Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Saint-Malo

Počasie Francúzsko Saint-Malo


Francúzske mesto Saint-Malo, nachádzajúce sa na severe Bretónskeho poloostrova, je známe nielen svojou históriou a opevnením, ale aj svojim špecifickým počasím. V tomto článku sa pozrieme na to, aké je počasie v Saint-Malo počas rôznych ročných období.

Súčasné počasie v Saint-Malo je značne ovplyvnené jeho položením v severomorských vodách a atlantickom oceáne. Toto pobrežné mesto je známe svojim morským podnebím s miernymi letami a miernymi a vlhkými zimami.

Letá v Saint-Malo sú príjemné a ideálne na návštevu. Teploty sa pohybujú medzi 20-25 stupňami Celzia. Mesto má tiež tendenciu byť veterné, čo prispieva k osviežujúcej atmosfére. Málokedy sa teploty vyšplhajú nad 30 stupňov, čo je pre mnohých návštevníkov vítanou zmenou v porovnaní s horúcimi letami niektorých ďalších destinácií.

Jeseň je časom, kedy sa postupne ochladzuje a začína prichádzať zrážkový systém. Teploty sa pohybujú medzi 14-18 stupňami Celzia, a aj keď môže byť trochu daždivé, Saint-Malo si udržuje svoje pôvabné čaro. Mnohí ľudia uprednostňujú návštevu v tomto období, pretože je tu menej turistov a mesto je pokojnejšie.

Zimy v Saint-Malo sú studenšie a vlhkejšie. Teploty sa pohybujú medzi 5-10 stupňami Celzia. Existuje väčšia pravdepodobnosť dažďa a občasných búrok. Aj keď zimy nie sú extrémne studené, odporúča sa návšteva v teplejších mesiacoch, ak nechcete trpieť chladom.

Jar, podobne ako jeseň, je pre Saint-Malo veľmi príjemná. Teploty stúpajú z 10-15 stupňov a mesto sa začína prebúdzať do života. Prichádza viac slnečných dní a príroda kvitne. Je to skvelý čas na prechádzky po plážiach, ktoré sú v tomto období často takmer prázdne.

Celkove možno povedať, že Saint-Malo má pomerne milejšie počasie v porovnaní s inými časťami Francúzska. Jeho pobrežná poloha a ovplyvnenie oceánom prispievajú k jeho miernym teplotám. Ak sa chystáte navštíviť toto históriou obohatené mesto, bez ohľadu na ročné obdobie, nechajte si vždy priestor na pršiplavky a vetráčiky, keďže je známe svojím veterným počasím a nečakanými premenlivými podmienkami.

Celkovo je počasie v Saint-Malo priateľské a mesto ponúka veľa atrakcií a príležitostí na nádherné výlety či dlhé prechádzky po jeho promenádach a plážiach. Takže nech už si vyberiete, či idete v lete, na jeseň, v zime alebo na jar, budete mať príležitosť nasýtiť sa unikátnou atmosférou tohto úžasného francúzskeho prímorského mesta.


Dovolenka Francúzsko Saint-Malo


Francúzska dovolenka v Saint-Malo: Jedinečné miesto s bohatou históriou a nádherným pobrežím

Francúzsko je krajinou, ktorá ponúka mnoho možností na dovolenku. Ak hľadáte miesto s nádherným pobrežím, bohatou históriou a jedinečnou atmosférou, Saint-Malo je ideálna voľba.

Saint-Malo sa nachádza na severovýchode Bretónskeho polostrova a je jedným z najkrajších prímorských miest vo Francúzsku. Jeho nádherné pobrežie, pevnosť a starobylá architektúra lákajú turistov z celého sveta.

Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do doby stredoveku. Bolo známe ako slávne pirátske mesto, kde mocné rodiny vládli a získavali bohatstvo z obchodu a námornej plavby. Preto nájdete v Saint-Malo mnoho starých pevností a hradieb, ktoré sú svedectvom jeho bohatého minulého života.

Pri prechádzke po malebných uličkách mesta budete obklopení krásnou architektúrou. Staré kamenné domy sú útulne usporiadané okolo úzkeho cintorína s krásnymi kvetinami a reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičné bretónske jedlá.

Okrem svojej histórie je Saint-Malo známe aj svojimi plážami. Mnoho z nich je obklopených vysokými útesmi a okrem slnečného kúpania ponúkajú aj skvelé možnosti na prechádzky po pobreží. Môžete si vypožičať bicykel alebo rovno chodiť pešo a objavovať krásne zátoky a skryté pláže v okolí.

Okrem pláží a starobylých hradieb má Saint-Malo aj niekoľko historických pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. Napríklad mešita Saint-Vincent, ktorá je jedným z najstarších kostolov v Bretónsku, alebo Múzeum histórie mesta, kde si môžete precítiť atmosféru starého Saint-Malo a dozvedieť sa o jeho histórii.

Ak máte radi more a jeho poklady, loďou sa môžete prepraviť na malebný ostrov Grand Bé. Tento ostrov je známy pre svoje útesy a unikátnu prírodu. Môžete si vziať piknikovú deku a stráviť deň preskúmavaním jeho pláží a skál.

Saint-Malo je rovnako atraktívne aj v noci. Jeho romantická atmosféra je ešte viac umocnená osvetlením mestských múrov a ulíc. Mnoho reštaurácií, barov a kaviarní otvára dvere aj večer a návštevníkom ponúka možnosť vychutnať si skvelú večeru s výhľadom na mor.

Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, úžasným pobrežím a romantickou atmosférou, Francúzska dovolenka v Saint-Malo je ideálna voľba. Okrem toho môžete využiť jeho výhodnú polohu a vyraziť na výlety po okolí, ktoré je plné ďalších nádherných miest na objavovanie.


Letenka Francúzsko Saint-Malo


Francúzske mesto Saint-Malo je jedným z najkrajších prímorských letovísk v Bretónsku. Nachádza sa na severozápade Francúzska a je obklopené Atlantickým oceánom. Pre svoje malebné pláže, pevnosť a pôvabné historické centrum je turistickou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta. Ak plánujete cestu do tohto romantického mesta, letenka Francúzsko Saint-Malo je ideálnym spôsobom, ako sa tam dostať rýchlo a pohodlne.

Letenky do Saint-Malo je možné získať z rôznych miest vo Francúzsku aj z celého sveta. Najbližšie letiská sa nachádzajú v mestách Rennes a Dinard, avšak pre návštevníkov zo zahraničia je najpraktickejšie letieť do medzinárodného letiska v Paríži a potom pokračovať vnútroštátnym letom alebo cestovať vlakom alebo autom. Mesta Saint-Malo sú dobre spojené s hlavnými mestami Francúzska pomocou železničnej siete, takže je možné si zvoliť aj tento druh dopravy.

Saint-Malo je známe svojou krásnou historickou architektúrou a opevneným mestom, ktoré si zachovalo svoj starobylý pôvab. Prechádzka po úzkych uličkách obklopených kamennými domami s nádhernými kvetinovými oknami a rozvodnených sadzami je jednoducho nezabudnuteľným zážitkom. Všade okolo je cítiť atmosféru minulosti a histórie, ktorá sa týka obdobia obchodovania so surovinami a lovu na kobiaľky.

Pláže v okolí Saint-Malo sú jedny s najkrajších v Bretónsku. Ich pozlátený piesok, jemná voda a úchvatné scenérie robia z nich ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Ak ste dobrodružnejší typ, môžete si vyskúšať aj vodné športy, ako je jachting, surfovanie alebo kajakovanie.

Jednou z najväčších atrakcií v Saint-Malo je návšteva pevnosti, ktorá chráni mesto pred osekaním. Táto pevnosť je považovaná za jedno z najimpozantnejších vojenských opevnení v Európe. Je na nej možné prechádzať sa po múroch, podnikať prehliadky a odpočívať v jej nádherných záhradách.

Okrem toho sa v Saint-Malo koná aj množstvo festivalov a podujatí počas celého roka, zahŕňajúcich hudbu, film, divadlo a umenie. Je to skutočne miesto, kde sa môžete ponoriť do kultúry a tradícií Bretónska.

Pre inspiráciu a oddych v nádhernom prostredí je letný pobyt vo Francúzsku Saint-Malo jednoducho neprehliadnuteľným zážitkom. Letenka Francúzsko Saint-Malo vám poskytne rýchlu a dostupnú možnosť cestovať do tohto magického mesta a objaviť jeho poklady. Takže neváhajte, rezervujte svoju letenku a zažite dobrodružstvo v Saint-Malo.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Malo


Francúzska krajina je plná krásnych miest pre turistov. Jedným z nich je Saint-Malo, ktoré je zaujímavým miestom pre milovníkov histórie aj plážových hier. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, určite budete potrebovať ubytovanie.

Dobrým miestom na ubytovanie v Saint-Malo môže byť niektorý z hotelov priamo na pobreží. Väčšina hotelov ponúka úžasný výhľad na more a tiež krásne západy slnka, ktoré môžete sledovať z balkóna alebo terasy. Medzi tieto hotely patrí napríklad Les Charmettes, ktorý má možno trochu jednoduchšie priestory, ale zato sa môžete tešiť z priameho výhľadu na pláž. Ak hľadáte viac luxusu, potom si môžete vybrať z hotela Grand Hôtel des Thermes alebo Le Nouveau Monde, ktoré sú plné zariadení ako spa, bazén, posilňovňa, reštaurácia a ďalšie.

Ak by ste chceli zažiť skutočnú atmosféru mesta a to v kombinácii s romantikou, potom budete vyzerať po ubytovaní v centre mesta. V meste Saint-Malo sa nachádza mnoho krásnych ulíc a historických budov, a tak si môžete zájsť na prechádzku, než sa vyberiete na pláž. Napríklad, môžete si vybrať z hotelov, ako sú Hotel de France a Hotel Cartier, ktoré sa nachádzajú v časti mesta s názvom Intra-Muros alebo môžete si vybrať z ponuky viacerých apartmánových domov, ktoré ponúkajú rôzne typy apartmánov vo všetkých veľkostiach a cenách.

Mierny rozpočet a niekedy aj potrebu reštauráciu v mieste, kde sa budete ubytovávať, predstavuje ubytovanie v motely. Ubytovanie v motely môže byť riešením pri cestovaní s väčšími skupinami alebo veľkou rodinou. V Saint-Malo si môžete vybrať z ponuky rôznych motelov na okraji mesta alebo môžete zvoliť niektorý z trochu ďalej od mesta, ako napríklad Hotel Campanile, ktorý sa nachádza v blízkosti nákupného centra a je asi 10 minút jazdy autom od centra mesta.

Všetky uvedené typy hotelov sú vhodné pre rôzne druhy návštevníkov hlavne preto, že Saint-Malo ako každé mesto má svoje unikátne momenty a čaro. Je to preto dôležité, aby ste si za Vašu návštevu vybrali ubytovanie, ktoré bude zodpovedať Vašim potrebám a očakávaniam.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Malo


1. Aké je počasie v Saint-Malo v lete?
Odpoveď: V lete je v Saint-Malo teplé počasie s priemernou teplotou okolo 20°C a občasnými dažďami.

2. Ako sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes?
Odpoveď: Možno sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes vlakom, autobusom alebo taxíkom.

3. Kde sa nachádza najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo je zo západnej spanilej veže, ktorá ponúka výhľad na celé mesto a okolie.

4. Aké sú najlepšie pláže v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšími plážami v Saint-Malo sú Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

5. Koľko stojí vstup na hrad v Saint-Malo?
Odpoveď: Vstup na hrad v Saint-Malo stojí približne €7 pre dospelých a €4 pre deti.

6. Kde si môžem v Saint-Malo najlepšie pochutnať na morskej strave?
Odpoveď: V Saint-Malo môžete skúsiť najlepšiu morskú kuchyňu v reštauráciách Le Bistrot du Roy, La Belle Epoque, Le Chalut a La Brasserie du Sillon.

7. Aké je oslavy v Saint-Malo počas leta?
Odpoveď: Počas letných mesiacov sa v Saint-Malo koná množstvo festivalov, ako napríklad Festival Etonnants Voyageurs a Festival La Route du Rock.

8. Kde sa dá kúpať v Saint-Malo?
Odpoveď: Kúpať sa dá v Saint-Malo na pláži Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

9. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na nakupovanie v Saint-Malo je na Rue de l'Orme, kde sa nachádza množstvo obchodov a butikov.

10. Aké aktivity ponúka Saint-Malo pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: V Saint-Malo sa môžete s deťmi vybrať na výlet na pláže, navštíviť akvárium, pevnosť a múzeá alebo sa vydať na cykloturistiku po okolí.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky