Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Saint-Tropez

Dovolenka Francúzsko Saint-Tropez


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších destinácií turistov z celého sveta. Pýši sa nádhernou prírodou, bohatou históriou a úchvatnými plážami. Medzi najpopulárnejšie miesta na dovolenku v tejto krajine patrí slávne letovisko Saint-Tropez.

Saint-Tropez je svetoznáme prímorské letovisko, ktoré sa nachádza na francúzskej juhovýchodnej riviére. Jeho sláva prichádza najmä zďaleka do sveta bohatých a slávnych, ktorí sem prichádzajú, aby si užili život v luxuse a exkluzivite.

Prvý raz sa Saint-Tropez stalo známe v 60. rokoch minulého storočia, keď sa sem priťahovali umelci, akými boli napríklad Brigitte Bardot a Pablo Picasso. Skôr to bolo rybárske mestečko, ale postupne sa stalo oázou pre milovníkov módy, luxusu a zábavy.

Jedným z najpopulárnejších miest na prechádzky je prístav, kde sa nachádzajú luxusné jachty a jachty celebrit. Okolo prístavu sú radené malé uličky plné butikov, obchodíkov so suvenírmi, luxusných reštaurácií a kaviarní. Zvyčajne sú tieto miesta plné nákupcov, ktorí sú ochotní zdvihnúť cenu len pre zážitok z nakupovania uprostred takéhoto luxusu.

Samozrejme, neodmysliteľnou súčasťou Saint-Tropez sú nádherné pláže. Pláže sú známe svojou jemnou bielou piesčitou pôdou a tyrkysovou farbou mora. Niektoré z najnavštevovanejších pláží sú Plage des Graniers, Plage des Salins a Plage de Pampelonne. Pláž Pampelonne je najdlhšou plážou v Saint-Tropez a ponúka mnoho klubov, barov a reštaurácií priamo na pobreží.

Okrem toho môžete navštíviť aj kultúrne pamiatky, ako je napríklad chrám svätého Tropezia, ktorý je zasvätený patrónovi tohto mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj múzeá a galérie, kde môžete objaviť bohatú históriu tejto oblasti.

Ak ste nadšeným hikerom, určite sa vyberte na prechádzku po pobrezí Côte d'Azur. Táto trasa vám ponúkne úchvatné výhľady na okolité pláže, prírodu a mestečká.

Dovolenka v Saint-Tropez je ideálna pre tých, ktorí si užívajú život v luxuse, zábavu a krásu prírody. Je to miesto, kde môžete zažiť jedinečnú atmosféru a užívať si plnohodnotný relaxačný pobyt na francúzskej riviére. Nech už ste nadšenci módy, kultúry alebo prírody, Saint-Tropez vám ponúkne to najlepšie zo všetkého.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez je jedným z najkrajších letovísk Francúzska a je známe pre svoje krásne pláže, luxusné jachty a slávnych návštevníkov. Pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie v Saint-Tropez, existuje mnoho možností.

Pre návštevníkov, ktorí chcú zostať v centre mesta a chcú mať prístup k obchodom a reštauráciám, je ideálnym miestom ubytovania hotel La Ponche. Tento hotel je umiestnený v historickom centre mesta, iba niekoľko krokov od pláže. Jeho izby sú výnimočné, s moderným nábytkom a útulnou atmosférou. Okrem toho, hotel ponúka zážitok z francúzskeho životného štýlu a jeho kaviareň a reštaurácia sú známe pre svoje vynikajúce jedlo a drinky.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu zdvorilejšie, Hotel de Paris Saint-Tropez je ideálnym miestom. Nachádza sa v blízkosti námestia Place des Lices s množstvom reštaurácií a barov, a ponúka pohodlné izby s výhľadom na mesto alebo do vlastného dvora. V hoteli sa nachádza aj vnútorný bazén a relaxačné centrum.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo súkromnejšie, je idealnym miestom Villa Marie Saint-Tropez. Nachádza sa v klasickej stavbe v juhozápadnej časti mesta, s velkými izbami a nádherným výhľadom na more. Hotel má aj vlastnú pláž a bazén, kde sa návštevníci môžu upokojiť a relaxovať.

Niektorí návštevníci Saint-Tropez môžu hľadať niečo skromnejšie, a pre tých je ideálnym miestom ubytovania Apartmánový komplex Les Parcs de Grimaud. Nachádza sa v blízkosti mesta a ponúka ideálne ubytovanie pre rodiny či skupiny. Apartmány majú vlastnu kuchynku, balkón či terasu s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.

Bez ohľadu na výber ubytovania, Saint-Tropez je skutočne výnimočné miesto pre každého návštevníka. Okrem krásnych pláži a galériiach, mesto má bohatú históriu, a zvonku už krásna stavba Citadel je jedným z najobľúbenejších miest na turistických mapách. Pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásy a pohodlia, Saint-Tropez je ideálnym miestom pre dovolenku, a kvalitné ubytovanie môže zabezpečiť, že vaša dovolenka bude naozaj nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Tropez


1. Čo je Saint-Tropez?

Saint-Tropez je prímorské mesto vo francúzskom departemente Var na juhu Francúzska.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Saint-Tropez?

Najlepšie obdobie na návštevu Saint-Tropez je medzi júlom a septembrom, keď je počasie slnečné a teplo a mesto ožíva turistickou sezónou.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Saint-Tropez?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Saint-Tropez patrí pláž Pampelonne, námestie Place des Lices, Veľká pevnosť (La Citadelle), pamätník Anny Pompadourové a múzeum Anny Pompadourovej.

4. Aké sú najlepšie pláže v Saint-Tropez?

Najlepšie pláže v Saint-Tropez sú Plage de Pampelonne, Plage de L'Escalet a Plage des Salins.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Saint-Tropez?

Medzi najlepšie reštaurácie v Saint-Tropez patria La Vague d'Or, Le Club 55, La Ponche a Chez Camille.

6. Aké sú najlepšie hotely v Saint-Tropez?

Najlepšie hotely v Saint-Tropez sú Hotel Byblos, Hotel de Paris Saint-Tropez, Château de la Messardière a Sezz Saint-Tropez.

7. Aké možnosti dopravy sú k dispozícii do Saint-Tropez?

Do Saint-Tropez sa dá dostať autom, autobusom alebo ferryboatom z mesta Sainte-Maxime, ktoré je spojené s ostatnými časťami Francúzska vlakom alebo autobusom.

8. Aké pamiatky by som mal navštíviť v Saint-Tropez?

Medzi pamiatky, ktoré by ste mali navštíviť v Saint-Tropez, patrí Veľká pevnosť (La Citadelle), múzeum Anny Pompadourovej, múzeum sekaného dreva (Musée de l'Annonciade) a kostol Saint-Tropez.


Letenka Francúzsko Saint-Tropez


Francúzsko leží na juhovýchode Európy a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí región Saint-Tropez, ktorý je považovaný za skutočné francúzske riviéry.

Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný kútik Francúzska, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je využitie letenky. Let do Saint-Tropez je pohodlný a rýchly, a umožní vám zažiť všetku krásu tohto regiónu bez straty času na ceste.

Keďže Saint-Tropez nie je veľké mesto, nemá vlastné letisko. Najbližším medzinárodným letiskom je letisko Nice-Côte d'Azur, ktoré sa nachádza približne 100 kilometrov južne od Saint-Tropez. Z tohto dôvodu je najvhodnejším spôsobom prepravy z letiska do Saint-Tropezu prenájom áut.

Po prílete na letisko Nice-Côte d'Azur si môžete požičať auto a vydať sa na cestu smerom na Saint-Tropez. Cesta ponúka nádherné výhľady, pretože vedie popri pobreží Stredozemného mora a cez malebné kopce. Trasa trvá približne dve hodiny, v závislosti od premávky.

Po príchode do Saint-Tropezu objavíte bohatú históriu mesta. Saint-Tropez je známe svojou slávou a je často navštevované celebrítami a bohatými ľuďmi. Mesto zachováva svoj elegantný starý svetový šarm s úzkymi uličkami, historickými budovami a námestiami s kaviarňami.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií v Saint-Tropezu je prístav, ktorý je plný luxusných jacht a jahty. Tento prístav je miestom, kde sa stretávajú bohatí a slávni, a ponúka úžasnú atmosféru. Okrem toho, môžete navštíviť bitúnok, ktorý je pamiatkou náboženskej histórie a ponúka nádherný výhľad na mesto.

Ak máte záujem o relaxáciu a oddych na pláži, Saint-Tropez má tiež niekoľko krásnych pláží. Pláž Pampelonne je najznámejšia pláž v meste a rozkladá sa na 5 kilometrov. Je to miesto, kde môžete zažiť slávne beach party a oddávať sa slneniu na piesku.

Okrem toho, Saint-Tropez ponúka aj mnoho kultúrnych a umeleckých podujatí. Môžete navštíviť múzeum Anny Gouldovej, múzeum l'Annonciade alebo si užiť koncerty a vystúpenia v divadle La Renaissance.

Keďže Saint-Tropez je považované za luxusnú destináciu, očakávajte vyššie ceny. Mesto je však určite hodné návštevy kvôli svojej jedinečnej atmosfére a nádherným lokalitám.

Ak plánujete navštíviť Francúzsko a Saint-Tropez, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Nice-Côte d'Azur letiska. Po prílete si prenajmite auto a vydať sa na cestu k tejto nádhernému regiónu a zažiť všetku jeho krásu a eleganciu.


Počasie Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez, krásne mesto na francúzskom pobreží Stredozemného mora, ponúka nádherné počasie počas letných mesiacov, kedy teploty stúpajú na približne 30 stupňov Celzia.

Počasie v Saint-Tropezi sa mení v závislosti od ročného obdobia. Zimné mesiace sú chladné a daždivé, s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Na jar sa teploty začínajú zvyšovať a mesto sa stáva nádherným miestom na prechádzky a cestovanie. Letné mesiace prinášajú teploty okolo 30 stupňov Celzia a slnečné dni, ideálne pre opaľovanie, vodné aktivity a oddych na pláži.

Najteplejšie mesiace v Saint-Tropezi sú júl a august. Teploty v tomto období sa môžu pohybovať od 25 do 35 stupňov Celzia. Mokré obdobie mesta sa končí v júni a od júla do septembra je zväčša suché obdobie. Slnečné dni sú časté a v celom meste je možné si užiť nadmorské pláže a vodné aktivity.

Jeseň v Saint-Tropezi prináša mierne a príjemné počasie s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia. Málo je daždivých dní, čo znamená, že je vhodné cestovať po meste a robiť turistické trasy. Zimné mesiace sú chladnejšie, s teplotami okolo 10 stupňov Celzia a možnosťou mierneho dažďa. Aj keď sú tieto mesiace menej rušné, sú stále populárne pre turistov, ktorí hľadajú kultúru a história mesta.

Mesto Saint-Tropez je obľúbenou letnou destináciou v Európe s veľkým počtom turistov každý rok. Ideálne čas na návštevu mesta je od júla do septembra, kedy teploty sú najvyššie a slnečné dni sú časté. Ak hľadáte menej rusné obdobie, najlepšie je ísť na jar alebo jesť, kedy je počasie miernejšie a mesto je menej preplnené turistami.

V každom prípade, Saint-Tropez je nádherné miesto na prechádzky, opaľovanie a užívanie si krásneho francúzskeho pobrežia. Nech sa rozhodnete cestovať kedykoľvek počas roka, môžete sa tešiť na nádherné počasie a krásne zážitky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky