Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gambie Wassu Stone Circles

Ubytovanie Gambie Wassu Stone Circles


Wassu Stone Circles je jedným z najzaujímavejších a nepozorovaných miest na ubytovanie v Gambii. Táto oblasť je zoznamovateľským miestom, ktoré z tejto krajiny robí jeden z najlepších turistických cieľov.

Wassu Stone Circles je považovaný za jeden z najväčších komplexov kamenných kruhov v Afrike a dátuje sa do obdobia od 3. storočia pred naším letopočtom až po 16. storočie nášho letopočtu. V roku 2006 UNESCO zaradilo tieto kamenné kruhy na Zoznam svetového dedičstva.

Aby ste sa dostali do tejto oblasti, musíte sa vydať na východ od hlavného mesta Gambie, Banjul. Cesta vás prevedie cez malebné vidiecke oblasti a povestné husté lesy. Pri príchode do miesta Wassu budete ohromení tým, ako dobre sú staré kamene zachované. Najväčším kamenným kruhom je kruh s priemerom približne 30 metrov a obsahuje okolo 11 kameňov. Mnoho z týchto kameňov má rôzne vyrezávané symboly a je to len jedno z mnohých záhadných čŕt tohto miesta.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú stráviť noc v tomto regióne, je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Najlepším a najobľúbenejším spôsobom, ako zažiť tento historický komplex, je pobyt v blízkosti dediny Wassu. Nachádza sa tu niekoľko malých a rodinných penziónov, ktoré ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Ceny ubytovania sa pohybujú od približne 50 do 100 dolárov za noc.

Mnoho týchto penziónov ponúka aj jedlo miestnej kuchyne, ktoré je bohaté na čerstvé morské plody, ako sú krevety a rôzne druhy rýb. Okrem toho si tu môžete vychutnať aj tradičnú gambijskú kultúru a hudbu.

Keď sa ocitnete v tejto oblasti, nezabudnite si pridať aj návštevu blízkeho múzea Stone Circles, kde sa dozviete viac o histórii a význame týchto kamenných kruhov.

Celkovo povedané, ubytovanie v mieste Wassu Stone Circles ponúka úžasnú možnosť stráviť noc v tejto historicky hodnotnej oblasti Gambie. Súčasne sa tu môžete naučiť viac o miestnej kultúre a histórii. Ak plánujete svoju cestu do Gambie, nezabudnite zahrnúť návštevu Wassu Stone Circles do svojho itinerára. Spoznajte kúzlo tohto miesta a odíďte s novými poznatkami a nezabudnuteľnými zážitkami.


Dovolenka Gambie Wassu Stone Circles


Dovolenka v Gambii je obľúbenou voľbou pre mnohých turistov, a to nielen pre jej slnečné pláže a bohatú flóru a faunu, ale aj pre jedinečné historické miesta, ktoré ponúka. Jedným z týchto zaujímavých miest je Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles, nachádzajúce sa v malom dedinke Wassu v regióne Central River, sú zoznamované v Svetovom dedičstve UNESCO. Táto miestna atrakcia sa skladá z kolekcie kruhových kamenných alignov, ktoré sa nachádzajú na rozlohe približne 9,5 hektára. Každý kruh je tvorený kamennými piliermi, ktoré sú usporiadané v radách a majú približne jeden a pol až dva metre vysoké.

Prvýkrát objavené v 16. storočí portugalskými objaviteľmi, kruhy Wassu sú považované za jedny z najlepšie zachovaných megalitických pamiatok v západnej Afrike. Ich presný pôvod a význam sú však dodnes neznáme a predstavujú mnoho záhad pre archeológov aj miestnych obyvateľov.

Podľa miestnych legiend majú kruhy magické vlastnosti a majú spojenie so spirituálnymi silami. Verí sa, že tieto kamenné konštrukcie boli postavené starými africkými civilizáciami na ceremoniálne účely, ako miesto stretávania sa a úcty k pohrebnej dedine.

Aby sa ochránila ich autentická podoba, niektoré časti Wassu Stone Circles boli znovu interpretované a zrekonštruované s použitím pôvodných materiálov. Celá oblasť je oplotená a miestnych návštevníkov sprevádzajú kvalifikovaní sprievodcovia, ktorí im poskytnú informácie nielen o histórii miest, ale aj o miestnych zvykoch a tradíciách.

Navštívenie Wassu Stone Circles je skutočným zážitkom, pretože vás vtiahne do histórie a kultúry Gambie. Môžete sa prechádzať po skalných transeptoch, pozorovať západ slnka v úplnej samote alebo si vypočuť príbehy o tom, ako sa tieto kamene zázračne premiestňujú. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od pláží a odhaliť inú stránku tejto nádherné krajiny.

Ak plánujete dovolenku v Gambii, nevynechajte príležitosť navštíviť Wassu Stone Circles a objaviť jeden z najdôležitejších historických pokladov tejto krajiny. Nachádzajú sa na ceste z Brufutu do Janjangbureh a cesta k nim vedie cez malebné dedinky a krásne krajiny. Buďte pripravení na dobrodružný zážitok a započujte sa do tajomstva starovekých kamenných kruhov.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Wassu Stone Circles


1. Čo sú kruhy kameňov Wassu?

Wassu Stone Circles je zvyčajne považované za archeologické miesto, ktoré sa nachádza v regióne Niani na západe Gambie. Sú to kruhové zvyšky pozostávajúce z viac ako 100 kameňových stĺpov, ktoré sa nachádzajú v 11 kruhoch.

2. Aký význam majú kruhy kameňov Wassu?

Kruhy kameňov Wassu majú dôležitý historický a kultúrny význam, pretože sa predpokladá, že boli postavené pred viac ako 1000 rokmi. Boli použité ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

3. Kto postavil kruhy kameňov Wassu?

Presný pôvod kruhov kameňov Wassu nie je známy. Mnohí odborníci veria, že boli postavené miestnymi obyvateľmi, ktorí tradične používali kamene ako symbolické predmety a postavili ich ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

4. Môžete si prehliadnuť kruhy kameňov Wassu?

Áno, kruhy kameňov Wassu sa nachádzajú v blízkosti hlavnej cesty z Banjulu na západ Gambie a môžete si ich prehliadnuť. Okrem toho sú zahrnuté aj v národných parkoch a sú tak v dostupnosti aj pre turistov.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí kruhov kameňov Wassu?

V okolí kruhov kameňov Wassu sú ďalšie zaujímavé turistické atrakcie vrátane zmrznutého sladkovodného jazera významného ako Ramsarova oblasť, National Park River Gambia a Village Museum v blízkosti Abuko Nature Reserve.

6. Je potrebné vstupné na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Áno, pre návštevu kruhov kameňov Wassu sa platí vstupné a nachádza sa 15 km západne od mesta Brikama. Vstupné slúži na udržiavanie a ochranu miesta.

7. Aký je najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu je počas suchého obdobia, konkrétne v mesiacoch december a január, keď sú podmienky na cestovanie stabilnejšie. Pretože počas daždivého obdobia môže byť cestovanie ťažšie a návšteva kruhov kameňov môže byť nebezpečná.


Počasie Gambie Wassu Stone Circles


Gambia, známa aj ako Gambijská republika, je malá krajina na západnom pobreží Afriky. Má subtropické podnebie a prevažne suché a teplé počasie počas väčšej časti roka. Avšak existuje tu obdobie dažďov, ktoré zásadne mení počasie a krajinnú atmosféru.

Jedna z najzaujímavejších prírodných a historických pamiatok Gambie sú Wassu Stone Circles, ktoré sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tieto kruhy sú svojím spôsobom unikátne a fascinujúce. Okrem ich historického a archeologického významu majú aj silné spojenie s miestnym počasím a kultúrou.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú vo vnútrozemí Gambie, v regiónoch blízko obce Wassu. Sú to kruhovité kamenné zvyšky, ktoré boli postavené pred tisíckami rokov. Mnohé z týchto kruhov sa rozkladajú na ploche, ktorá je väčšia ako 30 hektárov. Kamene sú veľké až niekoľko metrov a majú neobvyklý tvar. Ich presný účel a pôvod stále nie sú úplne známe, ale sú považované za miesta uctievania alebo mauzóleá pre významné osobnosti.

Tieto kruhy boli postavené v minulosti a stoja tam dodnes, odolávajúc počasiu a životnému prostrediu. Gambia má všeobecne suché a slnečné počasie so skúseným trópskym podnebím. Teploty sa pohybujú od 25°C do 40°C počas horúcej sezóny a približne 20°C počas chladnej sezóny. Väčšina zrážok sa vyskytuje v období dažďov, ktoré prebieha od júna do októbra. Počas tohto obdobia dochádza k zvýšeniu vlhkosti vzduchu a zelená krajina Gambie sa mení na bujné a plodné miesto.

Počas dažďovej sezóny Wassu Stone Circles dostávajú nový život. Kamene sú omyté a vdýchnuté novou energiou vody. Atmosféra je svieža a vonia po mokrej pôde a vegetácii. Toto obdobie je tiež vhodné na návštevu týchto kruhov, pretože prichádza menej turistov a môžete si viac vychutnať ich krásu a tajomstvo.

Aj keď dažďová sezóna môže priniesť občasné nepríjemnosti, ako sú záplavy a zamokrené cesty, toto obdobie je tiež dôležité pre hospodárstvo a poľnohospodárstvo Gambie. Rastliny a plodiny sa zavlažujú prírodnou vodou z obrovských dažďových oblakov a pridávajú pôde životodarnú silu, čo umožňuje pestovanie rôznych poľnohospodárskych plodín.

Napriek svojmu malému rozsahu, Gambia ponúka návštevníkom jedinečné kúsky prírody a histórie. Wassu Stone Circles sú skvelým príkladom toho, ako prírodné miesta sú prepojené s miestnym počasím a ako ovplyvňujú miestnu kultúru. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň chcete spoznať históriu tohto úžasného miesta, vydajte sa na cestu do Gambie a objavte krásu Wassu Stone Circles a jej okolia.


Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa tu niekoľko dôležitých archeologických lokalít, ktoré pritahujú pozornosť návštevníkov z celého sveta. Jedna z najvýznamnejších z nich sú Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles sú staroveké kamenné krúhy nachádzajúce sa vo vnútrozemí Gambie, blízko vesnice Wassu. Tieto kamenné krúhy si získali miesto na Zozname svetového dedičstva UNESCO v roku 2006. Sú jedným z najvýznamnejších archeologických nálezov v Západnej Afrike.

Tento archeologický komplex obsahuje okolo 11 kamenných krúhov, z ktorých každý je tvorený stovkami kamenných stĺpov. Tieto stĺpy majú rôznu veľkosť a výšku, pohybujú sa od niekoľkých centimetrov až po viac ako 2 metre. Celkový počet vertikálnych kameňov si odhaduje na 1100, z ktorých niektoré sú zdobené záhadnými symbolmi a vyrytými vzormi.

Presný účel a funkcia Wassu Stone Circles zostáva stále zahalená tajomstvom. Niektorí vedci predpokladajú, že tieto kamenné krúhy boli pôvodne miestom pohrebov a slúžili ako symbolické hroby pre významných ľudí z minulosti. Iní veria, že mohli mať náboženský alebo rituálny význam a slúžili ako miesta pre kult či uctievanie duchov.

Gambie bola kedysi súčasťou veľkých afrických kráľovstiev a tieto kamenné krúhy sa nachádzajú na miestach, kde sa predpokladá, že v minulosti existovali dôležité paláce a administratívne centrá týchto kráľovstiev. To naznačuje, že tieto kamenné krúhy mohli mať aj politický a správny význam.

Návšteva Wassu Stone Circles je skutočným dobrodružstvom. Okrem fascinujúcej histórie a kultúry Gambie ponúka tieto kamenné krúhy aj ako príležitosť na prieskum nádherného prírodného prostredia. Sú obklopené bujnou vegetáciou a nachádzajú sa v malebnej krajine.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gambiu a obdivovať Wassu Stone Circles, musíte počítať s tým, že táto lokalita sa nachádza v odľahlom a obtiažne dostupnom teréne. Avšak, uskutočnenie tejto cesty určite stojí za námahu.

Existuje viac spôsobov, ako sa dostať do Wassu Stone Circles. Môžete si zabezpečiť miestnu prepravu alebo si najať miestneho vodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou. Pripomínam, že informácie o miestach na ubytovanie a jedle v tejto oblasti sú obmedzené, preto je dôležité si dopredu zabezpečiť všetky potrebné veci.

Návšteva Wassu Stone Circles je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých, ktorí sú fascinovaní históriou, archeológiou a kultúrou. Tieto kamenné krúhy je možné považovať za jedinečnú pamiatku, ktorá nám pomáha lepšie porozumieť minulosti Afriky a jej bohatým dedičstvom. Ak máte možnosť, neváhajte a zažite túto neopakovateľnú a vzácnu skúsenosť sami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky