Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Rouen

Letenka Francúzsko Rouen


Letenka do francúzskeho mesta Rouen je pre mnohých cestovateľov atraktívnou možnosťou prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v romantickom prostredí Normandie. Rouen je historické mesto s krásnou architektúrou a zaujímavými pamiatkami, ktoré poskytujú cestovateľom úžasný zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rouen, musíte si najskôr zakúpiť letenku. Rouen leží asi 135 km severozápadne od Paríža, takže najlepšou možnosťou je let do hlavného mesta. Z letiska Charlesa de Gaulla a Orly v Paríži do Rouenu vám trvá asi dve hodiny jazdy. Najlepšou voľbou pre kúpu letenky do Rouenu je internet, kde môžete nájsť mnoho cenovo dostupných možností.

Po prílete do Rouenu môžete využiť verejnú dopravu, ktorá je v meste veľmi dobre organizovaná. Môžete si kúpiť lístky na autobusy alebo vlaky, ale zväčša sa odporúča prehliadka mesta peši. Mesto ponúka mnoho zaujímavých miest ako napríklad katedrálu Notre-Dame de Rouen, ktorá je jednou z najkrajších gotických stavieb vo Francúzsku. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Kráľovský palác, zvaný Château de Rouen, ktorý slúžil ako rezidenčné sídlo normanských kráľov.

Najlepším časom na návštevu Rouenu je v lete, kedy sa mesto blyští jeho mnohými festivalmi a podujatiami. V júli si môžete vychutnať "Fetes Jeanne d'Arc", ktorá oslavuje hrdinský čin národnej hrdinky Joanny z Arku. V auguste sa koná "Festival du Lin", ktorý oslavuje užívanie jedného z hlavných prírodných zdrojov Normandie - lnu.

V Rouene si jednoducho užijete jedinečnú atmosféru mesta plného histórie a kultúry. Ak hľadáte romantiku a zážitky, určite si nevynechajte návštevu tohto krásneho mesta v Normandii. Preto neváhajte a zakúpte si letenku do Rouenu ešte dnes a čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Francúzsko Rouen


Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a pôvabnou prírodou. Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte niečo jedinečné a zaujímavé, mali by ste venovať pozornosť mestu Rouen. Nachádza sa v Normandii, na severe Francúzska, a je jedným z najznámejších historických miest v krajine.

Rouen je najviac známe svojím vzťahom k Joannu d'Arc, francúzskej národnostnej hrdinke. V roku 1431 bola Joannou d'Arc odsúdená a popravená v Rouene. Mesto je považované za jej rodné miesto a je plné pamätihodností súvisiacich s jej životom a smrťou. Môžete navštíviť kostol Saint-Jeanne-d'Arc, ktorý je postavený v mieste, kde bola Joanne uväznená a procesovaná. Okrem toho, ak budete mať šťastie, môžete vidieť aj jej sochu, ktorá je umiestnená na námestí Place du Vieux-Marché, kde bola popravená.

Rouen je tiež domovom mnohých úchvatných kostolov a katedrál. Najznámejším je Katedrála Notre-Dame de Rouen, ktorá je jednou z najväčších gotických katedrál vo Francúzsku. Je považovaná za jedno z najkrajších architektonických diel v krajine a navštívte ju je nesmierne dojímavé. Katedrála je obklopená krásnymi pešou zónou, kde sa môžete prechádzať po malebných uličkách a obdivovať historické budovy.

Pre tých, ktorí majú záujem o umenie, je v Rouene mnoho múzeí a galérií. Asi najznámejšou je Múzeum výtvarnej umenosti v Rouene, ktoré je domovom pre mnoho vzácnych a cenných umeleckých diel. Môžete si tu pozrieť práce slávnych maliarov ako Monet, Renoir a Delacroix.

Okrem toho je Rouen tiež známe svojou bohatou gastronómiou. Môžete sa naučiť o miestnych špecialitách a ochutnávať tradičné francúzske jedlá. Mesto je plné reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať jedlo a pitie a zároveň sa cítiť ako miestny obyvateľ.

Ak milujete prírodu, môžete si užiť prechádzku po brehu rieky Seiny, ktorá preteká mestom. Rozprávková panoráma, úžasný výhľad na rieku a historické budovy vytvárajú ideálne prostredie na oddych a relaxáciu.

Francúzska dovolenka v Rouene ponúka všetko, čo si môžete pri dovolenke priať - bohatú históriu, kultúru, umelecké diela, miestne jedlá a krásnu prírodu. Mesto je vzdialené len niekoľko hodín cesty od Paríža a je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť jedinečný a autentický francúzsky zážitok. Nech už sa zaujímate o históriu, umenie alebo jednoducho o relaxáciu, Rouen vám ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Francúzsko Rouen


Rouen je historické mesto nachádzajúce sa v severnej Francúzsku. Jeho bohatá história a kultúra, spolu s množstvom pamiatok a atrakcií, ho robia populárnym turistickým cieľom. Ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné mesto, nevyhnutnosťou je samozrejme aj ubytovanie.

Rouen ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb a preferencií. Ak hľadáte luksuzné a elegantné ubytovanie, nemáte z čoho mať obavy. V meste sa nachádza niekoľko prestížnych hotelov s vysokým štandardom, ktoré vám poskytnú komfort a pohodlie.

Ak preferujete viac príjemnú a útulnú atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malých rodinných penziónoch alebo bed and breakfast zariadeniach. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentickú francúzsku pohostinnosť a zároveň ponúknu dostatočnú úroveň komfortu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a viac priestoru, sú tu aj rôzne možnosti prenájmu apartmánov alebo rekreačných domov. Tieto možnosti sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať viac súkromia a možnosť si variť vlastné jedlo.

Ak preferujete nižšie náklady na ubytovanie, mesto Rouen disponuje aj niekoľkými cenovo dostupnými hotelmi či hosťovskými domami. Tieto možnosti vám môžu ušetriť peniaze, ktoré môžete potom použiť na ďalšie zážitky a aktivít v meste.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na pohodlné a príjemné prostredie po celý deň strávený objavovaním tohto historického mesta. Mnohé hotely a penzióny sú umiestnené v blízkosti najdôležitejších pamiatok a atrakcií mesta, takže budete mať jednoduchý prístup k týmto zaujímavostiam.

Mesto Rouen ponúka aj niekoľko možností pre zábavu a oddych v podobe reštaurácií, kaviarní a barov. Po náročnom dni strávenom objavovaním mesta môžete posedieť s priateľmi alebo rodinou a vychutnať si vynikajúcu francúzsku kuchyňu a miestne víno.

Rouen je skutočne jedinečným miestom na navštívenie v severnej Francúzsku a ponúka množstvo možností pre ubytovanie, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, budete mať príležitosť zažiť autentickú atmosféru a krásy tohto historického mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Ako sa dostanem do Rouenu?

Najlepšie je cestovať vlakom zo železničnej stanice Saint-Lazare v Paríži, cesta trvá približne 1,5 hodiny. Taktiež sa dá cestovať autobusom z Paríža alebo letiskami v Paríži.

2. Kde môžem nájsť informácie o turistických atrakciách v Rouene?

Turistické informačné stredisko (Office de Tourisme) sa nachádza v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Môžete sa tam opýtať na informácie o rôznych pamiatkach, ako je napríklad katedrála Notre-Dame de Rouen, muzeá, hradby atď.

3. Kde sa dá ubytovať v Rouene?

V Rouene sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch, hosteliach alebo penziónoch. Hľadajte na internete alebo sa opýtajte na turistickom informačnom stredisku.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rouene?

Rouen je známy svojou francúzskou kuchyňou a je plný skvelých reštaurácií. Medzi najlepšie patrí La Couronne, pravdepodobne najstaršia reštaurácia vo Francúzsku, ktorá sa špecializuje na šťavnaté steakové pokrmy.

5. Kde sa dá nakupovať v Rouene?

Rouen má množstvo obchodov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Väčšina obchodov sa nachádza na hlavnej nákupnej ulici, Rue du Gros-Horloge.

6. Aké sú najlepšie časti mesta Rouen na prechádzku?

Najlepšie časti mesta sú historické centrum, ktoré je plné starých historických stavieb a uličiek, a nábrehie Seiny, ktoré ponúka krásne výhľady na mesto.

7. Je Rouen bezpečné miesto na cestovanie?

Rouen je bezpečné miesto na cestovanie, rovnako ako väčšina miest vo Francúzsku. Je však nevyhnutné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti, napríklad dávať pozor na všetky svoje veci a nechodiť do nebezpečných oblastí v noci.

8. Kedy je najlepšie navštíviť Rouen?

Najlepším obdobím pre návštevu Rouenu je jeseň, kedy sú počasie a teploty príjemné a mnoho kultúrnych akcií a festivalov. Avšak, skoro každé obdobie prináša niečo nové a zaujímavé, či už sú to vianočné trhy v zime alebo letné festivale.

9. Ako sa dá preskúmať okolie Rouenu?

V okolí Rouenu je množstvo krásnych miest a vidieckych oblastí, ktoré sa dajú preskúmať autom alebo verejnou dopravou. Medzi najlepšie miesta patria Etretat, Honfleur a Giverny.

10. Ako dlho by som mal zostať v Rouene?

Rouen ponúka množstvo zaujímavých miest a pamiatok, a preto sa odporúča zostať tam minimálne dva dni na to, aby ste si mohli užiť všetky zážitky a zoznámiť sa s mestom.


Počasie Francúzsko Rouen


Rouen je mesto v severozápadnej Francúzsku, ktoré sa nachádza v oblasti Normandie. Táto oblasť sa môže pochváliť krásnym počasím, ktoré láka turistov z celého sveta.

Počasie v Rouene je ovplyvnené Atlantickým oceánom, ktorý sa nachádza na západe. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20 až 25°C, avšak teploty môžu spadnúť na 10°C. V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C až 5°C.

V Rouene prší približne 150 dní v roku a môže sa objaviť aj silný vietor. Dážď je tu častý, ale zväčša len krátke prehánky, ktoré po niekoľkých minútach prestanú. Preto je nutné zobrať si so sebou ochrannú plášťku alebo dáždnik.

V jeseni býva v Rouene najmä vo večerných hodinách zahmlenie. Väčšinou je to spôsobené tým, že teplé vzdušné masy z Atlantiku sa stretávajú s chladným vzduchom z kontinentu. Preto sa môže zrána objaviť opar, ktorý však po niekoľkých hodinách vymizne.

V lete býva v Rouene menej zamučené počasie a slnko sa objavuje častejšie. Na plážiach v oblasti Normandie je teplo a príjemne osviežujúce more. Je to preto ideálne miesto pre letnú dovolenku.

Celkovo, pokojné počasie v Rouene robí tejto oblasti príťažlivou pre turistov po celý rok. Návštevníci si tu môžu vychutnať krásnu prírodu, historické stavby a skvelé miestne jedlo. Preto ak hľadáte miesto s krásnym počasím, Rouen by mohol byť vašim ideálnym miestom na dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky