Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fínsko Levi

Letenka Fínsko Levi


Fínsko je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa na severe Európy. Má veľa čo ponúknuť návštevníkom, najmä v zimnom období. Jedným z najobľúbenejších miest na zimnú dovolenku je bezpochyby Levi.

Levi je populárne stredisko na lyžovanie a zimné športy, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Fínska, konkrétne v Laponsku. Je to jedno z najväčších lyžiarskych stredísk vo Fínsku a ponúka širokú škálu možností pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Ak plánujete cestu do Leva, najlepším spôsobom, ako tam sa dostať, je letecká doprava. Existuje niekoľko možností leteniek, ktoré môžete zvážiť pri rezervácii svojej dovolenky. Môžete vyhľadať priame lety z niektorých veľkých európskych miest, ako je Helsinki, alebo môžete zvážiť medzinárodný let na letisko Kittilä, ktoré je blízko Leva.

Letecká doprava vás dostane do cieľa rýchlo a pohodlne, čím vám ušetrí cenný čas, ktorý môžete využiť na vychutnávanie vašej dovolenky. Po prílete na letisko Kittilä si môžete prenajať auto alebo využiť autobusovú dopravu, ktorá vás dovezie priamo do strediska Levi. Cesta na samotné stredisko trvá len približne 15 minút, čo znamená, že môžete byť na svahu za chvíľu.

Levi je známe svojimi širokými a dobre upravenými zjazdovkami, ktoré sú vhodné pre všetkých športovcov bez ohľadu na ich skúsenosti. Počas zimných mesiacov tu prichádzajú tisíce návštevníkov, aby si užili zábavu na svahoch. Máte možnosť vyskúšať alpské lyžovanie, snowboarding, skialpinizmus alebo jednoducho si užiť prechádzku na snežných topánkach po krásnej ľadovej krajine. Pre tých, ktorí sa nechcú venovať lyžovaniu, je možnosť jazdy na sane či skútroch.

Okrem športových aktivít ponúka Levi aj mnoho ďalších atrakcií. Môžete sa poprechádzať po dedinke, nakupovať v tradičných obchodoch s múzeami a umelou galériou. Ak máte radi adrenaline, môžete si vyskúšať aj hokej na ľade alebo sa zapojiť do rozličných zimných hier a súťaží. Vo večerných hodinách vám stredisko ponúka príjemné aktivity, ako je saunovanie, wellness centrá, večerné prechádzky pod hviezdami alebo obdivovanie polárnej žiary.

Levi je vynikajúcou voľbou pre zimnú dovolenku pre jednotlivcov, páry alebo rodiny. Ponúka širokú škálu možností na získanie nových skúseností a zážitkov. Ak plánujete navštíviť Fínsko a chcete zažiť niečo výnimočného, určite musíte zvážiť letenku do Leva. Svojou nádhernou prírodou, dokonalými podmienkami na lyžovanie a širokou ponukou aktivít vám tento malý laponský raj vyčarí úsmev na tvári.


Počasie Fínsko Levi


Fínsko Levi je oblasťou, ktorá sa nachádza na severe Fínska. Tento región je známy svojimi krásnymi zimnými scenériami, ktoré si zaslúžia pozornosť. Počasie v tejto oblasti býva často chladné, s nízkymi teplotami a vysokými snehovými zrážkami.

Zima

Počas zimy sa teploty v Lévi môžu pohybovať v rozmedzí -20°C až -5°C. Občas sa môžu vyskytnúť aj dni, kedy teploty klesnú až pod -30°C. Vzhľadom na tieto extrémne teploty, návštevníci by mali byť pripravení na chladné počasie. Napriek tomu, že môže byť počasie extrémne chladné, vzhľadom na množstvo snehových zrážok, Lévi je perfektným miestom na zimné športy, ako lyžovanie, snowboarding alebo bežkovanie.

Jar

Počas jari sa teploty v Lévi začínajú postupne zvyšovať a môžu sa pohybovať v rozsahu 0°C až 5°C. V tomto období sa môžete tešiť na slnečné a jasné dni, čo vám umožní prehliadku krásnej krajiny Lévi. V tomto období menej snehu padá, čo znamená, že niektoré zimné športy môžu byť už nedostupné.

Leto

Ďalšou sezónou po zime a jaru je leto. Počas leta sa teploty v Lévi môžu pohybovať okolo 10°C až 15°C. Počas tejto doby sa môžete tešiť na na slnečné dni s niektorými teplými až horúcimi teplotami. Leto je ideálnym obdobím na turistiku a cyklistiku po krásnej fínskej krajine.

Jeseň

Po lete nasleduje jeseň, čo znamená, že teploty sa znovu začínajú znížiť. V Lévi sa teploty môžu pohybovať okolo 0°C až 5°C. V tomto období sa začína menej turistov, čo môže viesť k tichším a pokojnejším chvíľam v tejto oblasti.

Celkovo môžeme povedať, že počasie v Lévi môže byť extrémne s vysokým množstvom snehových zrážok v zime, zatiaľ čo letné mesiace sa vyznačujú teplejším a jasnejším počasím. Kdekoľvek však ide turistovi, mali by si byť vedomí týchto sezónnych zmien a pripraviť sa na ne.


Ubytovanie Fínsko Levi


Fínsko je krásna krajina plná prírodných krás, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je mesto Levi. Nachádza sa na severozápade krajiny a môžete v ňom nájsť rôzne možnosti ubytovania.

Levi je najväčším strediskom lyžovania v severnej Fínsku a každý rok privíta stovky turistov, ktorí sem prichádzajú pre kvalitné ubytovanie a vynikajúce lyžovanie. Mesto je tiež výborným východiskom na prechádzky po prírodných parkoch, nordic walking a ďalšie vidiecke aktivity.

Ak hľadáte v Levi ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel, apartmán alebo chatku. V meste nájdete rôzne kategórie hotelov, od luxusných až po cenovo dostupnejšie. Hotel Ylläsrinne sú vynikajúcim príkladom ubytovania v Levi, ponúka štýlové a kvalitné izby, ktoré sú ideálne pre páry i rodiny.

Ak máte radi súkromie a viac priestoru, je pre vás najlepšou voľbou apartmán. Tieto ubytovania sa nachádzajú vo väčšom počte v meste a poskytujú vám úplnú slobodu, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku nezávisle na ostatných hostiteľoch. Apartmány sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a cenových kategóriách.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie vo vidieckom štýle, sú ideálne chatky. Nachádzajú sa v blízkosti mesta a ponúkajú nezabudnuteľné horské zážitky. Sú to ideálne miesta na oddych a relaxáciu po náročnom dni lyžovania alebo prechádzok.

Ak hľadáte ubytovanie v krásnom prostredí, v ktorom sa môžete tešiť z prírodných krás a odpočinku, Levi je pre vás dokonalým miestom na dovolenku. Ubytovanie v meste je k dispozícii pre každého, kto chce cestovať do Fínska a objaviť jeho krásu a pôvab. Nielenže vám poskytne komfortné miesto na spanie, ale pomôže vám aj načerpať nové sily a energiu.


Dovolenka Fínsko Levi


Fínsko Levi - Ideálna dovolenka pre milovníkov zimnej idylky

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť skutočnú zimnú pohodu a oddýchnuť si v nádhernej prírode, Fínsko je pre vás správna voľba. A špecificky miesto Levi je skutočným rajom pre milovníkov zimných radovánok.

Levi je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v severnej časti Fínska, v árii známej ako Laponsko. Je to najväčšie a najpopulárnejšie lyžiarske stredisko v tejto krajine, a preto tam návštevníci nájdu všetko, čo potrebujú na nezabudnuteľnú dovolenku.

Jednou z hlavných atrakcií Levi je jazda na lyžiach. S viac ako 40 zjazdovkami a 27 vlekmi je toto miesto skutočnou oázou pre zimnú zábavu. Bez ohľadu na vašu úroveň skúseností na lyžiach, v Levi nájdete zjazdovky pre všetkých - od začiatočníkov po skúsených lyžiarov.

Pre tých, ktorí si radi vyskúšajú niečo nové, je tu možnosť vyskúšať si zjazdovky pre snowboardistov, skialpinizmus alebo aj bežky. Do mesta bežkárov - Levi - si môžete prenajať všetky potrebné zariadenia.

Okrem lyžovania a snowboardingu je tu aj mnoho ďalších aktivít, ktoré odporúčame vyskúšať. Napríklad romantická prechádzka na saneťoch tažených sobmi alebo na špeciálnych snežných motoroch, kde si môžete užívať krásu prírody až do sýtosti. Môžete tiež vyskúšať rybolov na zamrznutých jazerách alebo sa prejsť na koni po snehovej pokrývke.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, určite vyskúšajte jazdu na skútroch. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je tzv. "safari" na skútroch, ktoré vás zavedú hlboko do zasneženej divočiny. Počas tohto dobrodružného výletu si budete môcť vychutnať krásy prírody a možno tu dokonca stretnete aj miestne zvieratá, ako sú soby alebo severné jelene.

Vo Levi nájdete aj bohaté možnosti ubytovania. Od moderných hotelov, cez útulné chaty až po luxusné horské rezorty - všetko je tu dostupné podľa vášho vkusu a rozpočtu.

Samozrejme, keďže ide o Laponsko, sem radi prichádzajú aj tí, ktorí chcú zažiť vianočnú atmosféru. K dispozícii sú rôzne vianočné trhy so špecialitami a výrobkami typickými pre túto oblasť.

Fínsko Levi je jedinečným miestom, kde si každý nájde to, čo ho teší. Či už sa venujete lyžovaniu, jazernej rybačke alebo sa jednoducho chcete oddýchnuť v prírode, toto miesto vás určite nesklame. Ak túžite po dovolenke s príjemným rodinným prostredím, čistým vzduchom, krásnou prírodou a netradičnými zážitkami, navštívte Fínsko Levi. Vaša dovolenka tam bude skutočnou sýtnou.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Levi


1. Kedy je najlepší čas navštíviť Levie?
- Levi má viacero sezón, ale najlepším časom na návštevu sú zimné mesiace, kedy je tu dostatok snehu na zimné športy.

2. Aké sú možnosti ubytovania v Levim?
- V Levom si môžete vybrať medzi hotelom, apartmánmi, chatkami, alebo privátnymi apartmánmi.

3. Aké zimné športy môžem v Levom robiť?
- V Levom nájdete 45 lyžiarskych tratí rôznej obtiažnosti, zjazdovky pre snowboardistov, bežecké trasy, sánkovanie a hokej na ľade.

4. Aké miesto by som mal navštíviť v Levom?
- Oblasť Pallas-Yllästunturi národného parku je obľúbeným miestom na turistiku, kde nájdete rozmanité turistické trasy a nádhernú prírodu.

5. Ako sa dostať do Levie?
- Najlepšie cestovné spojenie je príchodom lietadlom na letisko Kittilä, kde je dostupná transfér do Levie. Usporiadať si môžete aj prenájom auta.

6. Aké sú teploty v Levom počas zimy?
- Počas zimy je tu veľmi chladno, priemerná teplota býva okolo minus 15 až minus 20 stupňov. Odporúča sa teplé oblečenie a vhodné vybavenie na zimné športy.

7. Aké sú možnosti stravovania v Levom?
- V Levom nájdete rozmanitú ponuku reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú fínsku kuchyňu alebo medzinárodné jedlá.

8. Môžem sa v Levom stretnúť so severnými svetlami?
- Ano, na vhodnom mieste a za správnych podmienok sa môžete stretnúť s nádherným zážitkom pozorovania severných svetiel.

9. Aké sú možnosti nákupov v Levom?
- V Levom nájdete viacero obchodov so suvenírmi, šperkami, doplnkami a spomienkovými predmetmi. Väčšie nákupy môžete realizovať v blízkom meste Kolári.

10. Aký je jazyk fínskej reči?
- Fínsko je fínčinou, ale väčšina obyvateľov hovorí aj po anglicky. V obchodoch, reštauráciách a turistických atrakciách sa bežne hovorí aj v nemčine a ruštine.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky