Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ghana Aburi Botanical Gardens

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Aburi Botanical Gardens


1. Kde sa nachádzajú Aburi Botanical Gardens v Ghane?
- Aburi Botanical Gardens sa nachádzajú v meste Aburi, ktoré sa nachádza asi 30 km severovýchodne od hlavného mesta Accra.

2. Aké je vstupné do Aburi Botanical Gardens?
- Vstupné do Aburi Botanical Gardens je zvyčajne 10 GHC pre dospelých a 5 GHC pre deti.

3. Aké sú pracovné hodiny Aburi Botanical Gardens?
- Aburi Botanical Gardens sú otvorené pre verejnosť denne od 8:00 do 17:00.

4. Aké atrakcie a pamiatky návštevníci môžu vidieť v Aburi Botanical Gardens?
- V Aburi Botanical Gardens si návštevníci môžu obzrieť rôzne druhy exotických rastlín a stromov, ako aj pestovateľské plochy plné kvetov a zeleniny. Park ponúka aj príjemné chodníky na prechádzky, jazierko s líškami a rôzne iné zaujímavé miesta.

5. Je možné v Aburi Botanical Gardens mať piknik?
- Áno, návštevníci majú možnosť si priniesť piknikový košík a posedieť si na vyhradených piknikových miestach v Aburi Botanical Gardens.

6. Existujú nejaké sprievodcovia v Aburi Botanical Gardens?
- Áno, v Aburi Botanical Gardens sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám môžu poskytnúť bližšie informácie o záhrade a jej plante.

7. Môžem si zobrať domáce zvieratá do Aburi Botanical Gardens?
- Do Aburi Botanical Gardens nie je povolený vstup s domácimi zvieratami.

8. Sú v Aburi Botanical Gardens k dispozícii toalety a reštaurácie?
- Áno, v Aburi Botanical Gardens sú k dispozícii toalety a reštaurácie, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a občerstviť sa.

9. Aký je ideálny čas na návštevu Aburi Botanical Gardens?
- Ideálny čas na návštevu Aburi Botanical Gardens je ráno alebo popoludní, aby ste sa vyhli najhoršiemu slnku.

10. Existuje nejaká obmedzená doba strávená v Aburi Botanical Gardens?
- Nie, návštevníci majú možnosť stráviť v Aburi Botanical Gardens toľko času, koľko si želajú, pokiaľ je to v rámci otváracích hodín.


Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je fascinujúcou krajinou na západnom pobreží Afriky, ktorá ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pokladov. Medzi nimi sa nachádza jedno z najúžasnejších miest, ktoré by ste nemali vynechať pri svojej návšteve Ghana - Botanická záhrada Aburi.

Ak plánujete navštíviť túto úžasnú botanickú záhradu, ideálnym spôsobom, ako sa tam dostať, je cez letenku do Ghany. Ghana je dobre spojená s mnohými medzinárodnými letiskami, čo znamená, že nájsť vhodný let nie je problém.

Botanická záhrada Aburi leží len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Ghany, Accra. Cesta z letiska do záhrady Aburi bude trvať len krátku dobu, a to je určite cesta, ktorá vás ohromí. Uisťujeme vás, že táto cesta je cestou plnou prírodných zázrakov, krásnych výhľadov a úchvatných scenérií, ktoré vás nenechajú chladnými.

Súčasťou botanickej záhrady Aburi je exotická záhrada s viac ako 6000 druhmi rastlín zo všetkých kontinentov. Tento 64 hektárový úžasný kúsok zeleného raja je jedným z najnavštevovanejších miest v Gane. Od okamihu, keď vkročíte do tejto nádhernej záhrady, budete prekvapení pestrosťou a nádherou kvetov, stromov, kríkov a rastlín. Záhrada je presne tiež rozdelená do rôznych častí, aby návštevníci mohli objavovať rôzne druhy rastlín.

Existuje mnoho ohromujúcich miest v tejto záhrade, ktoré sa stali obľúbenými medzi návštevníkmi. Jedným z takýchto miest je The Palm Walk. Je to cesta lemovaná palmami, ktorá vytvára magickú atmosféru a dáva vám pocit, akoby ste prechádzali jedinečnými trópami. Ďalším miestom, ktoré stojí za to navštíviť, je Black Star Avenue, kde nájdete impozantný rad stromov, vyrezávaných v tvare jednotlivých článkov reťaze. Toto miesto je ideálnou scenériou pre fotografiu a nezabudnuteľné spomienky.

Okrem úžasnej flóry ponúka Aburi Botanic Gardens aj skvostné panoramatické výhľady na okolitú krajinu. Môžete si vybrať, či sa rozložíte na trávnatých pláňach a kontemplujete krásu prírody alebo si vyšliapete nejaké z turistických chodníkov, ktoré vedú cez rôzne časti záhrady.

Aby ste si svoju návštevu záhrady urobili ešte nezabudnuteľnejšou, môžete si urobiť prehliadku s miestnym sprievodcom. Sprievodcovia vám poskytnú hlbší vhľad do histórie a významu rastlín v tejto záhrade a ochotne zodpovedia vaše otázky.

Botanická záhrada Aburi v Ghane je miestom, ktoré musíte zažiť na vlastné oči. Je jedinečnou kombináciou vzdelávania, zábavy a pokoja a ponúka všetkým návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ak sa rozhodnete navštíviť tento rozprávkový kúsok zeme, nezabudnite objednať si letenku do Ghany, aby ste mali možnosť obdivovať túto úžasnú botanickú záhradu.


Ubytovanie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak cestujete do Ghany a hľadáte miesto na ubytovanie, Aburi Botanical Gardens sú ideálnym miestom pre vás. Tento záhradný raj leží asi 30 km od akéhokoľvek hluku a rušenia v Accre a ponúka pokoje pre hostí.

Ubytovanie v Aburi Botanical Gardens je unikátne, pretože vám umožňuje zažiť krásu a pokoj týchto záhrad. Tieto záhrady sa stali známymi na celom svete kvôli svojej bohatej diverzite rastlín a zvierat. K dispozícii sú rôzne druhy paliem, stromov a kvetov, ktoré sú domovom pre mnoho druhov vtákov a motýľov. Takže ak sa chcete cítiť súčasťou prírody a chcete si užiť krásy flóry a fauny, ubytovanie v Aburi Botanical Gardens vám ponúkne to.

Miesta na ubytovanie sú čisté a pohodlné a vybavené klimatizáciou a súčasne zachovávajú svoj prírodný pôvab. Vzhľadom na to, že záhrady sú umiestnené na pahorkoch, poskytujú vám skvelý výhľad na okolitú krajinu z vášho okna.

Okrem krásy záhrad má Aburi Botanical Gardens aj rôzne turistické aktivity pre hostí. Môžete si pozrieť rôzne druhy rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú v záhradách. Ďalšie aktivity zahŕňajú prechádzky po pešej trase, kde môžete počuť spev vtákov a prvotriedny golfový areál. V hoteli sa nachádza aj bazén, kde sa môžete potopiť a chladnúť v horúcich letných dňoch.

Aburi Botanical Gardens je tiež skvelým miestom pre romantickú dovolenku. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť kľud a pokoj s vašou druhou polovičkou, tento záhradný raj vám ponúka ideálne miesto pre to.

Celkovo povedané, Aburi Botanical Gardens sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie v Ghane. Je to miesto plné prírodného kľudu a pokojného prostredia so skvelými možnosťami turistických aktivít. Takže ak hľadáte miesto na relax a oddych, Aburi Botanical Gardens sú pre vás tou správnou voľbou.


Dovolenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak hľadáte jedinečný prírodný zážitok na dovolenke, navštíviť Aburi Botanical Gardens v Ghane je určite skvelou voľbou. Tento nádherný botanický sad sa nachádza len 45 minút jazdy od hlavného mesta Accra a ponúka návštevníkom vzácne rastliny, exotické kvety a nádhernú prírodu.

Botanické záhrady Aburi majú bohatú históriu. Boli založené v roku 1890 a pôvodne slúžili ako miesto pre pestovanie klinčekovníkov a iných rastlín, ktoré boli v Ghane veľmi dôležité pre obchod. Postupne sa sad rozrástol a dnes sa rozprestiera na rozlohe 64 hektárov.

Po vstupe do záhrad vás privíta obrovské množstvo nádherne vysadených a udržiavaných kvetov a stromov. V strede sadu sa nachádza prekrásne jazierko, okolo ktorého sa môžete prechádzať po chodníku. Kvôli svojej rozsiahlej rozmanitosti môžete tu vidieť rastliny zo všetkých kútov sveta.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií je Orchid House, ktorá sa nachádza v centre záhrad. V tejto skleníkovej časti sa pestujú vzácne orchidey rôznych druhov a farieb. Je to jedinečná príležitosť vidieť tieto krásne kvety, ktoré normálne nerastú v divokej prírode Ghany.

Okrem exotickej flóry ponúka Aburi Botanical Gardens aj prekrásne výhľady na okolitý vrchovitý terén. Najznámejší vrchol nesie názov Tetteh Quarshie Memorial Mountain, ktorý je pomenovaný po pestovateľovi kakaových zŕn z Ghany. Na vrchol vedie turistická stezka a z neho sa naskytne neobyčajný výhľad na panorámu okolitých kopcov a dedín.

Prechádzka po záhradách je nielen príjemným zážitkom, ale aj vzdelávacím zážitkom. Návštevníci majú možnosť získať informácie o rôznych druhoch rastlín a ich význame pre miestnu kultúru. Botanické záhrady majú tiež vzdelávací program pre deti, ktorý ich učí o dôležitosti ochrany prírody a udržateľnom životnom štýle.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne zážitky, Aburi Botanical Gardens ponúka aj možnosť pikniku pri jazierku alebo prechádzky po chodníkoch. Tento pokojný a relaxačný prostredie je ideálnym miestom na oddych od rušného mestského života.

Ak plánujete dovolenku v Ghane, nezabudnite zahrnúť Aburi Botanical Gardens do svojho itinerára. Uistite sa, že si vezmete dostatok času na pohľadanie zaujímavých rastlín, vychutnanie si prírody a relaxáciu v tejto nádhernej botanickej záhrade. Bude to určite jedinečný zážitok, ktorý nezabudnete.


Počasie Ghana Aburi Botanical Gardens


Aburi Botanical Gardens je jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest v Ghane. Nachádza sa približne 40 km východne od hlavného mesta Accra a je známe svojou bohatou flórou a faunou. Výnimočným faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v Aburi Botanical Gardens, je ich nadmorská výška, ktorá je približne 500 metrov nad morom. Táto výška má za následok, že miesto má miernu a príjemnú klímu počas celého roka.

Počasie v Aburi Botanical Gardens je ovplyvnené tropickým podnebím. Celkový podnebný vzor je známy ako tropická monzúnna oblasť. Vďaka svojej vyvýšenej polohe má miesto tendenciu mať nižšie teploty v porovnaní s okolitými oblasťami. Priemerná teplota v Aburi Botanical Gardens sa pohybuje medzi 20 a 28 stupňami Celzia počas celej roka.

Vzhľadom na to, že miesto sa nachádza v monzúnnej oblasti, má dve ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie nastáva od decembra do marca, zatiaľ čo daždivé obdobie prevláda od apríla do novembra. Dažde sú v túto dobu intenzívne a často prichádzajú vo forme silných búrok alebo zrážok.

Daždivé obdobie je obvykle najlepším časom na návštevu Aburi Botanical Gardens, pretože miesto obnovuje svoju zeleň a kvitne životom. Kvitnúce rastliny a stromy vytvárajú nádherný pohľad a vôňu, čo robí záhrady ešte úchvatnejšími. Počas suchého obdobia môže byť vegetácia menej výrazná a niektoré rastliny sa môžu vyžadovať zvláštnu starostlivosť.

Okrem teploty a zrážok je na počasie v Aburi Botanical Gardens vplyv aj vlhkosť. Kvôli svojej polohe v tropickom pásme je miesto obklopené hustými pralesmi a zvlhčuje sa oceánskymi vetrami. To spôsobuje, že vzduch je vlhký a všadeprítomný. Pre návštevníkov to môže znamenať potrebu prispôsobiť sa vyššej vlhkosti vzduchu a zvýšenej potrebe hydratácie.

Napriek tomu, ak plánujete navštíviť Aburi Botanical Gardens, nájdete tam priaznivé počasie počas celého roka. Je dôležité mať na pamäti miestnu klímu a priliehavú odev, aby ste sa vo svojej návšteve cítili pohodlne. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Aburi Botanical Gardens, budete mať možnosť obdivovať úžasnú prírodu a zachytiť neskutočnú krásu tohto miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky