlné a útulné. V každej izbe sa nachádza kúpeľňa s fénom a televíziou. Hostia môžu tiež využívať bezplatné parkovanie a bezplatný Wi-Fi.

Holiday Village Kuukiuru

Holiday Village Kuukiuru je malá dedinka z dreva a ponúka ubytovanie v miestnych tradičných chatkách alebo spoločných izbách. Hostia môžu zažiť arktickú atmosféru priamo v dedine. Dedinka Kuukiuru ponúka rôzne aktivity, ako sú lyžovanie, snežné skútre alebo jazdenie na psom záprahu.

Kemijärven Caravanalue

Kemijärven Caravanalue je ideálny pre tých, ktorí hľadajú možnosť kempovania a karavanovania. Nachádza sa v prírodnom prostredí a ponúka rôzne priestory na karavany alebo obytné vozidlá. Hostia budú mať prístup k vlastným sociálnym zariadeniam a sprchám. Kemijärven Caravanalue je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu a kempingové dovolenky.

V Kemijärvi je mnoho možností pre ubytovanie. Od luxusného hotela po spoločné izby, od drevených chatiek po karavanové parky. Kemijärvi ponúka rôzne možnosti na základe potrieb návštevníkov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, ste si istí, že to bude nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Kemijärvi


1. Ako môžem docestovať do Kemijärvi?

Do Kemijärvi sa dá cestovať buď letecky, pristávací pás je v Rovaniemi, alebo vlakom. Kemijärvi má vlastnú železničnú stanicu, na ktorú možno prísť z hlavného mesta Helsinky alebo z inej časti Fínska.

2. Ktoré atrakcie a aktivity sú v blízkosti Kemijärvi?

V blízkosti Kemijärvi je mnoho atrakcií a aktivít, medzi ktoré patrí napríklad návšteva národného parku Pyhä-Luosto, kde môžete mať výlety do prírody, v zime sa venovať lyžovaniu, snowboardingu a husacím sánkam.

3. Aký je počet obyvateľov v Kemijärvi?

Podľa odhadov je v Kemijärvi asi 7000 obyvateľov.

4. Ktoré sú najlepšie hotely alebo ubytovanie v Kemijärvi?

V Kemijärvi je niekoľko dobrých hotelov a ďalších ubytovacích zariadení, ako napríklad Hotelli Mestarin Kievari, Hotel Kemijärvi alebo Holiday Club Tampereen Kylpylä.

5. Aké sú typické jedlá alebo špeciality v Kemijärvi?

V Kemijärvi môžete ochutnať typickú fínsku kuchyňu, ktorá sa často zameriava na čerstvé ryby, zeleninu a bobule. Obliekať by ste mali vyskúšať lahodnú losoť, korenistú zverinu alebo tradičné fínske sladkosti.

6. Aké je typické počasie v Kemijärvi?

Kemijärvi má subarktické podnebie, a preto má typicky studené a zasnežené zimy, pričom teplota môže dosiahnuť až -30 ° C. Letá sú miernym tepelným a teplota dosahuje približne 15-20 ° C.

7. Ako si môžem objednať výlet na severné svetielko v Kemijärvi?

Mnoho cestovných kancelárií v Kemijärvi ponúka výlety na sledovanie severných svetielok. Môžete ich kontaktovať priamo a objednať si výlet podľa svojich preferencií.

8. Existujú nejaké lyžiarske strediská v blízkosti Kemijärvi?

Áno, v Kemijärvi je niekoľko lyžiarskych stredísk v blízkosti, ako napríklad Pyhä-Luosto, ktoré je populárne medzi obyvateľmi i turistami. Toto stredisko ponúka rôzne zjazdovky a ďalšie zimné aktivity.

9. Aké sú typické udalosti alebo festivaly v Kemijärvi?

V Kemijärvi sa koná niekoľko udalostí a festivalov počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí Straumen v novembri, keď sa oslavuje sviatok svätého Mikuláša.

10. Aké sú populárne turistické trasy v okolí Kemijärvi?

Okolie Kemijärvi ponúka mnoho turistických trás a chodníkov, ktoré vás zavedú do nádherných prírodných scenérií. Niektoré z najobľúbenejších sú Pyhä-Luosto národný park, Kemijoki rieka a Keimiönjoki ľadovec.


Dovolenka Fínsko Kemijärvi


Fínsko a jeho krásy každého roku lákajú tisíce turistov. Jedným z miest, ktoré určite stojí za to navštíviť, je malé mestečko Kemijärvi. Toto mesto sa nachádza v severnej časti krajiny a svojim návštevníkom ponúka množstvo aktivít a zážitkov.

Kemping v prírode

Najväčší lákadlom pre návštevníkov Kemijärvi je nádherná príroda. Mnohí turisti si preto radi zvolia kemping v prírode ako formu ubytovania. Kemijärvi ponúka mnoho kempov v tých najkrajších prírodných oblastiach. Rochersin eräkeskus, Vuoton Lomamökit a Nivanvuonon Lomakartanot sú iba niektoré z kempov, ktoré stoja za návštevu.

Jazerá a rieky

Fínsko má mnoho krásnych jazier a riek, a Kemijärvi nie je výnimkou. Návštevníci môžu preto využiť možnosti jazdiť na kajaku, loviť ryby a pozorovať rôzne druhy vtákov na okolitých jazerách a riekach. Tieto aktivity si obľúbili najmä rodiny s deťmi, ktoré hľadajú pokojné miesto na dovolenku a radi trávia čas v prírode.

Zimné športy

Kemijärvi má na svojom území mnoho zjazdoviek, a tak si milovníci zimných športov určite prídu na svoje. Okrem klasického lyžovania si môžu návštevníci vyskúšať aj iné aktivity ako je bežkovanie, snowboarding alebo jazda na sane. Mnohé hotely a kempy ponúkajú aj možnosť jazdy na snežných skútroch.

Santa Claus Village

Väčšina turistov spojí Fínsko priamo s Mikulášom. A aj Kemijärvi má svoju vlastnú Santa Claus Village. Toto miesto je rok čo rok prioritou najmä pre rodiny s deťmi, ktoré sa radi fotia s Mikulášom a počúvajú príbehy o jeho vianočných skúsenostiach.

Kemijärvi a jeho okolie sú určite ideálne miesto pre dovolenku v prírode. Toto mestečko ponúka mnoho zážitkov a aktivít, ktoré môžu uspokojiť aj náročných turistov.


Letenka Fínsko Kemijärvi


Fínsko, krajina severnej Európy, je známa svojou nádhernou prírodou, malými dedinkami a pokojnou atmosférou. Medzi obľúbené turistické destinácie patria hlavne veľké mestá ako Helsinki, Turku a Rovaniemi. Avšak, ak túžite objaviť skutočný skandinávsky kúsok, nemali by ste vynechať možnosť navštíviť Kemijärvi.

Kemijärvi je mesto situované na severe Fínska v regióne Laponsko. Nachádza sa približne 730 kilometrov severne od Helsínk a leží priamo na brehu jazera Kemijärvi. Toto tiché a pokojné mesto ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť sledovať život miestnych obyvateľov a súčasne sa ponořiť do prírodného rajónu.

Jednou z najjednoduchších možností, ako sa dostať do Kemijärvi, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkeho letiska Rovaniemi (skoro 130 km od Kemijärvi) alebo letovisko Kittilä (vzdialené približne 230 km). Po príchode na letisko máte možnosť využiť verejnú dopravu a pokračovať autobusom alebo vlakom do Kemijärvi.

Po príchode do Kemijärvi vás privíta útulné prostredie so zimnou scenériou, ktorá dýcha pravou fínskou atmosférou. Je to ideálne miesto na pobyt pre milovníkov zimných športov, ako je napríklad lyžovanie, jazdenie na snežných skútroch či výlety na bežkách. Kemijärvi a jeho okolie ponúkajú množstvo zjazdoviek a tras vhodných pre všetky úrovne zdatnosti.

Okrem lyžovania môžete tiež navštíviť známu Santa Clausovu dedinu v blízkom Rovaniemi, ktorá je iba krátkou vzdialenosťou od Kemijärvi. Toto miesto je doslova kúzelné a ponúka množstvo aktivít pre celú rodinu, vrátane možnosti stretnutia Svatého Mikuláša, sánkovania s pravými sobmi a prehliadky polárneho kruhu.

Ak vás viac láka príroda a oddych v tichu, Kemijärvi vám ponúka mnoho miest, kde si môžete vychutnať pokoj a krásy laponskej prírody. Mimo zimného obdobia je oblasť známa svojimi nádhernými jazerami, ktoré sa dajú preskúmať na kanoe alebo člne. Okolité lesy sú ideálnym miestom pre prechádzky a dovolenky v prírode.

Aby ste získali skúsenosť zo skutočného severného Fínska, neváhajte navštíviť mesto Kemijärvi. S letenkovou rezerváciou budete mať príležitosť objaviť jeho nádhernú prírodu, výnimočnú kultúru a skutočnú fínsku atmosféru. Stačí rezervovať svoju letenku a vytvoriť si vlastnú cestovnú príbeh.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky